Kočka a miminko v bříšku. Vnímá ho?

sicinka
15. led 2009

Ahoj mám doma kocoura a cca od 15 tt se mi kdykoliv může nacpe na klín a začně hlasitě vrnět. Je to zcela mimo jeho běžné chování - jinak se mazlí otírá ale u nikoho nikdy nechtěl sedět na klíně a mazlit se. Napadlo mě že možná slyší miminko v bříšku, jelikož kočky mají výrazně citlivější sluch než člověk, příjde mi to i možné. Chci se zeptat ostatních kočkařek zda se s podobným chováním někdy setkali.

dolda
15. led 2009

Naše kočky se mazlili pořád i před těhu, takže ti fakt neporadím, ale myslím, že je to možné.

princeznicka1
16. led 2009

My máme doma dvě kočky, ale rozdíl v chování jsem nepoznala. Asi taky proto, že jsme měli i koťata a jak odcházeli tak to pro ně byla větší změna, než mé těhotenství.
Je pravda že kočky mnoho vycítí, moje známá říká, že to poznají že je žena těhotná. Určitě jsem zvědavá jak se budou chovat k miminku.

sicinka
autor
16. led 2009

Musim rict ze jsem spise technicky typ, tak jsem se to snažila zdůvodnit citlivým sluchem 🙂 ale možná to prostě nějak poznají. Jinak mě kvůli zakloněné děloze byly slyšet ozvy přes břicho asi od 15 tt a kocour se může od té doby pořád chovat. Jelikož není těžký tak mi to nevadí a nechávám ho ležet na břiše (jsem vědavá jak dlouho mi to vydrží)

predi
19. led 2009

Ahoj, tak já mám doma mazlivou kočku a protivnýho kocoura, ale dost brzy, co jsem otěhotněla, tak se z protivy stal mazlivec 😀 , takže 100%věřím, že kočky těhotenství vycítí, i jsem to četla v knize o kočkách.
Přikládám to hormonální změně v těhu, náš kocour nemusí ležet nutně ani na břichu, lehává nejčastěji na prsou, když tíží, sesunu si ho vedle sebe, že se přimazlí jen hlavou a packama 😉 . Kočka mojí mamky také kdysi hned vyskočila jedné těhuli na klín, i když se cizích lidí vždy bála.

charlie1
19. led 2009

Tak já mám doma 2 kocoury a zatím změnu na jejich chování nepozoruji 😉 Možná později, nevím, teď mě přijde, že jenom leží a spí od rána do večera 😀
Ale je fakt, že jsem taky četla článek, že kočky poznají, když je jejich páníček nemocný, tak prý jsou u něj a lehají na něj. S těhu to může být podobné, věřím v to 😉
Jinak kocour mi na břichu ležet nemůže, je to hoooodně nepříjemný, takže ho pak posouvám k nohám 😀

dnada
20. led 2009

každé zvíře vycítí změnu,ať u páníčka nebo u jiného zvířete a reakce mohou být různé. Třeba se začnou víc mazlit a nebo naopak,z mazlíka může být protiva. Já měla dvě čičuly,já otěhotněla a obě asi tak za půl roku byli těhule taky,asi aby mi to nezáviděli 🙂 na můj první termín porodila jedna,o pár dní později druhá a za týden já 🙂 Horší to bylo s mými hafinami. Ta jedna to vzala v pohodě ,ale druhá byla závislačka.Nikdy na mě neskákala a co sem byla těhu,pořád na mě skákala a snažila se mi od břicha odrážet packama.Před vánoc sem ji musela utratit,pořád skákala na kočár a cpala hlavu dovnitř,nedala si říct a prostě si na malého nezvykla☹ A mimi je důležitější než hafíci,no ne?

Joa kočky ty na mě leželi až do porodu(jejich) a nejlepší bylo,když se začal vrtět malej v bříšku a za chvilku se začli vrtět i koťata v bříšku,to sme se navzájem šimrali bříškama 😀 😀 😀

romankav
26. led 2009

dnada: A to si nechala utratit psa, protože skákal na kočár a nezvykl si na mimino? Nejsou od toho náhodou útulky pro psy? Samozřejmě, že dítě je důležitější než pes, ale i pes má právo na život a bohužel za výchovu psa je odpovědný jeho majitel. Za takové chování bych se být tebou styděla.

kay
26. led 2009

dnado to si děláš srandu žes utratila psa kvůli tomu že si nezvykl na dítě? To jsi nevymyslela žádné jiné řešení? seš normální? 😨

dnada
27. led 2009

tak nejdřív bych se zeptala,proč,než rovnou používat urážky!!!!ono to není tak jednoduché - měla sem stafordšírského teriéra(fenku závislačku a tohle plemeno je pes JEDNOHO pána) ano,nezvykla si na malého,skákala na kočár = útočila a bych musela být padlá na hlavu abych čekala kdy dítě roztrhá!!!!Útočila mi už v těhotenství na břicho. Ano,útulky jsou,ale člověk nikdy neví,kdo si toho psa veme a vůbec,kdo by si vzal nemocné zvíře??? Měla epilepsii a únik moči. A jestli si romankav a kay myslíte,že je to tak jednoduché rozhodnutí ,dát pryč psa,co byla jako moje dítě a že sem nevymýšlela všechno okolo,abych to musela udělat ,tak nejste VY normální!!!! rok sem se rozhodovala,jestli to udělám nebo ne,rok sem vymýšlela komu a kam s ní,jenže ona za prvé chlapy vůbec neposlouchala a jiná ženská by jí těžko zvládala a největší problém byla ta epilepsie,při záchvatu nepoznávala nikoho jen mě☹ ani si nedokážete představit jak chudák pes při takovém záchvatu vypadá!!!! Takže příště odsuzujte až když vítě vše !!! Nazdar !!!!

kay
27. led 2009

já se starala taky o nemocného psa a musela ho dát pryč, ale jen kvůli jeho zdraví, odsuzovat Tě klidně budu, ani jsi to nezkusila podle toho co píšeš.

annie29
28. led 2009

Upřímně taky nepochopím nikoho, kdo nechá psa utratit pokud to není úplně nevyhnutelně nutné. Sama bych si netroufla na tohle plemeno, ale ti kdo mají tuhle nebo podobnou rasu mi vždycky vysvětlovali, že pokud je pes vychován správně, na člověka neútočí. Myslím, že je dobré si rasu dobře nastudovat a věnovat se výchově a k napadání by snad nemělo docházet. A tvrzení "člověk nikdy neví kdo si psa z útulku vezme"... tak ho pro jistotu nechám zabít?? Slušná logika.. Lidi jsou schopni se postarat i o nemocné zvíře, kamarádka si nemocného psa z útulku taky vzala.

zdenallicka
28. led 2009

dnada: Hnus, co jsi udelala... Jsi sobec...

blka
28. led 2009

Holky, tohle je téma o kočkách a Dnada sem napsala svou zkušenost i se psem. Nevím, proč jí tak pranýřujete, ale zkuste se vžít do její kůže. Kdyby jste měli malé dítě a bojové plemeno, které by neustále útočilo (prve na bříško a pak na narozené miminko), tak se vám to asi taky nebude líbit.

Annie: ano, pokud je pes vychován dobře NEMĚL by zaútočit na lidi. Jenomže u bojových plemen si nejsi nikdy jistá, co udělá, i když je dobře vychované. Třeba by se Dnada na okamžik otočila a pes by vycítil vhodnou příležitost ukázat, kdo je tady pánem. Nehledě na to, že pokud je mimi malé, jenom leží, tak ho jakžtakž dokáže zkousnout. Ale až by její dítě začalo chodit a tahat psa za uši, ocas (tomu se prostě nevyhneš), tak pes po něm okamžitě vyjede.

Abych to uzavřela, každý má právo se rozhodnout, jak se rozhodl. Chtěla bych vidět vás v takové situaci, ale to je jedno. Tohle je téma o kočkách, tak se věnujte jim 😉

zdenallicka
28. led 2009

blka: Nesouhlasim....

blka
28. led 2009

Každý má právo na svůj názor a své rozhodnutí.

zdenallicka
28. led 2009

blka: Kdyby ho utratila proto, ze je nemocny a jeho stav se zhorsuje, pak bych nerekla ani ň.. Ale ona ho utratila pro nedostatek jinych napadu.... ☹

kay
28. led 2009

zdena - souhlas.. ale asi nemá cenu to tady užřešit, protože pes je mrtvý. Akorát doufám, že už si jiného nepořídí, co kdyby ho zase špatně vychovala.

zdenallicka
28. led 2009

kay: Me se.ou takovi lidi!!! 😠

princezna3
28. led 2009

Nic si nedělej z těch poznámek dnado..... Přečti si příspěvky děvčat, co tě tady pranýřují v jiných tématech a pochopíš, že některé z nich potřebují samy péči.....

kay
28. led 2009

princezno tak teď jsi nás teda dostala..

zdenallicka
28. led 2009

kay: 😀

princezna: AZ na kolena jsi nas dostala... 😀

zdenallicka
28. led 2009

kay: Budu o tebe pecovat a ty o mne, joooo???? 😝

zdenallicka
28. led 2009

princezna: Zvlastni, ze mas takovy prehled a sotva ses zaregistrovala... 😀 😀 😀

kay
28. led 2009

no taky mi přijde divný anonymka se dvěma příspěvky... 🙄 já dnadu nechodnotím za příspěvky na jiných diskuzích, může být i skvělá matka, ale psa bych jí prostě nesvěřila.. 😖

annie29
28. led 2009

Princeznicko, my nikoho nepranyrujeme, jen rikame svuj nazor na vec. Nehlede na to, ze si ma kupovat bojove plemeno jen ten, kdo je na to opravdu dobre pripraveny a kdo si s nim poradi (idealne nema a neplanuje deti), na tak krajni reseni nema nikdy dojit kdyz je dalsich moznosti spousta. Obdivuju, ze ma nekdo nervy a zaludek na to, utratit psa ktery tedy zrovna neumira, kdyz tu mohl i s nemoci jeste v pohode u nekoho zit. Dost na tom, kdyz se to musi resit u starych zvirat. Ja sama miluju kocky i psy, u nasich jsme meli 2 kocicky a 2 psy a i kdyz jsme museli nechat utratit kocku v 19 letech tesne pred smrti, byl to priserny zazitek pro vsechny.
Obecne myslim, ze jsou milovnici a "milovnici" zvirat, tohle jsou jen dukazy..

zdenallicka
28. led 2009

annie: Naprosty souhlas..

anippe
28. led 2009

proboha, neplette do toho "bojová plemena" obzvlášt když tomu nerozumíte, viz Blka.Každému normálně chápajícímu člověku je jasný po přečtení prvního příspěvku od Dnada, proč nechala psa utratit, bylo to nejjednoduší řešení její neschopnosti 😠 ...a na mě už ten druhý srdcervoucí příspěvek o nemocích nějak nefachčí 😅

blka: doporučuji Ti navštívit výstavu psů, kde bude součástí disciplína Junior Handling (krom normálních výstav ji můžeš vidět i na pitbull show), kde dětičky, které skoro ještě nechodí, předvádí "bojová plemena", manipulaci se psem a krom jiného i kvalitu zubů....co se týče chování k lidem, jsou tyhle plemena po společenských nejmín nebezpečná, tak nešiřte paniku, oni si to nezlouží...jak by si asi poradila dnada s loveckým pl.??? některým lidem bych nesvěřila ani morče!

ale tahle diskuse je o kočkách, tak přidávám jak je to u nás: náš kocour se nezměnil, tulí se stejně, jen ho strašně zajímá (stejně jako psy) děcký pokojík, kam mají zvířata zákaz vstupu, když tam proniknou, je to pro ně zážitek, všechno jsme jim ukázali a předvedli, ovšem pořád nechápou kde je to mimi o kterém pořád mluvíme mmch. velmi dobře ví co je miminko a jak se mají chovat v jeho přítomnosti.Kocour by si nejraději ustlal v kolíbce a hrál s kolotočem 😀

ten kdo má zvířata a plánuje děti, by si měl uvědomit jaké komplikace můžou nastat, měl by od mala dodržovat jisté zásady a miláčka nepolidštovat a ukázat mu kde je jeho místo.Zvířata potřebují cítit autoritu a svoje místo ve smečce.Pokud komplikace nastanou, nesmí čekat, že se problém sám vyřeší a že se zvíře samo umoudří, musí umět zasáhnout. Z mého okolí vím, že se některá zvířata zžívají s dítětem i třeba dva roky! Kdo na to nemá, měl by najít jiný domov kde bude zvíře spokojené.Někdy opravdu není jiné cesty.

sicinka
autor
28. led 2009

A koukam že se nám diskuze trochu zvrhla 🙂 děkuji za příspěvky z mého okolí mě lidé přesvědčují že se jim dělo něco podobného jako jsem psala výše, tam mě zajímali další zkušenosti. Jinak mi pak došlo, že je ke mně manžel přeci jen co jsem těhu všímavější a možná kocour jenom žárlí. Jinak se těším na to až ho budeme učit pravidla kam smí a nesmí (postýlka) jelikož máme 2+kk a dětský pokoj se nekoná. K té výchově zvířat - dúsledností jsme kocoura naučili hrát si s lidmi bez drápků (to mi nevěřil ani veterinář), takže věřím že se psem lze dělat zázraky 🙂

annie29
28. led 2009

Jeste tedy k tem kocickam 🙂 Kocicka u nasich se ke mne chova stejne jako driv. Ale kamaradky kocicka je mazlivejsi a vic se tuli..

janulazaynab
29. led 2009

Ahoj, my máme doma (spíš venku u domku) dva kocoury - jeden jarní Mikeš a druhý podzimní Ventil. Mikeš se ke mně vždycky tulil, ale když přivedl přítel Ventila, přestal se se mnou Mikeš kamarádit. Nemazlí se se mnou už vůbec a přitom to byl největší mazel, jakého jsem znala ☹ Ventil se mazlit začal, ale to bude spíše tím, že jsme ho už konečně dali ven, protože už tam není taková zima, a teď si uvědomil, co v nás ztratil, když musí trčet venku a my za ním přijdem jen když jdeme pro dřevo na zatopení a podbně. Přítel říká, že se se mnou Mikeš nebaví od té doby, co jsem těhotná (kolem vánoc), ale nejsem si jistá, jestli nebyl "protivný" už když přinesl Ventila (někdy v listopadu).
Když nad tím tak přemýšlím - možná je naštvaný, protože jsme si pořídili Ventila, který byl doma v relativním teple (aby si zvykl, že se má držet při chalupě) a on musel být venku. Do toho zjistil, že bude odsunutý úplně stranou, protože budeme mít miminko.. Jenže si nedá říct - kolikrát ho chytnu a držím na rukách, hladím ho půl hodiny a on akorát vrtí ocasem, jak je naštvaný.. 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru