Kontroly na práce neschopné těhotné. Přišly na vás?

eicul82
9. led 2012

Přišla na někoho z vás kontrola ze sociálky, když jste měly neschopenku kvůli rizikovému těhotenství? Slyším dost názorů, že na těhotný nechodí a z mého okolí znám jen jeden případ, kdy na kontrolu přišli a to opakovaně.... 😒 Tak jsem si řekla, že udělám průzkum 🙂

sisinka74
4. únor 2015

@jalenja tak to mi pak kamaradka ze socialky lze, nebo co 😀 Na kontroly chodi dle pracovni doby a ta je od 7:00 - 17:00. Po 19:00 hodine uz nemusis otevirat nikomu. To by mohl chodit zamestnavatel. Ale ty, jako nemocna, uz otevirat nemusis. Clovek napr. s horeckou, uz bude zalezly v pelechu. Navic ja bych v zime ve 22:00 neotevrela ani manzelovi.
Nevim, jestli je to nekde jinde jinak, ale nase socialka soboty, nedele, svatky, nechodi. Ale zamestnavatel muze, to je jasne, ale myslim si, ze po 19. hodine by nemocneho nemel otravovat. To by ho musel nacapat mimo domov.

jalenja
4. únor 2015

sisinka74, ja som chodila na kontrolu PN pracovníkov s fabriky, dali nám zoznam ľudí s fabriky a šla som na kontrolu, ale po pravde nikdy po 20:00 som nešla ani pred 8:00.prvých 14 dní to ma nastarosť zamestnávateľ, sociálka možno víkendy nechodí ale zamestnávateľ si to niekedy želá.

merilinka
4. únor 2015

Ano,chodí,Českíá Lípa,prvních 14 dnů nic a pak druhý den,co měplatila sociálka přišla paní,byla velice milá. Jsem na rizikovém a budu až do porodu a pak asi i celé 6 nedělí. Prostě beru peníze v podstatě za nic,tak chápu,že mají právo mě kontrolovat a dodržuji to,nestojí to za to. 6 hodin denně myslím,že je celkem ok.

teriska94
21. únor 2015

@eicul82 včera jsem ukončila neschopenku (nastoupila na mateřskou) od 16.8.2014 a za celou dobu nikdo nepřišel 🙂

ladyhacek
21. únor 2015

Ke me také nikdo nepřišel. Okr, Nymburk. 🙂. Osobně bych stejně nic neriskovala vyjít s 6000 je těžké a nedovedu si to představit bez nich.

kamunu
23. únor 2015

Jsem na nemocenské od půlky prosince, kontrola na mě byla hned začátkem ledna, jejich chybou mě ale hledala na špatné (staré) adrese, neschopenku mám psanou jinde. Od té doby zatím nic, ale možná proto, že po tom, co mě nenašli, volali na gyndu a zjistili, že jsem těhotná. Tak jsem zvědavá, jestli přijdou do konce bžezna, než mi začne mateřská.

makak21
23. únor 2015

Byla jsem na neschopence od začátku září, kontrola dorazila na začátku ledna. Bydlím na vesnici a taky dojeli. Shodou okolností mě doma nezastihli, partner ten den lehnul s horečkama a já se uklidila pro jistotu k rodičům (bydlí hned v domě vedle). Bohužel jsem tuto skutečnost nenahlásila, stačilo by i jen ráno zavolat na sociálku, takže ač jsem s paní z kontroly mluvila hned před domem (partner mi volal), dočkala jsem se menšího postihu, ale vzaly v potaz důvody a vše se vyřešilo 🙂

domi2911
23. únor 2015

tak ja jsem marodila od 3 mesice . a kontola za tu dobu byla u me 3x . nastesti vždy doma.

tria002
23. únor 2015

Doma jsem byla od kvetna do konce ledna. Liberecky kraj. A kontrola u me nebyla.ani jednou. Vychazky jsem mela od jedenacti do peti.

marcinek
23. únor 2015

@kamunu ted me rekni jak ty adresy kontroluji? ja nejsem tehotna, marodim doma se zady a mela jsem tu kontrolu 10 min. po skonceni vychazky na zacatku února. Byli na adrese, kde uz skoro 6 let nebydlime 😲 😲 a na neschopence mam adresu spravnou.Dozvěděla jsem se to nahodou, když jsem volala na OSSZ, ze za celou dobu mi neprisly zadne peníze, tak co se deje. Nikdo ti nezavola v dnesni době plne mobilu, když nechaj papir ve schránce, kde nebydlis. No ale u me je to spis na udani od zamestnavatele mam dojem

kamunu
23. únor 2015

@marcinek To by mě taky zajímalo, nechápu já ani doktorka :D Na té adrese jsem bydlela asi před 6 lety,taky 🙂) Je to stejná vesnice, tak asi nekoukli na číslo popisné nebo fakt nevím, jak si to vysvětlit :D Mně teda dala druhý den vědět sestřička od dr., protože tam hned volaly a naštěstí se to vysvětlilo hned. Pak jsem je očekávala každým dnem a zatím nic.

marcinek
23. únor 2015

@kamunu no ja si to pak vypátrala sama, protože jsem se ho ptala do jake schránky to hazel, ze tam nic nemam a když mi řekl jinou nez mame, tak mi to bylo jasny. Prave to taky mame v jedne obci. Takze mam podezreni, ze dostal maila od myho zam., co kontaktoval doktora z práce (kde jsem to asi tehdy zapomela zmenit, jinak pouzivam celou dobu současnou adresu) a koukl jen na dobu vycházek. Jinak si to neumim vysvětlit.A manzel volal tomu klukovi, co tam bydli ted a opravdu tam ten listek byl. A sestřička byla prekvapena, ze jsem mela kontrolu, pry u nich nikdo nebyl.

lucienkas
23. únor 2015

Na mě kontrola přišla, hned první týden co mě platila sociálka asi pul hodiny před začátkem vycházek 🙂 pak už po celou dobu neschopenky se neukazali 🙂

lendulka212
26. únor 2015

Já měla kontrolu také hned během prvního měsíce. Samozřejmě jsem doma nebyla, ale pan doktor mi napsal potvrení, že jsem byla na kontrole. A sestřička se tomu také divila, ale říkala, tak to už jste dnes třetí.

hromka35
28. únor 2015

ahoj, nevíte zda hodiny vycházek - riziko kontroly platí i o víkendech/svátcích ? Nebo kontrola chodí jen v pracovních dnech? a jestli sociálka může na kontrolu až po uplynutí těch prvních dvou týdnů nebo i kdykoliv na začátku PN? pokud se už o tom tady mluvilo tak se omlouvám a díky za odpověď..

zuzanazari
2. bře 2015

@hromka35 Myslím, že můžou přijít kdykoliv. Vzhledem k tomu, že peníze jsou za každý den v měsíci.... A na kontrolu chodí, jakmile vám začne platit nemocenskou sociálka a ne zaměstnavatel.

deathy
3. bře 2015

Chtěla bych se zeptat... jak je to, když by mi třeba přijela kontrola a já zrovna byla u lékaře, ale né se sebou, nýbrž např. s dcerou či manželem. Už se nám totiž stalo, že jsem prostě musela mimo vycházky s dcerou nebo večer v 8 jsem vezla manžela na pohotovost, protože on by se tam sám neodvezl (úraz nohy)... Jak by se tohle řešilo?

marcinek
3. bře 2015

@deathy ti vystavi potvrzeni nebo si tam sociálka zavola a oni to potvrdi, ze jsi tam byla. I na pohotovosti si pisou cas. Otazka je, kdyby jsi tam cekala třeba 3 hodiny, a oni by napsali, ze jsi tam byla v 11 vecer, zatímco kontrola u tebe ve 20 hod. to nevim

hromka35
4. bře 2015

Správně by si měli na pohotovosti každého zapsat s časem kdy přišel a ohlásil se sestře-t.j. odevzdáš průkazku pojištěnce a oni si tě zapíšou do pořadí, aspoň u nás se tak dělá, rovnou i sestra zadává do počítače, takže je to i v systému..popřípadě když vím že jsem v PN tak na to personál upozornit že ty časy musí sedět..vše záleží od lidí.

deathy
4. bře 2015

Tady ty pražský pohotovosti... no, nikdy se nikdo neptá, prostě se čeká v řadě, pokud čl. není vyloženě asi na umření.
Ale zase čas by se asi dal dokázat zaplacením poplatku, protože na tom útržku je čas, kdy to člověk z tý bedny vyjel. Zrovna třeba s manželem jsme tam čekali hodinu a doma byli až kolem desáté večer. Naštěstí mě tu nikdo nehledal... a to zatím nikdy.
A je teda fakt, že kdyby mi šlo o dítě a jeho zdraví, tak by mi asi byla celá kontrola ukradená...

asyah
6. bře 2015

ahoj holky tady info z oficiálních stránek s časem kontrol:

06. Jaké jsou podmínky a postup pro řešení životní situace

Je nutné dodržovat stanovený režim dočasně práce neschopného pojištěnce, zdržovat se v místě pobytu uvedeném v "Rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti" a dodržovat ošetřujícím lékařem pevně stanovený rozsah a dobu vycházek během dočasné pracovní neschopnosti.
Rozsah může činit nejvýše 6 hodin denně, a to v době od 7 hodin do 19 hodin. Výjimku tvoří případy, kdy je ošetřujícím lékařem z důvodu závažného zdravotního stavu nebo probíhající léčby povoleno, aby si pojištěnec rozsah a dobu vycházek určoval individuálně.
Při kontrole jsou pojištěnci povinni předložit "Rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti", do kterého jim pověřený zaměstnanec OSSZ/ PSSZ/ MSSZ zaznamená datum, čas kontroly a svůj podpis.
V případě, že kontrolor nezastihne pojištěnce v místě pobytu uvedeném na "Rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti", nechá na místě oznámení o provedené kontrole. To mimo jiné obsahuje poučení o povinnosti dostavit se k ošetřujícímu lékaři v nejbližší ordinační den za účelem zjištění, zda dočasná pracovní neschopnost i nadále trvá.
Následně je třeba dostavit se s oznámením k podání vysvětlení (popř. oznámení s vysvětlením doručit) na OSSZ/ PSSZ/ MSSZ. V případě, že byl pojištěnec již uznán práceschopným, sdělí to uvedeným oznámením OSSZ/ PSSZ/ MSSZ.
07. Jakým způsobem můžete zahájit řešení životní situace

V době trvání dočasné pracovní neschopnosti je možné změnit místo pobytu pojištěnce na území České republiky s předchozím souhlasem ošetřujícího lékaře, a to pouze na základě žádosti dočasně práce neschopného pojištěnce.
O změně režimu dočasně práce neschopného pojištěnce v rámci pevně stanoveného rozsahu a doby (povolení vycházek nebo změna doby vycházek) rozhoduje ošetřující lékař.
Individuální rozsah vycházek může povolit ošetřující lékař jen po předchozím písemném souhlasu lékařské posudkové služby OSSZ/ PSSZ/ MSSZ. O souhlas lékařské posudkové služby OSSZ/ PSSZ/ MSSZ žádá ošetřující lékař.
Změnu místa pobytu dočasně práce neschopného pojištěnce z důvodu pobytu v cizině může rovněž povolit ošetřující lékař, ale také pouze po předchozím písemném souhlasu lékaře posudkové služby OSSZ/ PSSZ/ MSSZ. O souhlas lékaře posudkové služby OSSZ/ PSSZ/ MSSZ žádá pojištěnec. K písemné žádosti je třeba vždy doložit vyjádření ošetřujícího lékaře s odůvodněním změny pobytu.

pomyska
5. dub 2015

S časem kontrol? Asi jsem slepá, ale jedinej čas, co píšou je od kdy do kdy může vypsat dr. vychazky, a na jak dlouho. 😕

banditarich
6. dub 2015

Jsem doma už dva a půl měsíce a zatím nic, obvoďačka mi tvrdí, že těhotnejm nechodí, i tak dodržují vycházky, přece jenom nehodlám nic riskovat. Sociálku mám deset minut od baráku....

ji_tuli
6. dub 2015

Byla jsem na neschopence od května do listopadu a ani jednou nepřišli,okres Prostějov.

sarka49
4. kvě 2015

holky. bydlím a pracuji v Pardubicích. Firma, kde pracují má sídlo dle rejstříku v Praze. Znamená to, že sociálka bude chodit pražská?

anetpierowska
4. kvě 2015

Jsem doma na rizikovem od prosince a ztim nic. Ja tedy radsi vychazky dodrzuji. Ale meho manzela kamarad, mel manzelku na rizikovem a byla u ni 2x kontrola a to i v sobotu kolem obeda. Takze muzou chodit kdykoliv.☹

glimmer
4. kvě 2015

už jsem doma od 2.3.2015 tedy né na rizikovém, prostě dlohodobě marodím a zatím nikdo nepřišel. Nevím jestli to je tím, že firma je z Prahy a já mám trvalý bydliště kousek od Loun. Vycházky mám 3 hodiny dopoledne a 3 odpoledne, ale raději je dodržuji.

elinka89
4. kvě 2015

Já byla doma od 2.měsíce až do mateřský a nikdo nepřišel. Kámoška byla taky na neschopence a přišli na ní 2x. Jednou dokonce 5minut před začátkem vycházek

pomyska
4. kvě 2015

ahojky, mě přišli na kontrolu 19. den PN - v neděli. Ještě jsem byla tak zblblá, že jsem té paní co přišla poděkovala. 😅

xxlucka90
4. kvě 2015

@sarka49 To by mě taky zajímalo, bydlím kousíček od Brna, sídlo firmy jsou Ivanovice na Hané a účetní je ve Vyškově, tak nevím odkud kdo by měl přijít...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru