Kontroly na práce neschopné těhotné. Přišly na vás?

eicul82
9. led 2012

Přišla na někoho z vás kontrola ze sociálky, když jste měly neschopenku kvůli rizikovému těhotenství? Slyším dost názorů, že na těhotný nechodí a z mého okolí znám jen jeden případ, kdy na kontrolu přišli a to opakovaně.... 😒 Tak jsem si řekla, že udělám průzkum 🙂

madlis
5. srp 2015

a okres Frýdek-Místek? A zaměstnavatel může poslat kontrolu jen na tich prvních 14.dní nebo i pozdejc?

mayyas
5. srp 2015

@madlis Může dát podnět sociálce i kdykoliv později.

madlis
5. srp 2015

@mayyas děkuju. Tak to budu trnout celý těhotenství ☹ Snad šéfa ten vztek na mě přejde.

mishel89
28. říj 2016

Je pravda,že o víkendu kontroly nechodí??

fifina86
28. říj 2016

@mishel89 hodi i o vikendu ;)

mishel89
28. říj 2016

Právě jsem slyšela..když je bydlela v OLOMOUCI,že víkendy nechodí...ale teď jsem v Čechách...a ráda bych občas jela k rodicum...tak se bojim že zrovna někdo přijde :D

fifina86
28. říj 2016

@mishel89 to se ti klidne muze stat,chodi po cele CR ;) Cestu k rodicum ti muze povolit lekar,da tam zmenu pobytu,zeptej se ho na to ;)

klokys
5. led 2017

Já jsem na neschopence již 5-tý měsíc a zatím bez kontroly. (Přerovsko)

lenicka2323
28. únor 2017

Mamče nevite jestli můžu navštívit lékaře i mimo vycházky?jsem na rizikovem a bohuzel mi nektere navstevy lekare vychazi mimo cas vychazek.😒

sunnurse
28. únor 2017

@lenicka2323 Ano, lékař je v podstatě jediný oprávněný důvod nebýt doma mimo vycházky

koulekulata
28. únor 2017

@lenicka2323 nechte si u lekare napsat potvrzeni ze jste tam byla. Kdyby jste prisla domu a nasla tam listek o kontrole tak by jste znova letela na gyndu pro potvrzeni ze jste byla u nich. To by jste odnesla na socialku a nic by se nedelo. Lekari nemusi byt jen pres vychazky.

lenicka2323
28. únor 2017

@koulekulata
@sunnurse moc děkuji ja pravě měla včera vecer paptest tak jsem mela strach ale listek jsem tu zadny neměla 🙂

nijij
28. únor 2017

Včera přišla kontrola m moji ségře. V Třinci Za měsíc nastupuje na mateřskou. Takže nespolehejte že na těhotné nechodí

lenicka2323
28. únor 2017

@nijij Taky očekávám kdy se tu ukážou.

aceofbase
4. bře 2017

Já jsem byla v PN když jsem byla těhotná v r. 2012 a kontrola na mě byla dvakrát během té doby!!! Takže fakt pozor na to 😉

wivisek
4. bře 2017

Já byla na rizikovce od začátku, a kontrola mi nepřišla ani jednou, ale kolegyně co byla taky na rizikovce tak jí tam měla hned 2x.

janiice80
4. bře 2017

Vzhledem k tomu, že na tomto konkrétním úřadu již více než 10 let pracuju, tak musim říct, že kontroloři neví diagnózu pacientů. Ví jméno, vycházky a udanou adresu. Jezdí podle konkrétního města či trasy, na udání, na žádost zaměstnavatele a práce neschopné v té trase. Proto i těhule jsou kontrolované. Neomezené vycházky jsou pouze na základě žádosti doložené na příslušnou správu kde je na posouzení posudkového lékaře, zda vám je povolí. Jinak pouze 6 hodin max.

absintka19
4. bře 2017

@koulekulata socialka bude chtit i cas navstevy, ten na listku nenajdete. Neni lepsi dodrzovat? A co kdyz vam to lekar odmitne? Ja jako lekar bych nic takove falesne nevystavila, rozhodne bych se nevystavila nejakemu podvodu a nedejboze i trest.stihani nebo pozastaveni licence/obvineni.

absintka19
4. bře 2017

@koulekulata tedy pokud to bylo mysleno-vystavit fiktivne.

liskovaivu
4. bře 2017

Neměla jsem žádné vycházky a ani jednou nepřišli. Naštěstí.

koulekulata
4. bře 2017

@absintka19 myslela jsem vystavit doopravdy pri navsteve lekare coz lekar odmitnout nemuze. Je to jediny mozny dukaz pro socialku pokud v tu dobu prijdou na kontrolu. I socialka bere v potaz cestu tam a zpet. Samozrejme ne jako by mel clovek lekare na druhe strane republiky. Dotaz znel co se stane kdyz prijde kontrola a ona bude u lekare. O nejakem obchazeni jsem teda neuvazovala k tomu snad neni duvod.

absintka19
4. bře 2017

@koulekulata ono se navsteva pise rovnou do neschopenky 🙂 takze pak nemusim lekare otravovat s dodatecnym potvrzenim, mam ho v jinem meste totiz 🙂

koulekulata
4. bře 2017

@absintka19 to se sice pise, ale v tehotenstvi muzete jit prave i na ruzna vysetreni jinam a to tam treba nemusite mit. Jako testy na cukrovku nebo vas chytnou zuby a vezme vas zubni hned. Mysim ze pro sestru nebo lekare neni problem vystavit pro jistotu listek. ;) a pak se nestrachovat ze neco bude spatne.

hajinka114
25. bře 2019

ahoj holky name prisla kontrola zatim jen jednou par dni potom co me zacla platit socialka a ne zamestnavatel 🙂 vychazky dodrz jen me prekvapila taky sem cekala ze v rizikovem chodit nebudou 🙂 treba se jich dockam jeste jednou 🙂

lachtanice86
25. bře 2019

@hajinka114 a proč by nechodili? Jsi na pracovní neschopnosti a na to chodí kontroly. Nevím proč by na těhotné chodit neměli. Zvlášť když to teď tolik těhotných zneužívá

kacaba12234
13. čer 2019

@sheinka můžu se zeptat jaktože byli neomezené? Lze se na nich normálně domluvit nějak s lékařkou? 🙂 Děkuji za odpověď

oveckaluky
13. čer 2019

@kacaba12234 Dříve to tak bylo, u první dcery jsem ještě měla neomezené, ale teď už to prý jde jen v několika málo případech, jako např. psych.problémy nebo vážné nemoci. U těhotných ne.

kacaba12234
13. čer 2019

@oveckaluky teď jsem koukala ze je to pěkně starý datum 😅 je to na nic už jsem zvažovala i možnost brigády na doma, zrušit rizikovku a bejt na úřadu jako nezaměstnaná, protože původně kdybych v práci zůstala měli mi příští měsíc prodlužovat nebo ukončit roční smlouvu a v 5 měsíci by mi ji neprodloužili

oveckaluky
14. čer 2019

@kacaba12234 No to jo, to je asi lepší nebýt omezená vycházkami, pokud víš, že místo ti nepodrží... 😉

sheinka
14. čer 2019

@kacaba12234 už je to skoro devět let zpět. Tenkrát to bylo nastavené trochu jinak. Šlo se domluvit s doktorkou. U mě šlo o rizikové prostředí v práci, jinak jsem byla naprosto v pořádku. Doktorka mi sama říkala, že nevidí důvod, proč bych měla být omezená vycházkami. Ale teď se to už podle mě snad ani nedá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru