Kedy kúpiť kočík a postielku pre dieťa?

basimka
3. led 2012

Mam problem doma s manželom,už tyžden sa hadame o tom kedy mame kupit a priniest domou kočik a postielku,ja by som všetko chcela mať doma najneskor do konca februara,lebo ked uz budem v 9 mesiaci neviem si predstavit ako budem všetko zariadovat,,,moj muž chce vsetko kupit až ked sa nam malička narodi,aby sa nahodou nestalo.niečo zle....
Ja si vobec neviem predstavit že pojdem do porodnice a detska izba bude prazdna a vsetko pojdeme kupit až ked prideme domov s malinkym babom...
Je moj muž normalny? Alebo ja som blba a chcem mat všetko rychlo????

andelka
3. led 2012

No, asi věří na pověry 😉 takže bych počkala do 30tt a pak koupila. po tomto týdnu už se toho moc stát nemůže, resp. může ale miminko to už zvládne.
MY jsme kočárek minule kupovali v 8měsíci a do porodu byl v krabici ve sklepě a teprve po porodu jsme ho skládali, dřív nebyl čas. Postýlku manžel skládal ten den co jsme přijeli z porodnice. Dělali jsme všechno narychlo, dřív to prostě nešlo. Teď kočárek máme, že, ale postýlku budeme kupovat miminku novou a to se chystáme teď v lednu/únoru a poskládá se asi týden až 14dní před termínem, bude se muset trochu hnout s nábytkem v pokoji, a taky aby si starší prcek zvykl, že je tam něco nového, pro mimi.

advid
3. led 2012

My se o miminko teprve snažíme, ale už máme nosítko na záda, nádobíčko a plýnky. Postýlku (rostoucí) máme objednanou a kočárek vybraný. Nejdřív jsem byl proti tomu, protože mi to přišlo taky zbytečně brzy. Ale pod tíhou argumentů (vyšší DPH a stejně už domam máme nějaké oblečení od manželčiny kamarádky) jsem byl pro. A postýlka je moc hezká. 🙂

basimka
autor
3. led 2012

@advid My mame uz oblecenie a plienky a malickosti,ale nedokazem s tym mojim tlkom pohnut,aby sme to kupili aspom kym budem este schopna pohybu a upratovania,, on ma nechape.
@andelka u mna je to zlozite cakat az po porode,budem rodit cisarskym a to o 2 tyzdne skor pred terminom,mam vysoky krvny tlak a mam nariadeny klud a tym padom cim budem v pokrocilejsom stadiu uz toho vela neurobim...
dakujem za vyjadrenie nazoru

andelka
3. led 2012

@basimka tak to bych pro jistotu měla ve 36tt už všechno doma. My bychom to i měli dřív, ale nedalo se. Řekni manželovi že zařizovat a skládat to po porodu je blbost. 😉

crca
3. led 2012

Od 25tt jsem pomalinku začala kupovat věcičky a ve 30tt jsem měla už komplet doma,postýlku,přebalovák....vše smontované,vyprané všechny věcičky,věci do postýlky,povlečení,prostěradla....ono nejde o to to koupit až se malá narodí,ale to se musí taky přeprat,uschnout...a to teda nevím ,že tohle budeš dělat až přijedeš z porodnice 😀 Jinak udělala jsem dobře protože od 32tt jsem ležela v nemocnici do 36tt,pak mě pustili na 10 dní domů,ale to jsem byla ráda,že jsem sotva lezla,natož něco chystat 😀 Kočárek jsem teda objednávala když jsem ležela ten měsíc v nemocnici a přivezli ho den před tím,než jsem šla rodit 😀 Oni ty chlapi tomu prd rozumí 😀

jeudi
3. led 2012

ahojky na povery neverim ja mela u prvniho syna doma kocarek pomalu hned jak jsem zjistila ze jsem tehotna 😎 a u druheho asi v 5 mesici ted to taky necham tak na ten 5-6 mesic abych mela vse nachystane ,a kdyz uz manzel veri na povery ,ze by kocarek atd nemeli byt doma pred narozenim tak si to nakupte a schovejte treba u rodicu 🙂 to se smi 🙂

basimka
autor
4. led 2012

Mojmu muzovy davaju rozumi v robote kolegovia a to je najhorsie.... ale po vcerajsej mojej hysterii som si presadila ze pojdeme do obchodu zaciatkom februara (unora) ,,tak zom zvedava ci to dodrzi,,,,
S tym ze by som mala schovat veci u niekoho alebo u rodicou nejde nezijem na slovensku,a po kamaratoch sa mi to nejak nechce vyzadovat....
Uz by som mala oprat oblecenie na malinku? To je este skoro nie? ved v tej skrini sa to len ulezi a vyvetra....

andelka
4. led 2012

@basimka no jo, chlapi tomu rozumí 😀 to je někdy horší jak rady staré báby. Ještě bys taky neměla věšet prádlo a koukat se do ohně, ne? 😀
Ten začátek února je u vás tak akorát, během února už bych radši měla nachystané všechno, i vyprané.
Já budu prát asi v březnu, až bude některý den slušné počasí.

basimka
autor
4. led 2012

@andelka asi tak nejak a to mi zakazal chytat zvierata ,aj macku co som mala doma zobral prec....
Tak u nas je pekne pocasie stale, a mam aj susicku na pradlo ,ide skor o to aby mi to dlho nestalo v skrini ked termin na cysara mam 20.marca (brezna).

basimka
autor
4. led 2012

@andelka este mi prosim ta porad,ked si uz skusena mamina,,mam kupit zvlat prasok na pranie alebo mozem aj tekuty ariel co pouzivam na nase veci? a avivaz mozem pouzit?

hhranolka
4. led 2012

Tak my máme vse uz od nějakého 6-tého mesice.... Důvod byl jednoduchý... Věci jsme nekupovali v nasem meste, ale o 100km dal, takže jsem si chtěla v klidu a bez únavy užít nákupy.... Ted jsem v 33tt a představa, ze bych cely den chodila po obchodech uz mi neni zrovna příjemná 🙂 kočárky jsou samozřejmě u babičky a tatínek je doveze domu az po porodu...

basimka
autor
4. led 2012

my sme boli v obchode uz skor a urobili sme predbeznu objednavku,ale mojmu muzovi sa to rozlezalo v hlave a dotoho este rady kamaratou a teraz ma iny nazor....
Ja mam velkoobchod asi 10 minut na aute od domu,nastastie 🙂
Ja mu jednoducho nedokazem vysvetlit ze vsetko treba z postielky oprat a kocik poumyvat a nechat uschnut kym don polozim babo.....je to tlk 😀

andelka
4. led 2012

@basimka tak to budem rodit asi stejně, já mám podle utz termín taky 20. března 🙂 Minule jsem taky prala s předstihem, ono než se to pak vyžehlilo...taky jsem to měla měsíc ve skříni.
Nene, prala jsem a stále peru v dětském tekutém prášku, konkrétně v Lovele, nebo Persilu senzitiv a bez aviváže, to by mohlo být dráždivé. A peru na babyprogram, dvojí máchání a to druhé v teplé vodě.
Pamatuju si, že minule jsem měla termín v půlce května a první várku věcí jsme kupovali v únoru, hodně věcí na jednom místě, ve velkoobchodě. Kočárek a jiné věci jsem kupovala přes internet, tak to mi chodilo domů poštou. A zbytek jsem kupovala normálně v drogerii a lékárně. Postýlku, autosedačku jsme měli půjčené.
Jinak jsem musela až do porodu chodit po obchodech, stěhovali jsme, rekonstruovali, takže skoro každý den pár hodin v nějakém obchoďáku nebo hobbymarketu mě neminul. Ale mi to nevadilo,bylo tam teplo a aspoň sjem měla nějaký pohyb 😅
Pak jsem si v těch přípravách ani nestihla všimnout že rodím 😀

basimka
autor
5. led 2012

@andelka dakujem za rady ja sa tu poobzeram po tom persile senzitiv ale dufam ze ho vyrabau aj v geli,ja neznazam sipacie prasky.... 😀
Lovelu to som este ani nepocula,uvidim ci to tu maju a zariadim sa podla vone..
ja by som aj chodila po sur a mega marketoch ,ale ke mne je tam strasne teplo a tlak mi rychlo stupa,nejak to teraz nezvladam..Uz sme sa dohodli ze pojdeme jupit veci nabuduci mesiac a uvidime akumaju dodaciu dobu ,tiez to asi nebude na druhy den u nas 🙂 ,, tak myslim ze to bude v pohode..
Tu na Kypre nie je vela moznosti kupit nieco cez net od niekoho ,vsetko len z obchodu a ked tak zo second hand,ale to su vacsinou nepouzitelne veci...

andelka
5. led 2012

@basimka jj, u nás je i jako gel. Taky mám radši tekuté prášky, mám pocit že se to lépe rozpouští.
Lovela je přímo na dětské prádlo, nebo Batole. Na vůni bych se v tom případě celkem vykašlala, měl by to být prostě prací prášek na citlivou pokožku dětí.
No jo, vy to máte složitější že jste trošku mimo, ale určitě to zvládnete a nakoupíte. Dodací lhůty jsou tady jak na co, na kočárek třeba 6 týdnů.

basimka
autor
11. led 2012

Musim sa pochvalit ,ze moj muz dostal rozum a vcera sme boli objednat a zaplatit zalohu za postielku a kocik,,dodacia doba 1 mesiac,, a ked to pocul tak sam priznal ze bol najvyssi cas to zajednat...
Ale aj tak musim podakovt mojej svokre ze mu prehovorila do duse a to bez toho aby som ja nieco hovorila ,,takze je to rozumna zena a este ze on na nu da,,, 🙂
Dnes by som chcela zacat pomali prat,tak uvidim ako sa mi bude chciet...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru