Kontrola na nemocenské, zažily jste?

bunny123
16. bře 2014

Ahojte těhulky a maminky,

byla jsem na nemocenské kvůli rizikovému těhotenství pět měsíců a kontrola mi nepřišla ani jednou. Jsem ojedinělý případ nebo si mám vyčítat, že jsem to brala tak zodpovědně? 🙂 Jakou máte zkušenost vy?

incognito
16. bře 2014

@bunny123 ahoj, jsem na PN od konce rijna a take nic....

anina32
16. bře 2014

@bunny123 Byla jsem na neschopence celé těhotenství, už od odběru vajíček při IVF až do nástupu na mateřskou, a žádná kontrola u nás taky nebyla.

mysicka_lb
16. bře 2014

Já jsem byla na nemocenské asi 3 měsíce a taky tu nikdo nebyl.

englishbride
16. bře 2014

@bunny123 píšu spíše za moji mamku ,na nemocenské byla několikrát a kontrolu měla 2x

bunny123
autor
16. bře 2014

@englishbride Ale to nebyla nemocenska v ramci tehotenstvi, ne? Zatim to vypada, ze na tehulky nechodi, coz je dobre, jelikoz pri tak dlouhodobe neschopence je tech 6h vychazek nesmysl 😒

linda.r
17. bře 2014

Já jsem na neschopence 3 měsíce a kontrola zatím nebyla. Kamarádka byla loni na neschopence celé těhotenství a kontrolu měla 2x.

lovelylion
17. bře 2014

ahoj holky... taky se přidávám.... snažíme se o miminko a minulý rok jsem podstoupila 1 IVF, které ale nedopadlo.... ale chci napsat, že jsem od 13 srpna 2013 na nemocenské.... a první kontrola mi přišla přesně po 6 měsících tedy 13 února 2014. S nemocenskou pořád pokračuju a tento měsíc začínám stimulovat na 2 IVF. Ale bojím se kontrol, takže dodržuju přesně vycházky. Ta snaha o mimi nás i tak stojí fůru peněz, a nemůžu si dovolit ještě přijít o nemocenskou.....

muddledgirl
17. bře 2014

Ahojky...loni jsem byla doma 5,5 měsíce..teď jsem od října a kontrola u mně byla tento měsíc...na těhulky chodí...

lucyanek
17. bře 2014

Já jsem tedy doma "jen" 2 měsíce, ale radši ty vycházky budu dodržovat. Přijít o peníze kvůli nějakému blbcovi, že si mě vybere a přijde na kontrolu nechci 😀

tes90
17. bře 2014

já jsem taky 3 měsíce na neschopence a nikdo nepřišel, ale radši to také dodržuju..🙂

agne
17. bře 2014

Já (jen) poslední měsíc a ne, ale moje známá během dvou měsíců rovnou dvě. Já jsem jen potkala kolegyni z práce, zrovna když jsem šla od MUDr. a moc příjemný to není, člověk má tendenci se pořád obhajovat...
Jsem pro dodržování, nestojí ti to za to 🙂 ... A kvůli zlým jazykům může myslím přijít i zaměstnavatel, jsi hold náklad...
Ale zdravé mimi a klid je přednější 😅

roma_ka
17. bře 2014

Ja jsem od 1.10.13 a zítra na materskou. Nikdo nebyl, ale dodržovala jsem hodně poctivě, na minuty. Taky bych o peníze nemohla přijít, to bychom neutáhli.. Už tak ta nemocenská není kdoví jaka. A taky když jsem na rizikovém, tak raději nikde nelítám a dodržuji režim

bureska
17. bře 2014

tak na me kontrola v těhotenství byla 2x...radši bych vycházky dodržovala

tulikiss
17. bře 2014

neni pravda ze na tehotne nechodi, nove(ono uz je to asi dva roky) se na neschopenku nepise diagnoza, takze nikdo nevi s cim doma jste. A s tou kontrolou od zamestnavatele, ta muze prijit v dobe kdy vyplaci nemocenskou zamestnavatel (byvalo to 14 dni, tak to bylo 21, ale jak je to ted to netusim😀 ).

llluckaaa
17. bře 2014

@bunny123 Nechci tě zklamat, ale kontroly chodí i na těhotné. Já vím o dvou, na které kontrola přišla. A bavila jsem se o tom i se svou gynekoložkou, že chodí i na těhotné, klidně dlouho nic a pak několik dní za sebou, 5 minut po konci vycházek a ať to nepodceňuju 😉

alcar
17. bře 2014

Byla jsem na nemocenske od srpna kvuli tehotenstvi a hned po mesici mi prisla kontrola. Nebyla jsem doma, tak jsem sla zebrat o razitko na gyndu. Prijemne to nebylo. 😝 Pak uz ani jednou nikdo neprisel.

roma_ka
17. bře 2014

@tulikiss Přesně tak, já diagnozu taky na neschopence neměla..

speedygon
17. bře 2014

Na rizikovém s Leni ani jedna kontrola...když jsem kdysi byla na klasické PN, tak mi přišla kontrola v den nástupu do zaměstnání, kdy už byla PN ukončena 😀

bunny123
autor
17. bře 2014

Dekuji za prispevky, je dobre se podelit o osobni zkusenosti. Je to opravdu zvlastni, nekdy dlouho nikdo, jindy dve za mesic. Nechapu...

gwennie
17. bře 2014

No ja byla cele tehu na nemocenske, a kontrola taky ani jednou...

ruzenkas
17. bře 2014

Ahoj, já jsem na nemocenské od září a měla jsem kontroly dvě. Z nemocnice mě propustili ve čtvrtek (po 6týdnech) a hned v pondělí jsem měla kontrolu a minulé pondělí jsem měla taky kontrolu. Jinak oni nevědí, s čím jsi doma, takže to je asi spíš o náhodě.

alcar
17. bře 2014

Na neschopence sice neni dg., ale je tam razitko z gynekologie. Ten muj kontrolor, kdyz jsem mu pak volala, se ptal, jestli jsem tehotna. Pak mi rikal, ze uz mi nebude delat problemy. Jinak prisel v neuredni den kolem 12hod. Dle meho v uredni dny nechodi.

bunny123
autor
17. bře 2014

Zatím to vychází tak 50:50. Určitě nestojí za to riskovat... Zajímalo mě to, protože mám kolegyni, která se vyjádřila, že nechce v budoucnu kontroly řešit, že si i na víkend pojede pryč. Tak mám pro ni alespoň přehled, jak to chodí jinde než u mě.

lenkazdenek
17. bře 2014

Já byla na neschpence od půlky září at aky ani jedna kontorla...ale je fakt,že jsem vycházky dodržovala ,ikdyž doktor říkal,že kdyby něco ať mu cinknu ,že by mi napsal,že jsem byla u nich.

elvira
17. bře 2014

Já jsem byla na PN od 8. týdne až do mateřské a ani jedna kontrola, kamarádce kontrola přišla deset minut před zahájením vycházek.

alcar
17. bře 2014

@bunny123 Tak není problém nedodržovat vycházky, pokud ti má kdo dát omluvenku. Navíc to funguje tak, že pokud jsi ten den u lékaře, je jedno v jakou dobu tam jsi a v jakou dobu přijde kontrola, tak máš na ten den prostě omluvenku. Já když jsem přetáhla vycházky, tak jsem se vždycky hned dívala do schránky. Kdyby tam byla cedule, tak hned fičím na pohotovost s nějakou blbostí. 😅 Naštěstí k tomu nedošlo. Řešit se to dá různě. Navíc, pokud tě načapou a neseženeš omluvenku, tak si tě předvolají ke komisi k vysvětlení a pak ti teprve šáhnou na prachy. A při prvním prohřešku ti strhnou jen část na určitou dobu. Teprve když bys měla prohřešků více, tak ti můžou třeba sebrat vše.

bunny123
autor
17. bře 2014

@elvira To je síla 🙂

bunny123
autor
17. bře 2014

@alcar S tou pohotovostí mě to nikdy nenapadlo 🙂 O té komisi jsem se taky dočetla a na ty víkendy jí poradím, ať si prostě na ty dny nahlásí u gynekologa změnu pobytu.

alcar
17. bře 2014

@elvira Mně taky 10 min. před vycházkama. 😝 😅

@bunny123 A zrovna ty víkendy jdou právě řešit tou pohotovostí. I klidně v jiném místě v rámci čr (samozřejmě v dostupné vzdálenosti s ohledem na dobu vycházek) . Takže pokud má někoho, kdo jí o víkendu zajde čumnout do schránky, klidně může jezdit třeba na chatu. A to neustálé přehlašování pobytu doktoři neradi vidí, je to pro ně starost. A socka se na to taky nebude dívat moc dobře, když má člověk pn a furt někde cestuje. Jednou za čas to neva, ale každý víkend asi nee. 🙂

bunny123
autor
17. bře 2014

@alcar To je pravda... Já to měnila jen jednou, na svátky 🙂