Kontroly na práce neschopné těhotné. Přišly na vás?

eicul82
9. led 2012

Přišla na někoho z vás kontrola ze sociálky, když jste měly neschopenku kvůli rizikovému těhotenství? Slyším dost názorů, že na těhotný nechodí a z mého okolí znám jen jeden případ, kdy na kontrolu přišli a to opakovaně.... 😒 Tak jsem si řekla, že udělám průzkum 🙂

iruzbarska
8. bře 2012

No tak to aby som si davala budika na 6hod. 🙂) V noci nespime...nevieme spat...tak čitam knihy a tak to dospavam rano a priznam sa, že nezobudi ma ani budik me polovičky ne to zvonek .... A určite by som o 6tej rano neotvarala na baraku dvere, ked viem, že som sama doma.....

romca13
8. bře 2012

jsou to fakt debili,,,, jako v šest hodin ráno, někde vyzvánět,,,,

miatia
8. bře 2012

Ahojky. Tak u mě byla kontrola hned první měsíc co jsem měla neschopenku, nebyla jsem doma, ale zrovna u doktora a našla od nich lísteček ve schránce. Musela jsem znovu k doktorovi pro razítko, že jsem tam byla a ten jejich papír jim poslat ! Přijde mi to jako pěkná blbost, že těhule takhle otravujou místo aby honili ty co toho jejich systému zneužívají.

salomee
8. bře 2012

☹ z té šesté hodiny mám docela stresy, máme sice hlasitý zvonek, ale nevím, jestli by mě v šest probudil... to je pohodička, opravdu, pak má člověk být v pohodě. Já vycházky dodržuju, ale děsí mě právě tady tyhle úchylný hodiny, kdy ještě spím... proč taky ne, mám většinu dne ležet, ale od šesti abych byla v pozoru, kdyby něco 🙄 🙄 🙄 ...super, ne?! Asi za to mají prémie, když si přivstanou.

salomee
8. bře 2012

..už vidím, jak budu v šest hodin "zneužívat systém"...třeba s kamoškou na kafe, nebo po nákupech... To je řečí, že zkrátili max. dobu vycházek, aby se nenarušoval léčebný režim... ale burcování v šest a stresy z toho, že to zaspíme, ho evidentně podporuje.

romca13
8. bře 2012

@salomee taky to nechápu,, já bych zvonek taky asi neslyšela,, i když mám spaní lehký,ale když mám v ložnici zavřený dveře, tak bych ho těžko slyšela,,,,,,, a sprcha dopoledne mimo vycházky taky asi nehrozí, to byych ten zvonek neslyšela tuplem,,,, ,,to je fakt v prdeli,,,,,tohle

salomee
8. bře 2012

...Já bych v koupelce slyšela... ale taky si kolikrát představuju, jak to zazvoní, když mám na hlavě šampon a ve zmatku se velice snažím dostat ven a ještě se někde přizabiju atp... taky se snažím dopoledne sprchovat ve vycházkách..ale večer už na to nehledím...a nedochází mi, že třeba v devět... 😝

pajenka
11. bře 2012

Velká část kontrol se provádí nahodile, kdy si kontroloři vytipují osoby z registru práce neschopných vedených OSSZ.
Kontroloři mohou přijít každý den v týdnu, včetně víkendů, od osmi hodin ráno do osmi večer. Neměli by se dostavit v době povolených vycházek. Může se ovšem stát, že vycházky ošetřující lékař zapomněl nebo ještě nestihl OSSZ ohlásit. V takovém případě se vše rychle vysvětlí. Kontrolují se všichni nemocní, tedy i ženy s rizikovým těhotenstvím.

twininky
11. bře 2012

já mám vycházky do 16h a bylo 16:05 a přišla kontrola, škoda žesem je nepozvracela...se mi mezi dveřmi zvedl žaludek... 😀 😀 je to pěkně debilní, nevim proč těhule nemůžou mít vycházky neomezeně...nemůžu vůbec nikam, ani k rodičům.... 😖

kikulka1
11. bře 2012

Byla jsem v neschopnosti od října do včerejška a kontrola nepřišla žádná. Přiznám se, že vycházky jsem nehlídala, na víkendy jezdila na chalupu na čerstvý vzduch.... No, asi jsem měla štěstí 🙂

evelp
11. bře 2012

@twininky a to jsi asi docela krátce na neschopence, co?

evelp
11. bře 2012

@iruzbarska no to si snad děláš....to je síla. já bych jim 100% ani v 6 neotevřela. někdo mi takhle zazvonit, tak je nakopu do pr.....a co se stane, když budu doma a prostě je neuslyším? my máme hodně blbý zvonek a mít puštěnou hudbu nebo TV , tak se mi to stává často...

twininky
11. bře 2012

@evelp no přesně od 20.1. a před 14 dny už na mě byli 😖 😖 ...jsou to šmejdi mizerný..... 😀 😀 😀

twininky
11. bře 2012

jo a souhlasim, že zvonit v šest je pěknej šok....pak má být miminko a my v klidu..... 😠 😠

evelp
11. bře 2012

@twininky já jsem od 31.1. a přítel teda pořád říká, ať to neřeším, ale čím víc to sleduju, náhoda je prostě blbec a riskovat to opravdu nebudu. já teda nepatřím mezi těhulky, který můžou courat celý den a zařizovat, co potřebují. já jsem kolikrát ráda, že dojdu k doktoru na kontrolu, ale sem tam si musím dojít taky pro jídlo a prostě když se nemůžu hnout v době vycházek, ale uleví se mi až v době, kdy mi končí, tak mam umřít hlady?

twininky
11. bře 2012

@evelp já mam vycházky taky jen tak....já už dva měsíce ležím, sem měla i krvácení a byla i vnemocnici, jinak pořád ležím, kvůli hematomu a jinak je mi taky pořád zle...takže já když sem konečně schopná někam jít tak mi vycházky končí..... 😖 😖 ale budelíp...to vydržíme....miminko bude nejkrásnější odměna za všechno.... 😉 😉 😉 ale od tý doby co tady byla kontrola, tak mám větší strach, že přijdou zas.... 😖

evelp
11. bře 2012

@twininky to je mi líto, že s tím máš takové trápení, ale určitě nám to všem stojí za to 🙂 už se moc těším, až toho mého kulíška budu držet v náručí. ale už jenom rozhodování, kdy si napíšu nástup na mateřskou- jestli 8 nebo 6 týdnů před....přemýšlím nad tím, jako kdy se "vysvobodit z vězení 😀"

twininky
11. bře 2012

@evelp no taky sem si představovala těhulkování jinak, zatím jsem v permanentním stresu a strachu... ☹ ☹ ale snad bude líp, hlavně už přehoupnout aspoň těch 12tt... 🙂 já bych šla 8 týdnů, aspoň budeš dřív v klidu...já to tak mám plánované....hned jak budu moct půjdu.... 😉 😉

evelp
11. bře 2012

@twininky taky se tomu spíš přikláním, co se peněž týče, tak už to moz nezměním, obojí bude stát za prd 😀 a co se pak konce mateřské týče- tak ty 2 týdny už mi život potom taky nezmění, za to teď ano 🙂

salomee
11. bře 2012

@evelp O tom nerozhoduje výhradně doktor? U mě jo a většinou těch osm se dává při dvojčatech a tak,..mě hned při předávání průkazky napsali datum nástupu na MD

evelp
11. bře 2012

@salomee mě mudr. řekla, že 8 jít můžu a 6 jít musím

twininky
11. bře 2012

@evelp taky si myslím, že si žena může vybrat, já teda rozhodně si chci prosadit těch 8.... 🙂 🙂

salomee
11. bře 2012

@evelp Tak vida, mě se teda neptali a rovnou frkli šest🙂

evelp
11. bře 2012

@salomee tak alespoň jsi to měla bez přemýšlení 😀 to je někdy lepší, když člověka postaví před hotové

salomee
11. bře 2012

Už mi ale z tej neschopenky taky hrabe... ačkoliv do práce už bych chodit nemohla, stačí mi jít na hoďku ven a jsem nepoužitelná, sedět nepomůže, jen lehnout... a to mi do mateřské chybí ještě skoro měsíc.. ale jet relaxovat třeba k rodině nebo někam jinam,, by se mi líbilo, ne že ne 😒 ...
Ta kontrola, jak tu někdo psal, že od osmi do osmi...to už zní líp..ale nevím, většinou všude čtu tých šest až dvacet dva.

evelp
11. bře 2012

@salomee já bych těm časům od do moc nevěřila, každý opravdu říká něco jinýho.....mě zbývá taky ještě spousta času a zatím to jakž takž jde, ale jak jsem psala, nastane doba, kdy bych si ráda došla alespoň nakoupit, ale nemůžu se bolestí ani hnout a pak už mám hold smůlu...můž mi přijede z práci kolikrát v 11 večír a oba budem kvůli tomu hladný...

nebo odjet relaxovat na víkend k rodičům, aby se ulevilo, taky smůla. musíme hold vydržet 😀

salomee
11. bře 2012

@evelp No právě, já na to nespoléhám a dodržuju to, hodně lidí kolem říká, že nikdo nepřijde, a když byli oni na neschop, nikdo nedošel...a kdesi cosi, tu bezstarostnost -neřešit to a jet na chalupu.- to obdivuju, já bych se celou dobu klepala, že někdo přijde, prostě to je ta schválnost.
Dokonce kolegyně říkala, že když měnila během rizik. těh. dočasně místo pobytu a volala to na sociálku, tak jí řekli, že to ani hlásit nemusela, že těhotné je nezajímají...ale tím bych si netroufla řídit se...

evelp
11. bře 2012

@salomee to je sociálka od sociálky a pracovnice od pracovnice a to je změnit třeba jen na chvíli? a hlásí se to teda jak dr. , tak na socce?

mě taky všichni říkají, nikdo nepřijde a bla bla, ale to že nepřišli na ně neznamená, že nikdo nechodí, máme tu několik živých důkazů! 🙂

kristi
11. bře 2012

byla jsem doma od 13tt a neprisli, le bylo to v roce 2006/2007

ladenka
11. bře 2012

Já byla na neschopence od 7tt. Za celou dobu nikdo nepřišel, ale to bylo v roce 2010 a vycházky jsem měla 8-20h a bylo to super. Ale co jsem od známých slyšela teď, tak už na těhule chodí. Nevím, jestli se nějak změnili neschopenky a už nevidí, který doktor to vydal nebo co? Mě teda 6 hodin vyhovovat nebude, už jen kvůli staršímu dítku. Při prvním těhu jsem trávila hodně času u rodičů a na čerstvém vzduchu, byla jsem těhu přes léto a nedovedu si představit, že bych byla celé dny zavřená doma.
Možná, že ne každému tam nahoře došlo, že ne každá těhule, která je na neschopence, je na rizikovém. Hodně z nich jen prostě nadále nemůže vykonávat svoji současnou práci a zaměstnavatel nemá práci, na kterou by mohl těhuli převést. Zase na druhou stranu, ty peníze prostě jdou ze zdravotního pojištění no.
Jsem zvědavá, jak dopadne ta maminka, co tu psala, že požádá o prodloužení vycházek tu komisi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru