Kolik jste přibraly v těhotenství?

womann
1. čer 2006

Ahojky,ja jsem v 9.mesici a uz mam asi 18 kilo nahore.Jak jste na tom vy?

bublinka
14. srp 2006

Ahoj. Přidávám se do diskuze. Jsem ve 21.tt a přibrala jsem 4 kg. Teď jsme se vrátili z dovolené a musím říct, že jsem pěkně rozežraná... 😀 Budu se muset začít krotit, jinak ze mě bude pěkná kulička... 😅

lavazza24
17. srp 2006

Ahoj, do dnesniho dne jsme pribrala jen 2 kg. Gynekolog o me rika, ze beru sve tehotenstvi spise jako redukcni dietu 😉
Ale ja se pritom v jidle nijak neomezuji.

janec
24. srp 2006

ahojky,já jsem u prvního těhotenství nabrala 12kg.Nyní jsem v 17tt a mám 2kg nahoře,tak jsem zvědavá,jak to půjde dál. 😲 🙄

verejka
30. srp 2006

Ahoj holky, jsem ve 29 tt a přibrala jsem 6 kg. Což se mi zdá přiměřené. I bych řekla, že je to na mě všechno vidět - jde mi to dopředu, holt je znát, že to bude kluk. 🙂 Ale tento týden jsem byla u doktorky a ta snad 20 minut pomocí ultrazvuku přeměřovala mimi a dělohu a počítala a počítala...zdálo se jí, že mám břicho moc malé a obávala se, jestli mám vůbec dost plodové vody a mimi se vyvíjí normálně. Závěr zněl, že asi klamu tělem a vše je v poho, ale za 14 dní jdu na SONO, kde by to měli doktoři zkontrolovat znova a snad přesněji. Tahle "komplikace" těhotenství mě teda ani ve snu nenapadla... ☹ Jinak teda cítím každý pohyb toho drobka - asi tam fakt moc místa nemá. 😅

carodkaa
30. srp 2006

Ahojda do konce 40tt sem pribrala 14kg,ale Tadeaska sem 19 dni prenasela a behem nich sem pribrala jeste 4 kg takze celkem 18kg,jedle sem normalne,zadny chute sem nemela,v porodnici sem nechala 12kg a ted 7tydnu po porodu mam jeste 2kg,coz je myslim docela v poho,takze se nebojte ze kdyz priberete vic,ze to nepujde dolu 😉

jess
31. srp 2006

Ahoj,to já celé těhotenství strávila koukáním do záchodové mísy 🙄 .Byl to děs takže do 6 měsíce jsem vážila o 4kg méně než je má normální váha a břicho vidět nebylo,byla jsem neštastná,šla jsem i k jiné ženské dr.Pak jsem trochu začla přibírat jak malá rostla,ale nedorostla protože mi dr.zjistila zakrnutou dělohu.Rodila jsem vyvoláním o 3týdny dřív,protože doktor v nemocnici už se na mě nemohl koukat,před porodem jsem měla navrch 4kg a bříško jak ostatní maminy ve 4 měsíci.Malá je ale zdravá a živější než děti,které znám 😀

jess
31. srp 2006

A ještě dodám,že po porodu jak jsem byla bez mimi,se mi sestry a doktorka smály,kde jsem to nosila 😀 .Postava se mi nezměnila,ale abych nepřišla o mlíko(při výšce 170cm,jsem měla 50kg),tak jsem pěkně jedla a nabrala na 55kg a malou kojila do 1,5roku. Ted'už 3měsíce nekojím a váha zas klesla na 49-50kg.Strije ani nic nemám,protože jsem se celé těhotenství mazala krémem proti striím z lékárny +niveou Q10.Takže maminy jestli si na pokožku aspoň 1x za den vzpomenete,neměly byjste se obávat nehezkých prasklin.S kámoškou jsme vipadali při nákupech jak Pat a Mat 😀 ,ona totiž během těhotenství přibrala 31kg a její malá vážila necelých 5kg.

andrea73
19. říj 2006

Takže já taky přidám své váhové přírustky....jsem ve 25 tt a přibrala jsem 6 kg, což myslím není tak moc. Alespon na to co sním. Ale slyšela jsem, že u děvčátek se přibírá celkově více a u kluků méně. Ale asi to bude nějaká fáma 😝

protea
19. říj 2006

Já tedy taky.
Nejdřív jsem dvě kila shodila a teď kilo přibrala, takže jsem jedno kilo v mínusu.
Ale ono to teprve přijde, dám vedět tak ve 40tt🙂

kristi
19. říj 2006

23tt +4,5kg....mala ma tedka 435 gramu

vilca
19. říj 2006

Já jsem v těhotenství přibrala 16 kg. Teď mám měsíc po porodu a už je 11 kg dole. Tak jsem docela spokojená. Holt když se člověk celý dny nezastaví, jde to docela rychle 😉

protea
19. říj 2006

Vilca, kéž by to šlo každé z nás tak rychle dolu🙂
Není to moc?11 kilo za měsíc, co na to doktor?

vilca
19. říj 2006

Měla jsem v sobě prý v těhotenství hodně vody (byla jsem celkem dost oteklá), takže jsem měla 7 kg dole, už když jsem přijela z porodnice. No a ten zbytek odešel brzy potom.

protea
19. říj 2006

Tak to ju, protože mi přišlo 11kg za měsíc moc.
Ať Evička roste pa

andrea73
19. říj 2006

Vilca tak to tě obdivuji....doufám, že mi to půjde taky tak rychle dolů. Při prvním jsem přibrala 12 kg a dole jsem to měla za 4 měsíce. Ale bydleli jsme ještě s našima, takže jsem nemusela prakticky nic dělat. Ted už budu na vše sama. I když budu mít,(doufám) velkou pomocnici v mé dceři. Takže si myslím, že to půjde rychleji dolů. 😅

marie_m
19. říj 2006

ja jsem v tehu pribrala 35 kg, po po 10 dnech doma jsem mela 15 kg dole a ted, necely mesic po porodu mam porad + 20 kg a dolu to nejak nejde :(
chtela bych uz zacit cvicit, ale jsem po cisri, takze budu asi jeste muset pockat do konce sestinedeli :(

mady
19. říj 2006

Ahojky všem! Tak jedna kamarádka přibrala 19kg a 14 dní po porodu má dole 10kg a druhá má termín 1.11. a má zatím 16kg. No a já dle karty mám 1 kg a dle sebe tak 10kg a dle mé váhy 4kg (ale byla jsem už tlustá před početím
☹ )

rova
19. říj 2006

Teda Zuzo, 7 kg a skoro čtyřkilového andílka? Hezký, to ani moc shazovat nebudeš - nebo možná není ani co, když připočtu ještě krom mimíska vodu a jiné, viď? Jinak nechci strašit, ale to mé zlatíčko asi měsíc spalo v noci taky nádherně, ale po pár týdnech už to začalo - třeba i 10x za noc vzhůru na kojení. No a tak je to občas doteď - ve 14-ti měsících..

Já mám normálně 50-55kg. Před porodem jsem měla 70 kg. Po porodu 63 a teď už na normě. (Zhruba od půl roku.)

rova
19. říj 2006

Jo a z těch 15-20 kilo navrch byla Vanesska 3,60kg.

1980mat
19. říj 2006

Já tedy těhotná ještě nikdy nebyla, ale můžu napsat zkušenosti mé švagrové. Je jí 26 let a letos v červenci se jí narodila druhá dcera. Během těhotenství přibrala 12 kg a týden po porodu už měla skoro svou normální váhu. Měří 175 cm a váží 57 kg. Pořád hubne, až se jí to zdá nepřirozené a necítí se zdravě. Byla s tím už i u gynekologa a u praktické lékařky a oba jí řekli, ať se nediví, že hubne, když musí denně obskakovat dvě malé děti. Starší dceři budou za dva měsíce 3 roky a je teď docela živá. Závidím své švagrové nejen děti, ale i postavu. Po dvou porodech má postavu modelky.

rova
19. říj 2006

No, já dnes byla u dětské lékařky, a jako už poněkolikáté, mi bylo řečeno, že jsem strašně bledá (to jsem odjakživa), a vyhublá (mám už pět let stejně). Doma se mě dokonce ptali, jestli jím. (Musím, kojím!!) Takže někdy není o co stát! 😉
Jinak sestřička mého přítele (35let) má 6 dětí, má asi 170cm a 55 kilo, takže já občas radím jako dietku mít dítko 😀 😀

misas
19. říj 2006

Ahojky,tak já jsem ve 29.týdnu,je to mé první mimi,holčička,přibrala jsem už hrozných 13 kg,tak nevím jak to půjde dál. ☹ Ale je mi to divné, vždy jsem si myslela,že hodně přibírají jen maminy co nic nedělají a přejídají se,protože já mám pohybu dost,nevyhíbám se žádné práce a chodím na procházky,ani se nepřejídám,tak nevím asi to má každý někde napsaný kolik přibere.

pavlaneu
20. říj 2006

Ahojda,do 15t.jsem se vážila,jak blázen,kažký den a deptala se-dnes už vím,že zbytečně,měla jsem 4kg navíc,ale změny na těle a duši mi dávaly zabrat. Přestala jsem lézt na váhu,vážím se jen do poradny a je mi krásně,jsem ve 22t.mám 6kg navíc a žije se mi mnohem snáz 😉 Kdybych nebyla tak nateklá,bylo by to ještě lepší,ale vím,že se nepřejídám a voda není tuk,tak se netrapte a mějte se rády 😀

kacora
20. říj 2006

Ahoj hoolky já jsem teda teprve na začátku ale už mám 4kg nahoře. 🙂

adrastie
20. říj 2006

Ahojky,
ja bych na tom chtěla být jak lavazza24, 29.tt a nahoře jen 2 kilča, tak to je sen, jsem na konci 28.tt, teď jsem se šla schválně zvážit a mám nahoře 7-8kg, už se hrozím toho jak to budu sundavat dolů, to bude asi drastická dietka, ... a při představě, že mám před sebou ještě cca 13tt, tak asi kolem lednice budu chodit oklikou, nebo na ní dám zámek. 😉

januskaababoo
20. říj 2006

AHoj...
...to jste me teda pekne vystrasily, bo ja mam 65kg...pred tehu to bylo 59kg...ale co je divny, tak nemam to nikde videt...ani zadek mi neporostl, ani do stehen to neslo...no u doktora to vazeni bude asi jistejsi, nez domaci vaha...jdu v po, tak pak dam vedet, se to mozna snizi tam...hihi 😉

adrastie
20. říj 2006

januskaababoo to jsme na tom uplne stejne, ja jsem mela 58-59 na zacatku, ted mam 65kg, uz ted mi dopredu naskakuje pot na cele z toho jak to budu sundavat dolu

lucija76
20. říj 2006

ahoj holky,dneska jsem byla u doktorky a pri vazeni jsem zjistila ze mam uz 8kg nahore (!!!!) 😲 a to jsem teprve v pulce...a uz takova mala slonice, a pritom jim stejne jako predtim..no to jsem zvedava jak to budu pak shazovat.. 😉

andrea73
20. říj 2006

holky tak já si to teprve ted totálně užívám, protože se nemusím omezovat a krotit. Ale na to co "sežeru" jsem ještě dobrá. Asi se to nabaluje všechno na malýho 😅

gedren
20. říj 2006

Tak ja zaktualizuju svuj stav 🙂, ted ve 37tt mam +11 kg a pocitam, ze uz to nepoleze, snad tak maximalne kilo. Jsem dokonale prumerne tabulkova ;), tak doufam, ze to taky brzo shodim. Ale mam stesti, ze mi vyrostlo prakticky jenom bricho, celej zbytek tela je naprosto v norme, zadny tukovy ani vodni zasoby 🙂 (teda pres boky mam taky asi o 10 cm vic nez driv, ale poznat to neni 🙂).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru