Kontroly na práce neschopné těhotné. Přišly na vás?

eicul82
9. led 2012

Přišla na někoho z vás kontrola ze sociálky, když jste měly neschopenku kvůli rizikovému těhotenství? Slyším dost názorů, že na těhotný nechodí a z mého okolí znám jen jeden případ, kdy na kontrolu přišli a to opakovaně.... 😒 Tak jsem si řekla, že udělám průzkum 🙂

helcenka
30. led 2012

@martusinek - ahoj, dej miminku čas. V 6+3 nemusí být ještě srdíčko vidět. A to, že jsi byla na minulé kontrole 4-5 týden je hrozně široký pojem... Je brzo dělat nějaké závěry. Pokud možno, buď v klidu, ono se to lehko řekne, viď, ale opravdu uvidíš.
Pokud si budeš chtít popovídat, klidně písni IP. Držím palce.

leentilka
30. led 2012

@eicul82 Na mně byla kontrola dvakrát. A nebyla jsem jediná, na všechny moje kamarádky, které byly na neschopence minimálně jednou přišli. Jednou se na mně pán dozvonil až na patře - byl velmi chápavý, ale také mi potvrdil, že i když doma jsem a neslyším zvonek (zespodu nám to zvoní méně hlasitě) měla bych prostě smůlu a nezachránilo by mně ani svědectví kamarádky, která zrovna u nás v tu dobu byla 😒

romca13
31. led 2012

@martusinek nedělej zatím závěry, já na tom byla dost podobně,, poprvé jsem byla na gyndě 4+0, ale to proto že jsem měla ještě jiný problém a zrovna ten den si udělala těhu tes, který byl pozitivní,,, to dr na UZ neviděl ještě vůbec nic, jen nahromaděnou sliznici, což je ale i v případě před MS,,, pozval si mě za 14 dní,, to už byl plod,ale bez srdíčka a srdíčko nám potvrdili až za dalších 10 dní,,, takžejsem mohla být někdy v 8tt,,, takže se snaž myslet pozitivně,,,já si vždycky říkám, že to stejně neovlivním, co se má stát ,tak se stane,,,,držím ti palečky,aby vše dobře dopadlo

martusinek
31. led 2012

Děkuju moc, já od včerejška bulím. manžel mi říká, že je třeba vše v pořádku a jen tomu miminku ubližuju, ale já si říkám, proč by mi doktorka něco takového říkala, když by to tak nebylo. Přece snad zváží, než řeknou mamině, která se těší na své první dítě neco takového, jako že ho mít nebude. Proč by mi to říkala?

romca13
31. led 2012

@martusinek oni si to doktoři moc neuvědomují, že tím co řeknou, můžou ublížit,,, mě dr řekl, že podle zkušeností se mu nezdá, že by to bylo těhu,,, to jak jsem byla 4+0,,,, jen mi řekl, že si mám udělat ještě asi 2 testíky v rozmezí 2 dnů, a pokud by mi do kontroly přišla MS, tak mám přijít po MS,,,a byl hotovej,,,taky jsem nad tím pořád přemýšela,,jsem si pořád říkala, jestli to nemůže být mimoděložní, když testíky byly pozitivní,ale on tam nic nevidí,, pak zase nebylo srdíčko,,takže skoro měsíc nervíků----,,,

lenka5731
31. led 2012

@martusinek hlavně klid.... 🙂 zkušenost mám stejnou. V 6+0 jsem napochodovala k doktorovi, měla jsem nějaké problémy, tak si mě takhle objednal. Sáhl do mě a řekl "to ne, to je malý, to je tak 4. týden" a úplně nad tím mávnul rukou. Pak udělal ultrazvuk a opět zopakoval, že je to malý a jasná zamlklina. Poslal mě do nemocnice, ať si domluvím revizi. Tam mi udělali ultrazvuk a blikalo na nás srdíčko plodu velikosti 6+3.

Tvoje doktorka nemá kvalitní ultrazvuk? Nějak jsem se v množství doktorů v tvém příspevku ztratila... Jestli ne, tak pryč od ní, ušetříš si spoustu nervů. Ostatně i přístup nic moc 😠

martusinek
31. led 2012

@lenka5731 Moje doktorka je skvělá, je hrozně hodná, nemá u sebe ultrazvuk, proto své pacientky posílá do metropolu, kde se střídají lékaři. nevím jestli je ten ultrazvuk kvalitní, ale každopádně mě objednala do genetického centra, že tam mají špičkovou techniku a jasně nám řeknou co a jak, a´t se nebojím. Ta doktorka na ultrazvuku byla jiná, hledala plod asi tři minuty, pak ho našla a říkala, že tam prostě srdíčko nevidí, že to není, že je to zamlklé těhotenství, že plod odpovídá velikosti 6+3 a že by prostě srdíčko mít mělo a že se to prřestalo vyvíjet.
Moje doktorka řekla, že si myslí, že je to ještě předčasné tvrzení, že má miminko ještě deset dnů čas.

romca13
31. led 2012

@martusinek no vidíš, tak věř své doktorce a ještěpár dnů počkej,,, víš co se říká,, naděje umírá poslední 🙂

martusinek
31. led 2012

Já si prostě počkám do konce 8tt, tedy počkám ještě deset dnů a pak teprve budu ochotná se objednat na nějakou revizi, uvidíme. Já doufám, že to bude dobré, řekla jsem si, že se prostě budu soustředit na mimčo a hroutit se budu, až nebude žádná šance. Měla jsem hroznou noc a ještě ráno jsem byla hotová. pak jsem volala kamarádce, která roky pracovala na gyndě a řekla mi, že za dobu, kdy tam pracovala, zažila jen jedno zamlklé těhotenství, jinak se miminkům vždycky srdíčko do 8tt udělalo a že se délka těhotenství počítá různě a že můžu být těhotná jen kratší dobu a pak se vysvětluje, že je mimčo menší a srdíčko bude holt později. každopádně si říkám, že je to padesát na padesát a prostě doufám, že to ve čtvrtek bude dobré, když ne, nedá se nic dělat a snad to příště vyjde. Kdyby bylo mimčo v pořádkua já do čtvrtka jen a jen plakala, třeba bych mu jen ubližovala. prostě počkám. Nekrvácím a nic jiného mi není, cítím se pořád stejně, takže věřím, že když mimčo vyrostlo, že poroste dál. Snad.

martusinek
31. led 2012

@romca13 máš pravdu, počkám a uvidím, doufám

romca13
31. led 2012

@martusinek no myslím, že zamlklých těhu je dnes opravdu hodně,, dr. mi dokonce říkal, že 50% oplodněných vajíček se vůbec nevyvine, je v tom samozřejmě započítáno, kdy žena dostane MS a vajíčko vyplaví, takže se žena ani o tom, že mohla být těhu nedozví,,, těhu se počítá od prvního dne poslední MS,,,takže podle toh si můžeš spočítat v jakém tt jsi,,,a řekni si, že stejně ty sama teď s tím nic neuděláš,,takže se netrap a uvidíš, coti řeknou na další kontrole ,,, moc držím palečky ,,sama vím, jak dlouhé to čekání bylo

martusinek
31. led 2012

@romca13 Já měla poslední ms 26.11. a moje doktorka mě už při prvním uz uklidňovala, že jsem musela otěhotnět až potom, prostě po ovulaci a počítala jsem to a vychází to i se stykem (zaznamenávala jsem si to) na 11.12. podle toho bych měla být v 7tt a na uz bylo včera 6+3tt. Uvidíme, jak to bude. Prostě budu čekat a uvidím.

mojsha
31. led 2012

@xsuzzi ahojda, tak zrovna já v této situaci jsem (mám 3 letého syna a čekám druhé), a není to tak jednoduché jak se zdá 😒 o to abych měla neomezené vycházky na ty 3m jak se píše v tom článku musím písemně požádat svého dr a ten mou žádost předá k posouzení a pokud to komise schválí jako vážný důvod tak mi ty vycházky dá ale taky nemusí
připadá mi to jak doprošování 😠 navíc být doma s děckem které potřebuje aktivity je na palici

xsuzzi
31. led 2012

@mojsha - ahojky, tj. já vím, že musíš požádat a on to posílá dál a čekáš zda povolej nebo ne, ale zkusit to, jít do toho sem myslela, určitě to zkus a pak dej vědět. Snad to dobře dopadne! 🙂

romca13
3. únor 2012

holky,tak mám za sebou druhou poradnu v tomto roce a vycházky mám stále stejně, jako jsem měla předtím,,,

evik3
22. únor 2012

Ahoj holky, nevite jestli muzu jit na neschopence mimo vychazky se synem k lekari? Jsme objednani uz 3 mesice, v te dobe jsem vubec nevedela, ze budu na neschopence...

salomee
22. únor 2012

@evik3 No, to teda nevím, ale spíš bych řekla, že ne, od toho bohužel jsou vycházky a mimo ně bys neměla chodit nikam. Vím, že to je vážný důvod, otázkou je, zda by to sociálku zajímalo. spíš bych zkusila zavolat doktorovi, co neschopenku vystavil a zeptala se... třeba by to šlo nějak ošéfovat.

evik3
22. únor 2012

@salomee Dik, no ja v kazdem pripade k tomu doktorovi se synem jdu a kdyby kontrola nahodou prisla, tak to budu resit dodatecne s moji gyndr. snad by to pochopila a pripadne rekla, ze jsem byla u nich...

salomee
22. únor 2012

@evik3 No, nebo tak se taky dá... to je fakt.

martinka81
22. únor 2012

já chodím se synem k Dr.úplně normálně a téměř vždy je to mimo vycházky, Dr. mi řekla, že mi dá kdyžtak potvrzení, že o nic nejde.

rye
26. únor 2012

@evik3 Samozřejmě, že můžeš jít se synem k lékaři. neschopenka neznamená domácí vězení - a lékař, u kterého jsi byla se synem by případně telefonicky sociálce potvrdil, že jsi tam byla. Je to stejné jako když jdeš k dr. - vycházky jsou pro tvou potřebu ne pro návštěvu lékařů.

evik3
26. únor 2012

@rye Děkuju za odpověď. Každý říká něco jiného, nějak se v tom nevyznám a nikde jsem pořádná pravidla nenašla... Akorát se tím člověk stresuje!!!

romca13
2. bře 2012

ahojky holky,, tak mi dnes volala sestřička z gynd,y že v pondělí mám vzít s sebou do poradny neschopenku, že mi musí upravit vycházky na 6h ,,,,zatím jsem měla 12h

majinka1981
2. bře 2012

@romca13 to už jí určitě upozornili ze sociálky, zrovna jako tu mojí ☹ Ona by za to mohla dostat i pokutu, zrovna jako ty.

xsuzzi
6. bře 2012

Holky chtěla jsem se zeptat, byla u vás teď od toho ledna, spíš unor březen tedy nějaká kontrola ze sociálky? Chodí teda na ty těhule od novýho roku víc?

salomee
6. bře 2012

Na mě nebyl zatím nikdo, ale jsem doma "teprv" od 23. 1 (Olomouc)... všichni kolem tvrdí, jak nechodí a kdesi cosi..možná ne, ale spolíhejte na to..:-/

pampeliska1
6. bře 2012

Tak já jsem byla na PN od půlky září (dneska končím) a nepřišel na mě nikdo (zlínský kraj). Ale po novém roce mě sestřička u dr. upozorňovala, ať vycházky dodržuju, že kontroly opravdu chodí..
Bohužel prý ty ženské ze sociálky neví, s jakou diagnózou je člověk doma na PN, takže netuší, že jsou skontrolovat těhotnou 😒

iruzbarska
8. bře 2012

Kontrola chodi i na tehulky.... zrovna včera som obdržala psaničko....že ma nezastihli doma... sme v 7mesiaci a kontrolovali ma na adrese ktoru som mala uvedenu ako prvu... Holky bacha... vraj ma kontrola na uvedenej adrese nezastihla rano o 6tej !!!!

romca13
8. bře 2012

@iruzbarska ty jo,, no v 6 ráno,,, to je hustý,,,,

xsuzzi
8. bře 2012

tyjo tak to ať jdou do prdele s takovýmhle přístupe, opravdu. Omlouvám se za sprostý slovník, ale tohle je už vážně moc 🙄 kokoti 🤐

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru