Kolik týdnů jsem těhotná? Jak se to počítá?

pehamek
25. dub 2013

Zdravím vás všechny a konečně se můžu zařadit mezi vás těhotné 🙂 co mi není jasné kolik týdnů jsem těhotná a jak se to vlastně počítá? :D Poslední MS jsem měla 26.3. - to je tedy 1. den MS. Kolik týdnů jsem tedy těhotná? Někde jsem četla, že se to počítá od 1. dne poslední MS a někde jsem četla, že až od poloviny cyklu. Můžete poradit?

aguaverde
25. dub 2013

@pehamek počítá se to od 1.DC takže od 1. dne menstruace 😉 takže jsi 4+5 a ideální datum porodu je 28.12.2013
http://tehotenskakalkulacka.cz/

pehamek
autor
25. dub 2013

jééé, děkuju moc. Jen je divný, že doktor říkal, že jsem 3+5. Je možný že by se sekl? Právě proto jsem začala googlit a zjišťovat, protože mi to nebylo jasný.

pehamek
autor
25. dub 2013

@aguaverde jinak když jsem do té tvé kalkulačky zadala datum poslední MS 26.3., tak mi vyšlo, že jsem těhotná 4 + 2 a datum porodu 31.12.2013 :D no líp jsme to naplánovat nemohli teda :D

aguaverde
25. dub 2013

@pehamek ježiš omlouvám se já zadala 23.3 takže se omlouvám za mystifikaci 😀 😉 jinak je možné že dr na utz vyšlo 3+5 pač v tomhle stádiu ještě toho moc vidět není takže může být mimčo trošku menší 😉

pehamek
autor
25. dub 2013

@aguaverde nic se neděje a děkuju moc 🙂 na UTZ nebylo vidět nic :D tak mi udělal vnitřní a tam byla malá fazole :D za 14 dní mám jít na kontrolu, tak jsem zvědavá a snad bude všechno ok 🙂

aguaverde
25. dub 2013

@pehamek v tomhle týdnu nic moc vidět nejde 😉 😉 je lepší až tak kolem toho 6tt 😉

pehamek
autor
25. dub 2013

@aguaverde no to asi jo, ale měla jsem takovou radost, že jsem šla hned :D navíc jsem měla jít tento měsíc na prolaktin a jestli mám prostupný vejcovody :D Asi si to moje tělo řeklo, že to fakt myslím vážně a začalo fungovat jak má 🙂

sanchezova
28. dub 2013

@pehamek ahoj , tak to jsme nastejno, já měla taky poslední první den menstruace 26.3. 🙂 takže máme i na stejno porod 😀
já jdu teda na první UTZ až 9.5. to bychom měly být 7tt a mohlo by být vidět srdíčko

pehamek
autor
28. dub 2013

@sanchezova Jééé, to je náhoda 🙂 super 🙂 já jdu až 9.5. Jen se modlím, jestli jsem v pořádku. Dneska po ránu jsem sebou sekla na zem. Se mi točila hlava a myslela, že je to má poslední hodina. Pak jsem byla ale naprosto ok zase, tak jsem ani pohotovost nevoala a ani nikam nejela. I přes den mě bylo fajn. Nechápu prostě :(

sanchezova
28. dub 2013

@pehamek však já jdu taky 9.5. na UTZ 🙂 no jsi těhotná tak to musíš pochopit 😀 mě začínaj prsa bolet a bolí mě podbřišek 🙂

pehamek
autor
28. dub 2013

Tak prsa mě bolí už týden. Bolely mě tak, že jsem ae až budila v noci. Teď mám prsa docela v pohodě, ale mám je citlivější. Podbříšek mě bolel a bolí taky a ze začátku mě bolel celý podbříšek a teď už jen na levo. Jsem jinak blbě četla, myslela jsem, že jdeš 7.5. na utz :D jsem to spojila s tím 7tt :D

katkalaila
11. kvě 2013

Ahojky holky , chtěla bych se Vs zeptat 😀 koukám že jste zhruba všechny na stejno těhotné ,, já měla poslední m 7.4. takže podle vaší kalkulačky bych dnes měla být 4* 6 když jste si dělaly v tomto týdnu tt , vyskočily vám hned dvě čárky ? nebo jen duch ,,, ? no duch prostě jí to chvilku trvá a není stejně tmavá jako ta testovací ,, na kontrolu jsem objednaná až v pondělí 13. tak by snad už mohlo být něco vidět na utz ,, co myslíte ? děkuju vám za odpověd

kacabacka
25. únor 2015

Ahoj, mohla byste mi některá prosim poradit? Vím, že se počátek těhotenství počítá od prvního dne ms, ale...
Poslední ms jsem měla 22.11. 2014 takže podle toho jsem těhotná 13 plus 4, podle utz jsem těhotná 12 plus 3, ale já vim, že k oplodnění došlo 12.12.2014, tři týdny od prvního dne poslední ms, takže plod by měl být starý 10 plus 3.... jak se to teda počítá?

werumka
25. únor 2015

@kacabacka Ne, to odpovídá - normálně se počítá, že ovulace přijde 14. den po menstruaci. Pokud přišla až za tři týdny, musí být dítě o týden mladší, než podle data poslední menstruace. Což přesně odpovídá 🙂

kacabacka
26. únor 2015

werumka: aha, takže když se mě někdo zeptá, v kolikátém jsem týdnu, tak je to teda 12 plus 3?

werumka
26. únor 2015

@kacabacka Ano - je to stejné, jako bys měla datum poslední menstruace 29.11. - je to vždycky datum ovulace mínus 14 dní. Klidně si to dej do nějaké online kalkulačky, abys věděla přesně.

marcelkabuzikova
23. bře 2015

dobry den prosim vam chtela bych poradit dnes jsem bila na ult a rekli ze jsem 8+1 ale slisela jsem ze 2 tidni se odectou je to tak posledni menstruaci 25.1.2015 tak kolik jsem tydnu dekuji ☹

filipina666
17. únor 2016

Ahoj holky. Prosím jak se počítá v kolikatym jsem tydnu.? Moje poslední ms.10.ledna. A 26.1. Jsem byla na embryotranferu. Dávali mi 1 embryo. Který se mi chytlo a jsem těhotná. Ale nevím v jakym sem tydnu nebo měsíce?

karolinkak
17. únor 2016

@filipina666 Ahoj, gratuluju 🙂 Já to mám podobně, poslední MS jsem měla 8.1. a transfer 27.1. Vypočítala jsem si, že dnes bych měla být 5 + 4, tj. 6. týden. Tak bys to měla mít plus mínus stejně 😉

filipina666
18. únor 2016

No jo, ale zatím nemám žádný příznaky, jen prsa mi natekli A trochu me boleji. Za jak dlouho jsi ty měla příznaky? Ja vím že u každé je to jiný...

crazys
29. srp 2016

Holky chci se zeptat MS jsem měla 19.7. A ovulace proběhla 12.8.takže to mám počítat ode dne ovulace?díky moc

werumka
29. srp 2016

@crazys Ode dne ovulace odečti 14 dní. A to si zadej do kalkulačky jako datum poslední menstruace. To je přesné stáří těhotenství.

crazys
29. srp 2016

@werumka děkuji moc 😊

michaelawui
5. pro 2016

Ahoj holky .chci se zeptat 30.11.2016 jsem zjistila podle těhotenského testu že jsem těhotná. Poslední menstruaci jsem měla dostat cca 25.112016 ,ale nedostala ,prsa mě bolí celkem dost,Zajímalo by mě jak se to počítá ,děkuji za odpověď

adusee
5. pro 2016

@michaelawui proč tam máš,že čekáš miminko v 12/2016?
no počítá se dle poslední ms a pak dle utz.

michaelawui
7. pro 2016

Ahoj ,no omlouvám se ,udělala jsem tam chybu a nevěděla jsem už jak to opravit :(

michaelawui
7. pro 2016

Já jsem úplný začátečník,ale 6.12 jsem byla na gyneko a dělal mi ultrazvuk no,byla tam nějaká fazolka a to je divné ,protože už by mělo jít slyšet srdíčko i podle gyneka i podle kalkulačky.Co nechápu je že bych podle nich měla být tak 5-6 týden ,ale ono to spíš vypadá na 2-3 týden. A doktor mi řekl že je to divné že asi neroste ,nebo že já nevím kdy jsem měla poslední ms. Mám strašný strach že o něj příjdu .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru