Kontroly na práce neschopné těhotné. Přišly na vás?

eicul82
9. led 2012

Přišla na někoho z vás kontrola ze sociálky, když jste měly neschopenku kvůli rizikovému těhotenství? Slyším dost názorů, že na těhotný nechodí a z mého okolí znám jen jeden případ, kdy na kontrolu přišli a to opakovaně.... 😒 Tak jsem si řekla, že udělám průzkum 🙂

twininky
20. bře 2012

@evelp jo bylo....jsou to šmejdi... mám razítka od nich 😉

twininky
20. bře 2012

@evelp ajajaj to mě mrzí...tolk problémů na tk křehkou dívčinu.. ☹ a ta ledvina je dočasně??

twininky
20. bře 2012

@anubis no dělám to taky tak...když jedu k Dr. tak se stavím u našich a jedu až hrozně dlouho domů.. 😀

evelp
20. bře 2012

@twininky to všichni doufáme, že je to dočasně, nic méně často i před těhu jsem trpěla na záněty močáku i ledviny a tak se to na tom očividně podepsalo. pokud se to zhorší, na zákrok půjdu ještě v těhu, pokud to půjde, tak se uvidí, jestli se to po porodu vrátí k normálu

twininky
20. bře 2012

@evelp jééé to je nepříjemné....hlavně aby se to spravilo ale...doufám, že se oblékáš teple a né jako ty mladý pošuci s holýma pupíkama a zády.. 😠

anubis
20. bře 2012

@evelp
Tak držím palce a snad se to nezhorší a přečkáš těhu bez zákroků 😉

evelp
20. bře 2012

@twininky ne, to opravdu ne 😀 díky těm zánětům jsem poučená a dneska jsem koukala i po tom těhu pásu, asi si ho pořídím, radila mi to i dr.

twininky
20. bře 2012

@evelp jo tak to dobře děláš...já teda ty holý pupky nenosila nikdy....já se o ledviny bojím také...léčitel mi jednou řekl, že je mám také slabší...tak já nosim skoro pořád košilku a v létě mám pořád tričko přes bedra...jinka se chráním opravdu dots..ten pás bude skvělá věc..taky o něm přemýšlím, a na zimu mám doma i bederní pás.... 😉

evelp
20. bře 2012

@twininky ono mi to prý pomůže i na ty bolavý záda, už se mi docela vyhouplo bříško, tak to prý líp všechno drží po hromadě a míň zatěžuje ty záda 🙂

twininky
20. bře 2012

@evelp no jo ty už musíš bejt hezká těhulka...jo určo kup....ať máš všechno v teple a podepřený... 😉

evelp
20. bře 2012

@twininky no všichni říkají, že na to, kolikátý tt jsem mam docela malé bříško, ale pro mě je to jak sud 😀

anubis
20. bře 2012

@evelp
Holky,trošku odbočím-ale když dýl sedím dost mě bolí pod žebrama-ale pořád jen na jedné straně a je to docela nepříjemné.Je to ufounče-nebo něco jiného?když ležím tak vůbec nic,a pohyby ještě vůbec necítím 😔

evelp
20. bře 2012

@anubis já když sedím, tak cítím pěkné kopance do žeber, takže to bys poznala, kdyby to bylo od něj, ale spíš bych řekla, že je možné, jak se ti zvětšuje děloha a všechny orgány se teď přemísťují jinam, že ti tam na ty žebra nějaký tlačí

evelp
20. bře 2012

@anubis určitě se na to zeptej dr. při kontrole, koukne ti tam ultrazvukem, co se ti tam zrovna přemístilo

twininky
20. bře 2012

@anubis holky nemyslim to ve zlém, ale třeba větry to být nemůžou??? 😕

anubis
20. bře 2012

Větry to nejsou,ty poznám,tohle je takovej divnej pocit-jako kdybych tam měla něco skříplýho-nebolí to v kuse,jen v sedě a jen na pravé straně a na kontrole jsem byla v pátek a tohle mám až od soboty,no nic jdu se natáhnout 🙂

twininky
20. bře 2012

@anubis hmmm tak to budou ty orgány možná...no to se mm na co těšit 😀

salomee
20. bře 2012

@anubis To je zajímavý..já ta mám taky, ale až tak od konce šestého měsíce... když dýl chodím (no, teď už stačí půl hoďky), začne to bolet a pak nepomůže ani sedět a nic, můžu se různě kroutit a nic nezabírá, jen ležet. Je to vázané na pohybovou aktivitu, tak snad třeba žlučník, jak někdy bývá, to nebude... moje mimčo tam má zadeček, tak to třeba může být tím... ale ve dvacátém týdnu..to nevím.
K těm větrům 😎 to mě taky jednou potkalo, ale to bylo úplně jiné..teda bolest jak něco, taky pod žebrama, ale víc taková ostrá, palčivá...

pilarka333
25. bře 2012

No niektoré názory tu fakt stoja za to!!! A čo ženy, ktoré nemožu pracovať kvoli vysoko rizikovému pracovišti a práci v noci, nie kvoli tomu že by na nemocenskej boli zo zdravotných dovodov???
Nechápem prečo by mali byt obmedzené nejakými vychádzkami...

evlyn
26. bře 2012

@pilarka333 Protože správně by je měli přeradit na nerizikovou práci a byly by zase omezené pracovní dobou...A upřímně, šest hodin vycházek mi nepřijde tak málo - když jsem jako těhotná chodila do práce, tak jsem taky neměla neomezené vycházky - byla jsem limitovaná svou prací...

korcula
26. bře 2012

@evlyn souhlasím, ale všichni víme jak to je... při prvním těhu jsem dělala v malý firmě, kde jsme byla já a šef, jezdila jsem po klientech a nejzdila cca 5 tis km za měsíc, což mi dr durazně nedoporučil, jiná práce u nás prostě nebyla a bez ježdění jsme šéfovi byla k ničemu... asi tak... a ted mi nevyšla rosičovská s mateřskou o 6 týdnu... šef mě po skoro 4 letech na 6 týdnu do práce nechtěl, ani bych se nestihla rozkoukat... vycházky jsme měla 2 hod dopo, 2 odpo... což je sice dost,a le pokud potřebuju obstarat 2 děti, tak je to prostě občas uplně mimo potřebnej čas... přiznávám, moc jsme to neřešila... a tuk tuk, zítra nastupuju na MD a nikdo nedorazil 😉

salomee
26. bře 2012

..no s tou prací na tom něco bude, já pracovala od 10 do 18, ráno jsem se stejně nikam nevyhrabala a po práci jsem byla tak hotová, že jsem většinou šla rovnou dom a nepřišlo mi to🙂... spíš je to o tom pocitu, že člověk ani kdyby chtěl, tak nikam nemůže... a ty víkendy!
Dneska by ze mě měli radost, vzbudila jsem se v šest a už neusnula, kdyby došla kontrola, budu v pohotovosti🙂.

zuzinkaaa
29. bře 2012

@mamkamarketa
já teda nevim ale těhotenství mám bez problémů ale pracovala jsem ve zdravotnictví a jen jak jsem otěhotněla tak mě má doktorka nechala doma na neschopence že tam nemůžu dělat kuli infekcím a fyzicky náročné práci. Tak mi nepřijde zrovna normální že mi nic není vše je v pořádku a musím sedět doma a čekat kdy mi konečně začnou vycházky)6h) a budu moc jít ven na vzduch ... OPRAVDU SUPER NÁZOR!!!!

djn
29. bře 2012

Mám vycházky 2 hodiny ráno a 2 hodiny odpoledne. Ty odpolední mi vůbec nestačí, zvlášť o víkendu. Slyšela jsem, že doktor může napsat maximálně 6 hodin denně, tak ho zkusím přemluvit na příští prohlídce, zda by mi ty odpolední neprodloužil.

salomee
29. bře 2012

@djn Pokud Ti nic není a nemáš mít nějaký extra klidový režim, tak proč by nedal šest.. akorát nevím, jestli to doktoři neradi mění..jestli je to nějak administrativně složité či co, nevím...protože já už nějakou dobu vycházky mám, ale teď se můj stav změnil natolik, že stejně ven chodit nemůžu, ale dr. říkal, že formálně vycházky nechá, že nikam psát nebude.

djn
29. bře 2012

@salomee Nechápu jak s dvouma hodinama odpoledne budu kupovat v pozdějším stádiu výbavičku. Nebo až budu mít břicho a budu potřebovat nějakej hadr na sebe, tak to opravdu nevím, kdy a kde. U nás na městě máme jen 2 Vietnamce a ti těhotenský věci neprodávají. A než dojedu někam do pořádnýho obchodu, pomalu abych jela zpátky, abych nepřekročila vycházky.
Doktor píše vycházky na ten canc o neschopnosti, kterej se odevzdává na okresní správu a zaměstnavateli. Takže pokud bude změna, musí se ohlásit jak zaměstnavateli, tak OSSZ, a to je papírování navíc. Jsem zvědavá, jak se na to bude tvářit, až ho budu prosit o prodloužení vycházek.

djn
29. bře 2012

Dokážete si představit krásný letní večer, táborák, grilovačka u přátel na zahradě - a já, těhotná holka, na neschopence doma?

megy
29. bře 2012

no holky, myslím, že se tady rozčilujete zbytečně - nejlépe vyřídit tam, kde se to vymyslelo. 🙂
já si myslím, že šest hodin vycházek je dost a riskovat se doopravdy nevyplácí - můžete přijít o část peněz, dostat pokutu a to si myslím, že za to nestojí.

romca13
29. bře 2012

no myslím, že nejen o část peněz,,, myslím, že můžou odebrat úplně všechno + pokutu,,, já si teď na 3 týdny nechala změnit adresu a pojedu k našim na vesnici,,, manža bude v Praze, tak bych tu byla na bytovce sama a to se mi nechce,, navíc je mi hodně zle, tak aspoň budu pod dohledem 🙂

salomee
29. bře 2012

@djn Hm, nevidím důvod proč by nedal šest hodin...
No já už ani nevím, jak to vypadá venku po 19.h... často mě zachvátí touha vyjet si někam, večer někam zajít, hlavně když známý psal, že dostali se ženou welness pobyt v lázních...tak mi bylo na mašlu..jiné město, večer někam na kafe nebo do kina... jak bych si užívala těhotenství!🙂... ale nedá se nic dělat. Ono to zas to určitě stojí, ale když člověk všude slyší, jak ti grilujou a tamti jedou na chalupu, tak je to zoufalé.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru