Kolik přibíráte v těhotenství?

ladybirdone
1. únor 2013

Já dnes začínám 6. měsíc (22+2tt) a nahoře mám už 10 kg, jsem z toho trochu špatná. Poslední 4 kila za poslední 4 týdny....

tweetyna81
1. únor 2013

za celý těhotenství jsem přibrala 16kg, přibírat jsem začla kolem 5. měsíce a v sedmém se to zastavilo, takže bleskový nárůst 😀

asaka
1. únor 2013

nic si z toho nedelej, pokud mas v poradku tlak, bílkovinu v moci a nemas otoky, necpes se kravinama jak nezavrena, tak to neres, telo si proste vezme co potřebuje-Pokud ses a priori stihla, tak muzes pribrat o to vic. Jestlite to ulidni ja se synem pribraka 18kg a 2 tydny po porodu jsem mela o 2kg min nez při otehotneni, z porodnice jsem sla o 10 lehci.. a furt to slo dolu, musela jsem se cpát i v noci abych dal nehubla, byla jsem unavena. A to by se reklo ze 18je buhvijak hodne. Ted mam ve 35TT nahore 7, ale 4 kg jsem zhubla za dlouhe hospitalizace na rizikovym. stesti, ze jsem u druhého tehu pribirala rychlejc a dřív nez u prvního , aspoň ted bylo z ceho brat...

lena_1
1. únor 2013

tak já jsem zatím -4kg a to jsem v 6.měsíci,ale já mám obr velkou startovací váhu 🙂

melca
1. únor 2013

U dcery jsem zhubla v těhotenství 6kg a do porodu dala zpět 4,takže jsem rodila s - 2kg a v porodnici nechala hned 10kg. Teď u druhého těhu mám dole -4 kg,uvidím zda to ještě půjde dolů,nebo něco se zvedne,ale doufám,že budu rodit zase s mínusem,protože zásob mám dost,takže ani jedno ani druhé nestrádají v břiše 😀 A snad nechám v porodnici zase min.těch 10kg ,ale tentokrát nedovolím,aby šli nahoru 😝 Mě jinak běžně váha dolů nejde,ale v těhotenství ano a jím co chci,tak si to užívám 🙂

kikimaruska
1. únor 2013

Minulé těhu sem přibrala 4 kg, ale porod ve 29 tt. Nyní jsem 34 tt a mám nahoře už 11 kg 😅

sarkar
1. únor 2013

Za 24 dní TP a nahoře 6,5 kg oproti váze před těhu...

nik123
1. únor 2013

já 22+5 - 7kg nahoře 🙂 ač si připadám jako hrošík, protože jsem malá... 🙂

ange_de_la_morte
1. únor 2013

já už na začátku 2. trimestru měla skoro 10kg nahoře ( minulo mě blinkací období takže sem začla přibírat hned) .... celkem sem přibrala 29kg - 10,5 sem nechala v porodnici , mám 2 týdny po porodu a od návratu z porodnice mám dole už další 2 kila ( plně kojím) tak snad to bude dál klesat 🙂 🙂

tercina
1. únor 2013

já jsem dnes 22+1 a mám 4 kilíčka. Ale čekám, že jako u prvního mi to od 30tt půjde hooodně rychle nahoru. 😀

lomanta
1. únor 2013

Já k dnešnímu dni +5 kg, jsem v 33.tt a teď mám co měsíc, tak dvě kila. Doufám, že už se mi to trochu zbrzdí, protože mám velké špekaté zásoby 😅

garzonka
1. únor 2013
ivca2409
1. únor 2013

jsem dnes 12+5tt a mám cca 1,5-2kg nahoře... taky doufám, že neuletím o nějaká obr čísla ☹ jinak se neunesu ☹ startovací váhu mám totiž 75kg ☹ chjo ☹

lucifereeek
1. únor 2013

do 22tt nic, do 32tt 3kg a do 41tt 5 kg, takže celkem za těhu 8kg

leukocyt
1. únor 2013

Jsem 34+3 a mám asi tak 13 kg nahoře. To jsem si představovala jako konečný váhový přírůstek. A půjde to jistě dál...Ale neřeším to (avšak sleduji 😕 )člověk s tím teď stejně nic neudělá. Snažím se nejíst tak velké porce, ale když mi chutná, nemám zábrany. .. 😀

maudn
1. únor 2013

startovala jsem ze 100 na 115, pak jsem zhubla na 75

lamontana
2. únor 2013

Mám to podobně jak ty, v 23tt jsem měla škaredých 70 z původních 60. Vždy je deprimující když vidíš váhu začínat číslem, na který jsi v životě nebyla zvyklá🙂
Teď jsem se raději přes tři týdny nevážila ať se netrápím 🙂
V pondělí mě ovšem MUDr. na váhu zase nažene a nechci vidět to číslo! Špatná jsem z toho taky byla, ale zase hodně z těch kil je zadržená voda (stehna), takže je třeba to brát s rezervou a troška si zacvičit nebo se jít projít.

majinkaxd
12. kvě 2013

Já jsem v 23tt a přibrala jsem zatím jen 3kg 🙂

nadja73
12. kvě 2013

za cele tehotenstvi u prvni dcery 11, u druhe 12 kilo. A je fakt, ze posledni mesici, co tyden, to kilo 😀

maybe72
12. kvě 2013

Přibírala jsem velmi málo, s první dcerkou jen 7 kg (porodní váha 2,86 kg) a s druhou 8 kg (porodní váha 3,20 kg), takže to šlo, mám báječného doktora, takže mě nijak nestresoval, vše ostatní bylo v pořádku.

janesafari
12. kvě 2013

Já mám taky velké skoky.V prvním těhu před 10 lety sem otěhotněla při váze 47 kg a do porodnice se jela 63-kilová:Druhý den po porodu bylo 10 kg dole a po šestinedělí sem vážila ,,svých" 50kg...Nikdy sem nepřekročila váhu 53kg...
Až sem poznala svého nynějšího ,,muže"-a své druhé těhu sem začala s váhou 55 kg....Ted sem 31tt a vážím už skoro 67kg a bojím se,kde se ručička na váze zastaví...A přitom jím pořád stejně a mám i dost pohybu...Ale asi zas zadržuju vodu,tak po porodu zas bude fajn...Měřím sice jen 162cm,ale většinu kg mám v břichu-ted mám přes pupík 106cm... 😅 Takže obvod pupíku se mě zatím zvětšil o 36cm a co týden-to cm navíc...
Žádná není tak uplně spokojená,co?Ale co... 🙂 Na prcka už se moc těším....a všem pěkné těhulkování... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru