Kolik jste nabraly v těhu? Kdy se vám podařilo shodit?

sudina
17. dub 2012

Já nabrala 23 kg... Teď mám ještě asi 6 kg nahoře... nekojím ☹. Zajímalo by mě, jestli to vůbec ještě shodím..? Jak jste to měly vy?

nicol2010
17. dub 2012

Já nabrala 10 kg, z porodnice jsem šla s 5,5 kg a měsíc po porodu mám ještě 1,5 kg.

dlabinecka
17. dub 2012

já 2x nabrala 13kg a domů z porodnice jsem šla vždycky bez nich. myslim si, že to je taky hrozně individuální.

pajinka85
17. dub 2012

Já při prvním nabrala 11 kg(nejdříve 2 zhubla, pak 13 nabrala). Ale u při otěhotnění jsme měla nadváhu. Po porodu mi zbylo asi +4 kg.(81 kg) Při kojení jsem zhubla na 72 kg-to šlo dobře a ostatní kg byla pak makačka. Zhubla jsme do 2 let po porodu na 62 kg, ale to už bylo fakt vydřených. Chodila jsem bruslit, dlouhé procházky a hodně hlídala jídlo. Samo by to nešlo.
Pak jsem si váhu držela mezi 62-66 kg. Když jsme se začali snažit o mimčo, tak jsem přibrala na 69 kg a teď už mám o 8 kg víc a jsem v 25 tt, takže tentokrát to taky bude víc než 11 kg...ale doufám, že to zase dolů dám, ale je mi jasné že samo to zase nepůjde ☹

pavlinka3
17. dub 2012

U prvního 21kg a když jsem zjistila, že čekám druhé, měla jsem ještě 2 kg zůstatek z prvního. Při druhém jsem nabrala taky přes 20 kg a za rok a čtvrt jsem byla na své váze před prvním těhu 🙂 Jenže já šla do práce, když byl druhému synovi rok a měla jsem co dělat, aby se prvních 6 měsíců nesložila......takže mě to šlo dolů nervama z množství práce a povinností jak doma, tak v nové práci.

kocicinka
17. dub 2012

První těhotenství 30 kilo, schazovala jsem cca 2 roky( kojila jsem dva a půl roku). Teď jsem nabrala zatím 20 kilo 😝

barevka
17. dub 2012

Ahoj, já nabrala 20 kg, 14 dnů po porodu bylo dole 11,5 kg. Na původní váze jsem byla cca za 7-8 měsíců po porodu 😉 Pak se to ustálilo a teď budou za chvíli malé 2 roky a váha mi jde zase trochu dolů 😉 Chce to hlavně klid a nenervovat se váhou 😉 Držim palce!

andelka
17. dub 2012

Já u prvního přibrala 8kg, v porodce nechala 10kg a během šestinedělí šlo dolů ještě 2-3kg - které jsem pak úspěšně nabrala jak jsem přestávala kojit.
U druhého jsem přibrala 11kg, po porodu jsem měla o 7kg míň, během 14dnů spadly další 2kg, a teď mi ještě 2kg zbývají. Uvidím po 6nedělí jak to bude, tipuju že zdravé stravy a pohybu budu mít přes léto dost.

martaska78
17. dub 2012

U prvního jsem nabrala 23kg a po šestinedělí po nich nebylo památky, u druhé jsem nabrala 17 kg a po šestinedělí jsem měla o 20 kg méně, ale co jsem přestala kojit mám zase 7 kg nahoře, a to se žinýruju 😀

radun
17. dub 2012

Já v prvním nabrala zhruba to, co ty - kojila jsem rok a půl a zbylo mi taky těch 5-6 kg. Pak jsem otěhotněla, do dneška přibrala 11... Tak uvidím, jak to půjde teď, ale jsem optimistka, když jsem předtím shodila tolik bez nějakého extra snažení, tak tentokrát plánuju shodit i za minule 🙂

losice
17. dub 2012

to je fakt hodne individualni. Ja nabrala cca 11,5 kg, na konci sestinedeli uz jsem byla dokonce pod svou predporodni vahou. Ale slo to samo, vubec jsem to neresila. On to byl s malym takovy hukot, ze jsem pak az vypadala nezdrave a vychrtle...

kristi
17. dub 2012

no tak samo to asi nepůjde, že? Musíš pro to taky něco udělat. Já nabrala 20 a šlo to dolů do roka.

diviska
17. dub 2012

Nabrala jsem 35 kg za 35 týdnů těhotenství. Po necelých 9 měsících mám nahoře stále 20 kg, plně kojím, takže na sobě zatím nemakám, jen hodně chodím..až přestanu kojit, začnu zase makat a doufám, že pak to půjde hned a dostanu se na svou původní váhu ( 49kg)

sayast
17. dub 2012

nabrala jsem 27 kg, v porodnici -7. zbylych 20 kg bylo do 9 mesicu pryc. kojila jsem

anehap
17. dub 2012

nabrala jsem 11 kg, z porodnice už jsem šla s původní váhou, kojením jsem přišla o dalších 5 kg 😉

paja83
17. dub 2012

Nabrala jsem 8kg (z 68 na 76kg), z porodnice nahoře 3kg, a teď, necé 3 měsíce po porodu 2 kg pod původní váhou (66kg). A nekojím.

kris2008
17. dub 2012

nabrala sem poprve 21kg,domu sem sla s +2kg a ty byli fuc behem mesice.jeste sem shodila jako bonus 4kg..Kojila sem.
ted podruhe sem nabrala 10kg a mam nahore +3kg,nekojim.

blahova_andrea
17. dub 2012

já nabrala 18kg, ale rodila jsem měsíc před termínem, takže by to určo bylo ještě horší. v porodnici zůstalo 11kg. teď mám stále cca 5kg pozůstatky a taky nekojím, takže se váha dolů nehne a nehne ☹

vercach
17. dub 2012

Já jsem nabrala 20kg ☹ v porodnici zůstalo 11kg...půl roku od porodu a mám ještě 2kg zůstatek

handm
17. dub 2012

Já nabrala u prvního 11 kg😝 V porodnici jsem nechala 7 kg, kojila jsem, ale žádný útěk kil pryč se nekonal. Když jsem přestala kojit, dvě kila jsem shodila, ale prostě dvě mi zůstala ☹ A dolů to nešlo a nešlo ani za boha. Teď jsem v 23tt a nahoře mám 4 kg a jen doufám, že to teď nepoletí jak ďas nahoru :-/

luckamb
17. dub 2012

Já nabrala 14,5 kila a za 6 týdnů to bylo pryč a tím že jsem teda kojila tka to mizelo a mizelo. :D

mifinka
17. dub 2012

Já u obou 18 kilíček hore.. na 98 kg , u druhého jsem ted šla z porodky o 12 kilo lehčí (takže 86kg), do konce 6-ti nedělí jsem měla 82 kilo, ted jsem na 77 kilech, sice kojím, ale hlídám si jídlo.. jinak jsem stála na těch 82.. takže bez úpravy jídelníčku to nepůjde.. a pohyb 🙂

zuzi82
17. dub 2012

Já s prvním nabrala 18 kg. V porodnici jsem nechala 11 kg a 7 mi zbylo. Taky jsem nekojila a do roka jsem shodila asi 10 kg, ale bylo to vydřené. Hlídala jsem si jídlo a chodila cvičit. 😉 Teď to tuším bude stejné. Nahoře mám deset kilo a myslím, že alespoň 16 to bude.

gletnulka
17. dub 2012

Já jsem přibrala 25kg....den před porodem jsem měla 92kg!!!! a když jsem po 4dnech přijela domů, měla jsem 10kg dole. Protože jsem plně kojila do 6m (teď už přikrmujem) šla váha strašně rychle a vlastně sama dolů, na svojí váze 66kg jsem byla cca za 4-5 měsíců po porodu, pak jsem zhubla dokonce ještě další 2 kila, ale teď už to šlo zase trochu nahoru a mám svých 66. Ovšem jaksi ta postava se nedá srovnat..🙂 Rodila jsem nakonec císařem a břicho mám úplně strašné..ochablé, převislé..nevim co s tim..

beruska24.9.
17. dub 2012

v prvním těhu +19kg, při odchodu z porodnice +10kg, po ukončení 6tinedělí zůstatek +5kg, předtěho váha 8-9m. po porodu, kojila jsem 4m.
v druhém těhu +19kg, při odchodu z porodnice +9kg, 3m. po porodu -5kg oproti předtěho váze, kojila jsem měsíc.
ani po jednom porodu jsem necvičila, na to jsem líná 😀 stačil běžný denní režim na vesnici a péče o děti 😉

pajapoj
17. dub 2012

u prvního jsem přibrala +11 a domů jsem šla s -20. Teď mám zatím +10

madormi
17. dub 2012

já nabrala 3,5 kg před otěhu- začla jsem brát femibion a lezlo to ani nevím jak, pak přímo v těhu hrůzných 26 kg, ted jsem 8 měs po porodu a z kil nabraných v těhu mi zbývají 4 a jinak tedy necelých 8, v porodce jsem nechala jen 7 nebo 8 kg, poslední měsíc se mi to nehlo ani o gram, kojení nepomáhá, takže po dokojení mě čeká dieta a cvičení, jinak to nepůjde

carodkaa
17. dub 2012

já poprvé 22kg do půl roka to bylo dole samo a teď 11kg a bylo to dole cca po šestinedělí,ale kojim a hrozně žeru 😀 tak chodim běhat a taky na zumbu.

majatob
17. dub 2012

poprve jsem pribrala 16kg, po roce jsem byla na puvodni vaze, ale byla jsem teda furt v jednom kole, podruhe 18kg, za necely 3 mesice jsem shodila 9kg a otehotnela znova (takze s 9 navrch), potreti jsem pribrala 12,5kg, ted po roce je tech 12 pryc, ale furt mi jeste zbyva to co jsem nestihla dat dolu po druhe cacorce. Ta vaha me az tak netrapi jako spis povoleny bricho, ale na to hubnuti nezabere, jen cviceni 🙂

jop
17. dub 2012

já nabrala 17kg, komplet dolů to bylo po roce bez jakéhokoli snažení... jinak teda po kojení jsem moc nehubla, nejvíc jsem zhubla, když jsem přestala kojit 🙂)

berulinka1
17. dub 2012

já nabrala v těhu 13kg,v porodnici jsem nechala 7kg,do roka jsem měla navíc 5kg než před těhu,ale nakonec jsem nabrala(určitě ze vzduchu) 😀 25kg,který jsem shazovala proklatě dlouho(4 roky)..teď mám navíc ještě 10kg,ale už se cítím daleko líp,než s těma 25kg..držím pěsti 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru