Kontroly na práce neschopné těhotné. Přišly na vás?

eicul82
9. led 2012

Přišla na někoho z vás kontrola ze sociálky, když jste měly neschopenku kvůli rizikovému těhotenství? Slyším dost názorů, že na těhotný nechodí a z mého okolí znám jen jeden případ, kdy na kontrolu přišli a to opakovaně.... 😒 Tak jsem si řekla, že udělám průzkum 🙂

eevvaa
7. říj 2014

já byla na neschopence od 17.2. do 27.9 a ani jedna kontrola 🙂, jsem po IVF, takže proto tak dlouho, vlastně jsem doma od začátku.

bielamacka
14. říj 2014

pozítří mi začíná mateřská, na neschopence jsem od 12.6. a nikdy nikdo nepřišel. Nevím, jaké faktory na to mají vliv. Slyšela jsem, že kontroly chodí na těhotné především na udání, třeba když nějaký "milý" soused nemá co lepšího na práci a podobně.....

snezenka123
16. říj 2014

Ahoj, tak u mě byli dneska, mám vycházky hodinu ráno(kvůli dětem)a odpoledne zbytek těch 5 hodin. jsem na neschopence od začátku září, ale paní kontrolovala i ještě jednoho pána od nás ze vchodu-takže podle mě to brali nějak komplexně, podle bydliště a nemocenský...přišla v 10.35
Českolipsko

zdeenula
16. lis 2014

prisli v 6 měsíci kolem 10 dopoledne. Paní měla seznam a kontrolovali podle mě všechny okolo. Kroměříž

happylenulka
19. lis 2014

na PN jsem od 15. října a dnes první kontrola. Naštěstí úplně v pohodě, čas 12:50. ale podle mě hraje i roli místo bydliště.... když někdo bydlí někde na vesnici, tak na to spíš kašlou, jak když někdo bydlí v centru Brna... ale byla jsem dost překvapená :D

veru921
10. pro 2014

ahoj,, jsem na neschopence při rizikovým od 13.11. a kontrolu jsem měla 2.12. ve 12:40 a to mám vycházky od 13:00.. takže chodí.. bohužel chodí :/

pulpk
11. pro 2014

@veru921 to je mazec. Vychazky sice dodržuju, ale bojím se, abych nepřeslechla zvonek, nebo nám někdo
nesundal nálepku ze zvonku. Bylo by blbý přijít o peníze kvůli neslyšícímu zvonku.. ☹

veru921
13. pro 2014

@pulpk No taky jsem docela koukala.. my teda máme zvonek přímo debilní, jinak to říct nejde, strašně drnčí.. ale je lepší když někdo přijde aspoň budeš vědět jestli je to blb nebo normální člověk.. já mám docela štěstí, ze to byl docela příjemný starší pan.. tak doufám, že nějaký naschvály nebudou.. jinak si nemyslím, že by nám sebrali všechny peníze.. myslím, že by nám to maximálně snížili.. navíc pokud máš dobrýho doktora a náhodou nebudeš doma tak by ti mohla doktorka zpětně napsat že si třeba byla na kontrole 🙂 je to fakt hrůza ale :/

pulpk
14. pro 2014

@veru921 No je dobrý vědět, že chodí i chvíli před vycházkama. Všechno je to o lidech, snad nepřijde nějaký blb.. Nevíš náhodou, jestli chodí i o Vánocích?

veru921
15. pro 2014

@pulpk hele Vánoce vůbec netuším.. ale zajdu si na čssz a zeptám se že chci trávit štědrý den u rodičů a druhý svátek u manželovo rodičů, že jim dám adresu a napíšu čas od kdy do kdy kde budu.. zkusím to a dám vědět;)

ladyella
15. pro 2014

Přidávám svojí zkušenost, na PN jsem od 13.11, kontrolu jsem měla teď v pátek 12.12. v 11:30 vycházky mám od 13h-18h. Bohužel jsem teď našla lístek že mě nezastihli, byla jsem ve vaně,vykoukla z okna v ručníku a než jsem se oblíkla, byli pryč. V tu chvíli mi nedošlo, že to mohla být kontrol, tak jsem to neřešila. Dnes jdu do schánky a čumim jak puk 😨 😨 😨 oho pána kontrolora jsem viděla, teď jsem mu volala a že hot to vubec nezajímá, strašně nepříjemnej proč mu jako volam a že si mám dojít na ossz a že mi určitě zkrátí nemocenské dávky, no jsem hotová ☹ a ještě na tom oznámení píšou, že můžu platit až pokutu 20000Kč 😨 😨 😨 Jinak bydlím v okrese Plzeň - Jih na vesnici, takže ani sem nejsou líný dojet 😀 a moc prosím @luciinka001 - četla jsem, že jsi také musela na ossz, na tom papírku je napsáno ať se dostavím s vysvětlením na ossz, to vysvětlení se mnou sepíšou tam nebo si to k tomu napsala ručně? hned tam dnes pojedem tak abych byla připravená 😔

luciinka001
15. pro 2014

@ladyella Ona mi pomohla s tim co tam mam napsat..docela me strasili ale pak mi "vzali" penize pouze za ten den 🙂

ladyella
15. pro 2014

@luciinka001 děkuji moc za tak rychlou odpověď 🙂 snad tam bude také někdo tak hodný a né ten bručoun se kterým jsem mluvila 😒 Ještě jednou děkuji, nic teda teď sepisovat nebudu.

luciinka001
15. pro 2014

@ladyella neni zac,ja sem si jen jakoze pripravila co tam cchci psat a bylo 🙂 snad to bude dobry jak u me 😉 hodne stesti

fykyska
15. pro 2014

Za celé těhu ani jedna kontrola 😵 😀 ani při jednom UF UF

nissi
15. pro 2014

Tak já byla na nemocenské měsíc (ted uz jsem na MD), bez vycházek. A když jsem měla jet na neplánované vyšetření do nemocnice, tak mi cvakali zuby, jestli kontrola prijde. Vzhledem k tomu, že schránky máme v uzamčeném baráku, tak by se k nim ani nedostali. V nemocnici jsem po nich chtěla potvrzení o kontrole, sestřička mi řekla, že mi to vyplní doktor, doktor zase, že sestra. Tak jsem lítala od jednoho k druhýmu a nakonec doma na to koukám a vidím, že tam zádný potvrzení není. Naštěstí jsem ale měla od nich zprávu pro gyndařku, na které byl mimo jiné i datum a čas. Kontrola asi u nás nebyla, protože při končení neschopenky mi nikdo neřekl, že bych měla problém. Žiju tedy v tom, že kontroly po těhotných nechodí (jak mi tady všichni tvrdili). 🙂

ladyella
15. pro 2014

@luciinka001 snad budou mírný, děkuji 😵
@nissi bohužel, chodí i po těhotných, viz můj příspěvek výše 😒

pulpk
15. pro 2014

@veru921 to by jsi byla zlata, když das vedet 🙂

veru921
26. pro 2014

@pulpk ahoj, promin, ale trochu jiny starosti sem ted resila... jinak sem se na soc ptala a musela jsem zmenit misto pobytu na jenom jednu adresu.. a kontroly chodi i osvatkach tak bachana to..ta pani mi na to upozrnovala, ze ted plno lidi nachytaji.. bohuzel :-\

pulpk
28. pro 2014

@veru921 diky za info. U me zatim nikdo nebyl, tak snad to tak zustane, ikdyz vychazky dodrzuju, pro jistotu. Nedavno jsme meli navstevu a vubec jsem neslysela zvonek, jeste ze byl doma manzel..

mimi1004
28. pro 2014

Na mě v těhu přišli v době, kdy jsem měla vycházku. Bylo to hned druhý den po tom, co mi ji dr. napsala. Takže chodí i na těhule. Ti kontroloři mají jen seznam jmen a adres, diagnozy neznají, tak bacha na to.

damada
28. pro 2014

@ladyella a jak jsi dopadla?

ladyella
28. pro 2014

@damada zatím nevím, papír žádný nepřišel. Jen jsemjim to tam odnesla a pprý to posoudí a přijde mi dopis. Mám ale hodnou doktorku, na zadní stranu my napsala, že jsem na rizikovem a kvůli pokročilému stádiu těhotenství jsem nestihla vylézt z vany a otevřít. Soucitila se mnou, s tímhle novým systémem pro těhotné nesouhlasí a prej doufá, že mi aspoň trošku pomohla a to sníženíppeněz nebude tak moc... a já také. Každopádně bnějaké peníze my určitě seberou 😔

damada
28. pro 2014

@ladyella ☹ tak to je blbý. Ale myslím, že ti můžou sebrat peníze jen za ten jeden den... Tak držím palce 🙂

ladyella
28. pro 2014

@damada jezis kéž by 🙂 děkuji moc

sisinka74
1. led 2015

ja lezela doma v horeckach a staral se o me manzel. Byli jsme doma oba, nikdo nezvonil, ani nebusil na dvere, (to musi, vim to od kamaradky, ktera dela kontroly a stat a cekat nejakou dobu) a na druhy den nasel manzel listek z kontroly, ze me nezastihli. Tak jsem tam udelala tiatr a ten kontrolor ani nemukl. Hlavne se nebat. Ale musite byt v pravu!

Jinak na tehotne se normalne chodi. Nevidim duvod, proc by nemelo. Akorat ty nervy pri venceni pejska. Ten chudak nevi, ze nemam vychazky...a tak se musi zariskovat obcas 😀

evaamy
1. led 2015

Na mě za celyho pul roku nepřišli ani jednou, Praha

kacula85
5. led 2015

Ahoj tak ja kontrola dnes kolem 9:30,vychazky mam od 13:00 do 19:00.dorazil starsi pan,moc mily.prohodily jsme i par slov.Rikal,ze se to hodne zprisnilo a plati to i pro tehulky 😒 bydlim v centru Plzne,urad za rohem,myslim ze je tu budu mit asi casto 🤐

schwarzova4
22. led 2015

Když to tu tak pročítám, tak je to teda mazec.. Já nastoupila na PN právě dnes, pracuji v kanceláři ve středním managmentu, dost ve stresu..Původní plán byl vydržet až do nástupu na mateřskou. Bohužel, teď už třetím týdnem chodím do práce na 8 a odcházím ve 22hodin, pořád ve stresu a už se to prostě nedá. Psychicky jsem na pokraji zhroucení a fyzicky to taky není nejlepší.. Často mě udivuje, kolik těhulek si vyloženě stěžuje na to, že jsou vycházky jen na 6 hodin denně... V mém případě, je to něco úžasného, protože konečně uvidím svět i za denního světla a budu mít čas na sebe, a budu doma v klidu. Mít 6 hodin denně na to, abych šla na procházku, ke známý na kafčo, nakoupit a podívat se ven mi přijde jako naprostý luxus a hlavně budu doma v klidu. dopoledne většinou prospím, tak mám vycházky od 12-18hod. Už mě lámali kamarádky, abych přespala, ale nestojí mi to za to. Když už mám být doma, tak proč bych si měla dělat problémy tím, že tu nebudu ve stanovenou dobu.. A přijít můžou kdykoliv 🙂

tjen
27. led 2015

Já byla těhotná v roce 2012 a na neschopence jsem byla hned od začátku. Během těhotenství na mě přišla kontrola dvakrát. Poprvé to bylo dost nepříjemné. Paní se mě vyptávala, proč jsem na neschopence když jsem "jen" těhotná. Vysvětlila jsem jí to a řekla jí, že si myslím, že na těhotné by kontroly chodit nemusely. Na to mi řekla, že je jedno s čím jsem na neschopence, jednou pobírám od státu dávku, tak si to hlídaj.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru