Kokosový olej - správný tuk i péče o tělo

vendulida
20. srp 2015

Ráda bych se podělila o velmi pozitivní změny co se týče kokosového oleje.
Po celé těhotenství si dávám nalačno denně lžíci a lžíci večer před spaním. Vnímala jsem po celou dobu zlepšení trávení a pocitu neustálých chutí na sladké..
Co se týče strií, žádné se mi neobjevili a pokožku mám krásně pevnou. Nedám na něj dopustit!! Měsíc si teď denně čistím zuby olejem a ty změny jsou opravdu viditelné.
Je tu někdo, kdo je milovníkem čistého kokosového oleje? Uvítám další tipy a zkušenosti.
Co musím ještě podotknout, tak je to, že kvalita oleje má velkou důležitost. Vyzkoušela jsem s kamarádkou " na vlastní kůži" .

morgan
20. srp 2015

@vendulida kokosový olej mám taky dost ráda...na tělo, na vaření...i na ty zuby občas 😉...jinak jestli můžu téma rozšířit i na kokosovou mouku, tak budu ráda 😄

veruska007
20. srp 2015

A kde ho kupujete, holky?

morgan
20. srp 2015

@veruska007 olej kupuju v DM.

vendulida
autor
21. srp 2015

@morgan Já právě poslední měsíc používám kokosovou mouku do nových receptů taky . Kupuju olej i zrovna tu mouku na www.kokosmus.cz . Můžes mi napsat kam dáváš mouku všude ty? Jinak těch olejů jsem vyzkoušela už hodně, od raw stránek jsem slyšela samou chválu co se týče kvality a chuti na značku neměckou Dr.Goerg a musím s něma maximálně souhlasit. Mají to právě na té stránce a celý sortiment kvalitních kokosových věcí.

megy
21. srp 2015

tak na kokosový olej se chystám taky. V teta drogerii teď mají dokonce akci pro členy -25% z ceny. což je fajn. Jinak se chci zeptat, používáme dá se říci zdravější potraviny i mouky, ale nemáte některá zkušenosti se zahušťováním omáček a podobně s rýžovou moukou? tohle nemám odzkoušené a ráda bych to i kvůli dětem zkusila

bajunka
21. srp 2015

používám na zuby na mazaní sebe a na vaření... 🙂a chystám se si z něj vyrobit i deodorant

morgan
21. srp 2015

@vendulida tyhle stránky neznám, pročtu 😉, jinak já kokosovou mouku používám buď jako zahuštění třeba do dýňový polívky nebo jakýkoliv smetanový omáčky, nebo jí nahradím tak z 20% běžný mouky do muffinů a nebo když občas dělám tvarohový šátečky, tak jí přidám do tvarohu (místo toho pudinkovýho prášku).
Loni jsem zkoušela na Vánoce recept z kokosový mouky, bílků a moučkovýho cukru, ale to nám nechutnalo...kdyby někdo chtěl, tak bych snad recept ještě vyhrabala 🙂
To je asi tak všechno co si teď vzpomenu 😊

morgan
21. srp 2015

@bajunka stránky taky pročtu, koukám že ty ceny se opravdu hodně liší...zajímalo by mě jestli je to kvalitou nebo čím...

bajunka
21. srp 2015

tuhle paní sleduju na FB a ta mně přivedla právě ke kosovému oleji, jako zubní pastě atd 🙂 http://kucharkazesvatojanu.blogspot.cz/search/l...

maxinkaa
21. srp 2015

@vendulida Já kupuju v DM a jsem z něho úplně poprděná, dělám na něj lívance, dávám si ho místo nočního krému, po opalování, na bělení zubů, maska na vlasy... no miluju ho 😎

zubecek
21. srp 2015

mažu s ním i děti i miminko, v porodnici mě dokonce pochválili (nechtěla jsem si brát sádlo, které propagují, protože mi moc "nevoní", kupuju ve zdravěnce u nás, stojí 175 ml nějak pře 80 Kč. V těhotenství mě zachránil od podráždění od nekonečných výtoků, opravdu to funguje 🙂 !!!

veruska007
21. srp 2015

@megy rýžovou moukou jsem zahušťovala dětem příkrmy, zasyrova. Malilinko nasládlá, ale dětem do mrkve a brambor to bylo dobrý.

anehap
21. srp 2015

Holky, úplně jste mě navnadily, mám v plánu ho už delší dobu vyzkoušet, tak teď se konečně rozhoupu 😉

@maxinkaa kde ho prosím tě v DM mají - u jídla, jak je zdravá výživa atd? A když na něm smažíš, jde to poznat na chuti? Smažíš na něm i jiné věci? 🙂

maxinkaa
21. srp 2015

@anehap V DM jak je zdravá výživa, mám tento, dělám na něj lívance, palačinky, přidávám do buchty, jen malinko voní.

daika
21. srp 2015

Taky si na kokosaku ujizdim 🙂 mazu s nim sebe, dceru, pridavam do jidla i prikrmu, cistim si s nim zuby, davam do vlasu... V tehu me zachranil od strii, nemam ani jednu! (+18kg) A to mam citlivou (uplne blbou) pokozku - z puberty mam uplne popraskana stehna a z tehu ani 1 😀 i na holeni nohou misto gelu/peny je superv- zadne svedeni, pupinky atp.
S chuti ho pouzivam na kde co, pro sebe i malou (9m), je to super vec na cesty, nepotrebuju 50flasek cehosi, vezmu sklinku kokosaku a nazdar 🙂))

babunka1
22. srp 2015

Prosím, zaujalo mě, že si kokosovým olejem čistíte zuby... můžu se zeptat jak ho používáte? Normálně si vyčistíte zuby klasicky zubní pastou a pak dáte na kartáček kokos. olej a přejedete zuby ještě jednou? Jinak já kokosový olej používám celkem krátce, ale jsem s ním spokojená, ale zatím se s ním jen mažu 😉

sisina28
26. srp 2015

ahojte, tak já kokosový olej používám od 2.měsíce těhotenství, natírám si s ním bříško i prsa...je také dobrý po holení a i na akné se mi osvědčil. Také jsem slyšela, že ho hodně používají na výtoky, mykózy v těhu a že ho používají již v porodnici na miminka, jak již tady někdo psal...za mně spokojenost...v kuchyni jsem ho ještě nepoužila, ale to určitě přijde🙂

karlajasmine
26. srp 2015

Kokosovy olej je super.. Navic bakterie a plisne kokos naprosto nesnasi, takze je to opravdu ucinna prevence proti zanetum 🙂 Jediny problem u me je ten, ze se mi z kokosu dela v tehotenstvi na bliti :(.. takze ho bohuzel moc pouzivat nemuzu.

sisina28
26. srp 2015

chystám se ho použít i jako masku na vlasy, mohl by být taky výborný. já se musím držet, abych to nesnědla, strašně mi to voní😀DD..

karlajasmine
26. srp 2015

@sisina28 Klidne to jist muzes 🙂 Akorat je to dost mastny, tak zjistis, ze po jedne lzicce uz dalsi chtit nebudes 🙂

sisina28
26. srp 2015

@karlajasmine hehe, no to si myslím...zatím zůstanu u toho natírání.-D

anehap
26. srp 2015

@sisina28 a máš zkušenost, jak na to? Já jsem jen zkoušela nanést po umytí(opravdu malinko a spíš na konce) a hned jsem opláchla a měla jsem to šíleně mastný 😒 Po masce si to neumím představit 🤐
Jinak mně to holky ujídají, chodí na něj do lednice 😀

sisina28
26. srp 2015

@anehap no jako ještě som to nestudovala...ale myslela som si, že si to napatlám na vlasy-po celé délce, nechám to tam a pak to umyju...našla som tohle:
http://cs.wikihow.com/Jak-používat-kokosový-ole...
tak kukni🙂

mirusajda
26. srp 2015

@anehap Také si dělám masku s kokosákem. Vlasy umyju šamponem, vyždímu, v rukách si roztopím hrudku kokosáku (skladuji v lednici a tam ztuhne), a po délce vlasů od hlavy ke konečkům ho vetřu. Nechám 15-60 minut působit v osušce, jak mám zrovna čas a pak znova umyju šamponem, pořádně! Poprvé jsem si ho smyla jen vodou, fénovala jak blázen a ne a ne mít ty vlasy vzdušné, tak jsem chodila venku s "dredama" :D

anehap
26. srp 2015

@mirusajda s dredama 😀
Já to právě zkoušela i holkám(starší má hodně hustý a kudrnatý vlásky) a všechny tři jsme dopadly... 😅
Ale už jsem to potom šamponem neumývala, tak to bude tím, dala jsem to v podstatě jako kondicioner, opláchla vodou.......vyzkouším, děkuji 😉

rezetka
11. lis 2015

Ahoj holky, já používám tento: http://www.lekarna.cz/es-bio-kokosovy-olej-250ml/ a už bez něj naprosto nemůžu být. Je úžasný. Jak na tělo, tak na vaření. Máte kdyžtak tipy na recepty?

andynek
14. pro 2015

Holky nemáte některá zkušenost s dávkováním kokosového zázraku dítěti? Dočetla jsem se, že kyselina laurová umí bojovat s viry, bakteriemi atd. A já bych právě ty viry u dcery potřebovala porazit 😎 trpí na moluska. Tak jestli by stačilo třeba jen potírat a nebo jestli můžu i vnitřně denně dávat nějaké množství 🙂 Díky díky díky!!!!

azalka123
26. srp 2016

Ahoj holky, prosím o radu četla jsem že kokosový olej je dobrý na kvasinky, už tři měsíce s nima mám problém a nic nezabírá.zkoušel olej na to někdo? Děkuju 🙂

terezakub
6. zář 2016

Ahoj holky, taky používám, dokonce z něj peču i na Vánoce cukroví 🙂 Super inspirace na co všechno se dá používat jsem vyčetla na kralovstvizen.cz http://kralovstvizen.cz/krasna-s-kokosovym-olejem/ Tak zkus mrknout 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru