Kontroly na práce neschopné těhotné. Přišly na vás?

eicul82
9. led 2012

Přišla na někoho z vás kontrola ze sociálky, když jste měly neschopenku kvůli rizikovému těhotenství? Slyším dost názorů, že na těhotný nechodí a z mého okolí znám jen jeden případ, kdy na kontrolu přišli a to opakovaně.... 😒 Tak jsem si řekla, že udělám průzkum 🙂

eficenka
4. říj 2012

@lucka
ahoj, ano doopravdy platí jen 6 hodin denně, zkoušela sem žádat o více, ale je to jen pro lidi s rakovinou atd...
Jinak čas vycházek si určuješ sama a je jedno kdy, vycházky se můžou od 7-19 hodin....
naštěstí už sem na mateřské, byla sem na neschopence 7 měsíců a ani jedna kontrola, ale znám holky, na které chodí kontrola i dvakrát týdně...

awdwa
11. říj 2012

Teraz už s kľudom možem povedať, že u mňa žiadna kontrola nebola. na neschopenke som bola od 20.6 do 5.10 takže cca 3,5 mesiaca. Vychádzky som mala 5 hodín denne, no nedodržiavala som ich vždy. Bolo leto, peknné počasie a nechcelo sa mi sediať zavratá v byte, takže sme občas odjeli aj na pár dni na chatu za Prahu. Jedine na čo som nemala odvahu, bolo odcestovať k našim na slovensko. Myslím že je dobré mať niekoho, kto vám vo vašej neprítomnosti vyberie schránku, skontoluje či tam nemáte lístok, aby ste mohli rychle reagovať.

lucka_85
28. lis 2012

Přidám svou čerstvou zkušenost, bydlím ve větším městě, na PN jsem kvůli rizikovému těhotenství od 6. 11. a dnes si mě byla sociálka zkontrolovat..

arinikac
29. lis 2012

Byla jsem na PN od půlky července do 27.11. a nikdo na mě nepřišel. Bydlím na vesnici v plzeňském kraji.

pavlinka21
4. pro 2012

Sedím doma od 1.7 2012 (dělám v nemocnici na Áru a tam těhoné být nesmíme) pořád nikdo nepřišel.Bydlím na Praze západ,ve vesničce a stále čekám a modlím se at už je 28.12 kdy mi PN končí .....

duch
4. pro 2012

Taky přidám zkušenost,jsem z Olomouce ,na neschopence od konce srpna a už jsem měla jednu kontrolu

maximka33
22. led 2013

Tak mi právě přišla kontrola ze sociálky na neschopenku!!! asi jsem si to přivolala. ale mám štěstí, zrovna dnes jsem přes oběd byla pryč - kouknout se na malého ve školce, jak obědvá. UFFFFF 🙂 a mám na pár měsíců vystaráno ne?

miranda77
24. led 2013

@maximka33 😀 ... v kolik přišli?

maximka33
24. led 2013

@miranda77 asi v jednu, zrovna jsem obědvala. taky už jsi měla kontrolu?

miranda77
24. led 2013

@maximka33 ne, ne já půjdu PN až teď od 1.2. ... a doufám, že se k nám do zapadákova nikdo hrabat nebude ... třeba v noci apod. 😀

anina32
24. led 2013

Já byla na neschopence od 2.12.2011 až do 15.7.2012 a žádná kontrola nepřišla. Jsem z vesnice, královéhradecký kraj.

pavibee
4. únor 2013

@evelp Třeba si úřady myslej, že to těhotenství někdo simuluje 😀 😀 😀

slithice
9. dub 2013

@miranda77
@maximka33 ahoj, myslite ze kdyz mam kontrolu na gynde v patek 9,30 ze by v ten den prisla kontrola? mam vychazky az 13-19 hod, jestli treba prijdou v 11 nebo tak... kdyz uz budu v Praze sla bych na nakup veci pro mimi 🙂 diky

maximka33
9. dub 2013

@slithice když jdeš k doktorovi, tak to buď v klidu, já to taky vždy spojila s nákpem. a mně přišla kontrola už podruhé!!! naštěstí kolem oběda, to fakt poctivě bývám doma. ale prý si mě vzal pán jen do počtu a nic by nehlásil, kdybych nebyla doma, že je proti tomu kontrolovt těhulky. tak už se tolik nebojím!!! je dobré mít to trochu domluvené s gyndou, kdyby něco. mně to doktorka sama nabídla, že by pomohla, kdyby byl náhodou problém. (jen jsem si postěžovala na vycházky, že je to někdy málo hodin)

miranda77
9. dub 2013

@slithice když budeš u doktora, tak to je omluvený - píše ti to i do neschopenky ... ten den si pak už dělám co chci 😀 ... taky mám vycházky 13-19h

consti
29. dub 2013

Ahoj, taky jsem na neschopence. Jenže mám daleko rodinu, takže bych ráda za tu dobu, co budu na neschopence k nim alespoň párkrát na pár dní přijela...Předpokládám, že i v tom přechodném místě budu muset dodržovat vycházky. Chodí kontroly i tam? Nebo když je to na pár dní, tak se na to vykašlou?? 😎

zuzna7
16. kvě 2013

dievcata nemate niektora skusenost s odcestovanim pocas neschopenky? ja som z vychodneho slovenska a chcela som tam zajst na tyzden medzi dvoma kontrolami u dr. sestricka mi povedala ze to neprichadza v uvahu a ze by som o to mala ziadat 6 tyzdnov predem!!! alebo nech si ukoncim neschopenku a vezmem dovcu v praci a potom zase na neschopenku..doma som zatial mesiac a kontrola neprisla ani raz.

luhace
22. kvě 2013

mne povedala, ze staci 2-3 tyzdne predom povedat

pindrusice
1. čer 2013

Já se taky bojim, že mi přijdou. Mám vycházky od 10.00 - 16.00 a občas se ráno stane, když jdu např. na těhotenskou jógu že odcházim na autobus už před desátou. Chtěla jsem si vzít týden dovolenou, abychom mohli k moři. Ale nakonec jsme to odvolali úplně. Zatím jsem na neschopence od 9.5. a do začátku září to ještě bude pár týdnů. Ale je fakt, že si chci ještě před nástupem na mateřskou vybrat celou dovolenou.

andrejkaa22
10. srp 2013

Taky se přidám, jsem NP od března co jsem otěhotněla, páč jsem měla neskutečné bolesti do třetího měsíce, nemohla jsem jezdit autem tam mi bylo ještě víc zle, někdy mi přestaly fungovat ruce i nohy, párkrát jsem i upadla, no prostě mazec, měla jsem hodně moc velké problémy a kontrola na mě byla už dvakrát, samozřejmě jsem byla doma, když jsem se kolikrát nepostavila na nohy 🙂 teď, jsem v pátém měsíci a už je to dobrý, ale vycházky se teda snažím dodržovat pokud možno vždy, ale je jasné, že to prostě někdy nevyjde.Hodně štěstí všem.

pt1981
28. bře 2014

Holky, zítra je u nás bazárek dětských věciček, je to sobota a dopoledne, jen dvě hodinky, ale v době, kdy nemám vycházky. Jsem na rizikovým. Risknout nebo ne...?

domca89
28. bře 2014

Ježiši tak málo vycházek? Já musím na neschopenku třeba jen proto, že mám těžkou chlapskou práci a ještě k tomu v noci. Jinak mi v podstatě nic není, ale sídlo firmy mám 240km od domova a dojíždět za jinou prací přes den by se mi nevyplatilo. Tak si nedokážu představit, co budu dělat s tolika volnýho času doma. ☹ Neschopenku bych měla dostat snad už v pondělí a nebo až od 7.4., ačkoliv doktorka tlačí abych si ji vzala co nejdříve.

tarra27
28. bře 2014

nikdy nepřišla a i kdyby, můžeš říci, že jsi jela do lekarny, že ti nebylo dobře, tak pro paralen (paralen v těhu můžeš)...a nikdo nemůže říci ani ň....

lucyanek
28. bře 2014

@pt1981 O víkendu kontroly nechodí? Nebo snad jo? Doufám, že ne, páč to jsou jediný dny, kdy si můžu volně jít kam chci 😒 Jinak mám vycházky 14-18 hodin, prý víc hodin nedává. To je jak vězeň a už nevím, co mám doma celé dny dělat 😝

@tarra27 Nevím, jestli by se to dalo okecat, když by tě doma nezastihli? Jedině se domluvit s doktorem, aby potvrdil, žes byla u něho...

Ještě 3 týdny a jdu konečně na MD!! Nemůžu se dočkat!!

pt1981
28. bře 2014

@lucyanek díky moc..., taky jsem to tak slyšela, ale nevím... Risknu to a jak radila tarra27, v nejhorším zkusím říct, že jsem jela do lékárny. Ten bazošek mám od domu deset minut cesty, jsem na nědině, tak snad mě nikdo nepráskne... Chtělo by to někoho známýho na socce a přímo se zeptat, jak to je s víkendovýma kontrolama... To jsou starosti ☹ Díky, holky. Písnu, jak to dopadlo 🙂

t_novotna
28. bře 2014

@pt1981 Mě za 7 měsíců pracovní neschopnosti nepřišla kontrola ani jednou 😉

rozzaarka
28. bře 2014

16.10. - 26.1. Praha bez kontroly 🙂

pt1981
28. bře 2014

já jsem taky doma od 7.1. a vzduch je čistý. Jenže jsem poseroutka a vycházky dodržuju úplně přesně. Snad mě hned zítra nenačapou 😀. Ségra měla na rizikáči kontrolu každej měsíc...

bunny123
28. bře 2014

Mne za 5 mesicu taky ani jednou, Ostrava.

pt1981
29. bře 2014

Holky, tak jsem nákup zvládla bez úhony. Byla jsem zpět za půl hodinky a naštěstí nikdo nepřišel. Teď už čekám na druhou, kdy mi vycházky začínají a huráááá ven!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru