Konizace děložního čípku. Projevila se na těhotenství?

radik
29. črc 2006

🙂 Ahoj. Jsem asi 5 měsíců po operaci děložního čípku a plánujeme miminko. Zajímalo by mě, zda má někdo zkušenosti.....
Jak moc se konizace projevila na těhotenství. Mám počítat s nějakými problémy?
Díky moc.... 🙂

maladama
27. srp 2013

@bubla87 doktorovi to určitě řekni, i když "pozice čípku vzadu" nemusí souviset s jeho zkrácením.
Spíš možná je otázka, jestli bys neměla jít na neschopenku místo do práce, právě kvůli tomu zvedání dětí a hlavně kvůli riziku nákazy - přece jenom ty dětské školkové infekce bývají dost agresivní...

zhortova
26. zář 2013

Ahoj všichni, ráda bych přidala zkušenost do diskuze. Bohužel není zatím zrovna moc veselá. Já jsem konizaci prodělala asi před 10lety, kdy mi tehdejší doktorka moc informací neřekla. Výsledkem bylo jen to, že se musela nahradit malá část, že je to ok a že by to na těhotenství nemělo mít vliv. Otěhotněla jsem snad po 2měsíčním snažení, takže jsme byli až zaraženi, jak to šlo rychle. Těhotenství se vyvíjelo v pohodě, nikdo neupozornil na nějaké problémy s čípkem. Bohužel však v 19.týdnu mi najednou praskla voda a mimčo šlo ven, bohužel spontánní potrat se rozjel moc brzo. Zatím mám pouze týden po revizi a čekám na výsledky, zda se najdou příčiny. Já sama se obávám toho, že to čípek nezvládl a to byl ten problém, ale nejsem doktor a za týden budu snad chytřejší. Takže určitě nechci nikoho strašit, ale přeci jen si myslím, že by bylo doktory dobré na tyto věci upozorňovat a hlídat si to.

lenulkaa146
27. led 2014

Ahojky holky ja byla na velke operaci 24.10.2012 kdyz me nasli rakovino tvorne bunky na cipku,kterej me nakonec odebrali,DR rikal,ze to nebude mit vliv na tehotenstvi,ale na udrzeni miminka,tak se bojim toho co bude,tehotna bohuzel nejsem zkousime to teprve od zari 2013 a zatim nic......ikdyz je to podle DR chvilka pro me je to strasna doba,bojim se,ze to nepujde......

kjbfwaf
28. led 2014

@iliria a byly?..dívám se, že už je příspěvek z roku 2006..mám právě taky po konizaci

bjoucik.15
12. únor 2014

můžu to tady obnovit? Má někdo po konizaci a i tak špatné vásledky? Stále mám CinIII i po zákroku a nejspíš mě bude čekat dalši. Mám roční holku,ale druhé bych taky chtěla mít. Někde jsem četla,že se to zahojí samo a ty další HPV viry zmizí, že zapracuje imunita. Horší je, že nemám slezinu tudíž má imunita je hoodně oslabená.

sariss
16. únor 2014

@bjoucik.15 ahoj, ja jsem byla na konizaci pred 6lety. 3 roky od zakroku jsem rodila, s otehotnenim nebyl problem ale posledni trim jsem musela lezet, cipek se predcasne zkratil a zacala jsem se otvirat. Mala je nakonec ale narozena v terminu. K Tve otazce- me se hpv nalez vratil ale samo se to pak vstrebalo takze dalsi zakrok zatim nebyl potreba. Ja mam ale v planu si po 2. Diteti nechat cipek odstranit abych mela klid.

bjoucik.15
16. únor 2014

@sariss jo říká se, že imunita, když zapracuje, tak to může samo zmizet. Horší je, že já imunitu nemám tak dobrou - chybí mi slezina, která jí podporuje :( uvidím co mi řeknou 17. března na kontrole... už s prvním dítkem jsem byla na rizikovým, díky té slezině, nevím jak to bude s dalším ještě po konizaci :(

mydarling
18. únor 2014

@radik. AHOJKY,JÁ MĚLA KONIZACI V ŘÍJNU,V LEDNU JSEM VYSADILA ANTIKONCEPCI A V ÚNORU JSEM OTĚHOTNĚLA,SYNOVI JE 15MĚSÍCŮ A VŠE JE OK 🙂

annika2
2. zář 2014

Ahoj holky,já mám konizaci čípku za sebou,mám ho o polovinu kratší. Měla jsem 2 roky s otěhotněním čekat,ale otěhotněla jsem hned za měsíc. Teď jsem 35 tt. Jsem ráda,že ten zákrok mám za sebou, chodit si pro špatné výsledky nebylo nic moc...Jen mě to stresovalo...A z nemocnice mě pustili ještě ten den po operaci.

lump
8. zář 2014

Já jsem si po konizaci čípku "užila" při porodu. Zákrok mi provedli před deseti lety a malý teď bude mít dva. Celé těhotenství bylo naprosto bezproblémové a s čípkem nebyl žádný problém, to přišlo až s porodem. Vše v těle bylo nachystané, malý sestoupený v porodních cestách a já neotevřená ani na hlavičku špendlíku. Dva dny v šílených bolestech z kontrakcí, až zástupce primářky zjistil, že mi po zákroku vzniklo na čípku jakési zajizvení, které brání v otevření porodních cest. Takže okamžitě zákrok, zajizvení se odstříhalo, praskli mi vodu a pak se to rozjelo. Akorát já už jsem byla tak zesláblá, že mi museli píchnout epidural, abych aspoň trochu nabrala síly rodit... Doufám, že teď napodruhé už mě nic podobného nečeká, v porodnici mají moje záznamy, tak na mě budou připravení 😉

hancij
27. dub 2015

Ahoj, dlouho sem nikdo nenapsal. Chtěla bych se podělit s našim malinkým trápeníčkem a trochu něco třeba pozjistit, nějaké rady. Čekáme naše první miminko, bohužel s touto radostnou zprávou přišla i ne moc příznivá. Mám nález na děložním hrdle, momentálně jsem v 7tt., absolvovala jsem vyšetření v Motole a tam mi oznámili, že musím ve 12tt na konizaci vzhledem k mému nálezu. Doufám, že vše proběhne naprosto v pořádku. A za pár měsíců se budu moci napsat radostnou zprávu. Držte nám palečky. 🙂

berhuska
17. kvě 2015

ahoj holky, jsou to 4 dny co jsem potratila v 5 mesici tehu :'( . Mela jsem problemy s cipkem proto jsem porad trpela krvacenim,potom se mi obevil hematom a bohuzel jsem potratila. Je to hodne tezke na psychiku, tezko to zvladam, ale moje otazka zni, kdyzbych nepotratila, dr mi rikal ze po porodu pujdu na operaci cipku,aby se to znovu neopakovalo. bohuzel kdz jsem o miminko prisla ,chci se na operaci domluvit co nejdrive abychom se mohli co nejdrive o male pokusit... jak dlouho trva zotaveni po teto operaci a za jak dlouho se muzem o male pokusit? je mozne jit na operaci i ted nebo az po 6ti nedeli?

michalka83
3. srp 2015

Ahoj holky.Chci se zeptat.Vy,co máte za sebou konizaci čípku,dopadla vám potom histologie v pořádku?Já jsem byla v červnu na prohlídce,tam se dr.už něco nezdálo,cytologie dopadla špatně,tak jsem byla na odstranění tkáně z čípku,no a histologie dopadla taky špatně,vyšší stupeň dysplázie,takže mne čeká konizace.Už teď mám strach z čekání na další výsledky ☹

hanik73
3. srp 2015

Ahoj,já jsem prodělala konizaci čípku před 15.ti lety.Neměla jsem žádné problémy,přišel na to můj gyn. při běžné prohlídce.Zákrok proběhl bez problémů,ambulantně.Chodila jsem pak ještě nějaký čas po půl roce na kontroly,ale vše v pořádku.Teď je mi 41 a neplánovaně jsem otěhotněla.Čípek je zkrácený,jsem na neschopence kvůli riziku předčasného porodu.Ale čípek je pevně uzavřen,tak doufám,že bude vše ok.
Držím Ti palce,ať je vše v pořádku,jinak konizace jako taková,není nic hrozného.

hancij
7. zář 2015

Ahoj, já jsem konizaci čípku prodělala ve 12.týdnu těhotenství. Byl to větší nález, tak proto ta konizace, jinak by se to během těhotenství jen sledovalo a řešilo až po porodu. Teď jsme ve 27. týdnu a vše je jak má být, výsledky dopadly tak, že to byl nejvyšší přednádorový stupeň, takže jsem ráda, že jsem operaci podstoupila. Vlastně nás na to upozornilo to naše miminko, jinak bych na to mohla přijít později. Vše dopadlo dobře, operace není vůbec nějak náročná, já i miminko jsme to zvládli. 🙂

pandabox
1. únor 2016

Ahoj, jak taky navazu..byla jsem na konizaci - nejvyssi stupen, loni v lednu a pak v dubnu na rekonizaci. Ted je to rok, a pani doktorka rikala, ze pravdepodobne mi do dvou tri let vezmou jeste dalsi cast. O mimino se snazime vlastne od leta - po tom, co se cipek tzv, zahojil a porad nic..mate nekdo podobnou zkusenost?

zuzineckah
1. únor 2016

mě se neprojevila na těhotenství, ale na porodu.... Hrůza.

mika251
1. únor 2016

@zuzineckah možeš byť konkrétnejšia? Ja som bola na konizácii v sprnu a v červenci mám TP. Mona doktorka tvrdí, že to absolútne nemá vplyv, že zákrok bol malý, že ma kvoli tomu ani nie je treba v tehotenstve viac sledovať a tak.
Tak s tým porodom si ma celkom vydesila 🙂

zuzineckah
1. únor 2016

@mika251 no...je pravdou, že u mě uběhla podstatně delší doba mezi konizací a porodem. Několik let. Ale u porodu jsem schytala spasmus branky, což v podstatě znamenalo, že kontrakci, u které se normálně rodí, jsem já musela rozdýchávat, protože mrně nemohlo ven.... Bylo to naprosto šílené. Samotný průběh těhotenství a začátek porodu jak z učebnice. A pak se to pos... Doktorka to jednoznačně připisovala konizaci.

hanik73
1. únor 2016

Vidim,ze se to tady rozjelo.Tak jen pridam pokracovani ke svemu prispevku.Jak jsem jiz psala,konizaci jsem prodelala pred 15.lety.Pred rokem jsem neplanovane otehotnela a od 20.tt jsem byla na neschopence kvuli zkracujicimu se cipku a tudiz hrozil predcasny porod.Nakonec mi ve 34.tt praskla voda,ale netvirala jsem se.Takze akutni cs.Nakonec vse dobre dopadlo a zitra tomu bude 5 mesicu,co se nam narodil Marecek 🙂

martik866
11. říj 2016

@hancij Ahojky,mám ten samý problém,co jsi měla ty,jak tu píšeš,ve 12tt jdu do motola na konizaci a bojím se,že miminko nedonosím kvůli čípku,před půl rokem už jsem o jedno přišla a kvůli konizaci nechci přijít o druhé,můžeš mi prosím napsat,jak jsi s mimčem dopadla?Děkuju Martina

petulviki
16. říj 2016

Ahoj holky jsem po biopsii děložního čípku a čekám na výsledky.co vám může vyjít z té biopsie?a je možné jit pak na ivf?prosim o radu dekuji 😢

pandabox
16. říj 2016

@petulviki maximalne te poslou na konizace, ta ve vetsine pripadu dopadne dobre.
Me se stalo, ze mi to vzali spatne a musela jsem jit po druhy.
Bylo to spis psychicky narocne...
Otehotnela jsem i dvou konizacich uplne v pohode...

petulviki
16. říj 2016

Ahoj pandabox dekuji za tvoji odpověď.měla jsem jit právě na umělé oplodnění,ale mi právě vyšla špatně ta citologie.a za jak dlouho po te konizaci můžeš otěhotnět?

petulviki
16. říj 2016

@pandabox😉Hlavně se bojim těch výsledků a ta doba cekani je hrozná.takže to psychicky náročné je už teď.

petulviki
16. říj 2016

Holky a během těhotenství Vás více hlídají?

pandabox
16. říj 2016

@petulviki ja to taky desne blbe nesla..takze chapu.
kam chodis a jaky jsi mela vysledky predtim??
Zaplatbanbuh pokud clovek chodi na pravidelne prohlidky tak ho hezky hlidaji..v CR..

pandabox
16. říj 2016

@petulviki me kontroluji ciplek pokazdy kdyz jdu na kontrolu ...cili jendou za mesic. a jednou mi delali stery. Timto hasne.
Cipek drzi, zatim..je to na spodni hranici. V tehu ma byt cipek 3 - 5cm, ja to mam na 3,5 ale drzi🙂 takze radost velika🙂

pavses
16. říj 2016

Byla jsem na konizaci, po dvou letech jsem otěhotněla. Všichni okolo mě strašili, že je riziko potratu, pak těsně před porodem zase, že se budu blbě otevírat, ať se připravím na císaře atd... Celé těhotenství až do devátého měsíce jsem chodila do práce, kde jsem celý den stála a pět dní před termínem mi praskla voda, po příjezdu do porodnice už jsem byla otevřená na 4 cm a za necelé 4 hodiny jsem normálně porodila. To je má zkušenost. Hlavně buďte v klidu a zbytěcně nezjišťujte, co vše se může stát, akorát budete ve stresu.

valeri10
16. říj 2016

Ahoj ja byla na konizaci minuly rok v květnu.otehotnela jsem letos v červnu po iui.mudr.,která mi iui dělala vůbec nepoznala,že mám po konizaci takže počítám s tím,že to byl tak malý zásah,že to nebude mit na nic vliv.Zrovna tento týden jsem s tím byla na kontrole.Měla jsem CinII.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru