Kontroly na práce neschopné těhotné. Přišly na vás?

eicul82
9. led 2012

Přišla na někoho z vás kontrola ze sociálky, když jste měly neschopenku kvůli rizikovému těhotenství? Slyším dost názorů, že na těhotný nechodí a z mého okolí znám jen jeden případ, kdy na kontrolu přišli a to opakovaně.... 😒 Tak jsem si řekla, že udělám průzkum 🙂

misar91
27. led 2015

já byla na neschopence od 5tt a žádná kontrola na mě nikdy nebyla...

1miska
27. led 2015

asi 6 tydnu po zacatku neschopenky v zaří 2014, vychazky do 18,00 - kontrola dosla v 18,30 - na seznamu meli vsechny lidi z okolnich ulic, ze je nezajima diagnoza, ale meli ten den na kontrolu nasi mestkou cast a v ni urcite ulice a vyjel seznam a sli ke vsem - at jsou doma tyden nebo pul roku, zada nebo tehotne nebo chripka, pani moc mila

guinea
27. led 2015

@tjen Paní se tě vyptávala, PROČ jsi na neschopence? 😨 Já myslela, že to určí lékař, a kontrolorkám do toho nic není, ne? Přijdou a kouknou, jestli jsi doma nebo nejsi, a šmytec. Ptala ses jí, proč se ptá, jestli je taky lékař a má za úkol to přehodnocovat?

sisinka74
27. led 2015

@tjen no ta paní má taky trochu pravdu 😀 😀 😀

sisinka74
27. led 2015

@sisinka74 myslím s tím, že když jsi jednou na neschopence, tak by ses tak měla chovat. Protože buď máš těhu problémy, nebo nemáš a pak je ta neschopnost opravdu zbytečná.

lenula321
4. únor 2015

Holky, zajímalo by mě, jestli kontroly chodí i o víkendu, když jsem se tu dočetla, že na někoho přišli i o svátcích? jaké jsou vaše zkušenosti?

amazonka.k
4. únor 2015

Za mnou kontrola nikdy nebyla a to jsem byla na PN, taky od začátku. Ale zajímalo by mně, jestli se najde někdo za kým přišla a bydlí na vesnici ?

somalicats
4. únor 2015

@amazonka.k Na moji ségru přišli, když byla poprvé těhotná - byla na neschopence jen tři měsíce, ale stejně to stihli. Bydlí na vesnici na Moravě, dle všeho tam měli "tažení" i na jiné práce neschopné, tak to vzali šmahem.

happylenulka
4. únor 2015

tak já měla další kontrolu. první byla v listopadu (to jsem byla doma ani né měsíc) a druhá včera (to už jsem doma čtvrtý měsíc). vždy byly před vycházkama (12:50, 9:00) a vždy šli ještě k někomu jinému v domě.

amazonka.k
4. únor 2015

@somalicats Díky, no já jsem si říkala, jestli se potáhnou na vesnici a oni si s tím klidně tu práci dají podle toho co tady čtu, pacholci 😀

amazonka.k
4. únor 2015

@happylenulka Vždycky si říkám, když je to tolikrát za sebou u jednoho člověka, jestli to není na udání, jestli jim třeba zaměstnavatel nedá nějaké echo. Já bydlela na Praze 3, přímo u tramvaje, výborná dostupnost, ale nikdy se tam nikdo neukázal..

sisinka74
4. únor 2015

@amazonka.k kamoska pracuje na socialce a jezdi na kontroly. Vyfasovala sl.auto, dela jen vesnice. Kolikrat to jsou takove diry, ze tam bydli treba jen 30 lidi 😀

amazonka.k
4. únor 2015

@sisinka74 To je důležitá informace, navíc je to pro Vás bezva známá, taková se hodí 🙂

amazonka.k
4. únor 2015

@sisinka74 A nevíte jestli někdy jezdí sociálka na nějaké doporučení, např. od zaměstnavatele ??

sisinka74
4. únor 2015

@amazonka.k jj, to urcite 😉 A ty udani chodi hodne. Rikala, ze v patek byla v nejake pr...., dokonce tam i zapadla, museli jj vytahovat traktorem, no a ted tam jede znovu na zadost zamestnavvtele

happylenulka
4. únor 2015

@amazonka.k mně říkala, že chodí na toho pána u nás v baráku a že vždy přidají i všechny v nejbližším okoli. A u mě to na udání určitě není, se šéfem máme parádní vztah 🙂. Ale mě osobně to nevadí, je to jejich práce. Kdyby mi bylo dobře, tak chodím do práce, takhle jsem přeci práce neschopná, posílají mi peníze za to, že jsem na nemocenské, tak si musí ověřit, zda to jen nehraju.... Bohužel tchýně pracuje na sociálce a říká, že na nemocenských je spousta těhotných jen proto, že se jim nechce pracovat... tak to asi bude i tím 🙂 znám i jednu těhotnou, která pobírá neschopenku a k tomu chodí denně na 4 hodiny do práce a je vysmátá. Nepřijde jí to divné... Za mě pokud je ti dobře, pracuj, pokud ne, buď doma a odpočívej... ale takovéto polovičaté řešení mi přijde dost nefér vůči ostatním....

evaamy
4. únor 2015

Pul roku na neschopence, kontrola žádná, Praha 10

sisinka74
4. únor 2015

@happylenulka presne tak

amazonka.k
4. únor 2015

@happylenulka To jo, to je vyčůraný. Já jsem teda byla na PN kvůli tomu, že pracuji jako zdravotník v rizikovém prostředí, takže jsem byla všeho zcela schopná, ale nemohla jsem vykonávat konkrétně tuhle práci, takže u mně omezení vycházek nemělo smysl, ale akceptovala jsem ho, stejně jsem dopoledne většinou prospala a prosnídala - krásné to období, kde jsou ty časy 😀

lenula321
4. únor 2015

Taky si myslím, že chodí tak, že vezmou celý barák a jedou... + udání + na žádost zaměstnavatele. A co ty víkendy? stalo se někomu, že přišli? Mě přijde těch 6 hodin vycházek dostačující...horší to bude jen v létě, když přes den pařák a jedině, kdy se bude dát vylézt z "nory" budou večery 🙂

amazonka.k
4. únor 2015

@lenula321 Ale v Létě už budete na mateřské, ne ??

lenula321
4. únor 2015

@amazonka.k no budu cca od června,ale tak už v dubnu nebo v květnu už bývá hezky ,ale je fakt,že ne asi ty pařáky 🙂

starbucks
4. únor 2015

Slysela jsem, ze kdyz kontola nikoho nezastihne tak uz se nenechava ani listek ve schrance, je to pravda?

sisinka74
4. únor 2015

@starbucks neni

alendariela
4. únor 2015

Já jsem byla na neschopence celé těhotenství, bydlím na vesnici a kontrola stejnak chodila 🙄

alyssa18
4. únor 2015

Na neschopence jsem byla od 4. měsíce až do nástupu na mateřskou. Vycházky jsem striktně dodržovala, ale za celou dobu mi kontrola nedošla. Každopádně bych na to určitě nespoléhala.

andreak7
4. únor 2015

Ja jsem doma teprve 10 dnů a přisli. Dnes dopoledne v 10h. Také jsem doma, protože pracuju ve zdravotnictví, a prostě tu práci dělat nemohu. A vycházky se snažím dodržovat, nestojí to za to.

pavlaxx
4. únor 2015

U me byl zrovna minuly tyden po asi 5 mesicich... A to bydlim ve vesnici asi 20 km od nejblizsiho mesta.

jalenja
4. únor 2015

Ahoj, kontroly prvych 14dni Pn ma nastarosť zamestnávatel alebo udanie, po 14dni PN je to na sociálke,kontroly možu chodiť každý deň od 6:00 - 22:00, sviatok - nesviatok, víkend - nevíkend. Chodila som pre jednu firmu kontolovať PN.

pavlinka_zetko
4. únor 2015

Myslím, že čím větší město, tím víc lidí a tím menší pravděpodobnost kontroly. Viz Praha jak tady vidím hned dva příspěvky na stránce. To máte jako z finančákem. Pravděpodobnost kontroly v Praze je téměř nulová.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru