Kolik stojí IVF? Můžou být léky i zcela zdarma?

babinka21
9. únor 2013

Lékař mi říkal,že léky jsou různé a že můžou být i zcela zdarma při IVF.Jak to,že všude slyším a čtu jak to stojí tolik a tolik peněz? Nějak tomu nerozumím...3pokusy hradí pojišťovna a lidé si platí jen léky a nebo si zvolí léky, které jsou hrazené také pojišťovnou? Vysvětlí mi to někdo prosím?

wrtulka
10. únor 2013

Zdravím ano teoreticky může být IVF zcela zdarma. Záleží to na diagnóze ..tzn. příčině neplodnosti .. a z toho pak se odvíjející další "nadstandardní služby" které potřebujete. Případně jak dobře/špatně ty reaguješ na léky, jak ti sedí a tak.
Takže např. když budete oba v "v pořádku" a ty budeš dobře reagovat na hormony tak tě IVF nebude nic stát
Ve chvíli kdy budeš blbě reagovat na hormony budeš si připlácet za léky..
ve chvíli kdy by chlap měl špatné sperimo tak ti lékař doporučí ICSI -tj. napíchnout spermii přímo do vajíčka a za to už se platí např. v tomhle případě je to kolem 1000 za jedno vaíčko (někde víc někde míň dle centra)...a tak dál

kive76
10. únor 2013

@babinka21 pojištovna proplácí 30 ampulek , které si pak budeš píchat injekcí před IVF, pokud budeš špatně na ty dávky reagovat, že ti pomalu porostou folikuly ...ampulky se pak připlácej...nás to poprvé - špatně jsem reagovala za ampulky stálo navíc 2500 tisíce..tady máš tabulku, co se kolik připlácí...http://www.reprofit.cz/data/uploadHTML/files/Ce... a protože jsme museli mít to ICSI tak ještě 2500 kč navíc...ale bohužel se vajíčko neoplodnilo...a podruhé..protože dr. věděla, že špatně reaguju, tak hned v začátku jsem si píchala větší dávky ampulek...takže pak jsem si připlácela jen 990 kč..protože to ze začátku docela dost dobře rostlo.. a pak zas ICSI ...4 spermie...7000 kč......dali jsme si dvě embrya, ale bohužel neoplodněno...no a ted prože jsem i bez peněz dáváme pauzu.....

jmisa
10. únor 2013

Pojišťovny hradí jen základní léky, nehradí tedy ty v perech, ty si platíš komplet.
Hradí jen základní úkony, to je vajíčka do misky, spermie do misky a děj se vůle boží, což ne vždy je dostačující.
Nehradí zamražení a případné transfery rozmražených zárodků.

U nás byla příčina v manželovi, plus já nechtěla klasické typy léků, ale ty novější a dle našich informací šetrnější a pohodlnější v perech, takže jsme hradili léky (4000-6000), ICSI 7000, prodlouženou kultivaci, mražení dalších zárodků a další transfery. Takže cyklus vyšel na cca 20-25 litrů. No a to bylo před 4 lety, takže teď bych klidně řekla, že víc.

Taky záleží na konkrétním centru, v Praze byl nejlevnější Apolinář, ale např. pro nás naprosto nevyhovující prostředím. 😖 Takže jsme volili soukromé centrum.

susanitademacho
10. únor 2013

Ahoj, jsem asi ta jedna ze šťastných, kdy jsem celkem doplácela jen 170,- plus doplatky za utrogestan (asi další 300,-). Protože naše krevní testy byly ok, měli jsme Menopur plně hrazený pojišťovnou, ale na druhou stranu se získaly při OPU jen 3 vajíčka, z nichž 1 nezralé a jedno se neoplodnilo. Takže naše úspory na zmražení a prodlouženou kultivaci nám zůstaly, protože bylo jen jedno embryo a to mi vrátili raději hned po 3 dnech... Ale příště (snad u druhého mimi) už mi podle mého dá více ampulek, teď jsem jich spotřebovala 21.

babinka21
autor
10. únor 2013

Děkuji..moc tmu nerozumím..je to asi případ od případu a záleží na tom co vše potřebuje..za léky atd...ach jo... 😢 mám před sebou zatím iui a budu se modlit..1dítě šlo přirozeně hned a teď nic...je mi 35 a už mám strach...takže mi doporučil na krev a pak dle toho nejspise to iui asi 2x zkusit a pak uz ivf :(

rena1410
10. únor 2013

@babinka21 A jak dlouho vam to nejde? A prisli vam na neco? My ted prochazime vysetrenim. O druhe jsme se zacli snazit v dubnu 2012 a doted nic. A prvni dite se nam taky povedlo hned napoprve. Bohuzel, ja si myslim, ze je to uz trochu vekem, proste i kdyz budem zdravi, tak to proste bude trvat dele nez se to povede. Jinak je mi 36 a o druhe jsme se zacli snazit, kdyz mi bylo 35 a pul. Cekala jsem tak dlouho, ptz jsem si byla jista, ze podruhe nam to hned taky vyjde.

babinka21
autor
10. únor 2013

Děkuji za odpovědi...snažíme se od minulých vánoc...takže víc jak rok...povedlo se to v kvetnu ale v 7tt samovolný potrat..na žádném vyšetření jsem nebyla...ani muž...lékař předpokládal,že když jedno dítě máme............prý se spermiogram ukáže zrovna při IUI......Hold jsem stará no 🙂

maximka33
10. únor 2013

@babinka21 a kolik ti je? nám se taky dlouho nedařilo, nakonec nám zabral gynex hned první měsíc... držím palce. a jinak vím o holkách, co si připlácely i 30 tisíc za jedno IVF..

maximka33
10. únor 2013

@babinka21 mimochodem taky jedno dítě máme - přirozeně. pak jedno špatné těhotenství a pak jsem 2 roky neotěhoněla a pak potrat v 7tt. tak teď už to určitě dotáhnem do konce.

rena1410
11. únor 2013

@babinka21 Tak to me doktor nejdriv dela vysetreni a nechal nas snazit se skoro rok a to se snazime od mych 35 a pul roku a to mi rekl, ze mam jeste casu dost !

@maximka33 Gynex beru druhy mesic, nam se po nem bohuzel nezadarilo. Ale koukam, ze sance tu je, kdyz vam to dlouho neslo a apk bac jsi tehotna. Tak preju at to stastne dotahnete do konce!

irennn
11. únor 2013

Záleží i na tom,jaký preparát ti v CAR doporučí. Já doplácela 5tisíc za pera a pak za poslední 2injekce další 2tisíce Kč. Do toho cesty do Brna, pobyt na stacionáři 1000Kč při punkci....záloha na IVF, pak ISCI, PISCI a když to všechno posčítám, dostali jsme se na částku 30tisíc Kč, ale zase nám vyšel první pokus. Takže s tím radší počítej a penízky mějte pro klid připravený, když zůstanou, tak tím líp 😀

maximka33
11. únor 2013

@rena1410 díky moc, já dost věřím tomu gynexu, IUI nám nevyšlo, ale hned další měsíc přirozeně. tak mě to pročistilo, že už určitě bude vše v pořádku. a tobě to přeji taky 🙂

rena1410
11. únor 2013

@maximka33 Hm, ja myslela, ze minuly mesic uz jo...ale stejne jsem to nakonec dostala. A tenhle to taky nevyslo. Tak to zkusim brat ten treti mesic a uvidim. My ted uz prochazime vysetrenim. Manzel jde zitra na spermio. Ja byla na utz zda dochazi k ovulaci, vse na 1, HP taky. Pristi tyden bych mela jit na pruchodnost vejcovodu.

hudala
11. únor 2013

@kive76 a metodu pisci vám taky nabízeli? Je to sice podstatně dražší, ale co vím, tak se hned zadařilo.

maximka33
11. únor 2013

@rena1410 máš toho dost před sebou, to je super, že se něco děje 🙂

kive76
11. únor 2013

@hudala to v motole nedělají, ale mě se vajíčka oplodnily, ale u mě neudržely.. takže to může klidně být i s tím PISCI, že by se neudržely...to prostě .. je problém u mě....dávali jsme dvě embrya a neudrželo se ani jedno..

hudala
11. únor 2013

@kive76 to je škoda. Každopádně budeme držet pěstičky, aby se to příště už povedlo.

rena1410
11. únor 2013

@maximka33 Jj, jsem rada, ze se to konecne zacina resit. Prvni dite bylo hned a ted skoro rok nic. Asi je to uz vekem. Ale nastesti mam gyndare, ktery primo leci neplodnost, takze me rok nechal byt a ted chodim na vysetreni k nemu. Ma k tomu primo vybavenou ordinaci. I pruchodnost vejcovodu mi bude delat on.
Ale uz mi to druhy tehotenstvi prijde jako neuskutecnitelny sen. Proste jak to nejde je to na palici.

babinka21
autor
11. únor 2013

je mi 35..... 😝

kive76
11. únor 2013

@hudala jojo dík...ale já si ted dávám pauzu do toho třetího IVF nejdem...

babinka21
autor
13. únor 2013

tak mám zasebou dneska odběr krve na hp....fle to se mi udelalo zle... za 11dní jdu na utz měření ovulace ....

beruska1003
5. dub 2013

@maximka33 Ahoj,prosím Vás ten gynex vam dali v Caru? děkuji za odpověď 🙂

maximka33
5. dub 2013

@beruska1003 nene to jsem si koupila asi za 400 kč.

beruska1003
5. dub 2013

@maximka33 doporučili vám ho? 🙂

maximka33
5. dub 2013

@beruska1003 doporučila mi ho starší známá, která nechtěla čekat, jestli se to povede hned nebo ne, bylo jí 35 a povedlo se to hned první měsíc. u mně taky.

beruska1003
13. dub 2013

@maximka33 To je rychlost teda,No chtěla bych v tom sanusu aby mně udělali nějake vysetreni,aby se zistilo kde je problém a možna bych skusila jeste ambulantni lecbu od sveho gynekologa