Když nemám nárok na mateřskou - co teď?

verusa110
17. říj 2018

Zdravím všechny...Chtěla bych se zeptat...Po návratu z porodnice (rodila jsem předčasně) jsem dostala dopis, že nemám nárok na mateřskou...Chtěla bych se zeptat...Nemáte někdo podobnou zkušenost (zamítnutí PPM)? Musím jít žádat o rodičovský příspěvek nebo tím zamítnutím ho dostanu "automaticky"? Nejsem moc nadšená z představy, že budu s malým, předčasně narozeným miminkem běhat a především kdo ví jak dlouho vysedávat někde na úřadech...Moc děkuji za informace...

lachtanice86
17. říj 2018

@verusa110 musíš si jít žádat

tulikiss
17. říj 2018

@verusa110 musis si jit pozadat, ale nemusis osobne, manzel mel tusim plnou moc... no kazdopadne to resil s uradem za me 😀

jajulin
17. říj 2018

Pokud máte z čeho žít, nemusíš teď hned nikde lítat. O rodičovský příspěvek se může zažádat až 3 měsíce zpětně.

jenny91
17. říj 2018

@verusa110 Navíc stačí zažádat korespondenčně. Já na svůj příslušný úřad (dle trvalého bydliště) zavolala a vysvětlili mi, co všechno jim mám poslat. Pak jsem zaslala a akorát počkala, až mi přijdou peníze a vyrozumění.

verusa110
autor
17. říj 2018

A to musím žádat na úřadě, kde mám trvalé bydliště nebo to může být jakýkoliv úřad?

vicinity
Autor odpověď smazal
Zobraz
verusa110
autor
21. pro 2018

Ahoj holky…Tak pisu ohledne toho,jak jsem dopadla po tom,co se toho ujal pravnik…Pred par dny se nam ozvali z agentury,ze se omlouvaji a muj pracovni pomer trvat tak,jak bylo psano ve smlouve…Proplatili mi zbylou dovoleno a nahlasili to na pojistovnu a na socialku..Materskou tedy dostanu (bohužel doteď jsem byla bez peněz-jediná nevýhoda)…Takze v pripade,ze se dostanete do podobne situace,nevahejte a brante se…Jen zkouseji a u vetsiny lidi jim to projde, protože nevědí, že se mohou bránit…