Kontroly na práce neschopné těhotné. Přišly na vás?

eicul82
9. led 2012

Přišla na někoho z vás kontrola ze sociálky, když jste měly neschopenku kvůli rizikovému těhotenství? Slyším dost názorů, že na těhotný nechodí a z mého okolí znám jen jeden případ, kdy na kontrolu přišli a to opakovaně.... 😒 Tak jsem si řekla, že udělám průzkum 🙂

martinatrnkova
5. čer 2012

@remenova ja jsem měnila pobyt během nemocenské. U gynekologa mi vyplnili změnu, kterou jsem zanesla na sociálku, poslala zaměstnavateli a nebyl žádný problém. Na žádný schválení jsem nečekala, bylo to jen ohlášení o změně, nic víc. Ale jak je to s dovolenou to netuším.

romca13
5. čer 2012

@ellionor no asi záleží na doktorovi,,, já mám doktora v pohodě, navíc jsem i hodně zvracela, takže mě nechal doma hned,, ale vím, že některý holky s tím u mudra mají problém,,ale myslím, že ve většině případů ti PN normálně napíše, když řekneš, že je to stresový prostředí, nebo že se už opravdu necítíš dobře,,,,,

bjoucik.15
5. čer 2012

ahoj holky. Tak vas ctu a ziram co je mozne ze strany uradu.... :( ja na nemocenske nejsem protoze jsem odmitla, ale nevim jestli je pro tehuli zrovna super chodit 12dni v kuse do prace z toho 2dny 12tky ostatni 9ttky. Nemam narocnou praci.sedim na telefonu a delam operatorku. Ale posledni dobou mi je zle vcera jsem omldlela na sefa a skoro v metru. Zatim se drzim,ale je to vazne narocny. Dr na gyn. Mi rekl ze je to normalni a ze do prace chodit muzu, obvodacka me hnala na nescopenku z duvodu vrozene asplenie. Ale jak jako ze muzou dat jen 6hod. Vychazek? Treba pro me je to vazne malo. Mam psa ktery musi chodit ven! A kdyz se necitim dobre tak proste nikam nepujdu. Myslite ze kdyz pujdu na neschopenku kvuli memu problemu ze mi muze napsat neomezene nebo aspon od 8-20?

lulii
5. čer 2012

@bjoucik.15 Já myslím, že ti určitě nenapíše od 8-20 hod 😒 Opravdu je pouze povoleno šest hodin vycházek. Ptala jsem se sestřičky u dr. jak je to s těma neomezenejma a prý na to má nárok pouze onkologický pacient a to ještě k tomu se musí napsat "spešl" žádost a zasedá dokonce nějaká rada a ta prý teprve rozhodne. Takže fakt bohužel pochybuju, že bys mohla dosáhnout těchlech vycházek.

kupi
5. čer 2012

@bjoucik.15 nějak to určitě jde, já jsem měla vycházky od letošního ledna a měla jsem je neomezeně, záleží určitě na doktorovi, protože ten ke kterému chodím je píše neomezeně všem těhulkám, zeptej se doktora a uvidíš

bjoucik.15
5. čer 2012

holky dík. Tady jde o to že mě doktorka chce nechat doma už jen kvůli tomuhle.Dle mého doktora na gyn. být doma nemusím, protože to na to nemá vliv, ale on kouká jen na to těhotenství a ne na celek jako takovej. Zatím to zvládám, jen jednou jem omdlela a to bohužel na šéfa a že je mi špatně a jsem unavená jak pes to k tomu asi holt patří...

remenova
6. čer 2012

@romca13 já jsem si říkala, že je to nějaké divné...
Jinak jsem doktora prosila, zda by nešly na jeden den upravit vycházky, protože potřebuji jet na zkooušku do brna a nevejdu se o hodinku do vycházek a řekl, že to bohužel nesmí...

remenova
6. čer 2012

@bjoucik.15 no, neomezené vycházky skončily v prosinci, ted uz jsou vsechny omezene 6-ti hodinami. Zadny doktor bez duvodu vaznych komplikaci (onkologicke onemocneni) nenapise neomezene vychazky, leda, ze zapomel nebo nepostrehl, ze se zmenily 😀...je to hloupost, i doktori to rikaji, ale stat si vzdy vybira vse na tech nejneskodnejsich a nejmene narocnych pripadech, take se divim, ze se vubec jeste divime...

ivule13
6. čer 2012

Ahoj holky, jsem na PN z důvodu práce v infekčním prostředí už od dubna (tj 3 měsíc těhotenství), víc jsem nechtěla riskovat.. Těhotenství mám bez jakýhkoliv komplikací. Duben a květen jsem nějaký vycházky neřešila, mezi lidmi koluje fáma, že kontroly na těhotný nechoděj, maximálně na udání atd. No až na mě kontrola přišla koncem května. A já nebyla doma, jeli jsme s manželem do Brna a vycházky jsem přešvihla o 2hodiny. Bylo to v pondělí a já vybrala schránku až ve čtvrtek večer. Kontrolor nechává lístek ve schránce s oznámením, že máte hned druhý den vysvětlit ossz zda PN trvá a kde jste byli. A co je důležité, není tam čas, kdy u vás byl, takže pokud budete celý den pryč, tak je asi obtížný pak něco vymyslet. Byla jsem strašně nas*aná, doslova. Zdálo se, že je to průser jak mraky (to povídala moje dr když mě uviděla v čekárně), ve čtvrtek jí totiž volali, ona samozřejmě o ničem nevěděla. Mě se paní z ossz pokoušela dovolat asi půl hodiny, ale já byla zrovna plavat. V pátek ráno jsem hned naklusala k mojí doktorce, ta mě hned vyplašila, že mi vezmou neschopenku, že na ni vlastně ani nemám nárok, že mi vlastně nic není apod. Byla i nepříjemná, protože je to pro ni práce navíc, musí psat nějaký vyjadřování či co. Takže jsem si připadala jak malý dítě, který něco provedlo. Pak jsem došla na ossz, tam jsem řekla pravdu, jak to bylo, sepsali jsme protokol. Paní mi řekla, že mi asi vezmou část peněz za ty dny, co o mě ,,nevěděli´´. A pár dní na to mi přišel papír, že se mnou zahajují řízení, můžu se k němu ještě do 15.6. vyjadřovat (kdybych třeba chtěla něco změnit v té výpovědi). No a teď čekám, co mi vezmou. Vycházky dodržuji a je to strašná pakárna, zrovna, když je hezky. Už ať jsem na mateřský. Jinak plánuju jet na chalupu, takže si zkusím změnit místo pobytu asi na týden, tak uvidíme, jestli na mě paní doktorka nezanevřela. Paní na OSSZ mi ještě řekla, že na různý aktivity pro těhotný (plavání, předporodní kurz,...) můžu chodit i mimo vycházky, ale jedna známá mi to zpochybnila, tak tam zítra zavolám a ještě se poptám. Asi záleží na lidech, co tam sedí. Jinak kontroly chodí, už jsem slyšela o dvou. Obě jsou z města, kde naše milé OSSZ sídlí, tak si myslím, že pokud někdo bydlí mimo to město, tak je šance menší. Ale nikdy neříkej nikdy. A ještě něco..kontrolor se snaží všema způsobama dostat k nemocnému. Na místě setrvává cca 15minut, když ho např. do bytového domu vy, tak zvoní na sousedy a dostane se až ke dveřím, kde bouchá a zvoní. O všem přesně sepíše protokol.

Nějak se tím ale nestresuju, hlavní je mimčo, tak se snažím být v klidu. A jak říká moje tchýně-nic není žádnej problém, pokud se nejedná o zdraví. Takže si nelámat s kravinama hlavu.

bjoucik.15
6. čer 2012

@remenova já myslím, že v tomhle státě se není čemu divit.... 😒 Já budu makat dokud to půjde, pak holt neschopenka.

romca13
6. čer 2012

@bjoucik.15 pokud doktor nechce mít problémy a platit pokudut, tak ti už bohužel neomezené vycházky nenapíše,, ale pouze 6 h denně,,, já měla od 8-20, ale doktorovi přišlo dokonce upozornění ze socky, že musí neprodleně všechny neschopenky přepravcovat a upravit vycházky,,, takže asi tak,,,,

bjoucik.15
6. čer 2012

@romca13 nj :(

romca13
6. čer 2012

@bjoucik.15 je to naprd no,, právě i mudr se rozčiloval, co si to vymysleli za blbosti, že přece těhule není nemocná,ale bohužel s tím nemůže nic udělat,,,,

bjoucik.15
6. čer 2012

@romca13 no naše zákony.... ale aspoň že jsou nějaké vycházky.

romca13
6. čer 2012

@bjoucik.15 je fakt, že přes zimu to ani tak nepřjde,ale teď přes léto je to blbý no :(((

bjoucik.15
6. čer 2012

@romca13 a hlavn já mám psa... a musím s ní ven když si řekne aby si mi nevydelala v bytě....

petynka1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kupi
7. čer 2012

Tak mi to nedalo a dneska jsem se zeptala svého doktora, jak je možné že píše neomezené vycházky(už jsem na mateřské, tak jsem ani neriskovala, že by mi je přepsal) a řekl mi, že mu kvůli vycházkám někdy v dubnu ze sociálky volali a ptali se na diagnózy u těch které mají vycházky neomezeně a když řekl, že jsou to těhulky tak to ze sociálky dál neřeší. Takže záleží i sociálce.

bjoucik.15
7. čer 2012

Ahoj holky, tak jsem už taky jedna z nás. jsem si to včera přivolala. Dneska mě odvážela sanitka a jsem na rizikovým. zatím nemám vycházky žádné,podepsala jsem revers, že nechci být hospializována. Jsem doma ležím v klidu, tak snad to bude dobrý. Prý až budu pořádně odpočatá dopíšou se mi vycházky...

djn
28. črc 2012

Hlásím, že za celou dobu neschopenku na mě nebyla ani jedna kontrola - neschopenka trvala 5 měsíců.

helcenka
28. črc 2012

Tak chci jenom napsat, že je to fakt náhoda.
Ségra je na nemocenský, je na ní skoro od začátku těhu kvůli nevhodné práci pro těhulky a celou dobu nic, až teď, když má nastoupit na mateřskou, tak přišla kontrola. A to o víkendu dopoledne. A to nebydlí ve městě, ale 8 kiláků odstud, pán ze sociálky si vytáhl všechny neschopenky z jejich obce a udělal si zkrátka malý "výlet". Naštěstí vycházky dodržuje, takže vše v pohodě.
To jenom pro zajímavost, že "náhoda je fakt blbec", a to že na těhule kontroly nechodí je jenom fáma.
Přeji hezké těhulkování a zdravá miminečka.

spendlicek
29. črc 2012

Ahoj holky. Byla na mě kontrola ve středu dopoledne (byla jsem doma!) a oni ani neklepali, byla to kontrola prvních 21dnech, kdy kontroluje zaměstnavatel.
Nevěděla jsem o té kontrole.
Pak přišli ještě v pátek večer, to je naštěstí přítel viděl z okna,jak už odchází!!! Tak se vrátili zpět a řekli mi, ke jsem byla ve středu a já automaticky doma, byla jsem fakt doma a kdyby jen prošli okolo okna, viděla bych je. Okna máme ve výšce kolen stojící člověka! Takže by ani nemuseli klepat, jen se projít. Mám schválně otevřené okno...

Se zaměstnavatelem nevycházím teď moc dobře, proto by mě ani ve snu nenapadlo, že nebudu dodržovat vycházky a je mi jasné, že mě budou kontrolovat...

Jen nevím, co mám dělat, udělalï to jednou ¨, jak vím, že to neudělají znovu? Že jen nehodí papír do schránky a neodejdou???
Takže papír o nezastižení skrz středu jsem vytáhla ze schránky až v pátek večer před nima. Byla jsem ve schránce ve středu dopoledne a pak jsem tamnebyla. Nevím, nevybírám schránku denně ☹
Ptala jsem se, co to pro mě namená (té kontrolorky z práce) a prý mi vezmou část neschopenky.
ALe já se bnojím toho,¨že mě vyhodí na hrubé porušení kázně a přijdu tak o odstupný (dostala jsem vyhazov a pak šla marodit, bohužel)...

JAK SE ČLOVĚK MŮŽE BRÁNIT, KDYŽ BYL OPRAVDU DOMA????

Kdybych nebyla, sklopím uši a držím hubu, ale už jsem na prášky z toho vyhazovu co mi dali a bojím se, že takto budou chtít ušetřit na odstupným ☹ ☹

evikj33
29. črc 2012

@spendlicek Mužeš skusit podat podnět na socku jak je možné že kontrola nezvoní,když máš funkční a označený zvonek.A pak sehnad svědka nesmí to byt manža nebo rodina,to by neuznali,že potvrdí že s tebou v uvedenou dobu mluvil.Ale je to dost složité s něma jednat,jsou arogantní.Moc obrana není,leda rovnou oslovit právnika a poradit se že je to záměr zaměstnavatele a kontrola neproběhla za standartních podmínek.Jako je zvonění,sečkání na místě par min. a pod.

pampeliska36
1. srp 2012

@spendlicek ahoj 😉 jeden opravdu konkrétní případ... (asi ale fakt záleží případ od případu)... na jednoho zaměstnance přišla kontrola ze sociálky a to až po těch 21 dnech... ten nemocný tvrdil, že když na něho přišla kontrola, že byl prostě doma a že je neslyšel... takto to prostě pořád tvrdil... odvolal se... až došlo nakonec na nějaké to řízení se sociálkou, kde stále tvrdil, že byl doma a nakonec to řízení vyhrál... sociálka mu to "prominula"... 😉

pampeliska36
1. srp 2012

jinak jsem na neschopence už od února s vycházkama od 12-18 hod. a přišli na kontrolu 4.7. (v tom týdnu jak byly ty svátky a ty šílený vedra!!!) a přišli kolem 9:30 hod.

eficenka
30. srp 2012

KONEČNĚ.... na neschopence sem od 9.2. 2012 a zítra si jdu vyřídit mateřskou....
Můžu říct, že celej unor sem se docela bála, jen sem přišla o 10 minut pozdějc, jestli nebyla kontrola...
no a pak sem vycházky nedodržovala, mám rodinu 200km daleko, tak i tak sem si tam jednou za měsíc na pár dní jela a nic... 🙂

oli26
30. srp 2012

U nás v lbc byli za 3 mesice třikrát pokaždé ve všední den v 11

seruska
30. srp 2012

Když jsem loni v červnu a červenci byla na nemocenské,tak mi přišla kontrola jednou a to v pondělí ráno kolem deváté....Jsem se stěhovala z bytu,tak jsem byla u našich a doktorka mi napsala,že jsem byla u ní,takže mě zachránila...Pak jsem byla byla na nemocenské od listopadu do dubna a nikdo mi nepřišel,ale to jsem byla na rizikovém těhotenství...

evikj33
2. říj 2012

Ahoj holky tak jsem měla právě svou první kontrolu a to jsem doma od 14.5. takže člověk nikdy neví,dlouho nic a pak se tu najednou ukažou.Naštěstí jsem doma a chodím jen v povolenou dobu a to ani né vždy,jsem ráda že jsem doma. 🙂

lucka
4. říj 2012

Ahojky!
Jsem v 16.týdnu a mám rizikové těhotenství,.Dneska jsem byla na odběru a nechala jsem si už napsat nemocesnkou.Chtěla jsem se jenom zeptat jestli to fakt platí výcházky těch 6 hodin,to mi připadá teda hodně málo.Stalo se vám,že by přišla kontrola před 8 ráno.Mě by se bodli vycházky od 8-12 a odpoledne mi už to je jedbno.Můžu si určit čas vycházek sama?Jee tu někdo z okolí Českého Těšína?
Děkuji Lucka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru