Kolik Vám dělal doktor ultrazvuků během těhotenství?

nuali
6. čer 2014

Zdravím, dnes jsem 18+4, podle těhotenské kartičky by měly být UZ ve 12.-14, 18.-20. a 30.-33. Mě ale moje doktorka dělala jen jeden, kdy mi potvrdila těhotenství, to bylo 10+4. Od té doby jsem byla jen na NT v Brně, na následujících kontrolách 15+4 ani dnešní 18+4 mi UZ nedělala. Jsem prvorodička, ale přijde mi divné, že malé ani nezkontroluje. Tak by se zajímalo, jak jste to měly Vy, ostatní maminky ? Asi za 10 dní mě čeká další vyšetření v Brně. Kdyby mi nedělali UZ tam, tak to malé ani nevidím :( Je to normální ?

Zakládám to znovu, jako diskuzi, nevím zda a kde se otázka dá vymazat - když tak poraďte prosím 🙂 K odpovědím na otázku. Když mám právo na ty tři, tak proč mi dr. udělala jenom jeden ? Počítají se do toho asi i ty brněnské že ? Bajana pohyby už pár dní cítím, spíš jde o, že jsem se prostě chtěla na maličké podívat 🙂

maia74
7. čer 2014

Ahojky, to mi přijde divný.... Já jsem teď 11+4 a na třetí kontrolu jdu v úterý, ale byla jsem v 6 a 8 tt a pokaždé mi ultrazvuk dělal. Můj gyndař mi ale dělá UTZ i při běžné preventivní prohlídce. Nikdy jsem od nikoho neslyšela, že by UTZ platil.

luciejanku
7. čer 2014

@nuali Ja ti naprosto rozumim. Taky cekam prvni mimi a tri zakladni utz me opravdu nestaci. Jdu do poradny ve stredu tak jsem zvedava na dr jestli me ho bude delat nebo nee. Jestli ne tak si ho ale urcite vyzadam nebo zaplatim, to mi je jedno, ale potrebuju videt miminko a byt ubezpecena ze je vse v poradku. Kam chodis v Brne? Kdyztak pisni zpravu at o tom pokecame 🙂

baffiny
7. čer 2014

Je to normální, máš nárok na 3 velké ultrazvuky s tím, že ten první je spíš luxus a musíš si ho platit sama, ale mě na něj v brně třeba přispívá pojišťovna 800.- 🙂 jinak mě teda gynekoložka dělá ultrazvuk každý měsíc, když jdu na kontrolu, ale to je asi čistě na ní, protože to je takový ultrazvuk, že jen koukne zda tluče srdíčko a už to vypíná... takže žádné informace jak je malý velký, kolik váží atd vůbec nemám 🙂 ted bych třeba měla mít nárok na ten poslední velký ultrazvuk a na veveří do brna mě vůbec neposlala, tak doufám, že mi ho udělá sama ....

luciksima
7. čer 2014

mě dr.dělal utz při každé kontrole 🙂

ajinka22
7. čer 2014

já jsem měla UTZ taky při každé kontrole

pampalin
7. čer 2014

Mně můj doktor taky dělá při každé návštěvě. Teď jsem tedy už na rizikovém, ale s malým jsem v prvním těhu do 30.tt žádné problémy neměla a dělal mi ho také při každé kontrole. A rozhodně nic nepřiplácím.

1kacaba1
10. čer 2014

@nuali Dnes jsem byla na kontrole a doktor dělal mi další ultrazvuk...

simonceli
10. čer 2014

@nuali me dr dela Uz pri kazde kontrole + dve genetiky mimo moji dr.Moje dr vzdy kontroluje srdicko,a meri velikost,vahu atd.

milada2
10. čer 2014

@nuali Me delal doktor UTZ kazdou kontrolu (takze min. jednou za mesic), pokazde byla fotka, vse zdarma

nuali
autor
10. čer 2014

@1kacaba1
@simonceli
@milada2 Vy se všechny máte! Já si budu muset bez příplatku vystačit s tím povinným a ještě mi do toho počítá i velké v Prenatalu, takže mi ona vlastně UZ snad už ani neudělá :D

zouipodana
14. únor 2015

Ahoj no me delala ultrazvuk jen na zacatku a to jsem si jeste musela zaplatit 2500kc balicek. Ted uz mi to nedelala dva mesice a kdyz jsem ji pozadala jestli by mi ho neukazala tak rekla ze uz jsem balicek 2500kc vycerpala a ze bych zas musela zaplatit dalsi 😕 a to jsem uz 27+5 tt nechapu proc by to nemohla udelat kdyz me sestre delala pokazdy. Ja mam teda soukroumou doktr. A nevim proc bych mela zas platit kdyz zachvilku budu chodit apolinary. Trochu me to stve ale kdyz ctu ze je to docela normalni tak vydrzim ale myslim si ze je dulezite kontrolovat miminko a ne pochvu jen .

papaja82
16. bře 2015

Ahoj holky, tak já chodím k lékaři v Praze a my to máme ještě trošku jinak. Po prvním ultazvuku v 5 tt mi sestřička říkala, že mi tím VZP posílá upřímnou gratulaci a tím to pro ně končí. Takže, když otěhotníte zaplatíte 3500,- balíček a máte v tom ultrazvuky zdarma a slevy na další vyšetření (byla jsem v 5 tt na sonografickém vyšetření prsou s doplatkem 150,-, tedy netuším jaké jsou normální ceny). Ultrazvuk mi dělá pokaždé, když tam sem, tzn. první po potvrzeném těhotenství v 5 tt byl ve 12 tt (pak ve 14 tt - podezření na slepé střevo, naštěstí to bylo jen šíleně bolestivé roztahování dělohy), v 17 tt a za tři týdny jdu znovu. Nevím jak to mají Dr. nastavené, ale kamarádky neplatily u dr. vůbec nic....3500,- mi připadá vcelku velká částka, ale za ty zážitky když koukáte jak Vaše mimi roste a co tam dělá to stojí 🙂

tarra27
16. bře 2015

Ultrazvuk mi delá každou kontrolu, zprvu cca co 3-4tt, pozdeji každé 2-3tt...neplatila jsem nikdy nic.

tarra27
16. bře 2015

@zouipodana ono asi záleží, jak má lekař smlouvu s pojištovnou. ale i tak jsem četla, že třeba VZP hradí UZ jen 3x za těhotenství....mě ho dělal vždy a nic po mě nechtěl

lucinka58
16. bře 2015

Tyyyy jooo, to co píšete to je fakt divný. Mě dělá ultrazvuk na každé kontrole a nikdy po mě nic nechtěli. A to chodím cca jednou za 3 týdny.

veraakubik
16. bře 2015

Pridam i svoji zkušenost-když jsem cekala Adamka zacla jsem chodit k jiné pani doktorce-s tou puvodni jsem nebyla spokojena,nemela v ordinaci ultrazvuk a posilala me kvůli nemu do nemocnice a tak mi ho nedelali tak často,ale prave při Adamkovi mi ho dělala po kazde-pri kazde kontrole a ted vlastne taky..Co kontrola to alespoň rychla kontrola zda je vse v poradku-nejsem nejak rizikova,ale vždy na miminko koukne.Jedine co so platim je fotečka-když ji chci zaplatim 50kc,ale pokud bych ji nechtěla mam to zadarmo..A chodim tedy jednou za mesic.. 😉

jaja01k
16. bře 2015

V prvním těhotenství mi dělali ultrazvuk na potvrzení těhotenství asi v 8tt, pak screening v 13tt a velké ultrazvuky v 20tt a 30tt.
Teď v druhém těhotenství mi dělali ultrazvuk při každé kontrole, protože se doktorce vždy něco trochu nezdálo, tak to vždycky napříště chtěla raději zkontrolovat.
A nikdy jsem nic neplatila, žádný balíček, ani za screening, za fotku, nic.

elu
16. bře 2015

Na každé kontrole ultrazvuk, když už ho tam maji, tak proč zkoušet nějaké sarlatanstvi

berblin
16. bře 2015

Jsem na rizikovém, kontrola každé 2 týdny a s tím i spojený ultrazvuk

systemak2323
16. bře 2015

@nuali abych ti pravdu rekla jsem ve 26tt ultrazvuk mi delal doktor v 9tt a ted na velkem ultrazvuku ve 23tt pojistovna proplaci jen 3ultrazvuky za cele tehu to ze delaji ostatní doktori vice ultrazvuku to je jejich sakra dobra vule meto hrozne stve protoze jeste ted nevim ani pohlavi nic jelikoz mi ultrazvuk nedela :( a kdybych ho chtela tak za 4kila :( tak nesmutni je nas vic takovych

systemak2323
16. bře 2015

@systemak2323 jéé a jeste sem zapomela dopsat ze jsem na rizikovem tehotenstvi od 2mesice kvuli 2potratum predeslim takze uz jen kvuli tomu by meli doktori vice kontrolovat

nuali
autor
16. bře 2015

@systemak2323 Tak je to dost zvláštní, tebe by měli mít víc pod dohledem. Mě řekli pohlaví na II. screeningu a potvrdila mi ho moje doktorka na kontrolním UZ před porodem, takže jsem jich nakonec měla víc 🙂 Mě jen překvapilo, že do těch tří od pojišťovny počítala i I. screening, který jsem si za nemalou částku zaplatila sama 🙂 No teď už se můžu i bez UZ koukat celý den... Přeji, ať ti všechno dopadne dobře 🙂

lucyp13
16. bře 2015

Mě dělala UTZ při každé prohlídce, má ho v ordinaci takže s tím nebyl asi problém, jinak nárok je na 3 UTZ a pak se platí, mě to vždy alespoň uklidnilo,že je vše ok. jinak co vím od kolegyně, co má doktorku na menším městě tak měla opravdu jen ty 3 UTZ a nic víc..

ronyx
16. bře 2015

Chodím ke gynekologovi.Ze začátku těhu co dva týdny,teď už co 4 týdny a každou kontrolu mám UTZ zdarma,tak tomu bude do konce těhu.Měla jsem to tak i v prvním těhotenství,neplatila nic a každou kontrolu mi mimi kontrolovali na UTZ 😉

systemak2323
16. bře 2015

@nuali ja sem si taky platila 1100 za prvni screaning tedka druhej screaning ve 23tt to mi ani nic nerekl jen jakoze tady sou ruce nozicky by me ze mu srdicko a pak to vypnul a ja rikam no a co pohlavi zeby meto zajimalo a on no na 80%holka ze tam pinda neni no tak sem rikala zeto je teda super :/

happylenulka
16. bře 2015

potvrzovací UTZ v 7. týdnu že jsem těhotná, ve 13. týdnu, v 21. týdnu a teď mi bude dělat poslední ve 32. týdnu. jsem ráda, že mám normální doktorku a nechce mi dělat UTZ pokaždé.... nemyslím si, že by UTZ byl pro mimčo zcela neškodný.... proto jsem ráda jen za ty nejnutnější UTZ a zbytek ani ťuk 🙂

sarka_ne
20. bře 2015

Můj gynekolog mi v obou těhotenstvích dělal pouze dva... první ultrazvuk na potvrzení těhotenství, další jsem absolvovala jako screeningy na spec. pracovišti (12 tt a 21 tt), a pak mi dělal až ten v 30. týdnu. Toť vše... 😉

bitsey
22. bře 2015

Čekám první miminko a ultrazvuk mi dělá paní doktorka na každé kontrole 🙂

tria002
22. bře 2015

3.. Potvrzeni tehu, screening a specialni vysetreni..

luciebx
22. bře 2015

ja sem taky pro jen ty nezakladnejsi utz... nechapu proc se musi delat utz pokazde kdyz tam tehulka vleze. Ve srovnani s obvodakem kterej by vam mel brat na kazde navsteve krev.. podle me to neni ani dobry

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru