Knížka o těhotenství. Jakou jste si pořídily vy?

boudova
21. črc 2011

Jakou knížku o těhotenství jste si pořídily? V knihkupectví je takových titulů, že jsem utekla. Můžete mi nějakou doporučit nebo naopak před nějakou varovat? Stojí dost peněz ☹ děkuji!!

marinka
21. črc 2011

Měla jsem tuto a maximální spokojenost, moc se mi líbilo, jakým stylem byla psaná: http://www.knihkupectvi.info/velka-kniha-o-mate...

kali.kal
21. črc 2011

Neměla jsem žádnou knížku, jen těhotenský kalendář.

michalkovamonica
21. črc 2011

ahoj, ja jich mam nekolik a urcite bych si poridila znovu Velka kniha o materstvi (stejna jako ma marinka), je skvela, porad v ni listuju a pokazde tam najdu co hledam 🙂

pajoslava
21. črc 2011

Já si koupila knizku na doporuceni kamaradky a je skvela - Nezna naruc rodicu od Kiedroňové Evy...
Je tam krasne popsano, jak miminko drzet, pokladat, polohovat a hlavne vysvetleno proc.... Nasledky spatneho drzeni miminka do budoucnosti atd atd. Vse je nafoceno, nakresleno a az me to nekdy rve, kdyz vidim nektere maminky, jak 3 mesicni mimca a mensi drzi...

spaghi
21. črc 2011

pořídila jsem si knížku přímo při registraci u Apolináře - docent A. Pařízek - Kniha o těhotenství a dítěti, je tam opravdu všechno, výstižně a srozumitelně popsané, rozhodně bych kupovala od českých autorů

yanish
21. črc 2011

Já mám také tu od A. Pařízka - je dobrá, hodně fotek 😉 , dobře popsáno a i různé dílčí dotazy (cestování, slunění apod.) - jen mi ta knížka z počátku smrděla, takže jsem ji nemohla číst moc dlouho - teď už mám odbobí "mořské nemoci" za sebou, tak dobrý 🙂

usounek25
21. črc 2011

Též mám knihu od A. Pařízka - Kniha o těhotenství a porodu a taky velká spokojenost. Dokonce jsem ji sehnala v nějaký slevě, takže nepřišla na moc velký peníze.

sussanah
21. črc 2011

Hodne zalezi na tom, co vlastne od takove knizky ocekavas 😉 Jestli chces spis obecne info podane popularne-naucnym zpusobem nebo nejake presnejsi info. Jestli mas ocekavani, ze prijdes do porodnice a "oni" dite porodi nebo se chces porod aktivne prozit. Ja mela taky ze zacatku Velkou knihu o materstvi, ale prislo mi ze polovinu inforamci najdu stejne na netu (napr babyweb.cz). Fajn byla tabulka prikrmy, ale i to se da pohledat. Naopak mi vadil pristup autoru k porodu ("cilem dnesniho porodnictvi je aby porod nebolel" 😖 ) a k jinym tematum. Trochu jiny pohled na tehotenstvi nabizi treba knizka Ingeborg Stadelmann - Zdrave tehotenstvi, prirozeny porod. Pokud chces ji popularne-naucnou cestou, taqk urco nejakou knihu ceskych autoru.

crca
21. črc 2011

Mám půjčenou od kamarádky-velká kniha o matce a dítěti-,ale upřímně.....nikdy jsem v ní nic nehledala 😅 mateřský institnkt dělá své 😀

katyxq
22. črc 2011

Taky mám tu od doktora Pařízka 😉, zatím nejvyšší spokojenost. Plus ještě každý týden sleduju, co mi píše Pregnancy Tracker na FertilityFriend (je to anglicky) - jak se vyvíjí miminko a jaké změny v mém těle můžou probíhat.

blandik
22. črc 2011

Jestli budu mít ještě jedno dítě, pořídím si: Secrets of the baby whisperer. Měla jsem jen Secrets of the baby whisperer for toddlers a byla báječná. Úžasné rady, ani rozmazlovní ale ani strádání dítěte. Hodně o režimu, hranicích a současně totálně prosazuje lástku k dítěti, plnění jeho potřeb...Známi jeli podle té prní knížky, co jsem napsala od miminka a měli úžasnou komunikaci už s kojencem, díky té knížce...Ale bohužel u nás není přeložena.

sova33
22. črc 2011

K těhotenství žádnou další už nepřidám, ale po narození mám Velkou knihu o matce a dítěti (je tam i těhotenství), tam jsem občas nakoukla. A pak mám Rozvíjej se, děťátko od Evy Kiedroňové (autorka už zmiňované Něžné náruče rodičů). Věnuje se prvnímu roku života a najdeš tu, jak se postupně vyvíjí hrubá a jemná motorika, sluch, zrak, řeč, rozumové a sociální schopnosti - všechno doprovází rady, jak dítě rozvíjet, a hlavně je tu spousta fotek (držení dítěte, polohy apod.)

ivanau
22. črc 2011

Mě moc pomohla knížka: K porodu bez obav - od Blanky Čermákové. Je to celé o porodu a člověk ví co a jak.

monivo
22. črc 2011

Velká kniha o mateřství (vydavatelství Mladá fronta) a pak již zmiňovaný A. Pařízek Kniha o těhotenství a porodu. Hlavně neee knihy, které jsou přeložené do češtiny, tzn. že to psali cizí autoři. Něžnou náruč od Kiedroňové jsem měla půjčenou a řekla bych, že držení mimča apod. zbytečně prožívá.

coxa
22. črc 2011

Mně se moc líbila - Tajemství lidského života kvůli fotkám a popisům plodu týden po týdnu, ostatní text už tak moc použitelný nebyl. 😉

aajda
22. črc 2011

Něžná náruč rodičů a Rozvíjej se děťátko od Kiedroňové... za mě určitě. Možná to moc prožívá, ale já jsem ráda, že vím, čeho se vyvarovat, co naopak zkoušet... Ale ke všem knihám je třeba přidat trochu svého citu a intuice. A je pravda, že to moc prožívá, ale já to beru jako plus. Konec konců v tom má dost dlouhou praxi...
A v těhu jsem měla také tu knihu od Dr Pařízka, ale je to jen tištěná verze toho, co je na netu. Takže já spíš četla tu www verzi.

florentina
22. črc 2011

no já jich mám doma víc a za sebe jen takové obecné doporučení. Mimo knih o výchově, které jsou asi více univerzální, doporučuji kupovat knížky od českých autorů, nikoli knížky z překladu z ciziny. Obvzvlášť co se týká postupů v těhotenství či u miminek lékařské péče, tak jsou zahraniční publikace často nepoužitelné, protože prostě u nás je to jinak.

hansed
25. črc 2011

Ahoj, tak mě všechny knihy o mateřství dost zklamaly... ty přeložené jsou psány s ohledem na zvyklosti v té dané zemi a na české prostředí nejsou moc praktické.... ty české zase uvádějí každá něco jiného.... nakonec jsem si objednala na babywebu jejich knihu Babyweb do ruky, platila jsem jen poštovný 😉 na tvém místě bych koupila knihu Něžná náruč rodičů od p. Kiedroňové, je to i s DVD a paní to moc hezky umí s dětmi, radí, jak je chovat, zvedat, nosit, aby se co nejméně zatěžovala zádíčka apod., takže tato kniha u nás nesmí chybět 🙂

katka82
25. črc 2011

Ahoj já měla půjčenou Knihu o těhotenství a porodu: http://shop.stesticko.cz/kniha-o-tehotenstvi-a-... a fakt je super 😉 🙂 tu doporučuji 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru