Kontroly na práce neschopné těhotné. Přišly na vás?

eicul82
9. led 2012

Přišla na někoho z vás kontrola ze sociálky, když jste měly neschopenku kvůli rizikovému těhotenství? Slyším dost názorů, že na těhotný nechodí a z mého okolí znám jen jeden případ, kdy na kontrolu přišli a to opakovaně.... 😒 Tak jsem si řekla, že udělám průzkum 🙂

mamkamarketa
9. led 2012

@llluckaaa naprosty souhlas.
proste se nejde zavdecit vsem. taky dostavas nahradu mzdy (vsude jinde ve svete se na tebe vyprdnou) ale tady to lidem nestaci. chteji penize,volny pohyb atd. 🙄

romca13
9. led 2012

no myslím, že se do důchodu ještě nadřeme dost,,, a některé jsme se už i nadřely, daně odvádíme,,takže já rozhodně výčitky, že jsem na neschopence vůči státu nebo někomu jinému, kdo do práce chodí nemám,,,, Sice jsem měla hezký plán, jak si do dubna budu chodit do práce, za výplatku si pořídíme výbavu,ale bohužel ne vše lze naplánovat, takže jsem skončila na neschopence a v tuto chvíli už ani nevěří, že bych se do práce vrátila,,,,vycházky co mám, mi bohatě stačí, i kdyby mi je zkrátil na těch 6 hodni, tak mi to stačit bude, už jsem několikrát psala, že je ani nevyužiju,,,, jediné co mi třeba chybí je to, že jsme byli zvyklí jezdit minimálně 1x do měsíce k rodičům, což teď bohužel nejde :( to je asi jediné co mi vadí,ale nedá se nic dělat,,,,

lucisa
9. led 2012

Jak píšete o tom vyzrazení nemoci - můj manžel jezdí kamionem, snaží se dodržovat všechny předpisy, se svým bývalým zaměstnavatelem se několikrát pohádal, pokud měl tenedence ho nutit jezdit přesčas, protože z digitální karty si to vytáhnou policajti i měsíc zpátky a on by přišel o body, možná i papíry a bylo by po práci. Ale jinak pohoda.
Jednou!!! se cítil špatně, tak to nahlásil zaměstnavateli, že není zodpovědné, aby v tomhle stavu vyjel, že by si vzal 2-3 dny volna, ale zaměstnavatel, že má jít k lékaři a na nemocenskou. Manžel moc nechtěl, už kvůli výdělku, ale fakt mu nebylo dobře, tak nakonec šel.
Z původně myšlené virozy byl zápal plic, okamžitě ATB a klid na lůžku. Manžel poslal lístek zaměstnavateli a za 3 dny telefon, že má vyjet. On nechápal, jak jako vyjet, však je nemocný a šéf, že prý říkal, že mu stačí 3 dny, tak manžel, že to si původně myslel, ale dr. zjistila, že má zápal plic, jen na ATB a rozhodně nikam nepojede.
Šéf mu vyhrožoval vyhazovem, jestli nepojede, že chce jen něc odvézt na otočkua to může i na nemocenské a taky volal lékařce, jestli to není podfuk a fakt je nemocný a co mu vlastně je.
lékařka mu třísknula telefonem, že se nehodlá s omezencem bavit a už vůbec mu sdělovat diagnozu a jeho stav. Pak manželovi dr. na kontrole říkala, že se s takovým zaměstnavatel nikdy nesetkala.
A proč to píšu, manželův brácha taky jezdí, jeho zaměstnavatel donutil jet "jen" taky na otočku v době nemocenské, jenže švagr při seskakování z kabiny špatně došlápl, spadnul, měl vyhozený kotník a zlomenou klíční kost. Průser na entou, nejenže nebyl odškodněný jako pracovní úraz, ještě mu vzali nemocenskou a zaměstnavatel se na něj vybodl, protože kvůli tomu na něj přišla kontrola do firmy.
Jasně to byla jeho vina, že se nechal ukecat, ale bál se o práci, o kterou stjně přišel, nehledě na fakt, že zdravotní následky léčil skoro rok, je už starší a ta klíční kost se špatně hojila.

llluckaaa
9. led 2012

@lucisa Ježkovy zraky! Kde vy bydlíte, že tam máte takové úředníky a zaměstnavatele???

romca13
9. led 2012

@lucisa teda povím ti, že vy máte příběhy,,,, no jasný, jak jde o prachy, tak se na tebe zaměstnavatel vybodne,, jde přece o jeho firmu, která byla podroběna kontrole,,, to jsou takoví zmetci,, hlavně teda v té autodopravě,,, je jasný, žeprac úraz mu to nemohlo býtuznáno, když v práci neměl co dělat,,, to je to stejné, jak je nutili jezdit na letních gumách v zimě, jak byl pak nějaký průser, tak to odnesl řidič,, ach jo,, je v tom bordel,,, a jak dopadl manža,, nevyhodil ho ??

caricia1
9. led 2012

@lucisa No!To je děs!Co na to říct,je to hrůza,on jel aby mu zachránil zadek a takhle na to doplatil,ještě se na něj vybodne 😖

lucisa
9. led 2012

@llluckaaa , @romca13 , @caricia1 pro manžela byla tohle poslední kapka, jakmile mu skončila nemocenská, podal výpověď a už rok jezdí jinde a je spokojený, vše podle AETRu, žádné překračování doby jízdy nebo přestávek. Dokonce i platí vše, diety + plat.
Švagr jezdil u nějaké firmy v Plzni, on tam bydlí, ale název netuším. Ale přesně z toho měl i manžel strach, to není žádná sranda, jak vezeš několikatunové auto s nákladem a někam vletíš, dej pokoj, náklad a auto je pojištěné, ale co jak někoho zraníš nebo nedejbože zabiješ, radši ani nemyslet. 😝

caricia1
9. led 2012

@lucisa To máš pravdu!Udělal dobře že odešel,přece nemůže zaměstnavatel vyžadovat takové věci,to je trochu moc.Řidiči mají na sobě už tak dost velkou zodpovědnost,kort když jezdí dálky s těžkým autem.

romca13
9. led 2012

@caricia1 no bohužel v té autodopravě to tak docela často funguje,, majitelé chtějí pořidičích i nemožné a vyhrožují jim vyhazovem :(

caricia1
9. led 2012

@romca13 Můj manžel je taky řidič.Ale teda ,,jen,,dodávka.Takže vím že někdy vyžadují až moc,ale tohle co píše lucisa už je vážně trochu moc. 😒

lucisa
9. led 2012

@caricia1 on ten zaměstnavatel byl vůbec nějaký mimoň, požadoval třeba tankování jen na určitých benzínkách (takové ty levnější typy jako Tank ono, či čert ví, jak se jmenovaly), které ale nemají dost pokrytí po republice, takže kolikrát ti řidiči šíleli, aby tam vůbec dojeli, nedejbože, když jim to v zahraničí nevyšlo a museli natankovat i tam za eury, to byl kravál. Fakt hovadiny, jenže manžel je nekonfliktní typ, u něj je celkem dlouho výdrž, ale pak rupne trpělivost i u něj a hned to řeší radikálně, ale tady jsem se ani nedivila.

eicul82
autor
9. led 2012

@llluckaaa má se to řešit individuálně, tak jak to bylo a ne takhle paušálně! Chápu, když má někdo angínu, tak má ležet v posteli, ale se zlomenou rukou nevím proč by nemohl sedět v parku.....

romca13
9. led 2012

když jsem byla s tím močákem doma,, tak jsem vycházky taky neměla vůbec a ani by mě nenapadlo si o ně říct,, to je prostě věc, kdy mám ležet doma v teple a glgat čajík 🙂

eicul82
autor
9. led 2012

@mamkamarketa Ale jak už jsem psala.....zrovna těch tvých zvolených 6 hod bude škaredě, nebude ti dobře atd Já prostě dost věřím na pohyb na čerstvým vzduchu.... 🙂

mamkamarketa
9. led 2012

@eicul82 no jooo,ale zase kdybys byla v praci,tezko budes travit den v parku,ze?
holt se nejde zavdecit vsem

saaralota
9. led 2012

@mamkamarketa Ahoj, já si taky myslím, že vycházky by měly být podle individuálního stavu pacienta. Jen proto, že pobírám nemocenskou přeci nemusím být doma jako vězeň. Nemyslím si, že je dobré to brát jakože mám výhodu, že nemusím do práce a ještě beru peníze, tak ať jsem omezená aspoň vycházkama... Pokud je důvod, že nemůžu chodit do práce, pak bych měla mít nárok na nemocenskou (protože si nemohu vydělat normálně) a vycházky by se měly řešit podle toho, jestli jsou pro mě vzhledem ke zdravotnímu stavu vhodné. Byla jsem asi dvakrát na nemocenské s virózou, bez vycházek a ani by mě nenapadlo na nějaké chodit - prostě mi bylo blbě a ležela jsem. Teď jsem doma kvůli nevolnostem, vycházky mám, ale využívám je minimálně (je mi špatně). Ale doktor mi je naopak doporučoval - pobyt na čerstvém vzduchu. A to, že jsem doma, neberu jako privilegium, ale spíš jako problém...chtěla jsem co nejdýl chodit do práce a ještě si něco vydělat, před mateřskou... Tak doufám, že mi bude brzo líp a do práce se budu moct vrátit. Jinak časy vycházek mě stresují spíš z jinýho důvodu - dost času prospím a mám strach, že na mě třeba zrovna bude zvonit kontrola a nedozvoní se...

llluckaaa
9. led 2012

@eicul82 Ne že bych ti ty dlouhé procházky nepřála, ale podle mě 6 hodin denně bohatě stačí. Bude škaredě? Pokud leje celých 6 hodiny, tak si myslím, že bede lejt i zbytek dne a tudíž stejně nikam nepůjdeš.

eicul82
autor
9. led 2012

@llluckaaa no spíš jde o princip, jak je to postavený na hlavu...

evelp
9. led 2012

mě by ani tak nešlo o 6 hodin denně- normálně si myslím, že to bohatě stačí-ale

třeba já mám rodinu mimo město, kde bydlím a jezdím tam alespoň min. jednou měsíčně na návštěvu- oni nejsou moc schopni zdravotně, dojet za mnou a pod.

nebo co když budu chtít večer někam jít- na večeři a pod...
co pak??

neu.sona
9. led 2012

Jenom taková otázka. Kontrola ale neví, jaké mám vycházky, ne? To si píše na ten papír doktor a na papír mně. Já odevzdávám v práci dva papíry a tam to napsané není. Takže můžou přijít i v té době, kdy zrovna vycházku mám a pak jim musím dokládat, že jsem jako měla zrovna vycházku?
Jinak všem sorry, ale nám těhotným a matkám berou vše, co můžou a ta druhá menšina, chápete správně cikání, mají vše na co si ukážou. Cikání mají nárok na porodné, nemůžou jít na pracák a tudíž po dvou měsících dělat veřejně prospěšné práce, protože nikdy nepracovali a tak pobírají sociální dávky, nikdo je nebude kontrolovat, protože z nich mají strach, mají někde přednost do školek, jak jsem včera četla v novinách a spoustu jiných věcí.
Tak kde to jako žijeme?
Nikoho nezajímá, že manželovi vzali od ledna pět tisíc z platu a že má doma dítě a manželku na MD a že počítáme každou korunu. Prostě pro ně všechno a pro nás "normální" nic.
Jo, někdo namítne, že v cizině mateřskou a rodičák nemají téměř vůbec žádnou, ale je uživí manžel z platu, který má on sám. Tady si ani neškrtne s tím platem co má a to je hasič.
Jinak já jsem taky pro. 6 hodin bohatě stačí. Ale nesmí to být hon na zajíce, tzn. naschávály ze strany kontrolorů.

eicul82
autor
9. led 2012

@mamkamarketa Mno...teda když to tak vezmeš, tak bys v práci netrávila dopoledne na netu, no prostě nemůžeš se přece chovat tak, jako bys byla v práci, když máš neschopenku, to bys mohla říct ke každé činnosti 🙂
Spíš mám pocit, že to bereš tak, že by se ta neschopenka měla co nejvíc člověku znepříjemnit 🙂 a to právě i v případech, kdy k tomu není důvod..... Pracovala jsem spoustu let,daně a zdrav. soc.pojištění poctivě odvádím, tak nevím proč doplácet na nějaký flákače atd, kvůli kterým je to zavedeno či co...

eicul82
autor
9. led 2012

@evelp No právě! O to mi jde..... Co pak????? A já ti to řeknu. Pak to buď budeš muset risknout nebo sedět doma na prdeli...... 😀 Ptž o jiné variantě nvm....

eicul82
autor
9. led 2012

@neu.sona souhlas

romca13
9. led 2012

@neu.sona no já mám pocit, že doktři to na sociálku hlásí ty vycházky,,, bo i když chceš třeba na víkend jet někam pryč a změnit adresu pobytu, tak to dr musí hlásit na sociálku,,,,, ale sám mi říkal, že oni na to mají 14 dní na schválení, a že ne vždy to povolí,, ty na sebe akorát upozorníš, že jsi ten a ten víkend někam, třeba k rodičům chtěla jet a just ti tam pošlou kontrolu,, a pak ti to zamítnou,,,, právě jesm se na to ptala dr., když jsme byli zvyklí k rodičům jezdit,,,

llluckaaa
9. led 2012

@neu.sona Já myslela, že vycházky jsou vidět na všech papírech.
Taky se mi nelíbí, že mezi námi žijí vyžírkové a nemakačenkové, jenže podle mě jsou i v jiných národnostech. Hlavně že to máme na koho svést. Já znám ze svého okolí dost bílých, kteří nepracují a nechtějí pracovat, protože se jim to nevyplatí a raději se nechají živit od státu (a tudíž od nás všech) a čerpají různé dávky.
@eicul82 @evelp Proč chcete chodit někam na večeři? Jste přeci nemocní, máte se zdravě stravovat doma (já vím, přeháním, ale nechápu, proč nemůžete vydržet pár týdnů bez delších výletů a večeří...). Tohle opatření bude mít podle mě preventivní účinek a nemakačenka to od marodění odradí, proto se mi líbí. Já bych s tím problém neměla a to moji rodiče bydlí 400 km daleko, takže jedna cesta je výlet na celý den.

evelp
9. led 2012

@llluckaaa proč bych chtěla jít někam na večeři? protože se chci mít s přítelem dobře a rozhodně těhotenství není nemoc a to je velký a podstatný rozdíl!
a pár týdnů to vydržet? pardon- ale tady nejde o pár týdnů, ale třeba měsíců i let, protože po porodu už určitě na žádné večeře náladu mít nebudu

megy
9. led 2012

vycházky se hlásí v době, kdy je vám dr. hned napíše na zvláštní formulář, který se odesílá. zaměstnavetel to neví, kdy je máte, ale sociálka ano. na papíře je napsáno přesně od kterého dne vám vycházky byly povoleny a na jak dlouho

sayast
9. led 2012

@mamkamarketa nesouhlasim s tebou. jsem zdravotni sestra, delam na chirurgii septicke casti. mame tam vsechny streptokoky, stafylokoky, MRSA a ostatni infekcni veci. delame dvanactky, denni a nocni. pri zjisteni tehotenstvi se okamzite ma chodit na PN.pacienti agresivni, neni cas se tam najist, dojit na wc. na cele oddeleni 1 sestra a 1 osetrovatelka. v noci jen sestra. moznost v tehotenstvi preradit na jinou praci NENI.
cele me 1. tehotenstvi mi nic nebylo,mohla jsem az do konce chodit do prace. ale bohuzel. jestli u 2. budu mit stejne klidny prubeh, tak jen proto ze jsem tehotna (ne nemocna) a mam rizikove zamestnani, tak nebudu moct jet s dcerou na chalupu, na navstevu, resit slozite hlidani???

a vubec by me neprekvapilo, kdybych dostala radu dat vypoved a hledat si praci, kterou muzu delat tehotna 😀

megy
9. led 2012

jinak nadávat můžeme, ale prd nám to pomůže 🙂

baibies
9. led 2012

@lucisa
@eicul82 Vycházky můžou být od nového roku max. 6 hodin za den. v rozmezí od 7- 19 hodin... a kontroly mužou chodit od 6 h - 22 hodiny...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru