Kolik vykouříte cigaret za den v těhotenství?

rebelka95
23. črc 2014

Kolik vykouříte cigaret za den v těhotenství?

maia74
27. črc 2014

@wenduliks o IQ některých lidí by se dalo diskutovat - to nemyslím přímo osobně na tebe

maia74
27. črc 2014

@linnhe když jsem byla těhotná s klukem, občas jsem si zapálila, narodil se ve 40 týdnu, mel 3500g a 52 cm, byl klidné miminko které prospalo celou noc od narození. Je mu 16, nikdy neměl ani chřipku a nekouří.
To nepíšu jako svoji obhajobu, ani alibismu, ale jen proto, že ne každé kuřačce se narodí dítě s nízkou porodní váhou a zdravotními problémy...
A bavit se o tom jestli je lehké nebo ne přestat kouřit je jako rozvádět diskuzi třeba o hubnití a cvičení. Někdo cvičí denně a zhubne 20 kg a najde si na to čas a náladu i po těžkém dnu v práci a někdo bude jako hrnec sádla a stále bude hledat alibistické výmluvy, proč to nejde....

uglyduckling
27. črc 2014

@maia74 Odjakživa miluji lidi typu "brouk pytlík" tedy vše vím, vše znám, všude jsem byl. Každý člověk je osobnost a má samozřejmě právo na svůj názor, ten taky může prezentovat na veřejnosti, v tom mu samozřejmě nikdo nebrání, ale kurňa, kde vzali(y) tu jistotu, že jejich názor je ten jediný správný a musí se jím řídit chod celého světa, to fakt nechápu. Všechny ty "matky roku" držící se posledních trendů, které mají načteny (a na svých dětech samozřejmě prakticky vyzkoušeny) hromady odborných publikací, všechny ty paní dokonalé, co ví co je nejlepši pro dítě, matku, rodinu, vesnici, okres, stát i planetu, všechny ty, co vždy dělají jen to, co je správné a nikdy nechybují, tak všechny ty, ať mi políbí pr........ Jsem tvor chubující, občas se ze svých chyb poučím a občas si rozbiju hubu vícekrát kvůli stejné kravině, ale nikdo naštěstí není tak nadřazený a výjimečný, aby měl právo me soudit! 🙂

maia74
27. črc 2014

@uglyduckling ty jsi můj člověk!!!! 😉 😀

maia74
27. črc 2014

@uglyduckling víš co je zajímavé? že většina tehle - jak píšeš brouků pytlíků" 😀 😀 😀 nemá nijak rozepsaný profil 😎

barinkas
27. črc 2014

@mydvaapes1 škodí? 😀 takže dle tvého názoru je lepší, 2 leté dítě hezky šupnout do hospody ať si zvyká jo 😀 no teda to je zas blbost... já nevím jak ty, ale já teda ani bez malé nechodím nikam do pajzlů kde se hulí... A tak malé dítě asi těžko si už teď řekne,hm to je špatné, proto budu kouřit 😀

barinkas
27. črc 2014

@uglyduckling jsem upjatá, bo bych v těhu nekouřila 😀 tak to jste mě opravdu dostala 😀 že je kouření má na plod špatný vliv ví snad každý, ovšem já jsem upjatá.. 😀

terezas4
27. črc 2014

nad některými komentáři nezbývá než udělat 😨

aklora
27. črc 2014

prvních 5 týdnů tehotenství jsem kouřila normálně ( 3 cigarety denně) protože jsem nevěděla že jsem těhotná 😅 ale jak mi vyšel test pozitivně tak jsem si teda ještě jednou zapálila no 😀 z šoku. A pak už jsem si ani jednou nezapalila a po pár týdnech už jsem ani kouř nemohla cítit hned se mi udělalo zle 🤐 Po porodu jsem nekouřila ještě dva měsíce co jsem kojila.. A pak jsem zas začala 😝

holubing
27. črc 2014

Blba otazka!! Nechapu jak muzete hulit. Vse jsou jen vymluvy!! Ja prestala kourit po 8letech ze dne na den a nedokazu si predstavit,ze bych nekdy zacla. Je to hnus maminka s cigaretou a o tehotne ani nemluve. Ten kdo nici takto zdravi diteti uz v prenatalnim veku si nezaslouzi mit deti!

mydvaapes1
27. črc 2014

@barinkas Tak vyloženě neslovíčkař, nemyslela jsem tahání do pajzlů...to by snad nenapadlo nikoho normálního 🙄 ...

uglyduckling
27. črc 2014

@barinkas Vsadím se, že jste jedna z těch matek roku, která dělá vše jen správně, přesně vždy ví, co je nejlepší a její názor je zákonem. Vašemu dítěti jsou dva roky a nikdy jste ji nevzala nikam, kde se kouří, protože ani vy sama přece nechodiíte do pajzlů, kde se kouří. No, myslím si, že se nekouři jen v pajzlech, ale taky v docela dobrých restauracích, na jejich zahrádkách a na většině veřejných prostor. Držím palce, ať se vám to vaše dítě daří držet v té dokonalé bublině co nejdéle. Pro mě jste pinda (mimo jiné také kvůli vašemu názoru, že pes je věc s opodstatněním, že je to tak uvedeno i v zákoně) a tímto s vámi raději končím veškerou diskuzi 😎

luciesofi
27. črc 2014

@uglyduckling urazet a sproste nadavat je vasi skvelou vizitkou... Necht si kazdy udela obrazek sam.. ☹

mydvaapes1
27. črc 2014

@uglyduckling Stím psem jsem si to teď dočetla a opravdu, už též nemám co říct....megera megerou zůstane 🙂

terezas4
27. črc 2014

@uglyduckling pletete si pojmy mezi tím někde se náhodou setkat s pasivním kouřením a mezi úmyslným poškozováním zdraví nenarozeného dítěte

uglyduckling
27. črc 2014

@terezas4 Nevím, na co přesně narážíte ;)

uglyduckling
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luciesofi
27. črc 2014

@uglyduckling nevsimla jsem si, ze by tohle byla diskuze o psech...? 😕
Nehlede na to, ze urazky na MK nepatri... A napsat o nekom vseobecne "kacena" je prece neco uplne jineho, nez napsat konkretne o nekom, ze je "pin*a"... Nehlede na to, jak se tahle dve slova vseobecne vnimaji.. Ale to uz se dostavame nekam jinam..

terezas4
27. črc 2014

@uglyduckling jen komentuji poslední Váš příspěvek, čekala jsem spíš že se tady bude doporučovat okamžité ukončení kouření v těhotenství, ale jak to tak čtu tak v naší společnosti to pořád není problém, bohužel

uglyduckling
27. črc 2014

@terezas4 Nevím, na co konkrétně narážíte, protože část toho textu je citací z příspěvku paní barinkas ;)

uglyduckling
27. črc 2014

@luciesofi Taky se zakladatelka této diskuze ptala, kolik cigaret v těhotenství kdo vykouří a né, jestli je to dobré, špatné, takové nebo makové, takže spousta příspěvků zde je vlastně mimo mísu ;) A sorry, ale ten kdo nazve psa věcí, je pro mě není normální myslící osoba a mimo jiné to vypovídá dost o charakteru a osobnosti toho, kdo tohle dokáže vůbec vypustit z pusy. Takže proto jsem o tom napsala ;)

nuali
27. črc 2014

@luciesofi Pinda je sprosté slovo ? Zdá se mi, že to všeobecné vnímání je spíše Vaše subjektivní. Znám hodně sprostých slov, ale pindu bych tam nezařadila 😉
@terezas4 Jenže zakladatelka (dosti odvážná, řekla bych) se neptala na doporučení okamžitě přestat. Ptala se kolik vykouří maminky, které nepřestaly za den cigaret. Že by bylo nejlepší přestat hned, ví asi každá, ale na to téma tahle diskuze není. Pokud někdo dál v těhu riskuje a kouří, měl sem napsat počet. To je vše, co zakladatelka chtěla vědět, ne žádné rady o ukončení kouření ani odsuzování nekuřaček, popř. těch, co zdárně přestaly 😉

terezas4
27. črc 2014

@nuali už jsem to tu psala jednou, pro mě je to kontroverzní téma a na veřejném foru budou i negativní reakce
@uglyduckling už to pro mne začíná být nepřehledné, nebylo pořádně vidět co je reakce a co Váš názor, kord když se do toho motají psi

terinda
27. črc 2014

Stejně moc nechápu smysl této diskuse... jestliže někdo kouří v těhotenství, měl by se opravdu stydět a neptat se, kdo kolik zvládne (zvládl) kousků - příp. se "utěšovat", že navzdory kouření má hodné, chytré a velmi zdravé dítě a jiné trapné upjaté kačeny ještě potrácejí nebo rodí blbečky 😀

Že aktivní i pasivní kouření škodí všem - to ví i malé dítě.

A proč se do toho motají psi a jiné "věci" - to už nechápu vůbec. 😨
Opravdu slepičinec 😀

nuali
27. črc 2014

@terinda Moc ženských na jednom místě dělá vždycky neplechu 😀

luciesofi
27. črc 2014

@nuali tak to by me tedy zajímalo, jak se bežné vyjadřujete, kdyz vám pin*a nepřijde jako proste slovo... Jestli se tak s kamarádkami oslovujete, tak prosim... Ale mne to hlava nebere...

luciesofi
27. črc 2014

A k tématu.. Každá zena, která kouři v tehotenstvi, je podle me šílený sobec a navic slaboch.. Takže zakládat diskuze na téma, kolik je jeste ok atp., je podle me do nebe volající pitomost... Každá cigareta škodí... A kdyz se chce, všechno jde..

nuali
27. črc 2014

@luciesofi Já nevidím v příspěvku zakladatelku nic o tom "Kolik je ještě ok" 😀 Jen se ptá, kolik kdo vykouří. Z jakého důvodu už neuvádí a tudíž jsou domněnky proč ji to zajímá čistě výplodem fantazie 🙂 A pinda není sprosté, max. hanlivé a v tom je malinko rozdíl 😉 Teda záleží ovšem, co si pod tím pojmem představujete samozřejmě, do hlavy Vám nevidím.

smardik
27. črc 2014

zas tu uvádíte nemoci, nekouřila jsem, nepiju a stejně má syn vrozenou srdeční vadu, je alergik, astmatik, starší syn je vývojově opožděný, má těžkou vývojovou dysfázii takže zas svést vše na kouření nejde, jo oba měli pod 3 kg a jsou v termínu.

asi nikdo z kuřeček tady to nedělá že by chtěl dítěti ublížit

nuali
27. črc 2014

@luciesofi Ale nikoho se teda nezastávám, aby to nedělalo takový dojem. Souhlasím, že by se v těhotenství kouřit nemělo, ani při kojení a vlastně už vůbec, když jsou kolem děti 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru