Kontroly na práce neschopné těhotné. Přišly na vás?

eicul82
9. led 2012

Přišla na někoho z vás kontrola ze sociálky, když jste měly neschopenku kvůli rizikovému těhotenství? Slyším dost názorů, že na těhotný nechodí a z mého okolí znám jen jeden případ, kdy na kontrolu přišli a to opakovaně.... 😒 Tak jsem si řekla, že udělám průzkum 🙂

salomee
10. dub 2012

Tak já můžu říct, že na mě nepřišel nikdo- za 11 týdnů - Olomouc. Sice ještě teoreticky dojít můžou- už mám mateřskou, a sociálka to na papíře ještě nedostala, ale to už snad není moje chyba.
Kolegyně byla na nemocenské půl roku (ne těhotenství, ale když stejně na OSSZ neznají diagnózu..) a taky nikdo nepřišel. Asi tam hodně hraje roli iniciativa zaměstnavatele, tomu bych se u toho mého celkem divila🙂.

gabka32
10. dub 2012

Mi taky nepřišla kontrola, při prvním těhot. jsem byla na nemocenské 1,5měs, ale to mi dr.napsala vycházky 7-19, při druhém už bez vycházek, a za 3měsíce taky nikdo nedorazil navíc jsem později zjistila, že tam doktorka napsala špatné číslo domu 🙂
ale vím, že jedné těhtoné kontrola přišla, určitě to ale incioval zaměstnavatel...

djn
11. dub 2012

Nepsal tu někdo, že mohou být vycházky 6 hodin denně? Nemám žádný problémy a můj doktor je ochoten dát mi jen 4 hodiny denně ☹ Ta délka by mi nevadila, ale horší je to s pevně stanoveným časem.

twininky
12. dub 2012

@djn jo já je mám 6h denně 🙂

salomee
12. dub 2012

@djn Určitě šest, ke všemu když nemáš problémy, nebo něco, proč bys ven chodit nemohla... ale ta pevně stanovená doba bude vždycky, bohužel

djn
12. dub 2012

@salomee Tak těch 6 u mě nehrozí, můj pan doktor nesnáší papírování a asi by musel vypisovat nějakou žádanku na OSSZ o zvýšení rozsahu vycházek. Když jsem se ho včera ptala, zda by mi je nemohl změnit, tak odsekl, že nechápe, proč bych měla mít vycházky jinak nebo v jiném rozsahu, než je mám nyní - no, chlap...

salomee
12. dub 2012

@djn 🙄 🙄 To snad ne. Však nikde není psané, že budeš lítat celých šest někde pryč, jen to poskytne víc prostoru a o malinko větší možnosti plánování, kdy kam. Ale je fakt, že se to musí měnit, to dělají neradi. Nechápu, vážně, proč dal bezproblémové těhotné čtyři hodiny.

krutaska
12. dub 2012

No holky, já myslím, že se nic měnit nemusí. Já jsem původně měla taky jen čtyři hodiny a pak jsem přešla k jinému doktorovi a ten dopsal ty dvě hodiny do dopodne. Původně jsem měla od 14h do 18h a on jen připsal dopoledne od 10h do 12h. a neměl s tím sememenší problém. Strašně záleží i na doktorovi, někteří jsou fakt hrozní :( . Ale každopádně máš právo mít vycházky i dopoledne, prý nejde mít ty vycházky vtahu, ale na dopo a odpo, máš právo 🙂

zlatuzka
14. dub 2012

Já jsem měla taky 4 hodinky , od 11 do 13 a od 15 do 17, tak jsem poprosila doktora jestli mi dá ten max 6 hodin a měl s tím strašnej problém, kdyby se mě nezastala sestřička tak mi to ani nenapíše, a to jen přepsal hodiny na papíře, ani nashledanou mi neřekl, je mu 70,ale to ho snad nemůže omlouvat 🙂 Je strašně neochotnej,ale jinam se mi nechce, snad to u něj už doklepu a pak zase jen kontroly 1krát za rok 😝

helcenka
14. dub 2012

Holky, ty vycházky můžou být v tahu - tedy najednou nebo i rozdělené. Pokud se jedná o bezproblémové těhu, tak si myslím, že je to na domluvě s doktorem.
Třeba můj dr. je třeba i ochotný napsat vycházky podle vlaků nebo autobusů kvůli dojíždění do města... 😉

anina32
14. dub 2012

Já jsem na neschopence od loňského prosince. Jsem po IVF. Zatím bez kontroly. První dva týdny bez vycházek, potom mi v sanusu napsali dvě hodiny dopoledne a dvě odpoledne. A když mě pak převedli zpátky k mému doktorovi tak mi okamžitě nabídl to maximum 6 hodin, domluvili jsme se jak to chci, a pak to jenom preskrtl na lístku a napsal ty nové časy. Úplně bez problémů, tak mě překvapuje že s tím někde dělají takové cavyky. Mimochodem můj gynekolog je již také hluboko v důchodovém věku.

kamino
14. dub 2012

Take nemam problem,na neschopence jsem od listopadu,vychazky 6 hodin,kontrola zadna.

werunqa
14. dub 2012

Ja byla cele tehu na neschopence, nez jsem presla na MD a za celou dobu na me nikdo nebyl.. 😉.A od 2 mesice jsem mela vychazky neomezene az do prechodu na MD 😀

twininky
20. dub 2012

Od 20.1. jsem na neschopnosti, jelikož sem se do 12tt proležela, PN jsem si nevybrala dobrovolně, vycházky mám psané od 10h do 16h, 29.2. v 16:07 na mě přišli, 20.3. v 16:05 na mě přišli, dnes 20.4. na mě přišli ráno před 10tou a v 16:05 a jelikož sem byla u lékaře celý den tak mě nezastihli, nyní musím jet znovu k lékaři, aby mě vyplnil papír, který musím do 3 dnů poslat, a udat časy ve kterých jsem se pohybovala... krásné těhotenství nám někdo na vrchu nařídil, 6ti hodinové vycházky jdou opravdu báječně vymyšlené, Dr řekne: Ale vy nejste nemocná vy jste JENOM těhotná, fajn, ale kontrola léčebného režimu si myslí něco jiného.... vše píšu velmi ironicky a docela mě tenhle zákon přestává bavit 😖

majinka1981
20. dub 2012

Jsem tedy ráda, že mám v pohodě doktorku. Řekla jsem jí že mě to v práci už nebaví, tak mi napsala rizikový. Nejdřív neomezené vycházky a pak když to kontrolovala sociálka, tak to přepsala v pohodě na šest hodin a ještě se mě ptala jak to potřebuji. Asi můžu být ráda, že mám zrovna jí.

kremilekavochomurka
20. dub 2012

@twininky Jej, to mi je líto, že Tě takhle kontrolují. Taky jsem si PN nevybrala - jsem na ní už druhým měsícem, ale prozatím nikdo nepřišel. Spíš by mě zajímalo, jak to řešit třeba v létě, když bude přes celý den příšerné parno a třeba čas na vycházku by byl spíš až k večeru. Jenže vycházky se prý smí psát jen do 19:00... A u nás v činžáku se s bříškem asi uvařím.☹ Přeju co nejpevnější nervy s byrokracií...

twininky
21. dub 2012

@majinka1981 já mám doktora taky vpohodě, ale taky debily z práce který posílají kontrolenky stále pořád a na všechny 😖

twininky
21. dub 2012

@kremilekavochomurka no to bude tedy děs v létě, to Ti nebudu zase závidět já ☹ ... já mám možné východisko, že si od půlky června totiž začnu vybírat starou a pak novou dovolenou, ale do tý doby ještě musim bojovat s debily, který v životě nerodily a děti nenosili.... 😀 pak že je těhotenství nejkrásnější období života ženy 😠

twininky
21. dub 2012

A navíc proč bychom si měly plácat vycházky na kontroly? budu se schválně teď objednávat absolutně mimo vycházky...

petrajavor
21. dub 2012

Tak já jsem poslední dva dny na neschopence,bydlíme kousek od Zlína a doma jsem byla od 5.1. do 22.4. a pokud nikdo nepříjde dneska nebo zítra tak u mě nikdo nebyl 🙂

kremilekavochomurka
23. dub 2012

@twininky Tak to budu tiše závidět.😉 Vybírání dovolené u mě v létě bohužel nehrozí, protože ke konci června mi končí i pracovní smlouva. Takže si dovolenou budu vybírat jen v tom červnu... Snad už Ti nikdo na kontrolu nepřijde. Přijde mi to skutečně na hlavu postavené takhle často Tě kontrolovat... Asi nejlepší bude myslet si své a zbytečně se takovými lidmi nezatěžovat.😉

twininky
23. dub 2012

@kremilekavochomurka já mám smlouvu do r. 2017 takže proto ta dovolená, dneska sem byla zrovna vyřizovat ty paíry u Dr. no tovíš, netvářil se extra nadšeně ale napsal mi to, je to hrozně nepříjemný, no ale sem zvědavá jak to dopadne... už chci aby byl červen, tohle je domácí vězení 😖 dělají z nás jako kdybysme předstírali nějakou chřipku nebo co, sou to fakt šmejdi, Tobě přeju ať Ti dají taky pokoj a nikdo na Tebe neleze 😀

smima
24. dub 2012

Ahoj holky, mě kontrola nepřišla nikdy a to jsem byla na nemocenské půl roku, těhotenství a následný potrat. Teď jsem znovu na nemocenské - těhotenské, vycházky mám 6 hodin denně a vím z minula, že jsem potřebovala na 3 dny odcestovat mimo bydliště a jen jsem to oznámila doktorce a ona si to poznačila, že budu v určitých dnech mimo domov.

montz
28. dub 2012

Ahoj podle mého názoru kdo je na rizikovém těhotenství má sedět doma max.projít se(nakoupit).Ale např.já jsem doma jen kvůli práci(nosím těžké věci)proč bych nemohla mít jinak vycházky.Mělo by se taky ohlížet proč je budoucí maminka vlastně doma.Mám staršího syna a jen kvůli mě musí chodit v 17hod.domů.Blíží se léto normální lidičky vychází ve 4 ven a já musím domů.Nevím na co ty vycházky budu mít když budu zalezlá doma před sluníčkem 😢..Už ať je září a já mám mateřskou.Tady v tomhle státu je všechno na prd.mějte se pěkně krásné léto snad bude více zataženo ať netrpíme doma.My co jsme nechtěně doma skrz zaměstnání.Jo a kontroly max.do 20 pak jdu spát.

montz
28. dub 2012

@smima to ti závidím já potřebovala odjet tento víkend a dr.mi řekl že to není jako kdysi(před 7lety když jsem čekala první).Musela jsem vypsat žádanku na socku pak by mě to musela schválit posudková.je to všechno jedna hnusná banda.chodí na nás kontroly a platí takovou almužnu.

pilarka333
30. dub 2012

@evlyn To by v laborke musela nejaká neriziková práce existovať....(o:

jiricek_baru
1. kvě 2012

ne, že bych Vám holky nevěřila, jak to na té neschopence funguje, ale snažila jsem se dohledat nějaké blžší korektní informace z důvěryhodného zdroje, ale bohužel pravidla o hodinách, kdy může a nemůže kontrola dorazit jsem nenašla, ale tady je to v celku hezky rozepsané.
http://www.cssz.cz/cz/o-cssz/informace/zivotni-...
Ale stejně nechápu, jak je možný, že známá má neschopenku v těhu od obvoďáka a má vycházky neomezeně 😕 Taky bych chtěla mít takové štěstí 😉

mufinka26
1. kvě 2012

ahoj holky já sem byla na neschopence od 11.10 a dneska sem nastupovala na mateřskou, za celou dobu mi nepřišla jediná kontrola a od moji pani doktorky sem měla napsané neomezené vycházky, kteé mi nechala i po novém roce, sice sem stejně nikam nechodila, musela sem ležet, ale i tak, prostě kontrola nedorazila 😉

z4401
1. kvě 2012

@jiricek_baru Ahojky, čtu, že píšeš, že známá má neschopenku od obvoďáka na vycházky neomezeně a tak by mě jen zajímalo, zda jí je dal už v letošním roce, kdy je to zpřísněné a nebo ještě loni 2011 a z jakého důvodu, že má neomezeně. Co jsem tak četla, tak je to šíleně komplikované, že by musel zažádat speciálně sociálku o udělení vycházek s napsáním důvodu, je na to nějaký formulář. Ptám se ptoto, že nejspíš brzo budu řešit stejný problém 😉

kupi
3. kvě 2012

Ahoj už jsem to sem někam psala, ale já mám taky neschopenku od ledna 2012 a mám neomezené vycházky, takže to určitě jde, záleží asi na doktorovi, nemám je od obvoďáka, ale napsal mi je sám od sebe doktor na gyndě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru