Kontroly na práce neschopné těhotné. Přišly na vás?

eicul82
9. led 2012

Přišla na někoho z vás kontrola ze sociálky, když jste měly neschopenku kvůli rizikovému těhotenství? Slyším dost názorů, že na těhotný nechodí a z mého okolí znám jen jeden případ, kdy na kontrolu přišli a to opakovaně.... 😒 Tak jsem si řekla, že udělám průzkum 🙂

kamino
6. kvě 2012

@ckei Prave ze me se nikdo na nic neptal,zkratka mi ve ctvrtek dr.na dotaz rekl tento termin a vymalovano😉 zadna moznost volby. Ale tím padem se konci take o 14 dni driv?

ckei
6. kvě 2012

@kamino samozřejmě nástup na MD je platný dle data, který napíše Dr. a když napíše to datum třeba 6týdnů před TP, tak prostě platí to a až od něj se může nastoupit......

kamino
6. kvě 2012

@ckei jasne,ale materska je tusim 28 tydnu, takze cim driv nastup,tim driv konec. Je to tak?

mufinka26
6. kvě 2012

@kamino nene, já taky měla ted nástup 8.týdnů před porodem, záleží jen na tobě, kdy si zvolíš nástup, mě se na to moje doktorka ptala, tím, že sem byla na neschopence úplně od začátku, tak sme to prostě daly už těch 8.týdnů předem 😉

ckei
6. kvě 2012

@kamino jo, jasně, přesně tak to je, ale já radši půjdu dřív, abych měla víc času na přípravu před porodem...;)

kamino
6. kvě 2012

@ckei Vzhledem k tomu,ze se flakam od listopadu,tak je mi to jedno😉 jen me stve to domaci vezeni,ale alespon me to drzi v klidu😉

jiricek_baru
6. kvě 2012

@kamino já sem přesvědčená že je to tak, proto bych chtěla radši jít jen 6týdnů před TP abych měla delší mateřskou po porodu 😉 chci jí jen na dva roky, tak bude každý týden k dobru

ckei
6. kvě 2012

@kamino no, to já na PN půjdu jen max. na 3 týdny, takže proto těch 8 🙂

kamino
6. kvě 2012

@jiricek_baru Ja puvodne uvazovala taky o dvou letech s tim,ze tchyne prislibila pomoc,ale bohuzel ji o vikendu postihla mrtvice,tak budu mit deti 2 ... Clovek mini...z dvouletkou se muzu rozloucit..

eliskarenca
6. kvě 2012

@majinka1981
Já mám TP podle poslední menstruace na 8.7. a podle středečního ultrazvuku na 1.7. a mateřskou mi bude doktorka psát od 24.5.,tak teda nevím 😝 .Na OSSZ mi tenkrát říkali, že se žádá 6 týdnů před TP.

romca13
6. kvě 2012

je zvláštní, že někdo na neschopence má diagnozu napsanou a někdo ne,, jsem myslela že formuláře a postupy jsou u tohoto stejný,,,,

majinka1981
6. kvě 2012

@eliskarenca mě řekla i 8 týdnů předem. Já termín porodu mám o 14 dní šouplí. Protože jsem měla ovulaci až mnohem později. Takže mám podle mě tu mateřskou podle poslední menstruace, ale termín porodu mám až o 14 dní později, možná i déle.

majinka1981
6. kvě 2012

@romca13 mám tam napsanou nějakou zkratku a tu jsem našla na netu, že znamená rizikový těhotenství

romca13
6. kvě 2012

@majinka1981 hm, to je zvláštní,, já ji tam fakt nemám,, a i mi říkal mudr. že na socce právě ani neví, na koho jdou na kontrolu, že se jim už diagnozy neuvádějí, tak neví, že jdou na těhulku,,,,

romca13
6. kvě 2012

@majinka1981 ale už mám před sebou poslední 3 dny PN,, od 10.5. nastupuju na mateřskou

majinka1981
6. kvě 2012

@romca13 já taky 10.5. 🙂

eliskarenca
7. kvě 2012

@majinka1981
Tak to asi jo,jen jsem si říkala, že je to zvláštní, jak to tedy počítají, ale nemám strach, že by si to nepohlídali 🙂 .

eliskarenca
7. kvě 2012

Já tedy na neschopence taky diagnozu nemám uvedenou.

eliskarenca
7. kvě 2012

Jak se jinak dnes holky máte a jak Vám je 🙂 ?Já po ránu docela v poho, ale jak se překlene 12Hodina, tak nic moc.Doufám, že už to tak nebudu mít, až do konce, to by mě asi piclo 😖 .Čekám na 10hodinu na vycházky a zajedu si do Bečvár nakoupit a do lékarny pro meduňku, vyzkouším.Čajiky sice moc nemusím, ale když by to pomohlo, včera mi to jedna známá poradila, tak uvidím 🙂 ?

jiricek_baru
7. kvě 2012

@kamino je tak to mě mrzí! pravda je, že člověk nikdy neví, co ho opravdu čeká. No uvidíme, tak hlavně ať se tchýně brzy uzdraví 😉

kamino
8. kvě 2012

@jiricek_baru A to mne minuly tyden navic okradli v metru,vsechny doklady,fotky z Utz,kartu do Makra..tak jsem to vcera jela vyrizovat. Na obcanku poradnik 2 mesice,asi budu rodit na pas. Jinak tchynce se pritizilo,od vcerejska nechodi a snad ve ctvrtek ji budou operovat. Ach jo..

jiricek_baru
8. kvě 2012

@kamino Koukám, že pořekadlo:když už tak už, opravdu funguje. Tak hlavně, že ti nic neudělali a mimís je v pořádku 😉 Tak snad už sis tu smůlu vybrala 😉

kamino
8. kvě 2012

@jiricek_baru Taky doufam,jen mne trochu desi to,ze jsem na tchyni strasne spolehala,ja jeste nikdy nedrzela dite v ruce,v zivote neprebalovala a manual mi k tomu asi taky nedaji..a do toho starost o tatu,i mamu,vareni,a.t.d. Bojim se ze to nezvladnu..pritel je cely den v praci,jsem rada,ze prijede ve 20h a k tomu i vikendy,chtela jsem latkovat,tak to taky padlo. Doufam,ze se to bude po te operaci jen lepsit,sama se ztezi napije - s bryndakem..

djn
23. kvě 2012

@kamino ty čekáš první? čtu si tady tvoje pocity a myslím, že jsem na tom velmi podobně, předevčírem jsem u kamarádky fňukala, že jsem bez zkušeností a bojím se, že nebudu schopná se o dítě postarat (všichni okolo mají mimina, ale já jsem nikdy žádné ani nechovala, s kočárem nejezdila, nic), ale kamoška mne uklidnila, že v porodnici jsou hodný sestry a všechno nás, prvorodičky, naučí a ukážou, je to prý jejich zodpovědnost a dokud nebude mamina schopná se postarat, tak že dítě nevydají, a ještě k tomu prý se snaží na pokoj dávat prvorodičku plánovitě k již zkušené mamině...

kamino
23. kvě 2012

@djn Díky za povzbuzení,uvidíme....už jsem rezignovala,říkám si,ze jsem odchovala pár vrhu psů,pár jich vycvicila,ze bude stačit zapojit zdravý rozum a snad to půjde. Jen jsem zmatená s té spousty pomůcek a kosmetiky a jiných potřeb...ale to fakt půjde asi až za pochodu...

klases
4. čer 2012

mě teda štve že zrušili nepřetržité vycházky pro těhotné..je sice pravda že 6 hodin vycházek bych řekla že je dost spíš mě to štve z důvodu toho, že jsme s přítelem chtěli jet v létě na dovolenou a bohužel ☹

kopretina3
4. čer 2012

Klases, na dovolenou jet můžeš, když si požádáš u svého gynekologa o změnu místa pobytu po dobu dovolené.

ellionor
4. čer 2012

Holky chcela by som sa opýtať ako to je s tou PN.... pracujem na pošte a asi to tam do nástupu na materskú nedám, tak by ma zaujímalo ako sa postupuje...stačí keď dr. poviem, že to tam nedávam a on mi napíše PN či ako? 😅

remenova
5. čer 2012

Kopretina3- já, když jsem byla na gynekologii s prosbou o změnu pobytu během nemocenské, tak mi řekl, že to není možné, že si musím vyplnit žádost na OSSZ a čekat na její schválení. Přičemž mi zdůraznil, že se moc často nestává, že by to někomu schválili, že by pro to musely být zvlášť vážné důvody...trochu jsem z toho byla v šoku, ale neměla jsem náladu se s nimi dohadovat...tak by mne zajímalo, jak to tedy doopravdy je?

romca13
5. čer 2012

@kopretina3
@klases no ale to by ty vycházky 6h denně musela dodržovat i na adrese na dovolené, kam chce jet,,, pokud je to v rámci ČR... poku je to do zahraničí, tak si musí podat žádost o povolení na sociálku a ta to musí schválit,,ale teď nevím, kolik dnů na to schválení mají a nemusí to schválit :(

@remenova jak už jsem psala výše,,, pokud chceš být po nějakou dočasnou dobu na jiné adrese v rámci ČR - stačí, když dr. pošle oznámení na sociálku od kdy do kdy budeš na jaké adrese - musí se to poslat dopředu tak, aby v den, kdy budeš již na jiné adrese to měli na sociálce písemně oznámeno, takže minimálně 3 dny,,, pokud chceš jet do zahraničí, pak teprve si musíš podat žádost na socku na schválení,,,, zjišťovala jsemsi to přímo na sociálce jak to je,,, protoež jsem potřebovala být 3 týdny u našich, tak jsem chtěla mít argumenty a mít to ověřené, než jsem šla k doktorovi ho o to žádat,,, je to pro doktory práce navíc, proto ti možná nevyhověl,,, ale nárok na to máš,,,

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru