Kontroly na práce neschopné těhotné. Přišly na vás?

eicul82
9. led 2012

Přišla na někoho z vás kontrola ze sociálky, když jste měly neschopenku kvůli rizikovému těhotenství? Slyším dost názorů, že na těhotný nechodí a z mého okolí znám jen jeden případ, kdy na kontrolu přišli a to opakovaně.... 😒 Tak jsem si řekla, že udělám průzkum 🙂

ladenka
11. bře 2012

Jo a v 6 ráno bych opravdu neotevřela, i když zvonek slyším, tak prostě spím a basta. 🙂

salomee
12. bře 2012

@evelp Jo, jde to změnit, ale pokud vím, musí souhlasit lékař a nejsem si jistá, zda by to i on neměl ohlásit...tak nevím, jak to bylo u té mojí kolegyně.
Mě by to Dr. stejně nedovolil, podle něj mám ležet nejlépe 24 hod. denně ..a další dva zas říkají něco jiného🙂.

salomee
15. bře 2012

..ahoj, jak se řeší, když po mě chcou v práci nějaký dokument (tedy ne nutně, je to v mém zájmu, když nedám, nevrátí mi peníze z daní) a já to tam odnesu mimo vycházky (moje vycházky a úřední hodiny té paní, co k ní jdu se nekryjí)...?

korcula
15. bře 2012

Ahojky, tak já jsem na PN od 21.1. a zatím ještě nikdo nedošel, už mám doma vypsanou mateřskou od 27.3. tak snad už vydržíme, moc vycházky nedodržuju, byli jsme pryč i na víkend, tak snad už to vyjde... s Prvním dítkem jsme byla doma od 3. ěmsíce a taky nikdo nepřišel v orce 2008....
ale nevím, zda nemůže mít vliv trochu i to, že bydlíme v jiným kraji než má zaměstnavatel sídlo, tudíž kam spadáme pod sociálku... to netuším

petrakol
15. bře 2012

Nikdy nepřišli, vycházky jsem měla 2x denně.

lucisa
15. bře 2012

@salomee já takhle šla odnést papíry kvůli nemocenské (přechod měsíce, převodní lístek), kontrola u mě byla a přišla jsem o nemocenskou. záleží, na jakého úředníka narazíš, ale v dnešní době mám bohužel pocit, že když už někoho čapnou, moc benevolentní nebudou. 😒 ☹

salomee
15. bře 2012

@lucisa 😲 tyjo tak to no comment

eficenka
15. bře 2012

ahoj holky, prosím jak se řeší pokud přijde kontrola a vy nejste doma? zanechají něco ve schránce, nebo Vás kontaktují? Já půjdu teď 3 krát do týdne k zubaři, tak abych předešla nějakým nedorozuměním..

lucisa
15. bře 2012

@eficenka měli by ti nechat ve schránce oznámení, že tě v době kontroly nezastihli doma; já tam měla i kontaktní číslo, na které volat, na telefonu jsem podala první vysvětlení, oni mi poté poslali i písemné s datem a hodinou, kdy jsem se měla na sociálku dostavit ke správnímu řízení, tam jsem přišla, během 5 minut zopakovala to, co do telefonu, paní to napsala do papírů, já to podepsala a za nějaké 2-3 týdny mi přišel dopis s tím, že mi ode dne kontroly odebírají nemocenskou. Naštěstí to pro mě bylo jen za nějaké 2-3 dny, protože jsem zrovna nemocenskou končila a začínala mateřskou, takže jsem přišla o necelých asi 500,- kč.
A nic nepomohl ani telefonát zaměstnavatele, že jsem bya opravdu jen vyřídit papíry kvůli konce měsíce a ukončení nemocenské + nástupu na mateřskou.

Ale pokud jsi u lékaře, je to určitě něco jiného, to by mělo jako omluvenka stačit (oni si tam zavolají, tak to když tak u zubaře řekni, že kdyby volali, tak ať vědí, o co jde), i když možná bude mít někdo blbé kecy, že si to máš vyřizovat v době vycházek - to není demagogie z mé hlavy, to mi taky na sociálce řekli. 😠

lucisa
15. bře 2012

@salomee jo, hele, mě řekli, že jsem to mohla poslat poštou, akorát já to mám na poštu (do schránky) stejně daleko, jako je sídlo mého zaměstnavatele, to jim ale bylo úplně jedno. Navíc je ani nezajímalo, že sice něco poslat můžu, ale už těžko něco na dálku podepíšu, že.... 😖

salomee
15. bře 2012

@lucisa 🙄 🙄 Fakt dobré... je jasný, když to máš stejně daleko, že rač zajdeš osobně, kdyby náhodou něco chybělo, nebo byly nějaké nejasnosti nebo cokoliv. No mě naštěstí paní z práce odepsala, že stačí, když to nechám u někoho, kdo je tam denně do tří, tak v rámci dopol. vycházek to zvládnu.... To je fakt drsné, jak odlišné jsou zkušenosti s kontrolama. Fakt bych si nedovolila jet na chatu nebo někam.... vím, že naschvál by někdo přišel.

besurka
16. bře 2012

Ahoj, pročetla jsem tu tak letem světem debatu ohledně nemocenské. Jsem také na nemocenské a doktor mi upravil vycházky na 6 hod/denně od 9-11 a potom 14-18 hod. Nevíte jak je to tedy s doktorem? Kvůli hrozícímu předčasnému porodu mě chce doktor vidět každý týden, ale musím vyjet už v 8 hod ráno a vracím se až někdy kolem poledne, jelikož se u něj prostě čeká klidně i 3 hodiny :( Kdyby na mě přišla v ten den kontrola, je možné, že by mi nemocenskou nesebrali, jelikož jsem jela na pozvání k doktorovi (ale nebylo to v době vycházek)? Doktor něco tehdá prohodil, když mi psal 6hod vycházky, že je výjimka, když jdu k doktorovi, že to potom ty vycházky neplatí a nevadí, že jdu v jinou hodinu, než je mám napsané. Tak by mě zajímalo, zda je to opravdu tak? Mimo vycházek opravdu nikde netrajdám a moc by mě mrzelo přijít o nemocenskou jen kvůli tomu, že jsem musela jít k doktorovi v době "mimo vycházek", jelikož to prostě jinak nešlo :( Pokud by to tak nebylo, tak mě napadá jedině to, aby mi doktor přepsal vycházky pouze na dopoledne... ? Děkuji za názory 🙂

hhranolka
16. bře 2012

@besurka k lékaři můžeš i mimo vycházky, kdyby ti přišla kontrola, tak jim pak jen doložiš, že jsi byla u Dr.

salomee
16. bře 2012

....hm, taky jsem si říkala, jestli třeba, když jdu přímo od dr. do lékárny, která je kus dál...a pak třeba ještě vyřídit "šalinkartu"...tak to kdyby přišla kontrola, jestli z toho bude problém... že jsem měla od dr. přijít už před dvaceti minutama...ale to je asi na dr., jestli by mi to na ten čas potvrdil.... Dřív, když nebyly vycházky, jsem kontrolu brala jako možnosrt zajít si aji do obchodu pro jídlo, drogerku atp... ale nevím nevím.

twininky
20. bře 2012

takže holky...jsem od 20.1. doma na rizikovém.... vycházky mám od 10 do 16h, první kontrola na mě byla 29.2. v 16:07 a dnes to je 20.3. na mě byla kontrola v 16:04, tedy jak to tak vypadá, asi mě budou chodit kontrolovat každej měsíc... 😠 😖

anubis
20. bře 2012

@twininky
To si děláš srandu?já jsem doma od poloviny prosince nic 😒 tak doufám,že to nezakřiknu...Ale tu první kontrolu ti museli poslat z práce-protože prvních 21dní tě neplatí sociálka,ale zaměstnavatel.Tak bych věřila tomu,že i tu druhou si vyžádali z práce 😒 mě zase nechodí peníze z OSSZ-15.3 mi přišel doplatek za leden-2502kč-a únor možná v dubnu-taky super ☹

twininky
20. bře 2012

@anubis to si piš že byly obě z práce, mam tam razítko, kreténi blbý...si asi myslí, že těhotenství je nějaká procházka růžovým sadem nebo co.....dyť je mi furt blbě 🙂 🙂 sem si dnes koupila lízátka proti nevolnostem...sem seděla u kadeřnice a jedno cumlala..mi fakt bývá někdy dost zle....
buď ráda,že na tebe nechodí, já sem uvázaná jak pes u boudy.. 😖

salomee
20. bře 2012

@twininky 😲
A ještě ty delikátně zvolené časy....
Jsem doma jen o tři dny míň než Ty a zatím nic.

twininky
20. bře 2012

@salomee no já sem je chtěla posunout, ale už to tak mám, je to nahov..o, dyť člověk nemůže jet ani na víkend k rodičům, jo takhle se podporují budoucí matky od dětí, a prej ať jsme v klidu, abysme měli hodný děti, já nevim, že nemohli nechat pro ty těhule ty neomezený 😖

twininky
20. bře 2012

@salomee jéééé buď ráda, ty už to máš koukám za pár, já jsem teprve na začátku.... ☹ ☹

anubis
20. bře 2012

@twininky
Já jsem taky uvázaná-bojím se-v neděli jsem to riskla na 2h mimo vycházek,sice dobrý,ale nevím,jestli to za to stojí....a to jsem si chtěla po 3 měsících zažádat přes komisy o neomezené a dnes mi volali z gyndy,že je moje dr.nemocná a nebude ordinovat 6-8týdnů-a bez ní to asi nepůjde.Ach jo.Tě lituju s nevolnostma-já je měla cca do16tt.ale většinou končí už prvním trimestrem-tak to máš za pár 😀

salomee
20. bře 2012

@twininky No spíš jsem myslela ty kontroly.. vždycky pár minut po konci vycházek
Ono s těma šesti hodinama si nevybereš, ať to šoupneš během dne jak chceš, vždycky je to nějakým způsobem nevýhodné...
Jak já bych jela k rodině.. mám absťák po psovi, co ho má sestra s rodinkou... už se mi o něm i zdává..je to takovej můj miláček..🙂 Rodina občas dojede, ale pesan by to v autě nedal chudák.
Už ani nevím, jak to vypadá venku po sedmé večer...

evelp
20. bře 2012

já jsem teda od 31.1. a taky nic, ale bojim se toho jak čerta...nedávno mi říkal přítel, že se o tom bavili v práci, že to zpřísnili všude, nejen u těhulí, ale u všech paragrafů, že si to hodně hlídaj...

salomee
20. bře 2012

No jo, za pár...ale čím dál víc se to vleče🙂... no jak jsem nastupovala, to byl 23. tt a to se i zdálo, že nemám šanci to přežít... ale dny nějak utíkají, no. Jen jsem byla ráda, že až po Vánocích, že jsem mohla být na Vánoce u rodiny a po návštěvách atp.

twininky
20. bře 2012

@anubis to holt budu muset vydržet do června, pak si asi začnu vybírat dovolenou a pak v půlce srpna na MD...
no taky doufám, že už to přejde, mě tedy nebývá blbě jen ráno, ale celý dny a ž do večera a klidně i v noci..jinak se cítím naprosto netěhu, 🙂 , no ale někdy třeba 3dny vůbec nic...pak se zas bojím, jestli je to dobrý... no prostě permanentní stres 😀

twininky
20. bře 2012

@salomee přesně tak ...no mi připadá že choděj skoro na hodinu,... a to sem si ráno dovolila jít už za 10minut 10h pryč.... takže se bojím dost...no nečekala jsem je takhle brzy po sobě.. 😖

twininky
20. bře 2012

@evelp no asi to zpřísnili dost....po 20ti dnech kontrola mě přijde dost brzy... 😕

anubis
20. bře 2012

@twininky
Taky když mi bylo dva dny dobře-jsem si říkala,jestli není líp,když je mi blbě...aspon vím,že je vše v pořádku-ale ted už jsem ráda,že je to pryč 😀 a vždycky když jedu na utz do gennetu-tak to šmiknem k babičce-jináč bych už ani nevěděla jak vypadá 😀
@evelp
Ahoj paní-někde jsem četla,že jsi měla nějaké zdravotní potíže-už je vše v pohodě?a jak se máte s chlapečkem?já si to nakonec nechám jako překvápko-ale na dr.to roztáhlo nohy,hned jak přiložila utz,tak jsme to našim nechaly napsat do obálky-byly jak zimnice zvědavý 😀

evelp
20. bře 2012

@twininky po 20 to bylo určitě z práce

evelp
20. bře 2012

@anubis no jo, jsem teď ve špitále víc jak doma ☹ malej se má naštěstí dobře a nic mu neschází, akorát mě pořád nepřecházejí ty bolesti břicha, kvůli kterým jsem odcházela na nemocenskou a do toho se přidali záda a přestala mi fungovat pravá ledvina :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru