Kompletní shrnutí těhotenství v jeho průběhu a po porodu

prapodivna
8. led 2014

Milé dámy, je tu mnoho skvělých diskuzí a informací, ale trochu mi tu chybí nějaké obsáhlejší shrnutí. Takže bych to ráda trochu zpřehlednila na základě rozdělení. Udělala bych tu dva příklady odpovědí, podle toho jestli už jste po porodu, nebo vás ještě čeká. Takže podle toho do jaké skupiny spadáte si z tohoto příspěvku zkopírujete seznámek kategorií, do kterých pak už jen vypíšete jak to bylo u vás. Zní to sice strašně úředně, ale mělo by to celé pro ostatní zpřehlednit a holkám co hledají informace usnadnit práci. Samozřejmě není problém pak dále diskutovat o čemkoli možném, podle situace.

Takže jediné pravidlo této diskuze je vyplnit při prvním vstupu "formulář". Popřípadně jakmile se časem maminka dostane do skupiny těhotných znovu, nebo jakmile porodí, tak znovu vyplnit druhý formulář, pokud bude chtít. Takže vám předem moc děkuju a tady je ten seznámek:

Pro těhotné:

1. kolik mi je let:
2. v kterém týdnu těhotenství jsem:
3. v kolikátém jsem těhotenství:
4. jaká byla má váha a výška před otěhotněním:
5. kolik jsem do této chvíle přibrala:
6. kde hlavně přibírám:
7. já a strie:
8. jaké mám chutě/hlad:
9. jaká je má pohybová aktivita
10. jaká byla má pohybová aktivita před těhotenstvím:
11. jak zhruba vypadá můj jídelníček:
12. jak zhruba vypadal můj jídelníček před těhotenstvím:
13. jak zatím vypadají má vyšetření:
14. moje pocity z těhotenství:
15. moje zkušenosti s lékaři:
16. já a otoky/zadržování vody, křečové žíly:
17. co v otázkách nebylo a ráda bych to zmínila:

Otázky pro maminky:

1. kolik mi je let:
2.kolik dětí mám:
3. jak dlouho jsem po porodu:
4. jak se cítím:
6. jak ne/kojím:
7. jaká byla má váha+výška před otěhotněním:
8. jaká je má váha nyní:
9. jak jsem přibírala v průběhu trimestrů:
10. jak probíhal porod:
11. jak se lišily mé představy od skutečnosti:
12. na čem jsem trvala a kdy jsem musela ustoupit u porodu:
13. kolik vážilo miminko/miminka po porodu:
14. jak se mi daří dostat na vysněnou váhu/míry(nahoru nebo dolů):
15. jak se mi spravilo bříško:
16. jak bych zhodnotila svůj současný fyzický stav:
17. jak bych zhodnotila svůj současný psychický stav:
18. jak mi ne/pomáhá rodina/přátelé:
19. co bych dnes udělala jinak:
20. co v otázkách nebylo a ráda bych to zmínila:

marketajuppova
8. led 2014

1. 29
2. 40
3. 1
4. 72kg, 168cm
5. 10-11kg
6. jen bricho
7. strie zadne:
8. chute hodne na ovoce, pres leto jahody, nektarinky, maliny, ostruziny (vubec mi nechutnal meloun, kterej mam normlane rada), pak prisli jablka, ted jedu banany a pomerance 🙂
9. pohyb behem tehu plavani, kolo, prochazky, nakupy 🙂, domaci prace, prace na zahrade
10. alpinning, aerobic, plavani, inline, skydiving, kolo
11. jim casteji mensi porce, hodne zeleniny a ovoce, prestalo mi chutna sladke
12. jidelnicek pred tehu byl pestry a rekla bych vyvazeny, bohuzel jsem ujizdela na sladkem
13. vse vysetreni jsou ukazkova
14. cele tehotenstvi bez problemu, v pohode
15. zkusenost s moji doktorkou zatim vytecna
16. nic
17. nic

prapodivna
autor
8. led 2014

Pro těhotné:

1. kolik mi je let: 24(za 3 týdny 25)
2. v kterém týdnu těhotenství jsem: na začátku 20. týdne
3. v kolikátém jsem těhotenství: v prvním
4. jaká byla má váha a výška před otěhotněním:171 cm, 58,5 kg
5. kolik jsem do této chvíle přibrala: 7 kg
6. kde hlavně přibírám: Hlavně na břiše- stehna, zadek, paže a obličej zatím ne tragicky, ale něco je i tam.
7. já a strie: Mám k nim předpoklady, ale zatím se mi na břiše neudělaly.
8. jaké mám chutě/hlad: V prvních dvou měsících jsem trpěla nechutenstvím a obrovským hladem-otřesná kombinace, nyní je to celkem fajn, jím už všechno, snažím se střídmě, mám častěji hlad než před těhu.

9. jaká je má pohybová aktivita: smrskla se na chození na nákup, venčení a občasně dobíhání autobusu., mám v plánu chodit plavat.
10. jaká byla má pohybová aktivita před těhotenstvím: Jezdila jsem hodně na kole, na procházky se psem.
11. jak zhruba vypadá můj jídelníček: Snažím se jíst celozrnné výrobky, zdravé tuky, ale nevadí mi ani občas něco smaženého. Z masa a živ. výrobků jím jen ryby 1-2x týdně. 3x denně teplé jídlo, mezitím hodně ovoce, zelenina mi moc nechutná.
12. jak zhruba vypadal můj jídelníček před těhotenstvím: veganský jídelníček, hodně ovoce, zeleniny, žádné maso ani živ. výrobky, na večeři velké saláty.

13. jak zatím vypadají má vyšetření: vše vypadá dobře, jen ve 12. týdnu mi změřili velké šíjové projasnění u miminka(nt), ale screening byl negativní. Ale ty nervy bych nikomu nepřála.

14. moje pocity z těhotenství: cítím se skvěle, jsem uvolněná a veselá. Nemůžu se dočkat miminka.
15. moje zkušenosti s lékaři: Pozitivní, jen na oscarovi v nemocnici vždycky čekám cca 2 hodiny 😖
16. já a otoky/zadržování vody, křečové žíly: zatím nic výrazného nepozoruji, jen doufám, že ta kila jsou spíš z vody než z tuků ale nepoznám to.

17. co v otázkách nebylo a ráda bych to zmínila: Jsem vdaná, mám skvělou rodinu a velkou podporu, takže mám na miminko skvělé podmínky.

prapodivna
autor
8. led 2014

@marketajuppova Moc ti závidím to ukázkové přibrání! Koukám, že má pohybová aktivita je dost trapná, musím začít něco dělat 🙂 Ale teda na kolo by mě teď nikdo nepustil, ačkoli bych ráda, jak je teplo 🙂

marketajuppova
8. led 2014

@prapodivna Ja se tehu vzdy bala jak cert krize. Nejsem zadny hubenour a bala jsem se, abych nebyla v tehu a po tehu jak koule. Ted mam tyden pred porodem a jsem spokojena. Navic doufam, ze jak jsem temer odbourala sladke, tak si to udrzim i po tehu. A nejaka kila tim padem pujdou dolu.. 🙂

prapodivna
autor
8. led 2014

Určitě to tak bude 😉 Já byla před těhu štíhlá, ale mám sklony k tloustnutí, byla jsem tlusté dítě, takže ta štíhlost byla vždycky vypracovaná, těhu jsem se bála taky, že budu jak koule, tak uvidíme. Já se vždycky jednou za čas zvážím a jednou se uklidním, že je to celkem ještě dobrý(to jsem měla minulý týden) a pak se zvážím po kratší době znovu a nestačím zírat, jak to poskočilo! Ale hodně čtu, že to většinou, i větší nárusty váhy, maminky daly dolů, tak musím věřit, že se mi to taky podaří. Jinak celkově z porodu strach nemám vůbec, nějak mě přešel :D Máš nějaké plány k porodu? Já si -asi naivně přeju, abych to dala bez epiduralu. Tak uvidíme 🙂

chris_n
8. led 2014

@prapodivna od toho je tady wiki 🙂

pisisvori
8. led 2014

Pro těhotné:

1. kolik mi je let: 38
2. v kterém týdnu těhotenství jsem: 14
3. v kolikátém jsem těhotenství: 2
4. jaká byla má váha a výška před otěhotněním: 181 cm 75kg
5. kolik jsem do této chvíle přibrala: 1kg
6. kde hlavně přibírám: břicho
7. já a strie: zatím ne
8. jaké mám chutě/hlad: do 10tt nevolnosti a nechutenství, chutě na smažené, saláty, salámy, okurky, jogurty
9. jaká je má pohybová aktivita: pouze běžná práce v domácnosti , sem tam procházky s dcerou, plánuji grvid jogu nebo něco takového
10. jaká byla má pohybová aktivita před těhotenstvím: stejná🙂
11. jak zhruba vypadá můj jídelníček: 1. 2x knekebrot s lučinou/ tartare...šunka nebo jogurt s ovocem a ovecnýma vločkama 2. zeleninový salát a ryba nebo hovězí s omáčkou nebo řízek..... (práce kantýna) 3. zeleninoový salát s masem kuřecím/vejcem nebo omáčka s masem bez přílohy nebo řízek + ovoce , zelenina, sem tam nějaké křupky, oříšky
12. jak zhruba vypadal můj jídelníček před těhotenstvím: stejně🙂
13. jak zatím vypadají má vyšetření: vše OK
14. moje pocity z těhotenství: velká únava
15. moje zkušenosti s lékaři: dobré
16. já a otoky/zadržování vody, křečové žíly: zatím ne, ale čekám podle předchozího těhu
17. co v otázkách nebylo a ráda bych to zmínila:----

Otázky pro maminky:

1. kolik mi je let: 38
2.kolik dětí mám: 1
3. jak dlouho jsem po porodu: 4,5 roku
4. jak se cítím: unaveně z dalšího těhotenství občas jinak dobře
6. jak ne/kojím: už nekojím🙂
7. jaká byla má váha+výška před otěhotněním: 181cm , 68kg
8. jaká je má váha nyní: 76kg (14tt těhotenství +1kg)
9. jak jsem přibírala v průběhu trimestrů: I. 1kg, II. 8kg, III. 9kg
10. jak probíhal porod: císařský řez kvůli KP dcery, bez problému , spokojenost
11. jak se lišily mé představy od skutečnosti: nelišily
12. na čem jsem trvala a kdy jsem musela ustoupit u porodu:představy jsem neměla, neustupovala jsme , podstatné pro mě bylo zdraví mé a dítěte
13. kolik vážilo miminko/miminka po porodu: dcera 3950g / já 80kg (porodem jsem zhubla pouze 6kg)
14. jak se mi daří dostat na vysněnou váhu/míry(nahoru nebo dolů): zpět na své váze jsme byla necelé 3 měsíce po porodu. Přibrala jsme po ukončení kojení v 16m dcery, kdy jsem začala více jíst než před těhu a dceři jsem vařila, takže jedla s ní i přílohy...
15. jak se mi spravilo bříško: břicho (teda spíš špek🙂) mi zůstalo dost velké
16. jak bych zhodnotila svůj současný fyzický stav: po roce nevyspání bez pomoci babiček s nespícím a plačícím dítětem velká psychická a fyzická únava, která než zcela skončila tak jsem zase nastoupila do práce a začal další kolotoč.
17. jak bych zhodnotila svůj současný psychický stav: OK
18. jak mi ne/pomáhá rodina/přátelé: málo, babičky jsou daleko, manžel v práci celý den a bohužel na můj vkus se moc nesnaží a dává většinou přednost svým zájmům, ale nic tragického...jen můj pohled🙂
19. co bych dnes udělala jinak: bez emocí nařídila manželovi v noci vstát občas a umožnit mi spánek přes den třeba o víkendu.
20. co v otázkách nebylo a ráda bych to zmínila: ------

prapodivna
autor
8. led 2014

@chris_n k čemu konkrétně myslíš?

chris_n
8. led 2014

@prapodivna o těhotenství a věcech po těhotenství. Nejak uplně nechápu co se tu chceš vyloženě v diskusi dozvědět. Diskuse asi není úplně to, co by si potřebovala na získání takových informací 🙂

prapodivna
autor
8. led 2014

@chris_n Proč ne? Zajímají mě konkrétní ženy a ne tabulky a články, které jsou všechny jak přes kopírák. Navíc se tu pak často dočtu, že to v reálu vypadá úplně jinak. Článků o těhotenství mám načtených spoustu, jsem zvědavá na přímé zkušenosti.

Když čtu diskuzi třeba o přibývání v těhotenství, tak každá tam napíše jen část informací co mě zajímá, chtěla bych to vidět komplexněji. A ne jen vytrhané jednotlivé zkušenosti. Přijde mi jednoduší požádat ženy o celkové shrnutí s vypsáním stejných dotazů, než milion různých dotazů v různých diskuzí na milion dalších uživatelek pořád dokola.

V okolí nemám žádné čerstvější maminky, ani těhotné a jediné přímé zkušenosti tedy slyším od babiček a maminky, což jsou prostě strašně rozdílné situace, než v jaké jsme my teď.

chris_n
8. led 2014

@prapodivna ale já myslela koníkovou wiki, kterou píšou tady uživatelky či adminka na mateřské a pod tím se dočteš zkušenosti dalších uživatelek. Tady z toho tvého úvodu prostě není úplně jasné, co je vyloženě záměrem a časem se to tu dost znepřehlední 🙂

prapodivna
autor
8. led 2014

@chris_n

Nevím proč, ale když kliknu na wiki, tak mě to nutí se přihlásit se, když se přihlásím, tak mě to zase nutí přihlásit se, cyklí se to. Můžeš mi sem prosím dát odkaz na který kliknu?
Takže nevím, jak to na té wiki vypadá, jestli je tam nějaké shrnutí jako tady, tak samozřejmě nemá smysl tuto diskuzi mít, ale pokud je to spíš ve smyslu blogu a článku, tak to tu min. pro mě smysl má. Protože tu porovnám v jednoduchosti otázky, které jsem třeba já nejvíc vyhledávala.
Takhle je to hezky pohromadě, nechybí některé detaily. Je to komplexní. Takový druh informací mi tu chyběl. Něco jako statistika.

prapodivna
autor
8. led 2014

@chris_n Díky, odkaz pomohl 🙂

Tak si myslím, že to tu smysl má, tohle je prostě co nejstručnější ale i nejširší shrnutí jednotlivých těhotenství. Přehlednost bych řekla nebude problém, koho bude zajímat ta statistika, tak ty příspěvky budou jasně rozpoznatelné od ostatních díky číslování.

Je to asi jako bych se setkala s mnoha maminkami a ty mi ve zkratce pospaly své zkušenosti.

zuza01
8. led 2014

Otázky pro maminky:

1. kolik mi je let: 30
2.kolik dětí mám: 1
3. jak dlouho jsem po porodu: 2,5 roku
4. jak se cítím: výborně
6. jak ne/kojím: nekojím
7. jaká byla má váha+výška před otěhotněním: 164 + 48
8. jaká je má váha nyní: 48
9. jak jsem přibírala v průběhu trimestrů: nejvíc ve třetím trimestru, celkem 15 kg
10. jak probíhal porod: vyvolávaný, krásný, bez problému
11. jak se lišily mé představy od skutečnosti: bylo to mnohem lepší
12. na čem jsem trvala a kdy jsem musela ustoupit u porodu: nic takového nebylo
13. kolik vážilo miminko/miminka po porodu: 3130 g
14. jak se mi daří dostat na vysněnou váhu/míry(nahoru nebo dolů): šlo to samo
15. jak se mi spravilo bříško: vypadá jako před porodem, žádné strie
16. jak bych zhodnotila svůj současný fyzický stav: skvělý
17. jak bych zhodnotila svůj současný psychický stav: skvělý
18. jak mi ne/pomáhá rodina/přátelé: babičky jsou dva opaky - jedná se stará až moc a druhá vůbec, manžel se snaží
19. co bych dnes udělala jinak: nic
20. co v otázkách nebylo a ráda bych to zmínila: asi nic, pěkný den 🙂

chris_n
8. led 2014

@prapodivna tak tady máš moje údaje:

Pro těhotné:

1. kolik mi je let: 27
2. v kterém týdnu těhotenství jsem: 21
3. v kolikátém jsem těhotenství: 1
4. jaká byla má váha a výška před otěhotněním: 178/73
5. kolik jsem do této chvíle přibrala: záleží na váze a jak mě kdo váží. Dle domácí váhy mám 74,4 kg (ale mezi tím jsem zhubla, takže celkem jsem mohla přibrat cca 4 kila?)
6. kde hlavně přibírám: prsa a břicho, zbytek neumím posoudit.
7. já a strie: mám z puberty, tak se blbě rozeznává, která je nová. Mám je na prsou a bocích (bůčcích)
8. jaké mám chutě/hlad: tak nějak normálně, jinak jsem začala jíst čokoládu trochu
9. jaká je má pohybová aktivita: momentálně max. procházka. Byla jsem marod na neschopence bez vycházek a i rychlejší chůze mi dělá ted problém.
10. jaká byla má pohybová aktivita před těhotenstvím: snažila jsem se 2x týdně chodit do fitka.
11. jak zhruba vypadá můj jídelníček: různě, dle možností. Ale snažím se zařadit dost zeleniny a ovoce.
12. jak zhruba vypadal můj jídelníček před těhotenstvím: na co jsem měla chut 🙂
13. jak zatím vypadají má vyšetření: zatím ok, trochu nižší tlak, trošku chudokrevnost.
14. moje pocity z těhotenství: unava, unava, unava. Občas bolesti břicha, trocha nechutenství a minimum nevolnosti
15. moje zkušenosti s lékaři: gynekoložku jsem měnila
16. já a otoky/zadržování vody, křečové žíly: zatím nic... tuk tuk
17. co v otázkách nebylo a ráda bych to zmínila: asi nic.

luckamiksova
8. led 2014

Pro těhotné:

1. kolik mi je let: 20
2. v kterém týdnu těhotenství jsem: 28
3. v kolikátém jsem těhotenství: 1
4. jaká byla má váha a výška před otěhotněním: 160cm a 50kg
5. kolik jsem do této chvíle přibrala: 10kg
6. kde hlavně přibírám: zadek a obličej
7. já a strie: břicho zatím dobrý doufám že tak zůstane a nepopraská mi tetování a mám strie na prsou
8. jaké mám chutě/hlad: první 3 měsíce jsem do sebe něco soukala pod tlakem, ale teď už je to v pořádku a jim na co mám chuť 🙂
9. jaká je má pohybová aktivita: musím hodně odpočívat, takže malé procházky
10. jaká byla má pohybová aktivita před těhotenstvím: nějak pravidelně sem necvičila, ale zašla sem si na squash, procházky s pejskem a tak...
11. jak zhruba vypadá můj jídelníček: co si tělo řekne to mu dodám 🙂
12. jak zhruba vypadal můj jídelníček před těhotenstvím: asi stejně jako teď
13. jak zatím vypadají má vyšetření: vše v pořádku, až na čípek který je citlivější
14. moje pocity z těhotenství: jak kdy, hormony pracují
15. moje zkušenosti s lékaři: jsem spokojená zatím se všemi
16. já a otoky/zadržování vody, křečové žíly: zatím nic takového nemám
17. co v otázkách nebylo a ráda bych to zmínila: Prostě se nechávám rozmazlovat 🙂

frantiska85
8. led 2014

1.28
2.1
3. 11 měsíců
4. skvěle
6. kojím
7. 162/53
8. 162/52
9. to jsem si opravdu nezapisovala 🙂
10. v 41+3 začala ukapávat voda, druhý den lehoučké kontrakce, poslední 4 h mazec
11. byla jsem mile překvapena
12. nechtěla jsem epidurál, porod nepostupoval a tak se zkusil, ale blbě píchli
13. 3280
14. nic pro to nedělám
15. nic bys nepoznala
16. super, musím se pochválit-nikdo jiný to za mne neudělá
17. normální
18. občas dítě pohlídají, vyvezou ven
19. sportovala do pokročilejšího těhotenství
20. ***

pisisvori
8. led 2014

OPRAVA..-)
Otázky pro maminky:
9. jak jsem přibírala v průběhu trimestrů: I. 1kg, II. 6kg, III. 11kg

killi
8. led 2014

@prapodivna pro těhotné

1. 33let
2. 38 týden
3. 2 těhotenství
4. váha 55kg a výška 168cm
5. asi 15kg
6. břicho, trošku zadek a boky a prsa
7. nemám strie
8. chutě mrkev, zelenina celkově
9. moje aktivita je v rámci možností
10. cvičení, plavání, procházky, kolo
11. můj jídelníček je cca ze 70% ze syrové stravy (ovoce a zelenina), jím jedno teplé jídlo denně, jím velmi zdravě, nejím ml. výrobky a maso jen 1 za týden a to jen maso z domácích chovů atd.
12. jím stejně
13. všecka vyšetření jsou v naprostém pořádku
14. moje pocity- spíš těšení se na miminko, nemám nějaké zvláštní pocity
15. jsem naprosto spokojená
16. nemám ani jedno
17. užívám si těhotenství, manžel mě denně masíruje, stará se o mě 🙂

andelka
8. led 2014

1. kolik mi je let: 30
2.kolik dětí mám: dvě
3. jak dlouho jsem po porodu: 21měsíců
4. jak se cítím: v pohodě
6. jak ne/kojím: nekojím (kojila jsem 1.dítě 13měs. , 2.dítě 15měs.)
7. jaká byla má váha+výška před otěhotněním: před prvním těhu 160/66
8. jaká je má váha nyní: 61kg
9. jak jsem přibírala v průběhu trimestrů: u prvního od 20tt, nejvíc ve 3trim a celkem 7,5kg. u druhého od 16tt, průběžně, celkem 11kg
10. jak probíhal porod: první trochu hůř, nerozuměla jsem si s PA, druhá doba trvala moc dlouho, takže udělali nástřih a malý byl venku. Ale jiné komplikace žádné. Druhý porod absolutně bez problémů a bez poranění.
11. jak se lišily mé představy od skutečnosti: nedokázala jsem si vydobýt podporu v bondingu. Staršího jsem ani neměla chvilku na břiše, mladšího už jo, a i byl se mnou hned od převozu na pokoj. Staršího mi přivezli až po 4hodinách.
12. na čem jsem trvala a kdy jsem musela ustoupit u porodu: u prvního jsem nechtěla nástřih, ale nakonec byl. U druhého jsem původně nechtěla prasknout vodu, ale nakonec jsem se sama rozhodla že jo. A u obou jsem nechtěla oxytocin na vyloučení placenty, ale to prostě bez debat dali jako nutnost.
13. kolik vážilo miminko/miminka po porodu: obě 3,2kg
14. jak se mi daří dostat na vysněnou váhu/míry(nahoru nebo dolů): vysněnou zatím nemám, ale mám nižší než před oběma těhotenstvími..ideálně bych chtěla tak ještě 5kg dolů a zpevnit
15. jak se mi spravilo bříško: stejné jako za bezdětna (vždycky jsem byla baculatější, ale jako bikiny nosím 😀 )
16. jak bych zhodnotila svůj současný fyzický stav: trochu únava, změněná prsa po kojení, ale jinak ok
17. jak bych zhodnotila svůj současný psychický stav: nervy furt z mrňat 😅
18. jak mi ne/pomáhá rodina/přátelé: pomáhá hlavně babička
19. co bych dnes udělala jinak: nepodcenila bych vypracování porodního plánu a podporu při porodu
20. co v otázkách nebylo a ráda bych to zmínila:

honeypet
8. led 2014

Pro těhotné:

1. kolik mi je let: 34
2. v kterém týdnu těhotenství jsem: 28
3. v kolikátém jsem těhotenství: první
4. jaká byla má váha a výška před otěhotněním: 94 kg/ 160cm
5. kolik jsem do této chvíle přibrala: 1kg
6. kde hlavně přibírám: břicho
7. já a strie: žádné nové, měla jsem už předtím
8. jaké mám chutě/hlad: na sladké, ale vzhledem k těhotenské cukrovce mám zakázané, takže trpím
9. jaká je má pohybová aktivita: max. procházka. Kvůli těhotenství jsem musela změnit léky na vysoký tlak, což v
kombinaci s mojí srdeční vadou způsobuje, že i malá zátěž mě hodně vyčerpává.
10. jaká byla má pohybová aktivita před těhotenstvím: max. 3km procházka denně do a z práce
11. jak zhruba vypadá můj jídelníček: kvůli cukrovce nic moc
12. jak zhruba vypadal můj jídelníček před těhotenstvím: špatný, v práci nebyl na jídlo čas, jen jsem ráno snídala a další
jídlo zvládla až večer po příchodu z práce
13. jak zatím vypadají má vyšetření: vše v pořádku až na tu cukrovku
14. moje pocity z těhotenství: teď si celkem užívám a už se nemůžu dočkat miminka
15. moje zkušenosti s lékaři: jen ty nejlepší
16. já a otoky/zadržování vody, křečové žíly: bez problémů
17. co v otázkách nebylo a ráda bych to zmínila: nic

bosoorka
8. led 2014

Otázky pro maminky:

1. kolik mi je let: 29
2.kolik dětí mám: 1
3. jak dlouho jsem po porodu: 3,5měs
4. jak se cítím: dobře
6. jak ne/kojím: kojím plně, malá má alergie, tak nemůžu jíst mléčné výrobky (ani kozí) a sóju
7. jaká byla má váha+výška před otěhotněním: 162/60
8. jaká je má váha nyní: 62,5
9. jak jsem přibírala v průběhu trimestrů:uff tak v prvním asi 3,5 kg, ve druhém 5 a ve třetím 3,5
10. jak probíhal porod: předčasný porod (34+3), dostala jsem uprostřed noci kontrakce o kterých jsem si myslela že jsou poslíčky, když ale neustupovaly tak jsme jeli následující večer do porodnice (pořád jsem myslela že nerodím) ale to už jsme měla silné pravidelné kontrakce. Malá ale měla nízkou porodní váhu a neměla příznivou polohu, takže po neúspěšném pokusu o zastavení porodu jsem musela na sekci
11. jak se lišily mé představy od skutečnosti: plánovala jsem přirozený porod bez medikamentů a nástřihu---a dostala jsem plnou narkózu a rozřízlé břicho 🙂
12. na čem jsem trvala a kdy jsem musela ustoupit u porodu: ne u porodu, ale po porodu- sekce byla v noci, malá hned musela jako nedonošenec do inkubátoru. Trvala jsem na tom na druhý den, že ji musím vidět, ale sestry nebyly ochotné mě odnést (sama jsem chodit nemohla) a s manželem mě pustit nechtěli. Po celém dni naléhání a breku jsem za ní večer mohla (manžel mě odvezl na vozíku) na dětskou JIP. Viki se narodila v jednu v noci, já ji pak viděla večer v 18hodin, jinak jsem měla čekat do poledne dalšího dne...(a přitom se mohla vybrat z inkubátoru ke kojení, ale to nikdo neřešil, že bychom měly být spolu co nejdříve).
13. kolik vážilo miminko/miminka po porodu:2100g, 44cm
14. jak se mi daří dostat na vysněnou váhu/míry(nahoru nebo dolů): pomalu, mám v plánu váhu nižší než před otěhotněním, ale klesá to, 2týdny po porodu jsem měla 66, dnes už o 4kg méně
15. jak se mi spravilo bříško: břicho OK, jizva ošklivá
16. jak bych zhodnotila svůj současný fyzický stav: dobrý
17. jak bych zhodnotila svůj současný psychický stav: taky dobrý
18. jak mi ne/pomáhá rodina/přátelé: manžel je skvělý, o malou se stará, koupe ji výhradně on, mají svůj rituál, rodina zatím moc nehlídá, ale to je tím, že je ještě moc malá, jinak se na co těší, moje máma bohužel bydlí 900km od nás
19. co bych dnes udělala jinak: víc bych se šetřila a užívala si těhotenství, nějak na to nebyl čas, dost jsem pracovala

svasa
8. led 2014

Pro maminky:
1. kolik mi je let: 35
2.kolik dětí mám: 3
3. jak dlouho jsem po porodu: 3roky
4. jak se cítím: skvěle
6. jak ne/kojím: nekojím
7. jaká byla má váha+výška před otěhotněním: 175/75
8. jaká je má váha nyní: 69
9. jak jsem přibírala v průběhu trimestrů: u prvního dítěte celkem 30kg, u druhého 25kg a u třetího 30kg
10. jak probíhal porod: rizikový - císařský řez
11. jak se lišily mé představy od skutečnosti: shodují se
12. na čem jsem trvala a kdy jsem musela ustoupit u porodu: vše bylo OK, trvala jsem na taťky u porodu a to mi na potřetí vyšlo
13. kolik vážilo miminko/miminka po porodu: 1- 2kh, 2-4,5kg 3-3,5kg
14. jak se mi daří dostat na vysněnou váhu/míry(nahoru nebo dolů): s váhou jsem spokojená
15. jak se mi spravilo bříško: tam je ještě trochu problém :(
16. jak bych zhodnotila svůj současný fyzický stav: OK
17. jak bych zhodnotila svůj současný psychický stav: OK
18. jak mi ne/pomáhá rodina/přátelé: manžel mi hodně pomáhá
19. co bych dnes udělala jinak: v prvním těhotenství bych se více šetřila, Těhotenství sice není nemoc, ale já měla rizikové a moc jsem si rizika neuvědomovala a pak jsem porodila ve 32TT
20. co v otázkách nebylo a ráda bych to zmínila: těhotenství si užívejte, je to krásné 🙂

prapodivna
autor
8. led 2014

Holky, všem vám moc děkuju, je to min pro mě hrozně zajímavé, tady aspoň vidím nějaký běžný průřez porody, jak si tak člověk čte v různě specializovaných tématech, tak nabývá dojem, že jsou některé komplikace, nebo nepříjemnosti hrozně časté. Tak jsem zase klidnější.

evter
8. led 2014

@prapodivna Líbí se mi to, docela pěkně jsem si početla a přidávám:
Pro těhotné:

1. kolik mi je let: 27
2. v kterém týdnu těhotenství jsem:28
3. v kolikátém jsem těhotenství: 2,. první neúspěšné
4. jaká byla má váha a výška před otěhotněním: 74/170
5. kolik jsem do této chvíle přibrala:8
6. kde hlavně přibírám: bříško, stehna, trochu ruce a obličej
7. já a strie: mám z puberty na bocích, nové zatím nic, ale určitě přijdou, máme to genetické
8. jaké mám chutě/hlad: mám strašné chutě na sladké, ale snažím se hlídat
9. jaká je má pohybová aktivita: bohužel nulová, musím ležet
10. jaká byla má pohybová aktivita před těhotenstvím: stepaerobic, chození
11. jak zhruba vypadá můj jídelníček: snažím se o vyváženost, hodně ovoce a zeleniny, 1 teplé jídlo denně
12. jak zhruba vypadal můj jídelníček před těhotenstvím: snažila jsem se jíst pravidelně a nejíst po šesté večerní, 1 teplé jídlo denně
13. jak zatím vypadají má vyšetření: genetika ok, jinak zkracování děložního čípku a infekce
14. moje pocity z těhotenství: čekala jsem, že si to více budu užívat, je to ale dost stres vzhledem k mým problémům
15. moje zkušenosti s lékaři: vesměs pozitivní, moje obvodní gyn. mě ale dokáže dost vystresovat, přístup v nemocnici byl trochu pozitivnější
16. já a otoky/zadržování vody, křečové žíly: zatím ok
17. co v otázkách nebylo a ráda bych to zmínila:

maruja
8. led 2014

Otázky pro maminky:

1. kolik mi je let:38
2.kolik dětí mám:3
3. jak dlouho jsem po porodu:19měsíců
4. jak se cítím:dobře
6. jak ne/kojím:měsíc nekojím
7. jaká byla má váha+výška před otěhotněním:72kg, 175cm
8. jaká je má váha nyní:76
9. jak jsem přibírala v průběhu trimestrů:první těhotenství celkem 13kg, s dvojčaty 15kg
10. jak probíhal porod:první spontání, bez medikace, dvojčata sekcí
11. jak se lišily mé představy od skutečnosti:dost mě ohromila bolest kontrakcí i když jsem na ní byla připravená
12. na čem jsem trvala a kdy jsem musela ustoupit u porodu:vše proběhlo tak, jak jsme se na tom dohodla s porodníkem
13. kolik vážilo miminko/miminka po porodu:3310první, 2560 a 3100 dvojčata
14. jak se mi daří dostat na vysněnou váhu/míry(nahoru nebo dolů):no chtělo by to, alespoň ještě těch 6, ale snažím se 🙂
15. jak se mi spravilo bříško:tam to právě chce těch -6kg 😝
16. jak bych zhodnotila svůj současný fyzický stav:dobrý
17. jak bych zhodnotila svůj současný psychický stav:dobrý
18. jak mi ne/pomáhá rodina/přátelé:rodina je super a dost pomáhá
19. co bych dnes udělala jinak:jsem spokojená
20. co v otázkách nebylo a ráda bych to zmínila: hlavně se nestresovat 🙂

berynka
8. led 2014

1. kolik mi je let: 32
2.kolik dětí mám: 2
3. jak dlouho jsem po porodu: necelých 10 měsíců
4. jak se cítím: dobře
6. jak ne/kojím: kojím
7. jaká byla má váha+výška před otěhotněním: 55kg
8. jaká je má váha nyní: 56kg
9. jak jsem přibírala v průběhu trimestrů: průběžně až na váhu +17kg
10. jak probíhal porod: překotně záhlavím
11. jak se lišily mé představy od skutečnosti: nijak
12. na čem jsem trvala a kdy jsem musela ustoupit u porodu: na ničem, v ničem
13. kolik vážilo miminko/miminka po porodu: 3170g
14. jak se mi daří dostat na vysněnou váhu/míry(nahoru nebo dolů): pohyb, strava
15. jak se mi spravilo bříško: jsou tam rezervy
16. jak bych zhodnotila svůj současný fyzický stav: dobrý
17. jak bych zhodnotila svůj současný psychický stav: dobrý
18. jak mi ne/pomáhá rodina/přátelé: hlavně manžel, výjimečně rodiče, jinak nikdo
19. co bych dnes udělala jinak: nic
20. co v otázkách nebylo a ráda bych to zmínila: nic

baraka1
9. led 2014

Pro těhotné:

1. kolik mi je let: 37
2. v kterém týdnu těhotenství jsem: 36
3. v kolikátém jsem těhotenství: 1
4. jaká byla má váha a výška před otěhotněním: 174/59
5. kolik jsem do této chvíle přibrala: 8 kg
6. kde hlavně přibírám: břicho, boky :(, prsa
7. já a strie: nějaké jsem měla, myslím, že nové zatím ne
8. jaké mám chutě/hlad: v začátku nechutenství, potom hrozná žravost hlavně na sladké, teď už v normě jen toho sladkého jím víc než dřív
9. jaká je má pohybová aktivita - 1x týdně cvičení, vycházky se psem. Do 34 tt jsem chodila do práce tak na víc nebyla energie.
10. jaká byla má pohybová aktivita před těhotenstvím: občas běh v zimě běžky a celkem aktivní šplhání po kopcích
11. jak zhruba vypadá můj jídelníček: zhruba stejně jen jsem vynechala rizikové potraviny jako některé sýry, nedopečené masu apod.
12. jak zhruba vypadal můj jídelníček před těhotenstvím: jedla jsem všechno
13. jak zatím vypadají má vyšetření: NT nedopadlo dobře, takže jsem podstoupila odběr plodovky. Od té doby vše ok.
14. moje pocity z těhotenství: 1 trimestr brutální únava, nechutenství a stálý pocit žaludku na vodě. Od 2 paráda až nyní se cítím zase trochu omezená - pohybově.
15. moje zkušenosti s lékaři: jsem trochu zklamaná z mého gynekologa, ale už ho do konce těhotenství měnit nebudu
16. já a otoky/zadržování vody, křečové žíly: zatím vše v pořádku
17. co v otázkách nebylo a ráda bych to zmínila: nic

michaela_2
9. led 2014

Pro maminky

1. kolik mi je let: 24
2.kolik dětí mám: 2 děti ( 2letá dcera, 2měsíční syn)
3. jak dlouho jsem po porodu: 2 měsíce
4. jak se cítím: poslední cca tři týdny už dobře - vyspale 🙂
6. jak ne/kojím: plně kojím
7. jaká byla má váha+výška před otěhotněním: 45kg
8. jaká je má váha nyní: 48kg
9. jak jsem přibírala v průběhu trimestrů: přibrala jsem celkem 9 kilo, nejvíce ve 2. trimestru
10. jak probíhal porod: porod proběhl přirozeně ( po předchozím císařském řezu - dcera byla KP). Druhý porod byl oproti tomu spontánní, velmi rychlý a krásný 🙂 syn se narodil hodinu a půl po příjezdu do porodnice
11. jak se lišily mé představy od skutečnosti: skutečnost byla daleko lepší. Hodně lidí mi přirozený porod v tak krátké době po sekci rozmlouvalo. Měla jsem proto strach. Nakonec to ale ani tak nebolelo 🙂
12. na čem jsem trvala a kdy jsem musela ustoupit u porodu: na ničem jsem netrvala - nechávala jsem všemu volný průběh a v ničem jsem nemusela ustupovat, nejspíš i díky tomu, jakou rychlost porod nabral 🙂
13. kolik vážilo miminko/miminka po porodu: 3,1 kg ( byl drobeček oproti dceři, ta měla 3,5 🙂
14. jak se mi daří dostat na vysněnou váhu/míry(nahoru nebo dolů): musím si hlídat pravidelné jídlo, abych nešla s váhou moc dolů
15. jak se mi spravilo bříško: po tomto porodu je v daleko lepším stavu než po císaři
16. jak bych zhodnotila svůj současný fyzický stav: občas pobolívají záda, ale celkově myslím, že dobré
17. jak bych zhodnotila svůj současný psychický stav: občas podrážděná z dětí 🙂 ale na stupnici 1-5 ( známkování jako ve škole), bych si dala 2
18. jak mi ne/pomáhá rodina/přátelé: rodina velmi - mám velké štěstí
19. co bych dnes udělala jinak: spala bych před druhým porodem co to dá 🙂 dcerka byla velký spáč, syn už takový není, spánek bohužel nejde ,,naspat'' do zásoby, takže by mi to stejně k ničemu nebylo, ale chybí mi 🙂)
20. co v otázkách nebylo a ráda bych to zmínila: rodila jsem obě děti v porodnici v Hořovicích a neměla bych 🙂 velmi doporučuji!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru