Komentáře okolí ke změnám vaší postavy v těhotenství

mysicka_lb
26. únor 2014

Ahoj všem maminkám a budoucím maminkám. Už někdy od druhého trimestru se setkávám s tím, že lidé dost necitlivě komentují velikost mého břicha a případně další změny postavy. Přitom jsem dosud přibrala jen 7 kg oproti své váze před těhotenstvím a břicho mám podle toho měření u doktora ještě o pár centimetříků menší, než bych měla mít. Prakticky každý den si ale od někoho vyslechnu hlášky typu "Ty rodíš až za měsíc? Jak je to možné, já jsem rodila s polovičním břichem, než máš ty." Případně mě různě okukují a nahlas hodnotí, kde všude jsem přibrala ("Ukaž se... No jo, malinko se ti zvětšil zadek a přibrala jsi i ve tvářích"). Neskutečně mě tyhle řeči trápí a vytáčí. Stávalo se vám taky, že vás okolí takhle komentovalo? Jak jste na to reagovaly? Já si teď jak blbec prohlížím svoji postavu a nevidím nic než naprosto normální těhotenské bříško.

lenicka07
26. únor 2014

@mysicka_lb No pokud tě takto hodnotí ženské, tak z nich čiší asi jen závist... 🙂 hledají chybičky a ve skutečnosti je štve, že ti to jako těhulce sluší 🙂 Protože jsi přibrala vlastně velmi málo.... já přibrala asi taky tak, a zase jsem slyšela, že nevypadám na to že bych měla za měsíc rodit, že vypadám tak na třetí měsíc atd. ... No a přibrala jsem taky všechno jen na břiše. Takže bych se na ty kecy zvysoka vykašlala, prostě těhotný asi připadaji jiným lidem jako zvláštní úkaz, já nechápu, že to každej tak řeší... 🙂 Ale fakt je že já jsem se spíš setkala s takovým milým jednáním, nepřipadalo mi to jako uštěpačné poznámky.... záleží kdo to říká, jestli neoblíbená kolegyně a nebo dobrá známá... Akorát vím, že jedna kolegyně, kterou jsem až tak úplně ráda neměla, se mě přišla zeptat (byla předtím delší dobu v zahraničí) jestli jsem jen přibrala a nebo jsem fakt těhotná 😀 Srandovní na tom bylo to, že já měla v té době asi 70 a ona 120 kilo 😀 Měla jsem se jí zeptat: A co ty, čekáš trojčata? 😀 😀 ale jako tak drsná zas nejsem 🙂 Ale asi by pomohlo, obrátit to v nějaký žert, nebo tak... a pak by byl klid...

mataharyy
26. únor 2014

Kašli na ně, to je jediný způsob jak postupně nezešílet, protože pak tě čekají hlášky o kojení, poučování o příkrmech, řešení že jsi nic nezhubla, nebo naopak zhubla moc...

Jsou to nějaké všeobecně zakořeněné blbosti, kdy určité skupiny lidí mají potřebu řešit věci do kterých jim ale vůbec nic není. Musíš si najít vlastní obranu, buď je opravdu naprosto ignorovat, nebo najít odpověď která je uzemní. Já na otázku kojíš odpovídala otázkou zda chtějí odstříkat do kafe, nebo přispět na sunar, zabírá to spolehlivě. Pokud někdo řeší tvou váhu a ještě v tomto stádiu těhotenství je to primitiv, ale když mu řekneš že je alespoň vidět, že se máte dobře a můžete si to dovolit, možná už nebude mít příště potřebu se vyjadřovat 😉 😀 😀

mysicka_lb
autor
26. únor 2014

@lenicka07 No vždycky jsou to ženské, chlapi tohle neřeší. A je fakt, že se v tom vyžívají zvláště ty, které mají i jako netěhotné zhruba dvojnásobnou postavu než já jako těhotná. Taky nechápu, proč to každý tak řeší.... Já bych si u nikoho nedovolila div ne místo pozdravu sjíždět a hodnotit jeho postavu, ale evidentně má každý pocit, že zrovna těhulky se to nedotkne a je tam povoleno vše. Do žertování mi už popravdě moc není, fakt mě to s.re.

@mataharyy To se mám ještě na co těšit, jak tak koukám.... To zase budou hlášky typu "Ukaž se... No jo, tady máš koukám ještě špeky."

mataharyy
26. únor 2014

@mysicka_lb Jo, to je bohužel v mnoha případech vedlejší účinek těhotenství a mateřství a jak známo hlupáků se najde všude dost 😉

evelle
26. únor 2014

@mysicka_lb Ahoj. Snažila bych se to házet za hlavu nebo se snažit na otázku odpovědět otázkou, zamluvit to. Co je komu po tom? Určitě z nich mluví závist, a proč si nerýpnout že? Spíš bych podotkla něco ve smyslu: A není to nádhera nosit v bříšku nový život? 🙂 Užívej si tohle období, a nenech se tím zneklidňovat. Vždycky se bohužel najdou takové, co nemají svých starostí dost. Hodně štěstí! 🙂

dora13
26. únor 2014

Kdyby jenom postavu 🙂 (to samozrejme taky, jednou mam bricho moc velke, jednou moc male, komentare na muj vahovy prirustek dnes a denne) K tomu se ale posledni dobou pridaly rady "zaslouzilych matek". Pisu schvalne do uvozovek, protoze nejvyhranenejsi nazor na materstvi maji zpravidla svobodne bezdetne holky kolem triadvaceti -- "ty si vazne das to sushi?" "to se ti fakt vyplati kupovat si tehotenske obleceni, kdyz je to na tak kratkou dobu?" "to chces vazne rodit tam a tam?" atd atd.
Tehotna zena je holt vec verejna a kazdy ma pocit, ze si na ni muze sahnout a muze ji radit, co a jak delat, lidi jsou proste neomaleni. Ze zacatku jsem se snazila obhajovat a vysvetlovat, ted uz jen v duchu napocitam do peti a pak bud neodpovim vubec nebo reknu neco neutralniho "ty si vazne das to sushi?" "ano."

madulinka
26. únor 2014

Je to ticha zavist...minimum lidi ti rekne,ze ti to slusi...mozna jen ti nejblizsi, manzel/pritel. Neuzirej se tim jo a hlavne se hodne fot 🙂 ja jsem si pripadala jak velryba, a vubec ne hezky...a ted mam z tehotenstvi asi 3fotky (jako ja celkove, ne jen nafoceny nahaty pupik) 😀 a ja na ty 3 fotky dost casto koukam a i kdyz jsem byla hodne otekla, fakt se tam sama sobe libim... to stesti, ktere mi vyzaruje z oci... ted moc lituju, ze nemam fotek vic...nebo nemam zadnou spolecnou s manzelem... 🙂 na ostatni se vyprdni...nebo proste nevi, co maji rikat, tak te takhle trapne komentuji 🙂

lenkaef
26. únor 2014

@mysicka_lb vůbec se tím netrap!!!Jsou to jen bláboly,které nemůžeš brát vážně!!!Taky jsem měla velké břicho a dost kil navíc....dnes mám tři krásné,zdravé holky a a 48 kg!!!🙂))Jsem šťastná a lidi mi můžou políbit prdel.
Ale úplně tě chápu.Já pořád slýchala....no se se ten kluk nepovedl?Tak to budete zkoušet do čtveřice?!Ty jo ve mě ho vařilo!!!🙂))
Chtěla jsem být až sprostá,ale naštěstí mě ho brzy přešlo!!!🙂)
Tak si užívej těhu a neřeš narážky jiných! 🙂)

llluckaaa
26. únor 2014

@mysicka_lb Přesně jak píše @mataharyy , komentáře k postavě v těhotenství jsou prkotina proti tomu, co přijde potom 😝 Komentáře ke kojení, k hubnutí, k příkrmům... Proč kojíš, proč nekojíš, jak ti kojení jde, proč nehubneš, proč tak hubneš??? (to bys neměla), ty ještě nepřikrmuješ?, ty už přikrmuješ?, už jsi zkoušela tuhle zeleninu?, a tohle ovoce?, ty ještě kojíš?, ty už nekojíš?, kdy budete mít druhé dítě?, kdy si pořídíte třetí dítě?, proč nechcete druhé dítě?, proč chcete třetí dítě? ... 😀 😀 😀

lenkaef
26. únor 2014

@llluckaaa super,dobře napsané!!! 😀 😀 😀
Pravda vždy se najde nějaký "chytrolín"co bude radit a rýpat🙂)

antoinet
26. únor 2014

Včera si v Sexu vě městě rýpla Samantha do těhotné, že přibírá a ta jí s úsměvem odpověděla: sním, na co přijdu, závidíš? 😀

llluckaaa
26. únor 2014

@lenkaef Bohužel jo. Nejlepší jsou hlášky, které začínají "Já ti do toho nechci mluvit, ale...." a teď z tebe udělají ididota, který to dělá samozřejmě blbě, protože ten druhý to dělá mnohem líp 😀 A je úplně jedno, co a jak to vlastně budeš dělat, protože okolí nebude nikdy dostatečně spokojeno tak, aby se ti do toho nepletlo 😝

lenkaef
26. únor 2014

@llluckaaa z toho rostu hlavně u mojí mamky!! To bys jim neměla dávat a takhle by ses neměla cvhovat...a ....spoustu jiných neměla! :o))

Nemyslím si,že by moje děti strádaly.Nekrmím je ničím závadným nebo nezdravím.Nemají vše na co si ukážou a vědí,že v životě není nic zadarmo.:o))

Já když slyším,jak jsou matky co preferují jen bio a látkování a jen domácí vlastně všechno...vždy si vzpomenu na jednu herečku,která do médií strkala svou dietu a postupy ....a sama ve finále dělala pravý opak!Žrala a chlastala na co přišla ...

Jen jsem tím chtěla říct,že spousta lidí si rádo rýpne nebo nevhodně komentuje...musím se vždy začít smát,protože vím,že za zavřenými dveřmi jsou nespokojení a zamindrákovaní!!!
Nějak jsem se do toho položila.Doufám,že chápete co tím chci říct :o)))
Já to totiž poslouchala celé dětství,jak co dělám a naopak nedělá.Urážky a ponižování....
Tak mě to vždy dokáže zvednout ze židle!!! 😀 😀 😀

luciiim
26. únor 2014

@mysicka_lb Nic si z toho nedělej. Já zase pořád poslouchala, jak mám hrozně malé břicho, že není možné, že mám za chvíli rodit. Taky to nebylo nic příjemného. A přesně, jak píšou holky přede mnou, po porodu je to ještě horší. Kojíš? Za pár týdnů: Ještě kojíš? A stačí mu to? V pěti měsících věku syna - Ještě kojíš,jo? A prosím tě, taková hubená, kde se to mlíko v tobě bere? On se ti jednou za noc budí? Tak to máš asi to mlíčko slabé, to by asi potřeboval lahvičku. 😲 😲

jancip
26. únor 2014

@mysicka_lb Netrap se tím. Ono bříško je více vidět na hubených. Takže někdy takto nelichotivě komentují ty silnější, u kterých se to těhotenské bříško více schová, takže to pak vypadá, že to bříško mají opravdu menší, i když přiberou více. Já sama jsem toho příkladem, protože mám k tomu ještě hodně velká prsa, takže ještě v 8. měsíci jsem břicho byla schopna zamaskovat při podpisu smlouvy o hypotéku u banky, při tom jsem přibrala dost.

lucyanek
26. únor 2014

Jé, tak jak vidím komentáře, tak mám asi velké štěstí (ještěže tak - to bych psychicky nedala a vždycky bych tu dotyčnou poslala někam 😝 ), protože mě nikdo nic takovýho ještě neřekl.

Jednak vůbec nechápu, proč tohle někteří řeší? Když je asi některá těhotná, tak asi logicky bude mít větší břicho 😀 . Pak nechápu to, proč to někdo poměřuje - prostě každej je jinej, někdo má takový břicho, někdo má takový...! A ještě k tomu když toto komentuje některá, která ještě těhotná nebyla a neví o co jde. Případně to musí být pěkná slepice - mě by třeba v životě nenapadlo něco takovýho někomu říkat! A do třetice by si měl hlavně každej hledět svýho a nesr*at se do ostatních 😀

Z toho prostě vyplývá, že z nich mluví závist a vůůůůbec bych si z toho nic nedělala!! 😉

sariss
26. únor 2014

Ahoj, kasli na to a hled si jen sebe jak se citis a maximalne tatinka ditete 🙂 7kg v tve fazi tehu je prd to nechas vse v porodnici. A i kdyz nekdo pribere 20kg- no a co?! Ono to kolikrat nejde ani moc ovlivnit. Nekdo pribira vic nekdo min. Hlavni je zdrave mimi a zdrava mama, kila se daji shodit. Fakt to vubec neres a nenech si to zkazit. Klidne jim priste rekni "nene to se ti zda merim se pravidelne a ani cm nikde navic vse jen v brisku mam fakt stesti!!!" At puknou zavisti! :D

kamilka007
26. únor 2014

@mysicka_lb Já to řeším prevencí: jak vejdu do dveří, hned hlásím, že nebudu každou chvíli rodit a že to vzadu je opravdu můj zadek a ne i židle.. 🙂 Taky mám pupek jako s dvojčaty a vidím, jak mě v MHD každý poočku sleduje, kdy to na mě přijde, přitom mám ještě 3 měsíce do porodu. A tvých 7kg je fakt nic, s první dcerkou jsem celkem přibrala 19kg a teď na konci 6. měsíce mám už 12kg nahoře.. Dělej si z toho občas sama legraci a uvidíš tu změnu - mě teď naopak každý chlácholí a ujišťuje, že vypadám skvěle. 😀

kamilka007
26. únor 2014

@mataharyy "Nechceš odstříkat do kafe", to si musím pamatovat.. 😀

mataharyy
26. únor 2014

+@kamilka007 Jo pamatuj, to je věc která mi zachránila duševní zdraví 😀 Původní verze byla že na dotaz kojíš budu odpovídat dotazem onanuješ, ale pak jsem došla k závěru, že tam co jsme bydleli by mnoho lidí nemuselo tušit, co to je 😀 😀 Tohle pochopili hned a zeptali se mě jen dva lidi, pak se to rozkřiklo a byl klid, stejně jako dotaz "a už víte co to bude?" měli jsme doma dva kluky a bylo jasný že třetí bude taky kluk a než poslouchat ty soustrastné řeči o tom jaká je to škoda atp. tak jsem v obchodě plném lidí odvětila prodavačce s úsměvem že doktor tvrdí že dítě, ale třeba se ještě rozhodne být chobotnicí 😎 Jen byla hrozná škoda, že jsem v tomto rozpoložení nebyla od začátku, ušetřila bych si u prvních dětí mnoho probrečených nocí nad "neschopností" kojit atp. Je fakt že hláška "ty máš takové kozy a nekojíš" mě stála kamarádku, neb jsem jí dost kousavě odvětila že ty mám pro manžela ne jak vemeno 😝 Smrtelně se urazila a už se neozvala, nejhorší totiž je když to začnou říkat lidé, o které jste si mysleli že se můžete opřít... 🙄 No a je to pět let, nemá vlastní dítě a partnery střídá jak ponožky, asi jí něco nevyšlo dle představ 😅 😀 😀

frantiska85
26. únor 2014

Takové komentátory bych se nestyděla poslat do p*dele. Takhle mluvit o něčí postavě je neomalené u těhotné i netěhotné.

scheetje
26. únor 2014

Ahoj, posilam odkaz na diskuzi, kterou jsem tu pred casem zalozila na stejne tema. Vsechny rady jsou super 🙂

https://www.modrykonik.cz/forum/o-tehotenstvi/jak-reagovat-na-vetu-ty-mas-ale-velke-bricho-2/

elvira
26. únor 2014

Takové kecy miluju... co je komu do toho... Mě říkali, že jsem přibrala, tak jsem opáčila:"však žeru za své, ne?" a byl klid. Ale zamrzí to... ozvlášť když sama takové kecy nemám.

jinajana
26. únor 2014

Nejvíc se mi líbí, že se ke mně dostávají pořád úplně protichůdné názory, jako: "Tý jo, ty máš velký břicho" a klidně ten stejný den: "Jé, takový malý bříško". Takže já nevím. To je jak když jsme na Vánoce oznamovali těhotenství a moje mamka říkala: "Jsi nějaká pohublá" a tchýně den na to: "No já jsem si říkala, že jsi nějak přibrala". 😀 😀 😀

janesafari
26. únor 2014

Já to taky slyšela neustále,ale já už měla břicho ted v druhém těhu nafouklé už v 6 tt a v 16 tt si někteří mysleli,že mám těsně před porodem 😲 Při mé výšce 162 cm sem se s 55 kg vyšplhala na uctyhodných 71kg ☹ 😲 Přibrala sem všude trochu,ale jinak šlo vše do břicha...
Často sem poslouchala,že tam mám určitě dvě a nebo že sem těhu jako slon a jestli vůbec porodím apod....Taky sem si řečí dost užila 😕
Ale daleko víc mě vytáčely řeči po porodu-prcek šel nakonec akutním císařem a břicho mě po porodu moc dolů nešlo:před porodem pupek 113 cm a 2 týdny po porodu 97 cm a 63 kg....Pořád sem poslouchala,jestli už čekám druhé a kdy se toho břicha zbavím apod...Slyšela sem to denně !!! prckovi je 7 měsíců a já ty řeči poslouchám stále !
Nezůstal mě špek,ale kulaté břicho a pořád ty řeči poslouchám,jak rychle sem zase těhu apod...
taky sem s jizvou měla dlouho problémy-jizva hnisala,v břichu infekce a 8 týdnů po porodu mě jizvu řezali znova....Až po 4 měsících sem se cítila fit a ted sou to dva týdny co cvičím a s kočárkem chodím několik km denně,abych se bříška a kil navíc zbavila a nemusela už ty blbé kecy poslouchat...Ale i to je špatně-když řeknu,že sem začala cvičit a denně běhám kilometry s kočárkem,tak mě každý řekne proč to dělám,že to nepotřebuju!......A pak sundám bundu-vykokne mě břicho a zase sou řeči
Tak taky nevím-to už prostě hlava nebere,jak se lidi pořád starají !!! 😒

elastiq
8. bře 2014

Každá těhulka je krásná !!! Je jasné, že pečujeme o mimísky v bříšku, ale je také důležité pečovat samy o sebe. Pokud Vy samy se cítíte dobře, tak i okolí Vás bude chválit 😉 Já na celém těhotenství měla nejradši, když jsem si ráno a večer mazala bříško olejem na strie a povídala si s mrňouskem. V těhu jsem přibrala 21 kg a vůbec mě to netrápilo (teda pouze prvních 5 minut u doktora 😖 Holky důležité je sebevědomí!!! 🙂

skarma007
24. črc 2021

Mě komentují a to nejčastěji přítel, tata a kamarad, ze sem siroka, mam velky bricho, tlustý nohy a lytka, jestli je to vůbec mozny... A ze v tomhle vypadám lip, pac nejsem tak siroka... Si rikam, nechcete jit uz do pr...? Resit nonstop vzhled? Ja tohle těžko ovlivnim... Jsem v 8.mesici a mam nahore 15 kg, ale jak mam asi hubnout, kdyz nezvládnu uz moc chodit? Takze me je to fuk, asi jim to dela dobre 🙂 po porodu zacnu hubnout a pak budou cumet...

treasurka
24. črc 2021

@mysicka_lb Nestávalo, buď bych jim to vysvětlila, nebo je poslala do prdele, záleží, kdo by to byl.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru