Kolik vykouříte cigaret za den v těhotenství?

rebelka95
23. črc 2014

Kolik vykouříte cigaret za den v těhotenství?

maia74
26. črc 2014

@scheetje tak hnusu je spousta i v jiných věcech.... Mám známou která v těhotenství vypila dvě dvoulitrové lahve coly denně ( a to si myslím, že je mnohem vetší jed, když se stím krásně vyčistí spousta nevyčistitelných věcí....) a má dvě zdravé děti. Moje švagrová naopak žije "zdravě" a obě děti měli vrozenou vadu...

barinkas
26. črc 2014

já zas nechápu, že může někdo v těhotenství kouřit... fakt teda bych nechtěla matku, která v pohodě kouřila a mě čekala.. no holky jak myslíte...Když už si sami dobrovolně ničíte zdraví, tak jste neskutečné sobecké kačeny, že ho ničíte nenarozenému dítěti. Bych takové matce jednu flákla, aby si to uvědomila...
Já v těhu nešla ani do místnosti, kde se kouří.. Ale dodám, jsem nekuřák, chlapovi, který kouří, bych pusu nedala, nehodlám olizovat popelník.
Malá má 2 roky a s kouřením se v podstatě nesetkala, nešla bych nikam, kde se kouří s ní..

@uglyduckling taky dobrý alibismus... jen hledáš důvod, proč di cigáro dát, asi těžko bylo minulé těhu zamlklé kvůli zdravé stravě a tomu že jsi nekouřila že... ale Tvoje věc... jen dle mě padlé na hlavu...

barinkas
26. črc 2014

@scheetje dobře jsi napsala, konečně někdo kdo má podobný názor jako já 🙂

davidjitka
26. črc 2014

Vzhledem k tomu, že to je fórum pro holky, které v těhu kouří, popřípadě se vyjádří ty, které kouřily a přestaly, tak nevím proč sem píšou ty, které s tím zkušenosti nemají..evidentně se vám to nelíbí a potřebujete jen vypustit páru..ale prosím někde jinde. Mě se nelíbí spousta věcí, může se vyjádřit, ale neodsuzuju. Protože je každého věc co dělá nebo ne..ano, bohužel to ne vždy je v souladu se zdravím životním stylem, ale přiznejme si, kolik z nás dodržuje všechno na 100% 😉

zaludova
26. črc 2014

Přestala bych hned a napořád. Ono to možná nevypadá, ale z vašeho miminka se pomalu stává závislák. Kamarádka pracuje v porodnici jako zdravotní sestra a kouří a říkala mi, že pokud jde z cigára na oddělení k dítěti kuřačky které brečí a dá mu tu "navoněnou" ruku před nos, tak děcka okamžitě přestávají plakat. Ano mají absťáky :(

maia74
26. črc 2014

Byla jasně položená otázka!!!!!! Proč na ni není jasně daná odpověď?????? A kdo nekouří, a nelíbí se mu to, ať diskuzi přeskočí a nechá si svoje narážky a připomínky do jiné diskuze!!!!!
Tohle je věc, která mně na tomhle féru neskutečně štve - v každé debatě se najdou rejpalové a kritici!!!!!!
Mně třeba nejdou do hlavy mamimy "otroci svých dětí", který než aby je nechali 2 minut ybrečet, budou je tahat sebou i na záchod a do sprchy, ale je to jejich volba, tak ať se třeba zblázní... Přečtu, zakroutím hlavou a raději a čtu dál...

terinda
26. črc 2014

@uglyduckling to je trochu zvláštní myšlení, ne?
Zamlklé se stává velmi často a nesouvisí s tím, jestli jsi zrovna náhodou dodržovala zdravý živ. styl 😖
Zkrátka kouření (a alkohol) v těhotenství rozhodně škodí, o tom žádná. Studie to taky potvrzují.

terezas4
26. črc 2014

@davidjitka kouřila, krabičku a půl až dvě tvrdých Sparet denně 😉 , to že to nejde jsou jen výmluvy a sobeckost vůči dítěti

terezas4
26. črc 2014

@maia74 pokud někdo položí takto kontroverzní otázku do veřejného fora musí čekat opozici, pokud chce poklepávání po rameni a vyměnovat si zážitky s kouření v těhotenství dá se udělat uzavřená skupina

vverunkaa
26. črc 2014

Přesně, mám na to stejný názor,je to jen sobectví si neodpustit cigaretu v hubě !!

simonisko
26. črc 2014

@terinda Můžu se jenom zeptat, jak to funguje? Jako proč se dítě hodinu dusí?

terinda
26. črc 2014

@simonisko protože na dítě působí oxid uhelnatý, který snižuje přísun kyslíku a důležitých výživných látek k dítěti. Do krve plodu přechází i nikotin, který na dítě působí, mimo jiného zvyšuje jeho srdeční aktivitu atd.

simonisko
26. črc 2014

@terinda Jestli jsem to dobře pochopila, tak každé dítě matky kuřačky musí být nějak nemocné, ne?

terinda
26. črc 2014

@simonisko ne, nemusí, "jen" je zvýšená pravděpodobnost. Nikde není záruka ničeho. Ale každopádně je to špatné, špatné, špatné 😉
Ale vaše dítě, jen ať si zvyká...

simonisko
26. črc 2014

@terinda Tak to je jasný, bohudík už je doba, kdy si každej rozhoduje sám o sobě a nemusí se nikomu omlouvat a ospravedlňovat...jinak děkuju za odpověď

terinda
26. črc 2014

@simonisko správně a důsledky svého chování si každý ponese sám, příp. jeho dítě 🙂

mysicka_lb
26. črc 2014

@scheetje Já jsem cigaretu v životě neměla v puse a v životě mít nebudu, ale moje dítě řvalo v porodnici taky nonstop🙂. Zase tak bych to nedramatizovala. On asi nikdo v dospělém věku nekouří proto, že by chtěl zabíjet své dítě nebo být "IN". Většinou je to pouhá závislost a slabost - a ano, je to špatné, ale jsme jen lidi. Mateřství je (nebo alespoň pro někoho může být) šílený nápor na psychiku. Ne každý má doma ideální podmínky, milujícího manžela, nadšené rodiče a tučnou sumičku na kontě. Někdo to holt neustojí a "hřeší".

kyti75
26. črc 2014

Nam na fakulte taky rikali, kdyz se probiral prenatalni vyvoj ditete, jak se miminko dusi, lapa po dechu, kdyz mu maminka kouri. Bylo toho vic, ale nas to tak znechutilo, ze bych nikdy v tehotenstvi nekourila. Pousteli nam k tomu i nejaka videa, hruza. Meli by neco podobneho poustet i detem na ZS, aby s tim ani nezacinali.

linnhe
26. črc 2014

Kamarádce se narodil syn v 40. týdnu a měl necelých 2900 g a 49 cm a kouřila tak 5 denně (teda aspoň to tvrdila). Po porodu přestala, má hroznou chuť a miminko jí furt brečí, asi má taky chuť nevím no. Já bych pro jistotu přestala kouřit už kdyby jsme se začali snažit. Jsem nekuřačka, ale jedno cigárko za rok na party si dám 😉

nonnni
26. črc 2014

Ja plne souhlasim s tim, ze prestat kourit neni jednoduche (ac jsem nekurak) a chapu, ze to proste je boj. Ale neuznavam poznamky typu, ze se dite narodilo zdrave a tim padem se nic nestalo.

Ze koureni dopad na dite ma je proste fakt a to, ze nenese zadne okamzite znaky poskozeni (jako treba prave nizkou porodni vahu, nebo dychaci potize a astma jiz v rannem veku), to jeste neznamena vubec nic. Vzhledem k tomu, ze cele toto nebezpeci stoji na omezenem pristupu zivin a zejmena kysliku k plodu, tak se casto poskozeni projevi az ve skolnim veku a vyse. Proste si s kazdym slukem predstavte, ze odeslo (nebo se vubec nevyvinulo) nekoli set mozkovych bunek (pridusene dite). Ziviny si dite muze nabrat z matky, pokud se treba k tomu koureni extremne dobre stravuje, ale kyslik jinde, nez z krve matky neziska. A pokud mu placentou priplouva nikotin a kyslicnik uhelnaty, misto kysliku, tak proste, kde neni, tam ani cert nebere. To jen k tomu, co se ptala @simonisko

terezas4
26. črc 2014

nic není jednoduché, ale kdo chce přestane, jde jen o rozhodnutí co je důležitější, jestli já a moje potřeby(ne životní) nebo dítě, ale ano máte pravdu každý má své priority jinde

nuali
26. črc 2014

@mysicka_lb Hodně se mi líbí Tvůj názor a pohled na věc.

Já jsem kouřila s přestávkami od 12! let ... Na půl roku jsem třeba přestala a pak zase znovu. O těhotenství jsme do 11tt nevěděli, ale já kouřit přestala asi o měsíc dřív, přestalo mi to chutnat, cigarety i kuřáci mi smrděli. Asi si to tělo zařídilo 🙂 Každopádně miminko je v pořádku i přes krušnější začátky v podobě cigaret a příležitostného alkoholu. Jsem ráda, nechtěla bych mu ublížit a vědět to dřív, končím se vším okamžitě 🙂 Ale je fakt, že když na mě doma všechno padá, byteček nedodělaný, miminko na cestě, manžel mě samozřejmě občas vytáčí... tak si říkám, jak bych si zapálila! Ale nikdy jsem to neudělala a neudělám. Asi bych to nechtěla riskovat, i když kolem je tolik škodlivin, že člověk stejně miminko ani dítě ochránit nemůže... Ale rozhodně bych si nedovolila nikoho soudit! 🙂

januzza80
26. črc 2014

To,ze tehotna matka kouri a narodi se zdrave dite neznamena,ze nebude mit v budoucnu komplikace.I casem bohuzel mze vsechno byt.Ja jsem nekuracka a jsem rada.Je jasne,ze nekourit v tehu je lepsi nez kourit.Kdyz se chce tak jde vsechno,jen silna vule.

wenduliks
26. črc 2014

Je to nechutny hnus! Uprimne lituji deti,ktere se rodi nezodpovednym matkam kurackam,fetackam,alkoholickam. Vsechno jsou to jedy,ktere tem miminkum vpravuji bez jejich souhlasu do tela. Novorozeneti by taky asi kuracka nezapalila cigaro,a nedala by mu ho do pusinky. Tak proc to ty sobecke matky delaji,kdyz je maji jeste v brichu? Nechapu... ☹ Sorry,ale podle meho nazoru,kazda ktera v tehu huli ma nizke iq.

smardik
26. črc 2014

nula, nic na tom nevidím kromě smradu a že to leze do peněz, manžel bohužel kouří ale doma ne. Naštěstí má rozum a nikdy nekouřil klukům do kočárku jak vidím-matka se sklání k dítěti a v ruce cigáro, už jsem viděla i matku kojit a u toho v hubě cigáro, to je děs

mydvaapes1
26. črc 2014

Kouření v těhotenství rozhodně není kontroverzním tématem. Kuřáků je v republice snad víc, než nekuřáků. Takže mi neříkejte, že tu jsou samé matky moralistky. Podle mě valná většina kuřaček si v těhotenství zapálí, byť na tajňáka a teď aby nebyly ukamenovány, tak sdělují, že přestaly a bla bla....samozřejmě, vyjímky potvrzují pravidlo. To abych se nedotkla všech. A
@barinkas podle mého názoru tolik ochrany také škodí, aby si se nedivila, že díky izolaci od kouření se tvé dítě v dospělosti stane kuřákem.

maudn
26. črc 2014

kamarádce hodně silné kuřačce doporučil lékař 3 cigarety denně (vykouřila myslím krabičku dvě), k vůli tomu,aby neměla abstak, jinak já nesoudím, jsem nekuřačka,ale než jsem se snažila otěhotnět, tak jsem si dala třeba jednu cigaretu týdně s kamarádem nějakou tu ochucenou🙂), já myslím,že každý dle svého nejlepšího vědomí a svědomí.... moc se mi nelibí matky dětí, které kouří svým dětem do kočárku a na druhou stranu jako těhotná jsem taky dýchala kouř, na zastávka je povoleno kouřit ostatně jako ve všech podnicích a dýchat musím a s pupkem jsem neměla možnost odbíhat před autobusem do křa,abych měla čistej luft...

uglyduckling
26. črc 2014

@barinkas Alibismus to rozhodně není. Nemám totiž problém s kouřením seknout když chci (Už jsem se 2x rozhodla, že chci přestat, ze dne na den jsem s tím sekla a třeba rok jsem nekouřila. Pak jsem se zase rozhodla, že kouřit chci a zase jsem začala), ale já prostě ještě úplně přestat nechci. Nechci opět překopat celý svůj život. Nechci se ještě začít těšit a pak být případně zase tak moc zklamaná, takže to prostě beru tak nějak, že dokud si zapálím, tak to ještě "není všechno doopravdy a skutečné". Nevím jestli vám to dává nebo nedává smysl (a upřímně řečeno je mi to jedno), ale pro mě to význam má! A upřímně řečeno, já bych zase nechtěla být dítětem takové upjaté "kačeny" jako jste vy ;)

maia74
27. črc 2014

@terezas4 nikdo nechce poklepávat po rameni!!!!!

maia74
27. črc 2014

@uglyduckling tady na MK je bohužel upjatých kačet které musí své názory vnucovat za každou cenu až až.... Máme na fb uzavřenou skupinu cca 85 holek, kde nikdo nikoho nekritizuje a nevnucuje.... každá má nějaký názor na výchovu atd, napíše zkušenost, ale žádná kačena....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru