Kontroly na práce neschopné těhotné. Přišly na vás?

eicul82
9. led 2012

Přišla na někoho z vás kontrola ze sociálky, když jste měly neschopenku kvůli rizikovému těhotenství? Slyším dost názorů, že na těhotný nechodí a z mého okolí znám jen jeden případ, kdy na kontrolu přišli a to opakovaně.... 😒 Tak jsem si řekla, že udělám průzkum 🙂

twininky
3. kvě 2012

holky včera sem byla na sociálce a nesla jsem tam papír od gyndaře na změnu vycházek, jsem na neschopencve od ledna a byly na mě 4x na kontrolu, jen tak pro uklidnění vás ostatních, ptala se mi co dělám a já jsem voják z povolání, takže státní zaměstnanci mají své odbory nemocenskýho a chodí si na kontroly sami, ossz s tim nemá nic společného, a protože ministerstvo obrany prachy nemá, posílají kontrolovat všechny a pořád...
já se ptala jestli na mě taky ossz přijde a ptali se mi s čim marodim, tak sem řekla že sem na rizikovým, a ta paní mi řekla, NA TĚHOTNÝ?? NA TY MI VŮBEC NECHODÍME, takže pro vás zbytek co jste v civilní sféře, je to v klidu 🙂 🙂 🙂

romca13
3. kvě 2012

@twininky no moc bych nesázela na to, že na těhule nechodí,,,, a hlavně na neschopenkách už nejsou uváděny diagnozy, takže sociálka ani neví, že jsme těhotné na rizikovým,,,,

jinak já jsem na neschopenkce od začátku listopadu,,,, v říjnu jsem byla ještě 3 týdny taky doma,ale to jsem měla zánět močáku,,,, na MD přecházím příští týden a zatím mi kontrola žádná nepřišla. Teď jsem byla 3 týdny na jiné adrese, než mám na neschopence,,, můj dr. musel vypsat papír, kterej poslal na socku, a tam uvést, že od - do budu na jiné adrese a tu adresu tam uvést,,, než jsem s tím za dr šla, tak jsem si volala na sociálku a chtěla vědět, jak se to dělá, jaký je správný postup, abych měla pro dr nějaký argument v případě, že by měl nějaký kecy, že to třeba nejde nebo něco podobnýho,,, ale nakonec byl v pohodě, a adresu mi změnil,,,, na socce mi řekli, že to jen musí písemně obdržel do data, když už na té jiné adrese budu,,,, co se týká vycházek, ze začátku jsem měla od 8-20h, ale na začátku března mi je dr změnil na 6h denně a mohla jsem si vybrat jak to chci ,,, teď mám od 13-19,,,,všichni doktoři byli upozorněni, že vycházky musí upravit dle nové vyhlášky,,, to že to nějaký mudr ještě neudělal, tak bych řekla, že se vystavuje riziku nějakého postihu,,, a proto že mi to neupravil už na začátku ledna ale az v březnu, tak jse mměla docewla strach, jestli bych nebyla postihnutelná i já, když mám nárok jen na 6h a měla jsem 12,,,, ale teď ten týden už snad nějak doklepu a pak hurá na MD,,,,,

twininky
3. kvě 2012

@romca13 ty se máš.... já budu doma ještě 3 týdny a vycházky jsem napsala též od 13 do 19 . přijde mi to tak nejlepší, jenže já musim ještě do MD dlouho vydržet, a tak budu ještě chodit do práce, snad to bude vše v pořádku, nevolnosti už snad ustoupily nadobro, a cítím se docela dobře ťuk,ťuk, ťuk, takže musím zaťukat...snad to v práci vydržím přes léto s vyberu všechnu dovolenou a pak vzhůru na MD.... 😉
ale ty kontroly na těhule je teda věc, mám z toho větší nervy než z práce, nikam nemůžu o víkendech sedím doma...takže snad mě to v práci uteče a ak už to snad bude lepší

jiricek_baru
5. kvě 2012

@z4401 popravdě přesně taky nevím, ale má termín v červenci, takže šla na neschopenku určitě už za loňskýho roku. Možná jí tu neschopenku jen nepředělal na těch 6hodin, až jí potkám tak se vyptám a napíšu 😉 Ale popravdě tomu nerozumím, na těhu podle mě obvoďák ani dát neschopenku nemůže tak by mě zajímalo co jí tam napsal. No dám vědět 😉

majinka1981
5. kvě 2012

na neschopence je diagnoza, já ji tam tedy mám. A kontroly chodí na základě podnětu zaměstnavatele. Říkala mi to pracovnice ze sociálky. Že prej nějaký zaměstnavatelé tam volají jak šílený a oni jsou povinní to prověřit. Já jsem jako Osvč a u mě nikdo nebyl. Ale i tak jsem ráda že už 10.budu na mateřský a nemusím to řešit 🙂

majinka1981
5. kvě 2012

@jiricek_baru i obvoďák může dát neschopenku těhotný, mě říkala že bud mi to vypíšou na gyndě nebo u obvoďáka. Asi záleží na ochotě. A od novýho roku musí psát vycházky jen na šest hodit.Jinak hrozí vysoký pokuty jak doktorům tak tobě. Může to být i10 tisíc.

z4401
5. kvě 2012

Holky a nevíte jak je to s tím, když vás nechytnou doma při kontrole? Jestli je tam postih nejaka pokuta a nebo vam vezmou jen penize co vam uz dali nebo maji dat? Jak to je. Ja stale nevim zda mam jit na neschopenku. V cervnu bude mit dcera 3 roky, skolka je pres leto zavrena a nastoupi az v zari a termin porodu mam az na konci roku :( navic jedeme v cervenci na tyden na dovolenou (jen sem v CR)

majinka1981
5. kvě 2012

@z4401 no pozvou se ti k vysvětlení kde si zrovna byla. Někdo tu už psal, že mu napsala doktorka, že byla zrovna u ní a nemocenskou jí stejně vzali a ani se s ní nebavili. No pokud budeš na dovolený v ČR tak ti doktorka musí napsat změnu adresy na neschopenku. Vezmou ti peníze od té doby co tě načapali. Myslím že zpětně to nejde, to nikdo nedokáže že ses toulala dřív 😀

z4401
5. kvě 2012

@majinka1981 aha, takze to stoji i za risk a kdyz by na me prisly, tak by me vzali prasule a ja bych se domluvila se sefama na neplacenem volnu v praci do zari a je. Stejne to tak mam puvone v planu, ze jsem si rikala, ze bych mela pres prazdniny neplacene volno kvuli male. Kdyz jsem cekala malou pred 4 lety, tak jsem byla take od zacatku na neschopence a nikdo neprisel, ale to zase byla jina doba a stejne jsem vlastne mela neomezene vychazky :(

majinka1981
5. kvě 2012

@z4401 no právě, neomezený vycházky nejdou. A záleží asi na tom zaměstnavateli jestli je na tebe bude posílat. Vždyt i PSSZ má telefonní číslo na netu, kam můžou zaměstnavatelé volat, aby přišli někoho zkontrolovat.

z4401
5. kvě 2012

@majinka1981 no od zamestnavatele nemam strach, ze by je na me posilal, s nema se da domluvit. Spis bych se bala aby socialka me neprisla zkontrolovat, kdyz by si treba mala umanula, ze chce jit zrovna ven 😒

majinka1981
5. kvě 2012

@z4401 třeba losujou náhodně, fakt nevím. Možná taky záleží kolik toho v tom kraji mají nemocných, že nemají co dělat a chodí kontrolovat. Hele já jsem doma za 3300,- měsíčně, tak jsem na vycházky prděla. Za tu almužnu a ještě si připadat jak ve vězení.

z4401
5. kvě 2012

@majinka1981 no tak to je strasné, za to bych ani ja netrcela doma. No nic, asi to udelam tak, ze pujdu na neschopenku a budu riskovat, o co muzu prijit o nic, maximalne jen ziskat. Stejne jsem byla rozhodnuta, ze bych jinak sla na neplacene volno, takze tak asi.

majinka1981
5. kvě 2012

@z4401 no a to mi to poslali 10.4. od ledna poprvé. Být samotná ženská a tři měsíce bez peněz, jako hustý 😀 to bych už byla pod mostem.

z4401
5. kvě 2012

@majinka1981 tak to je fakt síla

twininky
5. kvě 2012

@z4401 ahojky sem doma od 20.1. a na kontrole na mě byly už 4x a z toho sem byla doma 2x a ty další dva dny co mě nechytly doma na mě byly dopoledne i odpoledne a pokaždý mě nechali obálku, takže sem měla 4 obálky který sem musela nechat potvrdit u doktora a poslat na sociálku, jo a okamžitě po příchodu domů se jim musí zavolat a do 3 pracovních dnů poslat písemné vysvětlení, pokuta - snížení platu, odebríní nemocenské, a pokuta až do výše 20.000

saronka
6. kvě 2012

Ahoj,ja byla 4,5 mes.na neschopence pred porodem a nikdo neprisel

jiricek_baru
6. kvě 2012

@majinka1981 o těch pokutách jsem taky četla. Kámoška už to moc neřeší, za chvíli nastupuje na mateřskou, takže to stihla krásně 😀 a já zatím chodí do práce, takže mě to nepálí 😉

majinka1981
6. kvě 2012

@jiricek_baru jj jsem ráda že jdu od 10.5. na mateřskou a mám klid 😀

kamino
6. kvě 2012

Ja jsem na neschopence od listopadu,zatim nikdo,na materskou nastupuju koncem kvetna,tak to snad vydrzi.

theresa
6. kvě 2012

Jsem na neschopence od října a na kontrolu nikdo nepřišel, 10. května nastupuji na mateřskou. Jsem z okresu Vyškov. Vycházky mám 6 hod. a snažím se dodržovat, ale úplně vždycky to opravdu nejde. Myslím, že na těhotné tady nechodí. I u prvního těhotenství jsem byla celou dobu na neschopence, ke konci jsem měla neomezené vycházky a taky nikdo nepřišel.

eliskarenca
6. kvě 2012

Já jsem na neschopence od 1.1.a zatím na měnikdo nebyl, na mateřskou jdu od 24.5.,tak doufám,že už bude klid.Přece jenom se musí furt hlídat čas, je to děsný ☹ .

eliskarenca
6. kvě 2012

@majinka1981
Je zvláštní, že jsme ve stejném tt a ty jdeš na mateřskou dřív?Kdz máš TP?

atrami
6. kvě 2012

Ja som mala raz kontrolu-našťastie bola som doma /asi 5 minút 😀 /. S lekárom som mala dohodu, ak by prišli a nebola by som doma, mala som mu zavolať a on by dal do karty, že som bola u neho.

majinka1981
6. kvě 2012

@eliskarenca termín mám 5.7. a to my chtěli dát mateřskou už minulý týden 26.4. 😀 já tomu nerozumím jak to chodí.

kamino
6. kvě 2012

@majinka1981 To je zvlastni,ja mam termin 12.7.a bylo mi receno,ze se nastupuje 42dni pred terminem,tj31.5.

majinka1981
6. kvě 2012

@kamino jo tak to nevím. ☹

kamino
6. kvě 2012

@majinka1981 ono se snad muze v urcitych pripadech nastupovat 8 tydnu pred,ale to je tusim u dvojcat,ci co...

helcenka
6. kvě 2012

Na mateřskou se nastupuje 6-8 týdnů před termínem. Může se nastoupit i později po domluvě. 😉
8 týdnů se může nastupovat i s jedním miminkem.

ckei
6. kvě 2012

Nakukuji do této diskuze, protože mě neschopenka asi též nemine, tak abych byla v obraze, ale jinak nastoupit na MD musíte nejpozději 6 týdnů před TP a nejdříve 8týdnů před TP, já mám třeba zvoleno 8týdnů, každá má právo si vybrat, není to ničím podmíněné. Jen tím kdy nejdřív a kdy nejpozději ;) Někteří doktoři to ovšem nechají zcela na sobě a ani se nezeptají....takže pak některé nastoupí 6týdnů, ač mohly klidně 8týdnů. Bohužel, běžná praxe.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru