Kolik jste přibraly do 27. tt a kolik ještě do konce?

yesu
31. bře 2012

Ahoj maminy a těhule, zajímá mě kolik jste do tohohle týdne přibraly a o kolik to šlo ještě nahoru do konce? Já se nijak nepřežírám, ale miluju sladký a to se prostě uhlídat nedá 😒 moc děkuju všem za odpovědi!

karollinka
5. dub 2012

No ja do 20tt jsem nepribrala ani kg,ani to na me nikdo nepoznal ze jsem tehotna🙂 a pak najednou 24tt plus 5 kg 😀 a ted sem 28tt (podle UTZ) a dalsi 3 nahore takze zatim dohromady 8kg 😉 a podle me jeste neco urco naberu,kolik to jsem sama zvedava 😀 Ale je mi to jen do briska a prsou takze to je fajn nosim porad ty stejne tricka i kalhoty 😉
Ale brisko mam male,taky to obcas boli jak se tam sponuje mala...tipuji me na max 5 mesic vsichni....ale to se ted dozene urcite 🙂

vanule
5. dub 2012

Od začátku těhu přibírám postupně, dnes je to +10kg a to ještě není konec 😒

ladenka
5. dub 2012

Na 30tt jsem měla plus 10kg, a do konce těhu jsem přibrala ještě dalších 6kg, celkem tedy 16kg. Ńijak jsem se neomezovala a dopřávala si, to už v druhém těhu tedy rozhodně nebudu. V porodnici jsem nechala 6kg a zbytek nešel dolů ani za boha. Každej mě uklidňoval, jak to vyběhám a prdlajs. Pomohla až nutriční terapeutka, díky které jsem zhubla 8kg, takže mám oproti nětěhu +2kg, ale jsou dost vidět.
Je to hrozně individuální ať už přibírání tak i shazování. Někdo přibere 30 kg a má to vodu, a je po porodu zase jak proutek, někdo přibere 10kg, ale shodí jen 3kg mimčo. Takže se obávám, že naše info ti stejně moc nepomůže. 😉 🙂

majinka1981
7. dub 2012

Já do 28.týdne 4 kila. Myslím že víc než dalších 5 kilo nepřiberu.

tercule113
31. črc 2012

tak ja mam v 27tt 19kg na hore A JE ME TO JEDNO schodim to na 100% ale hlavne aby bylo me dite v poradku🙂

jennyska
26. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 27.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 27.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/27-tyden-tehotenstvi/ a nebo shrnout celý Váš 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska

angelsb
26. srp 2013

jsem 28tt a 3 kg nahoře a kolik ještě nevím snad ne moc i když teď to půjde rychle a každá to má jinak 😉 první těhu jen 9kg druhé 16kg ve 40tt třetí nevím ještě 🙂zatím jen ty 3 kg se drží

coreprincess
5. kvě 2014

já 6 kilo

me79
5. kvě 2014

Ja zacinala s velkou podvahou. Do zacatku 5. Mesice nic a zadne brisko, do konce 5. Mesice necelych 5kgnahore a pekny buben. Koncim 6. Mesic a vaha se nehnula a to se tez neomezuji. Vse dle mereni jen brisko a prsa.

terlis
30. črc 2014

já jsem 26tt a přibrala jsem od počátku 3,5 kg, původní váha 55 kg. Hlavně že miminko přibírá a roste 🙂

nikollita
30. črc 2014

Já do 7. měsíce asi 6 kilo a pak to šlo rapidně nahoru (otoky). Před porodem + 22 kg, ale týden po porodu bylo vše dole.

bigsimona
3. únor 2015

Ahoj maminky u dcery jsem pribrala do 28tt 11kg a do konce jeste 9.Ted jsem si rekla ze to zvladnu bez sladkeho.U dcerky jsem ho musela mit kazdy vecer.Ted jsem 27tt a mam nahore 9kg.Nejim sladke jen ovoce a zeleninu a vaha jde stejne nahoru.Usoudila jsem ze nema cenu se omezovat.Po porodu vse slo krasne zase dolu 🙂

radu152
4. dub 2015

Ahoj holky sem 27+4 a zatim sem pribrala 4'2kg

whafik
27. dub 2015

ahoj ja jsem na konci 26 t a už jsem přibrala 15kg ale myslim ze je to jedno kdyz to dobře dopadne ja uz se s tim nejak poperu 🙂

vnike
8. čer 2015

ja jsem 27+1 a mam z 53.7 povodnich kg uz 63 kg, prvni 4 mesice to vypadalo ze spise hubnu i kdyz jsem nabrala pruezne 3.5 kg ale za ty 2(+) mesice to najednou slo nahoru .... ale potkavam maminy stejne tehotne a maji uz pupky a ja jen takovy pupicek 🙂 me tedy roste spis tak celkove tzn. i do sirky a to cekam chlapecka 🙂 doufam ze vylezu na max.15 kg a pak to zhubnu behanim kolem malickeho 🙂

barus233
26. říj 2015

Ahoj já mám o 12 kg víc 🙂 sem 27tt+6

michaelad65
19. lis 2015

Pred tehu jsem mela 53kg s výškou 168cm. Hodne jsem cvičila a jidlo jsem si presne odměřovala
Ted jsem ve 25tt a mam nahore 15kg. Doktor rikal ze je to uplne normalni.😕 no co si budem povidat uz se tesim az zacnu zase cvicit☺

jaajenja
26. led 2016

Ahojky holky no jsem v 26tt+3 a mam nahoře už 8 kg. :O V prvním trimestru jsem spíš hubla, ale teď za poslední 2 měsíce hrozně přibírám, tak jsem sama zvědavá, kam až to dotáhnu. Sladký jsem zbožňovala už před otěhotněním a teď ho zbožňuju taky, takže si nemůžu pomoct. 😝 🙂

broucek2
26. led 2016

30+5 tt 8 kg

pieret
27. led 2016

Ahoj ,čekám třetí, jsem 25+2 a mám z počáteční váhy 52 kg/160cm , 60kg , takže osm. Zvětšuji se hlavně na břiše a v prsou.. takže míry mám 97, 97, 97. Ze předu to není vidět , ale z boku pěknej pupek. U první jsem přibrala z 50kg na 61kg, a nejedla jsem skoro cukr.. U druhého 16kg nahoře z váhy 50kg.. Teď to bude asi nejvíc, ale myslím , že to lehce zhubnu, jako předchozí těhotenství.. Co se týče jídla , kdybych netěhotná jedla jako teď , tak začínám s vyšší váhou, a nepřejídám se .. pamlsky taky ďobu..

aneta15
27. led 2016

Já 16 kg a rodit jsem šla s 32 kg navíc, za pul roku jsem všechno shodila ale byla jo dřina a odříkání 🙂

vyhnankova12
3. bře 2016

Dobrý den chtala jsem se zeptat zda je uplne nermalní kdyz jsem v 20tt aby jsem přibrala 9kg ?

lauraf
3. bře 2016

Spis bych rekla, ze v tehotenstvi neni nic nenormalni 😀 Kazdy to ma jinak. Mam ulozenou nejakou tabulku, kde je rozpeti pro 20tt 0-9,5kg, takze v norme ;)

luckylee
4. bře 2016

Ja tak do toho 25tt pribrala 12kg a od te doby jen cca 2kg.Takze 14kg celkem.A to se nijak neomezuju....jakoze vuuubec.😀

ladymck
8. dub 2016

Jsem 25+6 a doted +10 kg, narostla mi zadel a prsa o 2 cisla... V jidle se neupejpam, miliju lipanky, snim 2 denne, a banany atd. Cukr jako takovy nejim, sladim jen medem a jsem vegetarian, takze ani tucne maso a tucne jidlo nejim, a stejne...

petramallorca
10. dub 2016

Ja dnes zacala 27.tyden a mam 11kg nahore, Do konce tehotenstvi (jeste 3 mesice) bych chtela pribrat max. 5kg, tak snad to vyjde... Ja pribrala uz v 1.trimestru 5kg, protoze jsem zacinala hodne hubena a navic jsem trpela nevolnostmi a musela porad neco jist...

tati_ana
24. dub 2016

Já také dnes začala 27. týden a váha ukazuje 9kg nahoře. Takže se děsím kolik přiberu za ty další tři měsíce. Ale mám velkou spotřebu sladkého, asi ho radši vysadím :D 🙂

melanieee
15. srp 2016

Holky to já jsem 24 týden a mam 15 kg nahoře jsem s toho vyřízena vždy jsem byla hubená měla jsem krásnejCh 65 kg teď mam 80 a neumím si představit jak budu vypadat v 9 ... lidi už mi i říkají že vypadám jako před porodem má to tak taky někdo ?

weris17
21. říj 2016

Ahoj já jsem ve 27 tt a mám nahoře 14 kg ☹ na to že jsem prcek a mám 160 cm a začínajíčí váhu 59kg tak je to mazec ☹ bohužel mi to jde do boků, stehen a hýždí ☹ ale doufám , že to půjde dolu 🙂

marcetta_k
21. říj 2016

Ve 27.tt jsem měla nahoře 7 kg. Pořád jsem odpovídala ideálním přírůstkům váhy podle téhle tabulky: http://www.jaknamiminka.cz/pribirani-v-tehotens...
Až teď poslední měsíc před porodem (zítra mám termín) přibírám za týden rovné 1kg. Celkem za těhotenství tak zatím mám nahoře 14kg.

Jinak jsem se celé těhotenství v jídle neomezovala jedla jsem na co jsem měla chuť (samozřejmě jsem vynechala věci, které nejsou vhodné pro miminko - tatarák, hermelíny...)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru