Kolik jste přibraly v těhotenství?

womann
1. čer 2006

Ahojky,ja jsem v 9.mesici a uz mam asi 18 kilo nahore.Jak jste na tom vy?

romana27
6. led 2007

Ach jo, dneska sem stoupla na váhu a mám zase o kilo víc. Přitom se mi nezdá, že bych jedla tak, abych přibrala :( Od poslední kontroly jsou to už tři kila!!! Dvě byla povánoční, to bych brala, ale tohle?:( Už takhle jsem spíš hodně plnoštíhlá... 😢

baruna
6. led 2007

Tak to taky zaktualizuju - 29. týden, 10 kg nahoře. 😠 A to počítám, že do března určitě nějakých 5 kg naberu.

romana27
6. led 2007

No já si říkala, že tak těch 10-12 by šlo 🙂 Ale tímhle tempem to bude tak 20 😀
Myslíte, že se může držet né moc přísná dieta v těhotenství? Jak říkám, žádná zdechlinka nejsem, tukových zásob mám dostatek 🙂

karotky
6. led 2007

Ve středu jsem byla na kontrole a od začátku těhu mám nahoře 11,5kg.Mamka při mě přibrala 28kg,tak mám ještě co dohánět. 😀

kristi
6. led 2007

romano, dieta rozhodne ne....v tehu vubec
ja mam zatim 12,5

macik
6. led 2007

romčo-já bych se mírné diety nebála-vzhledem k tomu, že některé holky se těhotenstvím víceméně pozvrací a miminko to přesto zvládne...ale rozhodně to musí být strava pestrá-asi bych si udělala tabulku, které živiny musím během jednoho týdne spapat a dělala bych si čárky...ryby-byla, špenát-byl...

macik
6. led 2007

já jsem to konzultovala se svou obezitoložkou a ona řekla, že MÍRNÁ nevadí....když je maminka silnější, tak dítě má z čeho brát, ale jak jsem už napsala, je důležité si pohlídat, aby strava byla pestrá..

romana27
6. led 2007

jako o vitamíny bych se samozřejmě postarala. Jen mě to právě zaskočilo. Víc než dva měsíce jsem měla váhu stejnou - právě mi bylo pořád šoufl a zvracela jsem. Aj te´d je mi ještě občas špatně, ale váha už roste. Jak to doktor zjistí, stejně mě asi řekne, že bych se měla krotit 🙂
V úterý jdu na kontrolu se štítnou žlázou, tak se zeptám doktorky, co na to říká.
Každopádně si začínám psát, co jím, abych měla důkaz 😀 nebo abych se chytla za nos 🙂

pavlaneu
6. led 2007

AhojRomanko!Připomínáš mě mé stavy v počáku těhotenství,prosím tě,hlavně se neomezuj v jídle,jen snad v cukrech-smaženým a večerním choutkám,já v začátku přibrala do 20t.už 7,5kg a měla jsem výčitky,potom se to zastavilo,každá to má jinak,cvičila jsem-plavala-procházky atd.a stejně mě váha šokovala 😒 ,sladký vyměň za ovoce-večer jsou lepší cirtusy a třeba odtučněný jogurt,po ránu je super pečivi a med nebo džem-ne s máslem,to,kdyby ses chtěla opravdu krotit,já mám teď už 13kg a opravdu se nepřežírám-vánoce jsem trochu hřešila,ale přibylo mi 0,8kg,takže ne moc,hlavně se netrap,kolikrát jsem i brečela a nakonec mi zjistili,že se ve mě zadržuje hodně vody a nesmím solit téměř dodnes-je fakt,že to pomáhá,tak se drž a nenervuj se!!! 😉 😉

romana27
6. led 2007

Díky moc. No uvidíme. Budu se ještě trochu víc " sledovat " a uvidíme, co se bude dít. 🙂

pavlaneu
6. led 2007

Romčo,mimo jiné,máš na tyto stavy nárok,je to šok pro tělo duševní i fyzický,jsi naprosto normální těhulka 🙂 ,myslím,že to máme za sebou téměř všechny,zaměstnej si hlavu-jdi mezi lidi nebo na procházku,nejlepší je,když si uděláš radost a půjdeš si koupit nějakou maličkost na sebe,ve které se budeš cítit bezva,fakt to funguje,neřeš to a utíkej na neutrální pole,i když se ti třeba vůbec nechce 😉

leniik1
6. led 2007

Ve 22 týdnu 6 a půl kilo nahoře. 🙂 Zatím to jde uvidíme dál. 😀

macik
6. led 2007

lenik-to je docela dobrý, na to, že to jsou dvojčátka,že? 🙂

leniik1
6. led 2007

Macik zatím všichni říkají že to je dobrý, ale asi největší nárůst váhy bude od teď ke konci přece jen mimi budou nabírat váhu.. 🙂 A taky je fakt, že já měla zásoby tuku už před těhu tak si je teď tělo nepotřebuje rychle dělat. 😀

macik
6. led 2007

no právě proto si tě dobře pamatuju, že jsme podobná váhová kategorie 😀 ...takže když se něco týká tebe (třeba malý nárůst váhy 🙂 ), tak doufám, že budu podobný případ 🙂

leniik1
6. led 2007

Macik uvidíš třeba ano. 🙂 Sice jsme po svatbě sundala 7 kilo ale ty jsou už teda zpět takže jsem na váze jako před svatbou 🙂

majka07
6. led 2007

Ve 23 tt a zatím 3,5 kg nahoře 🙂

macik
6. led 2007

no já se právě taky rychle snažím něco sundat, když už snažilkujeme-paradoxně teď nekontrolovatelně přibírám, přestože se hodně hlídám, je to asi tím, že se málo hýbu-učím se na státnice a tak už měsíc jen sedím (maximálně jdu se psama nebo kilásek do práce a zpět 😒

leniik1
6. led 2007

Maji to je opravdu slušné, jak to děláš že jen 3.5 kg?

leniik1
6. led 2007

Dokud jsem mohla neomezeně chodit taky to bylo lepší chodila jsem s naší slečnou na dlouhé procházky a cítila jsem se vážně dobře, pak přišly nějaké komplikace a já jsem teď vůbec ráda, že můžu trochu už chodit a ne jen ležet.

majka07
6. led 2007

Já nedělám nic, ale hrášek si asi bere ze mně, má z čeho 😀 😀 😀

kajule
6. led 2007

Mně teda dělá docela problém ztloustnout, proto jsem docela koukala, když jsem byla ve 20tt na kontrole a měla jsem nahoře 3kg.Teď po Vánocích to už bude asi víc, pže když mě chtěl Péťa včera odnést do ložnice, tak to sice zvládnul, ale prohlásil, že už mám váhu jako takový malý prasátko a že to je znát i na břichu, tak to jsem ráda. 🙂 Jsem koukala, že mi i nějak začíná lézt ven pupík. 😕

karulka
6. led 2007

Teda Leni na dvojčata v 22 týdnu je to docela málo, to máš dobrý.Moje teta když čekala dvojčata tak už ve 20 týdnu měla 12 kilo nahoře, přitom u tebe žádné tukové zásoby nevidím.Řekla bych že teta byla opravdu dvakrát tak objemná.Na konci těhu měla 20 kilo nahoře.Dosud - 6 měsíců po porodu sundala kolem 10 kil.

No a já mám nahoře už taky 6 kilo, ale na jedno dítě je to asi tak nějak normál žádný extrém. 🙂Přes Vánoce to hodně vyletělo nahoru ta váha. 😎

kajule
6. led 2007

Tak ségra první tři měsíce zhubla na 50 kg a teď nedávno v 8.měsíci měla 73kg, teda ona říká, že šla u doktorky špatně váha a má tam být 70kg. Tak jsem zvědavá kolik ztloustnu já, mamka přibrala 12kg.

leniik1
6. led 2007

Karulko no uvidíme 😀

karulka
6. led 2007

Kaju tak to máš dobrý vyhlídky těch 12 kg je tak akorát krásná váha.
Leni když teďka moc nepřibíráš určitě pro porod a i po porodu to pro tebe bude fakt lepší než se trápit s 20 kily nahoře, asi to je pak nepříjemný.Takže buď ráda.

kajule
6. led 2007

Když budu jako mamka, bude v pohodě jak váha, tak i porod. No ale nerada bych to nějak zakřikla u každýho to je individuální. Snad to ale všichni tři nějak zvládnem. 🙂

kristi
6. led 2007

ono to zacne lezt nahoru od toho 25 tydne....

andrea73
6. led 2007

36.tt 11 kg. nahoře. Přes svátky jsem nabrala pouze 0,5 kg., což je supéééér 😉

kajule
6. led 2007

Kristi, já si taky myslím, že to bude tak nějak. Ségře to šlo nahoru teda už od šestýho měsíce. Doufám, že taky něco přiberu, pže normálně mi to vždycky dělá problém.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru