Kojím a přitom kouřím

juliexs
12. dub 2008

Nekamenujte me, prosim...

Pred tehu jsem byla silna kuracka, v tehu jsem uplne prestala a vydrzela to jeste par tydnu po porodu, ale pak jsem do toho zase spadla. Nejdriv jsem si s vycitkama dala tak jednu cigaretu za dva az tri dny a dnes vykourim priblizne tri cigarety denne. Mam z toho velice spatne svedomi a male se vzdycky v duchu omlouvam a slibuju si, ze dalsi si uz nazapalim, ale samozrejme to pokazde porusim. Jsem strasny nervak a pri kazdem podnetu hned saham po cigarete. Kuraci to urcite znaji.

Vsude jsem cetla, ze kdyz zena vykouri do peti cigaret denne, tak vyhody kojeni presahuji nevyhody koureni, ale je to jen takova slaba utecha... ☹

aponchie
12. dub 2008

tak nekoj a dej nutros treba.mnohem lepsi zpusob pro tu malou nez ji davat nikotin do tela 😉

lenkazdenek
12. dub 2008

Nic si z toho nedělej jako bývalá kuřačkk tě celkem chápu,já přestala kouřit v těhotenství, minulí měsíc mě tak vynervovyl doktor ,že jsem si zapálila,ale už mi to nechutnalo tak jsem to típla a chuť řešit stres cigaretou mě přešla,ale je teda fakt,že já v tý době nekojila 😅

lu777
12. dub 2008

Juliexs: zašla bych za doktorem a poradila se o odvykací léčbě.. náplasti nebo tak bys mít asi nemohla, to by taky šlo do mlíka, ale vím, že jsou nějaké léky, které se berou při odvykání... nevím jestli se při kojení můžou, ale za zeptání nic nedáš..
nebo co takhle akupunktura?
plus něco na relaxaci, abys neměla potřebu té cigarety... procházka, horká vana, muzika, cvičení, cokoli co Tě uvolní..

určitě nejseš sama.. hlavně se nestyď.. je potřeba to řešit kvůli maličké 😉

něco z toho co jsem našla:
http://www.antinikotin.cz/
http://www.nekourit.cz/jak_odvykani_probiha.htm

aponchie
12. dub 2008

juliexs:a ty kouris od narozeni a az ted to resis co s tim?ja jen abych to spravne pochopila 🙂 jestli jo tak podle me je celkem pozde ..mozna jsi kojit nemela vubec,ale to je muj nazor..ja jsem vyleceny kurak a smrdi mi to desne a male bych to neudelala nato je ma vule dost silna.Ale u nekoho to problem je ,ale pak si musi ujasnit jestli fakt neni lepsi kourit ale pouzivat sunar 😉

juliexs
autor
12. dub 2008

Resim to ted, protoze citim, ze ted uz v tom jsem zase az po usi. Bez cigarety uz nevydrzim ani jeden den. Snazim se dat si treba jen jednu, dve a nedokourit ji celou a rikam si, ze to snad male nemuze tolik uskodit. Ja nevim, ja jsem jinak hodne zodpovedna matka, ale tohle se mi nejak nepovedlo.

Kojit prestat nechci, porad myslim, ze je to pro dite moc dulezite. Nehlede na to, ze mala UM vzdy odmitala.

aponchie
12. dub 2008

jako a myslis,ze je dulezite kojit kdy kouris?ja teda ne 😉 to uz neni tak dobre to mlicko kdyz v nem jsou latky z cigaret asi tak..

aponchie
12. dub 2008

jeste me napadlo ed sem nekdy sledovala porad s Mudr Kralikovou a ta rikala ,ze deti mleko kuracek vyzaduji pac je to pro ne droga jako u fetacek proste uz ten nikotin maji v tele za tu dobu a potrebuji ho tak zkus najit na netu kde ma nejakou poradnu ale nevim z kama jsi 🙂 ona je asi jen v Praze..mozna online poradna

pmk
12. dub 2008

Já souhlasím s posledním příspěvkem aponchie.Taky jsem bývalý kuřák,vždy jsem v těhu a při kojení nekouřila.Nedělalo mi to problémy přestat kvůli dětem a doufám,že znovu nezačnu,stále kojím.Ale pokud bych nemohla přestat,radši bych dala UM,ale rozhodně bych nekojila,do mléka to jde a je jedno jestli jedna,dvě cigarety nebo celá krabička.

pmk
12. dub 2008

juli,promiň,ale dávat dítěti MM když kouříš,to se mi moc důležité nezda,vždyť mu tím ubližuješ.

kajule
12. dub 2008

Jj o tom mleku kuracek jsem taky cetla. Jinac taky jsem slysela, ze pokud zenska kouri a planuje dite, tak by mela prestat uz predtim a pokud to nedokaze hned, tak aspon postupne prestat. Pac i pro dite je lepsi, kdyz si ta matka jednou za cas da jednu a je v klidu, nez kdyz si neda zadnou a je z toho ve stresu tim padem i to dite. Ale myslim si, ze bych teda taky radsi davala UM nez MM, ale pritom bych kourila, to dite si na to pak vazne zvykne a potom mu to chybi a muzou z toho byt dalsi nasledky. Ja osobne jsem teda v zivote nekourila (akorat kdyz jsem to zkousela tak jsem si dala, ale ty bych napocitala na prstech jedny ruky), kze nevim jaky to je prestat.

draga
12. dub 2008

juli...když už musíš kouřit tak si dej hned jak dokojíš a pak měj aspoň 2-3 hodiny pauzu mezi kojením...což už asi máš bo jsem koukala že prckovi je 9 měsíců... 😔

kitty68
12. dub 2008

souhlasim s aponchie

ted uz je to pozde resit, celkem te chapu, ja prestala az jak js zjistila ze js tehotna,, ted mi to smrdi a dokonce js zkousela potahnout si, ale neni to ono, nevim jak ti to mohlo zachutnat po tak dlouhe dobe

i kdyz vim ze kdybych zkousela vic tak js v tom zase 😉

neeve
12. dub 2008

Juliexs, chápu Tě. Taky jsem kouřila, přestala jsem, když jsem zjistila, že jsem těhu. A co jsem přestala kojit, tak si už taky čas od času dám. Ale štve mě to a to jako hodně. Hodlám to zase useknout dokud je čas. Já bych v tomhle věku dítěte na Tvém místě přestala kojit. Dle mého názoru už to není tak důležité a pokud víš, že s tím nedokážeš přestat (a teď jsi z toho co děláš ještě víc ve stresu, takže nedokážeš), tak fakt kojit přestaň 🙂

nika70
12. dub 2008

Juliexs, taky si myslím, že by bylo lépe malou přestat kojit....přesně, jak říká Neeve...když víš, že nedokážeš přestat, bude pro malou lepší, když bude na UM. Já se po dětech postupně rozkouřila, ale ne nějak drmaticky a musím říct, že mě samotnou překvapilo, jak to najednou šlo utnout...vloni jsem to zabalila a řeknu vám holky, že to ani nebolelo a teď jsem fakt ráda. 😵

jana.1
13. dub 2008

Juli, já kouřila 12 let a přestala jsem ze dne na den, když jsem zjistila, že jsem těhu. Už nějakou dobu předtím jsem ale cítila, že mi ty cigarety ubližujou.. Bývalo mi špatně od zažuldku, mívám migrény - ty jsem mívala jako kuřák 100x častěji a silnější. V některých obdobcíh třeba denně.. Zkrátka jsem cítila, že celkově začínají být pro mě už vážně nebezpečné. Kouřila jsem průměrně krabičku denně. Bez ohledu na cenu, na smrad, na zdraví... Zapálila jsem si, i když mě třeštila palice a věděla jsem, že to pak bude ještě horší. Nemělo cenu si dávat předsevzetí, stejně je nikdo neplnil. Ta závislost v případě cigaret je strašně silná. Jak jsem zjistila těhotenství, měla jsem radost, že konečně nebudu kouřit a tělo si to také zařídilo samo a nemělo potřebu si zapálit. Naopak mi ten smrad začal vadit.. On už mi vadil delší dobu tak jako tak (bývaly doby, kdy mi to vonělo). Dneska, když jsem ve stresu, hned mi v hlavě naskočí cigareta.. sáhla bych po ní.. Ale už by mi asi nechutnala (tedy alespoň ta první 😒 😉 ). Jenže nesáhnu. Protože já vím, že tohle byla jedinečná příležitost přestat. Vím, že kuřák je kuřákem už asi napořád. I když se necháš vyhecovat po pěti osmi letech, že si dáš jednu, tak další den už kupuješ krabičku. Proto mi je jasné, že si zapálit nesmím! Teď je to 17 měsíců. Chuť na cigaretu mě přešla v těhotenství a teď, když mám nerva, tak už to není zdaleka tak silné, tak si to přece nepos..u. 😅
Takže ty volečku blbej, nemělas po tý cigaretě sahat.. Protože většina kuřáků v tom začne zas lítat. A nějaké postupné přestávání také nemá smysl. Buď s tím sekneš nebo kouříš dál. Každý tohle neumí. Můj táta třeba jo.. Ten už asi 2x nebo 3x přestal s kouřením v půli krabičky a vždy na několik let. Teď přestal zřejmě co zjistil, že jsem těhu. Stejně už taky cítil, že ho ty cigára ubíjej..
A ještě ti řeknu.. no do mlíka to přechází, to je jasné. Ale to není všechno. Taky tím jseš načichlá.. to by nevadilo, ale ten kouř dcera bude čuchat, protože to začneš stupňovat a pokaždý si nebudeš mít kam zalézt. A dále jí půjdeš příkladem.. už zkrz to mlíko si zvyká.. A navíc ničíš tím sebe. Jenže ty musíš být v pořádku kvůli dětem. Na celý život. Takže s tím zkus seknout, příp. až budeš znovu těhu a přestaneš, tak si hlavně potom už NIKDY nezapal a nesnaž se vykouřit ani centimetr z cigarety.
Hele 🙂
http://www.philipmorrisinternational.com/CZ/pag...
http://www.nicorette.cz/index.php?id=proc_prestat
jinak stačí zadat do googlu "kouření kojení". Určo toho vyjede mraky. Tak přeju pevnou vůli, železné nervy a ať to zvládneš 😉 🙂 🙂 😵

zuzik03
13. dub 2008

juliexs, nenech se jen tak lehce od kojení odradit, je to sice blbé, ale podle www.kojeni.net (mimochodem výborná stránka) opravdu kojení do 5 cigaret denně převyšuje nevýhody kouření. když si zapálíš hned po kojení a kojíš třeba až za 4 hodiny, tak to určitě pro malou význam má. ale vidím, že malá už 9 měsíců, tak to už ji klidně můžeš začít odstavovat, ne ?

juliexs
autor
13. dub 2008

Prave, ze kdyz zacnu hledat o kojeni a koureni na netu, tak mi to vsude pise, ze do peti cigaret denne to neni zadna tragedie a v podstate mi tim akorat davaji zelenou. Mozna, ze kdybych tenhle fakt necetla, tak bych se snazila vic. Takhle si vzdy reknu, ze tech 5 mam v podstate tak nejak povolenych a ja si pritom dala jen 3, takze jsem vlastne jeste dobra.

Pred tehu jsem taky kourila tak krabku denne, ale tehotenstvi pro me bylo tak silna motivace, ze jsem s tim sekla okamzite. Manzel bohuzel ne a prave jeho cigarety me ke koureni zase svedly. Porad nekde lezely po byte a lakaly. Po sestinedeli jsem zacala mit dost stresovy obdobi - neschody s manzelem atd. a pokazdy jsem koukala na ty cigarety, kterych bylo po byte plno a pak jsem si tajne jednu vzala. Samozrejme, ze to byl hnus. Letela jsem si potom do koupelny vydrhnout ruce mydlem a vycistit zuby, abych se k maly nevratila tak "pospinena". Jenze za par dni jsem to zase pri vypjaty situaci zkusila znova a pozdeji se z toho stalo pravidlo. Jedna cigareta za den na balkone. Ale vzdy jsem je brala manzelovi, sama jsem si krabicku nekoupila, bala jsem se, ze tak uz budu fakt kurak.
Jenze taky k tomu samozrejme doslo. Ted vzdycky dokourim krabku a rikam si, ze dalsi uz si nekoupim. Jenze pak treba jedu v aute, uplne vystresovana a automaticky zastavuju na benzince a bezim pro krabicku...

jankao2
13. dub 2008

ja to nechapu ja sem kouřila ale jakmile sem zistila že sem v tom přestala sem.nezlobtese ale ja tyhle matky odsuzuju,přece nebudu dobrovolně zabijet svoje ditě!!!!!!!nechapu to!!!!!!!!!!!!!!!!!zaleži vam vic na sobě na vašich chuti nebo na ditěti!!!!!!!!!!!!!!zamyslete se 😕

bramburka
13. dub 2008

u těhu se nedá nic dělat, silné kuřačky si prostě dát musí, je to pro dítě lepší než totalně vynervovaná matka, ale v době kojení už volbu máš - dát UM. , navíc je docela velá, řekla bych že ti to sní - pokud zkusíš dát UM v noci? prostě nekoj, však ono si dítě řekne až bude hlad, nebo dej více jogurtů, mléčných kaší a tak.

carlisse
13. dub 2008

byla jsem hodně silná kuřačka (cca 7 let, poslední roky 20 cigaret denně), ale kdy jsem začala uvažovat o tom, že bysme mohli někdy zanedlouho zkusit mimčo, tak jsem ze dne na den přestala a od té doby jsem si nezapálila. A že jsem měla pořádné nervy, jak v těhu, tak po porodu i teď, ale i kdybych kouřila ještě těsně před otěhoteněním, tak pro dítě se snad člověk obětuje ne???

elly
13. dub 2008

No je to kazdeho nazor..ale stejne si myslim, ze je to vsechno jen mezi usima....jde o to si to pripustit.....kazdy dokaze prestat kourit....ja jsem taky kourila 20 denne.., kdyz jsme zacali pracovat na miminku, tak jsem ze dne a den prestala kourit..vsak dite je motivace samo o sobe...a tablety nicorette doporucuji.......vsak za ted uzlicek, co se narodil to prece stoji..... 😉
Jinak jak uz tu bylo psano..radeji prejdi na UM.

aponchie
13. dub 2008

pro me byla motivace vlastni zdravi..proste sme prestala ze dne na den a uvedomila si jak budu za prve vypadat,jak s ebudu citit jak budu hudrat na doktory a pritom hulit a tim znevazovat jejich praci,ty penize ani nemluvim a pak taky sem hulila 20denne o vikendech i vice celkem slusnej kurak na to jak sem mlada a slo to prestat horsi je to kdyz je nekomu 40a vice ale takhle mladej 😝 a kvuli diteti sem slysela,ze je lepsi prestat o nekolik let drive ..ikdyz prestanes kourit jeste nekolik let mas v sobe vsecky ty latky nez uplne vymizeji..a ted je mi na bliti z cigaret 😝

andrealiskova
29. pro 2009

Já teda se přiznám, že jsem znovu do kouření spadla, ale z těch bývalejch 40-60 za den jsem to zkrouhla na 10-20 a je to znát. Už v těhu jsem si říkala, že přestanu navždycky, ale.....

fanys
30. pro 2009

zakladatelko-já jsem taky silná kuřačka,bojovala jsme s tím jako ty už v tehu,měla jsem ty tři icgarety denne,dvojčata jsem zdárne donosila,žádné problémy v tehu,porod ok,je jim rok a jsou zdravé a kouřím pořád.jsem zdravotník tak si nic nenalhávám,vzhledem k tomu že sem vyzkoušela všechny možnosti ,náplasti,žvýkačky,terapeuta....cokoli co je dostupné ale nebylo to v mé hlave tak jsem příchodem z porodnice koupila nutrilon.vlastne už do porodnice jsem s tímhle rozohdnutím šla.nenech si svědomí uhýčkat tím že pět cigaret neškodí...atd.jak říkám nebudu ti rozmlouvat kouření pač to v nejakých případech nemá cenu,ale okamžite bych přestala s kojením.
mimochodem obnovila si dost na koníkovi tzv.hádavou diskuzi.už když jsem byla tehu tak jsem se tady zdárne dohadovala s aponchie 😉 ,samozřejme že to škodí,co nato mužeš říct.

dolda
30. pro 2009

Hele frajerko jestli musíš kouřit, tak se vykašli na kojení, vždyť tím dítěti ubližuješ, to Ti toho malýho tvorečka není ani trochu líto. Chápu, že může být chuť na cigaretu obrovská, ale tak dám dítěti flašku a kouřím si spokojeně dál, v tomto případě kojení ztrácí smysl 😒

kubaka
30. pro 2009

Kolem roku už můžeš přestat kojit vklidu. To důležité a rozhodující jsi dítěti už dala - včetně nikotinu.
Na jednu stranu jí chceš kojit, jak je to důležité, ale důležité je i složení mléka a máma, která nesmrdí jako putika. Musím říct, že jako dítě matky, která bezohledně doma kouřila - oba s otcem - já v tom nejednou usínala, mám k cigerátm silnou averzi. Nechápu, jak může někdo, z koho čpí smrad z cigaret se přiblížit ke svému děťátku. A je to vždycky cítiít. Dítě to vdechuje s tebou.
Buď kuř a nekoj nebo koj a nekuř Dítě je už velké dost na UM.

kristyna85
6. bře 2012

Taky jsem řešila podobný problém... projela jsem hodně stránek s podobnýma diskusema , ale musím říct, že tady se mi líbí nejvíc. Všude se ostatní maminy do tazatelky pouštěly dost drsně.. až mi jí bylo líto.
Já jsem přestala raději kojit a je pravda, že malá je mnohem klidnější a i mnohem líp spinká. 🙂 Takže vřele doporučuji přejít na UM 😉

onetka
15. srp 2012

Není kouření jako kouření. U takových camelek je:
Dehetu: 10mg/cig.,Nikotinu: 0,8mg/cig.,Oxidu uhelnatého: 10mg/cig.
a například u mentolových slimek "jen":
Dehetu: 5mg/cig., Nikotinu: 0,5mg/cig., Oxidu uhelnatého: 4mg/cig.
přiznám se, že si 4-5 těch mentolových denně zapálím.
Ať si mě soudí kdo chce, ale je to každého věc. Před těhotenstvím jsem kouřila, v těhu jsem přestala, ale taky jsem za CELÉ těhotenství mohla nejspíš tu krabičku dvě vykouřit.
Jsou i horší matky... co dělaj horší svinstva. To teda potom chudák dítě.
Nepálím v přítomnosti miminka, jsem venku, potom jdu hned umejt ruce a vypláchnout ústní vodou.
Ráda si sem tam zajdu na červé pivo a dám si k tomu jednu slimku! No a co? Ať si mě soudí kdo chce...
Do mlíka taky nejde hnedka všechno... tělo část vyfiltruje a už hodina po vykouření cigarety sníží množství nikotinu v krvy až o 1/2. Taky s manželem přemýšlíme o EGO-Tčku, ale zatím na to nejsou žádná podrobnější studie a člověk neví, co to s ním udělá za takových 10-15let... vydržela jsem to do konce 6ti nedělí, ale od té doby si zapálím.
Není to nikterak drastické. Začalo to postupně. Jedna/dvě ob den, ale teď má malý 2m. Kdo nezažil, neví. Kouření je pro mě psychická záležitost. Přiznám se, že s tím mám i já problémy a mrzí mě to, i kvůli tomu maličkýmu. Ale nikterak na něm nepozoruji, že by neprospíval. Plně kojím, malý by chtěl být nejraději u prsu pořád. Po koupání každý den pěkně usne a třeba dnes jsem si ho z postýlky na kojení brala až o půl druhé a pořád se to natahuje ten jeho spánek.
Takže maminky, jsme jenom lidi... nesuďte nás kuřačky, vychovat můžeme stejně kvalitně, jak vy nekouřící 😎

evaviki
15. srp 2012

@onetka ja len nechapem jednu vec.. ked si vydrzala cele tehotenstvo a 6ti nedeli, preco si zacala? Koureni skodi vseobecne (teraz nenarazam na tehu a kojenie), takze ak si dokazala vydrzat, aka je motivacia znova zacat?? Pises, ze je to psychicka zalezitost, ale po 10tich mesiacoch bez cigarety by to uz tak nemalo posobit, nie? (neber moj komentar ako odsudzovanie, fakt ma to zaujima, nikdy som nekourila, tak sa do toho neviem vcitit 😀)

onetka
15. srp 2012

@evaviki jasně rozumím... psala jsem, že jsem vykouřila jednu-dvě krabičky... a navíc, manžel je taky kuřák a tak pokušení je větší, než vůle nekouřit. Hecovali jsme se, že oba přestaneme, ale ani jednomu z nás to nevydrželo dýl, jak 6týdnů (myslím tím po porodu, manžel kouřil i v mém těhotenství, samozřejmě ne v mé přítomnosti) po porodu jsem chtěla přestat úplně, ale neměla jsem pevnou vůli nezapálit si v přítomnosti kamarádek-kuřaček a tak to celé začalo... podobně na tom byl i muž, že ho svedli kamarádi. Hold třeba se jednoho dne vzbudíme, zmačkáme krabičku a začneme žít bez nikotinu 😵