Kolik kg mohu zvedat v těhotenství?

despair
30. srp 2010

Ahoj, nikde jsem to tu nenašla, ale chci se zeptat, kolik kg jako těhotná mohu nosit? Mám těžce nemocného syna z prvního manželství. Má svalovou dystrofii a nyní už musí na delší trasy používat invalidní vozík. Váží cca 36 kg. Sám se nezvedne, musím ho tahat. Do sprchy mu musím pomáhat, někdy při chůzi přidržovat. Jsem ve 27 tt a mám docela strach o miminko. Před rokem jsem navíc měla zlomenou kostrč a podvrtnutou bederní páteř, takže se teď hodně ozývá. Moc jsem zatím nepřibrala cca tak 5 kg. Děkuji za odpovědi.

papol
30. srp 2010

Ahoj, všimla jsem si tvé otázky a myslím, že by se nemělo nosit více jak 5 kg. Tak jsem se ještě podívala na jiné diskuse a tam jsem našla:
Ještě se vrátím k práci. Doktor mi říkal, že se nesmí soustavně zvedat 5 kilo, což vysvětlil celou směnu stále dokola brát 5 kilo, a přerušovaně 10 kilo. Pracuju na poště takže jsem to řešila.
Tak jestli tomu rozumím dobře, můžu denně zvedat 5-10 kg, ale omezeně, ne pořád, je to tak? Podle mojí obvoďačky víc jak 5 kg denně opakovaně vhodný není, prý buď se domluvím se zaměstnavatelem, abych tam zůstala a nedělala to, nebo když domluva nebude možná, tak je to na neschopenku.

Jednoznačné je, že by Ti měl s klukem někdo pomoci.

fiallinka
30. srp 2010

ahoj, ta váha je teď už určitě velká na to, aby jsi ho soustavně zvedala jen sama, na druhou stranu se píše a potvrzuje u mamin, které čekají druhé dítě a to první je ještě malé a musí ho nosit, že tělo je na tu váhu zvyklé a těhotenství by to nemělo ublížit - samozřejmě myslím mnohem menší váhu, ale pokud syna nemusíš nosit úplně, jen mu pomáhat, tak to by snad šlo...

ducky
31. srp 2010

Ahojky, tak tohle je opravu už velká váha. Já teda nosila starší dceru, která má 13 kilo ještě i v 9. měsíci. Bohužel není ve věku, aby pochopila proč jí máma nemůže zvednout. Nejsem teda žádný pápěří, takže jsem to ustála v pohodě, jen s bolestí zad. Ale jak píše Fialinka, ty ho musíš zcela zvednout nebo je to jen částečná opora?

didi07
1. zář 2010

já mám tedy dcerku, má cca 15,5 kg a zvedám ji zatím celé těhu a budu patrně dál, asi by těžko pochopila, kdyby jí máma najednou řekla, promiň, ale nejde to... ale 36 kg si moc dobře představit neumím, zkus to zkonzultovat s mudr., a taky jak se cítíš ty. držím palce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru