Kontroly na práce neschopné těhotné. Přišly na vás?

eicul82
9. led 2012

Přišla na někoho z vás kontrola ze sociálky, když jste měly neschopenku kvůli rizikovému těhotenství? Slyším dost názorů, že na těhotný nechodí a z mého okolí znám jen jeden případ, kdy na kontrolu přišli a to opakovaně.... 😒 Tak jsem si řekla, že udělám průzkum 🙂

hromka35
30. čer 2015

tak za mě, od února na PN, bez kontroly 🙂

inkognita
30. čer 2015

Já byla na neschopence od ledna do poloviny června (Praha 10) a nikdo nepřišel.. Ono záleží koho jim tam přichystají na seznam a pak jedou ulice, příp. zda je někdo nepošle z práce. Kolegyně je od února a ji přišli.

veronika182
30. čer 2015

@kachnicky Hele ale my těch chalup tam máme 200 a ne každá má své číslo na očích=D naše teda jo samozřejmě. A kde je jaká chata fakt nevygooglíš 😀

kachnicky
30. čer 2015

@veronika182 Já si myslím že když tě budou chtít zkontrolovat tak tě budou hledat 😢 A myslím že musíš mít na domě číslo, nekde jsem to už četla. Radeji to v tydnu dopoledne dodržuj 🙂

veronika182
30. čer 2015

@kachnicky my ho na chatě máme 😉 však já nemám kam bych dopo courala...do města (na okraj) to je pěšky 3 km a to už teďka nedám 🙂

kachnicky
30. čer 2015

🙂 Tak to bych se taky nestresovala kontrolou 🙂

pomyska
30. čer 2015

holky, hlásím druhou kontrolu (Plzeň), nebyla jsem doma, byla jsem zrovna na kontrole u doktora, takže mě teď čeká nemilé běhání. 😒

sarka49
30. čer 2015

@pomyska a máš kontrolku vedenou na gyndě nebo u prakt? Po jaké době přišla kontrola?

pomyska
30. čer 2015

@sarka49 mam to vedený na gyndě, poprvé tu byli když jsem byla 20 den na neschopnosti (byla to neděle), to jsem byla si v 9. týdnu. Teďka jsem v 21. týden.

kaaaczenka7
30. čer 2015

Za mě nepřišly 🙂 Jinak jsem byla domluvená na gyndě, že bychom to nějak pořešili... 🙂

sarka49
30. čer 2015

@pomyska potvory jedny A pak že na těhotný nechoděj!!! 🙂 Já jsem u obvoďáka, takže podle většiny lidí větší pravděpodobnost kontrol.. Poprvé jsem byla měsíc na PN co jsem měla kontrolu ..

pomyska
30. čer 2015

@sarka49 právě že chodí, nemají nikde vedenou diagnoza a ni proč jsi na PN. Prostě jsi vedená jako PN a je jenom na nich jak jsou "poctivý". Je jedno kde budeš vedená. U mojí kolegině byly před 14-ti dny taky. U jiný byly taky 2x, z toho jednou za 5 minut 13.00 - od 13 měla vycházky.
@kaaaczenka7 ono se to dá v týdnu nějak ukecat, ale ty víkendy jsou horší.

kaaaczenka7
30. čer 2015

@pomyska Mám to štěstí, že pracuji ve zdravotnictví, tak myslím, že bych to snad nějak pořešila... ale naštěstí nebylo třeba, navíc jsem měla vycházky, a porušovala jsem je jen příležitostně 🙂 Ve svém okolí neznám jedinou těhotnou, které by kontrola přišla...

hanik73
30. čer 2015

jsem doma zatím měsíc a žádná kontrola.Vycházky jsem si určila sama,6 hodin denně jsem si mohla rozdělit,jak jsem chtěla.Zajímalo by mně,jestli někomu přišla kontrola v Praze.

pomyska
30. čer 2015

jo a holky, ještě jeden dodatek k té kontrole která dneska proběhla, toho se všimla až sestřička na gyndě. Milý pan kotrolor mi na ten jeho lístek nenapsal čas kdy tu byl na kontrole. Sestřička se ho ptala v kolik hodin u mě byl a on jí řekl, že jí to Z TAKTICKÝCH DŮVODŮ SDĚLOVAT NEBUDE. Naštěstí jsem v tomhle měla klidnou hlavu, páč jsem opravdu jela k doktoru a zpět, běžně si ještě oběhávám nákupy a vyřizuju úřady. 😉

lucinka58
30. čer 2015

Já jsem byla doma od prosince 2014 do začátku června 2015, kdy jsem nastoupila na mateřskou. Žádná kontrola mi za celou dobu nepřišla. Ale já poctivě dodržovala vycházky 🙂

muchomurkazelena
30. čer 2015

Já jsem v PN necelé 3 týdny a dnes mi přišla kontrola.

lenjii
30. čer 2015

Byla jsem téměř celé těhu na neschopence a kontrola nepřišla. Byla jsem doma sama a vychazky jsem měla jen odpoledne. Rano jsem chodila po doktorech a nebo si zašla do obchodu... Nebála jsem se. Doktora mám vstřícného 😉

maare
30. čer 2015

Byla jsem na riziku jen 2 měsíce, přišla mi kontrola 2x a to hned po 14 dnech 🙂

p1983k
30. čer 2015

Já jsem doma už 5 měsíců a ještě na mě nikdo nebyl...ale prý chodí,náhoda je blbec 😉

78marcela
30. čer 2015

@pomyska tak to je taky mazec. U nasi doktorky se kolikrat stane, ze se ceka i hodinu dve, prestoze jsem objednana. Kdyz bych treba jeste jela busem, a cestu od nadrazi k doktorce, plus cekani tam, tak mam zabity klidne tri hodiny a kde je jeste zpáteční cesta. To by me zajimalo, jak bych dokazovala, kde jako cekam nebo kde jsem, kdyz u doktorky jsem treba jen deset minut. Proste mazec, nakej blb kontrolor.
Ja jsem doma od zacatku ledna a nikdo neprisel.

lucaaak
30. čer 2015

od prosince do cervna jsem byla na PN, kontrola neprisla. Nyni jiz nastesti MD 🙂

pomyska
30. čer 2015

@78marcela jj, nějakej arogantní dědek. Já to sfoukla naštěstí za hodinu a půl, ač to mám 5 km od baráku, ale i tak mohla být nějaká prodleva u Dr., sestřička taky nechápala co to zkouší. Nu lepší je to nepokoušet, a poctivě sedět doma. Držím palce ať nemusíš nějakýmu takovýmu K vůbec vysvětlovat cestování za doktorem. 🙂

78marcela
30. čer 2015

@pomyska ja to vicemene dodrzuju, akorat teda od doktora vetsinou neletim hned domu a jdu nekdy nakoupit nebo se jen projit nebo ke kamaradce na kafe..jeste tri tydny a pak materska, to uuz nejak dam.

hanamaha
2. črc 2015

taky už druhá kontrola Plzen,
byla na žádost zaměstnavatele, dostala jsem echo od holek z práce, že šefka poslala panovi mail rano v 8 a on uz tu byl v 11 jako na koni. No dodržuji to takže jsem byla doma, ale přiznám se že od doktora taky neběžím hned domu a hezky se projdu po městě. Stejně si tak říkám, co tím šefova chce asi docílit, že na mne posílá kontrolu, není schopná zařídit abych v práci mohla normálně fungovat jako těhotná a ještě prudí. Mám sto chutí na ní taky poslat kontrolu, ale tý bych rovnou napsala kam se mají podívat. Nechala jsem si na gyndě změnit místo pobytu na 14dní a hurá s dcerou za babičkou na venkov, už se těším jestli tam za mnou pojedou taky. 😉

girl86clarres
9. črc 2015

na mě nepřišli neschopenku jsem měla dva měsice

zlatkavlk
9. črc 2015

Jsem na neschopence od 2.2. a kontrola na mě přišla hned třetí týden neschopenky... ale od té doby už zase nic... od ostatních kamarádek, co byly v těhotenství na neschopence vím, že kontroly opravdu chodí... 😒

kachnicky
25. črc 2015

@hanamaha To jako jen tak si na tebe zavolala kontrolu? Snad by meli šoupat nohama že po nich nechceš plnou mzdu jako překažka v práci 🙄 Bych si za ní bez pardonu přišla a vysvětlila ji jak se věci mají, to by mě fakt namíchlo...

Jinak ja jsem od dubna na neschopence a kontrola žadna 😀 Ale myslím že to bude tím že jsem nikdy na neschopence nebyla a v praci jsou radi že se mnou nemají starosti 🙂

hanik73
26. črc 2015

Já jsem na neschopence od konce května a kontrola žádná.Kolegyně z práce byla na neschopence rok a taky nic.

madlis
28. črc 2015

ahojky, a co okres vsetín? 🙂 Já čekám kontrolu od zaměstnavatele ☹ už mě upozornil, že pokud půjdu na nemocenskou, tak budu mít vycházky... přitom pro mě práci v kanceláři nemá..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru