Kolik jste přibraly v těhotenství?

womann
1. čer 2006

Ahojky,ja jsem v 9.mesici a uz mam asi 18 kilo nahore.Jak jste na tom vy?

erika153
21. říj 2006

ste na tom super zeny, ja som v 31tt a mam uz 15kg navyse a to vobec nemam chute ani zravost, proste priberam a koniec. a to sa snazim sa drzat na tejto vahe uz tyzden, ale uz ma to prestava bavit este 9 tt ved budem vyzerat ako slon. takze sa nestresujte su na tom dievcata aj horsie. 😀

alcatko.j
21. říj 2006

Dle posledni ms jsem dnes 16+0 a mam 4 kila nahore 😉

lamia
21. říj 2006

Já jsem při poslední prohlídce byla ještě pořád minus dvě kila oproti začátku těhu, tak uvidíme teď, snažim se prcka krmit, teď jsme dostali bedýnku naprosto pohádkových jablíček od budoucího dědy z chaty, tak si užíváme i slaďoučkého ovoce, jinak mě totiž sladkosti nějak vůbec neberou, mnohem míň než v netěhotném stavu, naše mimi je zato děsně masové (hlavně dobře okořeněná libovoučká masíčka, hm....to fakt můžem 😀 )a taky polévkové, polévky jsem nikdy nejedla a teď bych se po nich utloukla 😀 a takové ty nakládané věci - okurčičky, papričky, minicibulky, až mi málem tečou sliny na klávesnici 😀 😀

adrastie
21. říj 2006

Ahojky, tak koukám, že se všichni držím v průměru tak plus mínus, já jsem na to byla stejně jak ty alcatko.j, začala jsem nabírat až kolem 20.tt to ty kilča lítaly. 😒

daniellka
21. říj 2006

mně ty kila letí nahoru taky rychle. Končím 23.tt a mám 9 kilo nahoře..Proboha doufám, že ze mě nebude mamut!!

baruna
21. říj 2006

Jsem v 18 týdnu a mám nahoře 3 kg. A přestávám to řešit. Jím totiž stejně jako před otěhotněním, chutě nic moc žádné nemám a ještě chodím cvičit a stejně kynu. Kila budu řešit až na jaře 😀

ivet
21. říj 2006

Tak já jsem dneska 38+3tt a mám nahoře 16 kg...no mohlo to být lepší, ale zase i horší 😉 Jsem zvědavá, kolik z toho dělají otoky, protože mám šíleně nateklé nohy (už asi 3 měsíce v kuse) a taky ruce....takže až se "odvodním", bude to třeba méně kilo, než se zdálo 😉

lucija76
21. říj 2006

Ja jsem teda v soku,jak jsem tech 8kg nabrala? Jim stejne jako predtim a navic tedka nejim sladky,co jsem tehotna,proste mi nejede,hodne mi ted chutnaji ruzne salaty,jim spoustu ovoce...a fakt nijak neprasecim. Jsem vcera dokonce uronila slzu... ;)

baruna
21. říj 2006

Lucijo nic si z toho nedělej. Někdo přibírá míň někdo víc. Záleží i tom, jestli ze začátku člověk zvrací a tak.
Já bydlet tam co ty, tak se ujím sýrů 😀

lucija76
21. říj 2006

To bude asi tim,ze jsem nezvracela ani jednou,coz bylo zas fajn ;) Syry mi ted taky moc nejedou,ja fakt nechapu. Budu se muset vic hybat 😀

adrastie
21. říj 2006

Lucijo slzy neron. Me ze sladkeho boli zaludek, takze ho take dost vynechavam, ale i kdyz treba nemas otoky a tak, tak telo je i pres to zavodnene. Ted mimi navic bude pribirat, tak to jeste asi pozname na vaze. Ale kdyz to tu tak procitam, tak temer kazda mamca, ktera priprabal do cca do 15kg tak to mela po sestinedeli dole, tak snad nam to bujde take. 😅

baruna
21. říj 2006

Lucijo pohyb nepomůže. Dotěď jsem chodila na klasické lekce aerobiku a taky kynu. A taky jsem nezvracela - to tady dělá hodně. Jsou holky co prozvracely první 4 měsíce. U nich je jasné, že zatím třeba nepřibraly nic. Nelam si s tím hlavu, na jaře to nějak schodíme. Hlavně že mimi bude zdravé 😀 😀

lucija76
21. říj 2006

Tak to doufam,ze to pak na jare pujde dolu, zustat na leto slon by se mi nechtelo 😉 Zatim chodim plavat a na delsi prochazky,jak se znam asi u toho zustanu,vic se mi delat nechce 😀

baruna
21. říj 2006

Taky začínám být líná. Na aerobik se musím vyloženě přemlouvat. 😉
Počkej na jaře - to začne být honička kolem prcka a půjde to dolů samo.

adrastie
21. říj 2006

Baruno chodis na aerobik? a na nejaky special nebo klasika? nevadi ti treba ty skoky?

lamia
21. říj 2006

Lucija - kašli na to, každá budoucí mamina přibírá jinak a jindy a nesouvisí to vždycky s jídlem, já jsem byla vždycky oplácaná a měla problém cokoliv shodit, a pak jsem v prvním trimestru bez zvracení (akorát se mi často šíleně zdvihal žaludek, to je fakt, ale jedla jsem určitě stejně jako předtím) najednou shodila přes tři kilča bez jakékoliv námahy a zatím moc nenabírám,ale ono to přijde 😀. Nezapoměň,že malinko už váží mimi a orgány-děloha.., zvětšily se Ti prsa, máš mnohem víc krve v cirkulaci, v tkáních je spousta vody, i když nemáš otoky...Jak už tady někdo psal, spoustu kilo necháš v porodnici, miminko, placenta,tkáně se po porodu taky rychle odvodňují 😉 a zbytek vyběháš v prvních týdnech kolem broučka, rozhodně si tím teď nekaž těhotenství, prostě Tvé tělo usoudilo, že na miminko a kojení potřebuješ nějaké kilča přibrat, tak to tak ber 😉

lucija76
21. říj 2006

Tak dik za podporu 🙂 Ja si to teda tak brat nebudu, taky doufam ze ta honicka kolem mimca bude pak slusna odtucnovaci kura 😀

baruna
21. říj 2006

Adrastie - tady žádné těhu cvičení není. Takže chodím na normální hodiny aerobiku, ale vynechávám poskoky a otočky. No a samozřejmě si hlídám tepovku.
A jsem omluvená z některých posilovacích cviků 😀

lucisa
21. říj 2006

Ahojky, to je správné téma pro mě. Akorát nevím, jestli se z toho nezhrozíte. První těhotenství bylo až po dlouhém snažení a dr. mi proto pro jistotu dala hormony na podporu udržení těhotenství, takže jsem ve 3. měsíci měla už 8 kg navíc. k porodu jsem šla s 22 kg! 😖 Ale je fakt, že jsem si ho užívala a neomezovala jsem se ani v jídle. Hřešila jsem, řekla jsem si, že jindy to nejde. Z porodnice jsem šla s 12 kg dole (dcera měla necelé 4 kg) a do třech měsíců při plném kojení jsem byla dokonce 2 kg pod svou původní váhou.
A druhé těhotenství jsem si říkala, že to dopadne určitě stejně - a taky že jo - 24 kg 😝 . Bohužel to shazování tentokrát nešlo tak dobře, malá byla kojena jen 10 měsíců, pak už nechtěla, takže mi zůstalo 8 kg. Dcerce už budou 2 roky a já se jich neumím zbavit. Ale ještě pořád to není taková hrůza, i když aspoň těch 5 kg bych dolů chtěla. 😉

jaska
22. říj 2006

No já přibtala fakt hodně. Než sem otěhotněla měla jsem 53kg a když sem byla na konci těhotenství měla 75kg. všechno sem to do půl roku dala dolu a ani sem se nijak nesnažila šlo to samo... 🙂

andik
22. říj 2006

já přibrala hodně,celkem skoro 20kg 😖

andrea73
30. říj 2006

Takže děvčátka přidávám opět své váhové přírustky. Jsem ve 27 tt(dnes, ale podle koníka až zítra), a oproti minulému vážení před 2 týdny jsem nabrala 1,5 kg. Takže celkem slušné 😅
Četla jsem, ze za poslední trimestr budeme přibírat asi 30-40% z celkového váhového přírustku. Což by u mě znamenalo přibrat ještě cca.3-4 kg. Což by nebylo tak hrozné 🙂

pavlaneu
30. říj 2006

Andrea73:Ahoj,včera jsem také chtěla napsat,jak to mám s váh.přírůstky,ale nikdo tady nebyl na pokec,já jsem ve 24t.a po dnešním vážení mám 7kg navíc,je fakt,že jsem se o víkendu nehlídala-vařila-pekla a papala,tak jsem si to užila!Myslíš,že se mám krotit?

andrea73
30. říj 2006

Pavli: určitě se neomezuj, jez to, na co máš chut. Samozřejmě bych vynechala takové ty tučné a zbytečně moc přemaštěné jídla(což u mě nehrozí, maso a tučné výrobky mi absolutně nic neříkají) 😖 . Myslím, že to u tebe s tou váhou není až tak hrozné, já jsem ve 27 tt a celkem mám nahoře 7,5 kg. Využij toho, že můžeš zbodnout co chceš, protože to máš dovoleno. Ty kilča pak zhodíš, až tě mimísek nenechá vyspat a budeš mít neustálou honičku okolo něj 😀

pavlaneu
30. říj 2006

Andrejko díky za radu,tvá váha je super,já přibrala v 1těh.14,5kg a bylo mi o 11let méně,do 3měsíců jsem měla samovolně o 23kg méně,ale radši na to nespoléhám,je fakt,že si to teď užívám moc krásně,nemusím se léčit,jako u prvního těh.,je mi fajn,ale mám obavu z vánoc,to se neudržím,moje slabost je na sladký cukrovíčko-vánočku atd.,budu se snažit 😀

lumi24
30. říj 2006

ja som teraz v 5 mesiaci a pribrala som zatial 0,5kg

rova
30. říj 2006

Já nevím, při každém kilku navrch jsem se radovala, protože jsem prostě měla pocit, že to moje zlatíčko roste a teprve na těch sedmdesáti kilech jsem si řekla, jako že dobrý, ale stačí! 😀

zajdla
31. říj 2006

Já jsem za celé těhotenství přibrala 7,5 kg a malá vážila 3,55.Z porodnice jsem přijela ještě o 2 kila lehčí.

andrea73
31. říj 2006

Zajdla: a měla jsi nějaké chutě? A co jsi jedla, neomezovala ses nějak? To jsi měla teda super...tak to teda já nedosáhnu 😎 . To mám ted v 7 měsíci.

zajdla
31. říj 2006

jo měla ,ale až ke konci.To sem do sebe cpala ve velkém čokoládo hlavně margot.Ale ze začátku těhotenství jsem nepřibírala,bylo pořád špatně.Nijak jsem se neomezovala.Užívala jsem si to.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru