Kolik jste zhubly v prvním trimestru?

happylenulka
11. lis 2014

Nacházím tady spíš opačné diskuze, kolik kdo přibral atd. Ale neříkejte mi, že tu žádná z vás díky těhotenským nevolnostem nezhubla v prvním trimestru. Jestli ano, tak mě zajímá kolik a kdy jste se zhruba dostali zas na původní váhu. Já končím 11. týden a jsem zatím 2 kg pod startovací váhou...

shynne
11. lis 2014

já cca 4kg, nemohla jsem jíst,ale naštěstí jsem nezvracela 🙂 😉

anath
11. lis 2014

V desátém, týdnu jsem měla 3kg pod svou startovní váhu, na tu jsem se zase dostala v 16 týdnu a pak to šlo nahoru 🙂 Já teda zvracela, ale ne tak, že bych měla celý den hlavu v záchodě 🙂

cottie
11. lis 2014

Ahoj, já jsem zhubla 2kg a to jsem ani nezvracela, jedla normálně. zato teď už mám 7kg nahoře. neboj za chvilku se to otočí 🙂

ladyhacek
11. lis 2014

Já zhubla 4 kg a teď v pátém měsíci je stále nemám nahoře. Bříško roste, ale nepřibrala jsem.

Jsem dost silná takže výhoda, že pak nebudu shazovat. Manžel říká, že si to miminko bere ze mně, ale trochu mě to trápí aby mělo vše co potřebuje. Jím, ale asi né tolik jenže mě hned začne být těžko takže si dám dva knedlíky a cítím jako bych jich snědla 10. Denně se snažím jíst ovoce a zeleninu trochu také, asi obden chodím na procházky.

chroustinka
11. lis 2014

4 kila 🙂

happylenulka
autor
11. lis 2014

tak to vypadá, že je vše ok... já teda zvracím minimálně, ale jinak mám celodenní nevolnosti, takže jsem ráda, když něco málo sním... :D jako můj jídelníček se točí kolem celozrnného pečiva, ovoce, zeleniny... skoro nic jiného. ze začátku to byli i mléčné výrobky, ale ty teď nemůžu ani cítit... ale dnes jsem si říkala, že si možná zkusím uvařit čočku nebo tak něco.... :D
já jen, že jak jsem zhubla, tak mám tolik kg jak naposledy někdy v 17ti letech :D ale co mi děsně chybí je sport... normálně jsem běhala obden zhruba 5 km a teď cca od 4tt jsem nevyběhla, protože mi to prostě nevolnost nedovoluje... ale už jsem si našla kurzy jógy pro těhotné, tak mám v plánu to po tom prvním trimestru zkusit.. protože k běhu se nejspíš dostanu až v srpnu přštího roku

jamia
11. lis 2014

Taky 4 kg, jedla jsem jen jablka a lentilky 🙂 začala jsem přibírat až po 22. týdnu a před porodem měla +7 kg oproti předtěhotenské váze.

sarusinek
11. lis 2014

4 kg 🙂 První nabrané kilo jsem měla v 26 tt a u obou jsem rodila se 4 kg navrch. A to první syn měl 4,1 kg (druhý by je měl v termínu možná taky) 🙂)

roseinka
11. lis 2014

Zhubla jsem 3 kg a teď jsem v 19 tt a jsem konečně na svojí váze. Zvracela jsem tak 1x až 2x denně, celodenní nevolnosti. Teď mám ranní nevolnosti bez zvracení a večerní a noční pocit hladu i po přežrání. :/ Tak doufám, že začnu pořádně přibírat. 🙂

glimmer
11. lis 2014

já jsem u obou dětí zhubla 10 kg a pak do konce těhu 12 nabrala, takže jsem rodila +2kg o proti původní váze 🙂
při prvním těhu jsem jedla snad jen banány, salátovou okurku a bílý jogurty. U druhýho těhu, jsem nesměla cejtit teplý jídlo, maso ... takže jsem jedla jen jogurty a chleba s marmeládou 🙂

blondynka400
11. lis 2014

@happylenulka já zhubla u prvního těhotenství. Nezvracela jsem, jedla jsem normálně a stejně hubla. Cca 5kg. Někdy kolem 22 tt jsem měla nazpátek svojí váhu a stejně jsem pak skončila cca +17kg od původní váhy... Ale půl roku od porodu jsem byla zase asi -7 od původní váhy. U druhého šly dolů už jenom asi 2kg a taky jsem pak skončila +20kg 😝 , po porodu už jsem do mínusu nešla, ale v pohodě jsem se vrátila na svojí váhu 🙂 Ono já bych i s tím hlavu nedělala, ono si tělo stejně nakonec přibere toilk, kolik potřebuje.

sarusinek
11. lis 2014

Jinak jen tak pro pobavení - u prvního syna jsem skoro celé těhotenství jedla jen pomela a pila Gravimilk. U druhého to byly kukuřičné lupínky a korbáčky 😀 A to podotýkám, že jinak jíme téměř bezlepkově a bezmléčně celá rodina 🙂
V obou případech jsem zvracela celé těhotenství, první čtyři měsíce mockrát za den.
Mám kamarádku, která teď půjde rodit s -4 kg, ale je fakt, že ona je spíše silnější, takže tam se to prý často stává, že maminky nepřiberou. Já teda taky nejsem žádný střízlík, u první jsem měla startovací váhu 64 kg, u druhého 67 kg. Ale v obou případech jsem měla po porodu o 5 kg méně než před otěhotněním...

happylenulka
autor
11. lis 2014

@sarusinek já to mám obdobně... prvních pár týdnů nevolností jsem jela na mléčných výrobcích a to se jinak stravuji skoro 100% vegansky (občas si dám med nebo domácí vajíčko).... :D :D :D a jinak můj jídelníček je dost podobný makrobiotice... hodně obilovin, luštěnin, zeleniny, méně ovoce,... a teď? teď nemůžu cítit ani rýži :D ale ono se to srovná, věřím, že tělo ví co dělá a miminku nic nechybí ;)

sarusinek
11. lis 2014

@happylenulka Přesně jako já 🙂 Byla jsem z té své stravy nešťastná, ale brzy po porodu se to zase srovnalo, tak jsem to neřešila 😉

dezyre
11. lis 2014

@happylenulka já 4 kg. Měla jsem šílené nevolnosti, migrény a nervy, ale nezvracela jsem.

happylenulka
autor
11. lis 2014

@sarusinek a mimčo v pořádku? já si plánovala, jak budu jíst aby mi nic nechybělo a nakonec jsem ráda, když sním plátek pečiva a zapiju to lokem kofoly, aby to neletělo ven :D

sarusinek
11. lis 2014

@happylenulka Oba kluci zdraví jako buci, v těhotenství kromě těch nevolností vše naprosto v pořádku. Dnes je staršímu 5 let a měl za svůj život dvě rýmy, žádné léky, antibiotika, nic. Ani nástup do školky se nemocemi neprojevil. Mladší je taky úplně zdravý, ale ten má terpve dva roky, takže tam mi to ještě nepřijde tak výjimečné 🙂 Myslím, že to jsou nadstandardně zdraví kluci 🙂

misar91
11. lis 2014

já jsem první trimest nic nezhubla ani nepřibrala ale krásně jsem to pak dohnala na 20kg 😀

zuzacek26
11. lis 2014

já jsem zhubla cca 3 kg, moc jsem nezvracela, ale nonstop mi bylo skoro 4 měsíce špatně, těhotenství na mně začalo být pořádně vidět až tak v 6 měsíci, do té doby mi to snad nikdo ani nevěřil nebo spíš měl každý potřebu komentovat, že nemám žádné břicho, jak je to možné...

daskagal
11. lis 2014

Já jsem v prvním trimestru zhubla 6 kg.

janiju
11. lis 2014

já taky 6 kg

aklin
11. lis 2014

i když mám nevolnosti, pomalinku přibírám, 1 kg navrch. Naštěstí mi není špatně každý den, takže s jídlem to doženu když mi je dobře.

blanka.k
11. lis 2014

@happylenulka v trim. jsem asi 2kg zhubla, v druhém asi 3kg, stejně jako ve 3. trim cca 3kg.... ale mezitím jsem stačila nabírat, takže jsem z pův.57kg měla 90kg (z toho 25kg poslendí 2 měsíce 😅 ) Po porodu jsem byla zpět na 57kg za 13 týdnů 😉

senoritapetra
11. lis 2014

Kočko, já jsem se málem vyblila z podoby, takže 4kg šly dolů 🙂 Prostě ač byla snaha jíst, nešlo to, blila jsem i čistou vodu a snad i vzduch, takže z 50-51kg jsem šla na 46,6 - 47kg. Nabírat jsem postupně a pomalu začala až v pátém měsíci 🙂 A teď, i když občas taky hodím šavli (malý začíná utiskovat, kopat do žaludku, žáha taky nic moc, nebo se mi z nevyspání zamotá v hlavě,..), tak musím zaklepat, že nějakých 6-7kg mám nahoře a co jsem ve třetím trimestru, tak to jde o něco rychleji, takže ještě nějaké 3-5kg možná naberu snad, mám ještě dva měsíce čas, tak bych mohla 🙂

lenula4
12. lis 2014

já zhubla 6 kg a furt to jde dolů, ještě mi není 100% 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru