Kontroly na práce neschopné těhotné. Přišly na vás?

eicul82
9. led 2012

Přišla na někoho z vás kontrola ze sociálky, když jste měly neschopenku kvůli rizikovému těhotenství? Slyším dost názorů, že na těhotný nechodí a z mého okolí znám jen jeden případ, kdy na kontrolu přišli a to opakovaně.... 😒 Tak jsem si řekla, že udělám průzkum 🙂

llluckaaa
9. led 2012

@xsuzzi Nevím, proti komu konkrétně tu brojíš a jestli sis diskuzi přečetla celou, ale mně přijde, že se tu všechny shodly na tom, že těhulky nepracující z důvodů rizikového povolání by to měly mít jinak než ostatní nemocní a že by jim neomezené vycházky přály.
Takže z mého pohledu tu naprosto zbytečně prskáš a děláš děsně chytrou ze sebe.

michaela2310
9. led 2012

@baibies vím o čem mluvíš, já začínala na neschopence v květnu, takže celé léto jsem tvrdla doma... žádná dovolená, grilovačky s přáteli,.... měli jsme jet s manželem a s kamarády k nim na chatu, ale museli jsme zůstat doma..... kdybych mohla do práce, tak si vemu dovolenou a může se jet... pracovala jsem jako servírka v kuřácké restauraci....

lenka5731
9. led 2012

@llluckaaa mít by to jinak měly, ale namají! 🙂

když pominu fakt, že taková situace by vůbec neměla nastat, protože zaměstnavatel je povinen přizpůsobit pracovní podmínky a prostředí těhotné a pokud to není možné, tak by těhotná měla být doma za plný plat. ale pro zaměstnavatele je lepší donutit jít těhotnou na PN, že...

verusa.j
9. led 2012

Holky a měli jste vycházky hned od začátku těhotenství, já prvních 14 dnů nemám nic, tak si říkám, že kdyby přišli, tak je to stejnak na zaměstnavateli nebo ne?

megy
9. led 2012

@verusa.j ono je to dané, že prvních 14 dnů nic a pak ti to povolí, ale je to v podstatě věc lékaře. Tři týdny ti hradí zaměstnavatel, takže po tuto dobu většinou spadáš pod jejich kontrolu, posléze pod sociální. 😉

michaela2310
9. led 2012

@verusa.j první týden jsem vycházky neměla.... ted si nejsem jistá, ale myslím, že první 3 týdny platí zaměstnavatel, takže by tě musel přijít zkontrolovat on...

verusa.j
9. led 2012

@michaela2310 - jo to si taky říkám, ale mám strach, aby nepřišli prostě ze socky a nehlásili to zaměstnavateli, což by teda nebyl problém, protože je to kamarádka, ale i tak, jestli by mi pak nezvali celou nemocenskou, vůbec se v tom neorientuji

michaela2310
9. led 2012

@verusa.j no, mě zástupce šéfa (kamarádka) říkala, že ty první 3týdny můžu být v klidu a klidně někam jet, že by prý kontrolu musel poslat zaměstnavatel.... ale nevím jestli je to pravda, radši jsem to neriskovala 😖

verusa.j
9. led 2012

@michaela2310 - no ale já musím ještě do práce, slíbila jsem ještě pomoc 🙂 asi na 3 hoďky, ještě si to budu muset nějak ověřit

xsuzzi
9. led 2012

@llluckaaa - ne ne ne, přečetla jsem komplet celou diskuzi a nástup některých do týhle diskuze byl vyloženě neprudérní, že 🙂 ty potrefený se ozývat budou, nic jiného jsem ani nečekala 😅 viz 🙂
llluckaaa Měla jsem vycházky od 7 do 19 a nikdo na mě za 4 měsíce na neschopence nepřišel.
Jinak souhlasim s @mamkamarketa. Když má někdo rizikové těhotenství, tak nevidím důvod, proč by měl nějak dlouhodoběji nebo mimo stanovené hodiny běhat venku. Pokud je gynekolog rozumný, tak se s ním jistě domluvíte, aby vám vycházky napsal na čas, který nutně potřebujete (třeba pro cestu do a ze školky se starším dítkem).

tak něco takového jsem myslela a zrovna tu koho zmiňuješ, zrovna o vás dvou mluvim, to tys,ale poznala,proto reakce a samozřejmě nevhodná proti mě, že? 😅
By mě zajímalo jak si to jako představujete víš. Rizikové těhotenství je totiž nazváno i v případě rizikové práce, takže co teď? Zajímalo by mě zda li máš starší dítě, když už do týhle diskuze jdeš s takovým názorem, starší třeba batole? Mamkamarketa aspoň má, takže aspoň, že tak, ale tak dobře, představme si situaci poměrně dosti holek, protože dnešní doba si to žádá a každá druhá se vzdělává i v pokročilejším věku.
Máš tříleté dítě, dálkově studuješ, ve škole se ti daří, rodiče máš třeba 10km od sebe tudíž musíš použít auto, je léto. Tys,ale otěhotněla co teď? 😅 V práci být nemůžeš, takže dle vašich teorií, bych asi měla dát v práci výpověď, škola -tam jeden den v týdnu, no musim ukončit,protože chci dítě, 3leté dítě chce ven, je léto, co teď? no ne, bude doma venku jen 3 hodiny dopo a 3 odpo, protože já jsem přeci zdravá a nic mi není a nemám co dělat na NP, že? 😅 prostě holej nesmysl přeci, to nemůžete ani myslet vážně holky, protože to ani není možný, aby jste mysleli, že nemá co kde courat, když má rizikové těhu v tomhle případě proto,že má rizikové zaměstnání. Já se s nikým hádat nechci, že se tady na mě sesype pár trefených je mi jasné 😅 to by nebyl MK 🙂 ale mě to je jedno, já jenom chtěla, než začnete takhle vždycky mluvit, hlavně ty co čekají první, tudíž se můžou válet doma a bude jim to jedno, ty co nemají žádné starosti, nestudují třeba, nemají starší dítě co venku bude potřebovat být, těch se to týká nejvíc tyhle úžasný řeči typu nejsi nemocná nemáš co dělat na PN, tak se zkuste zamyslet proč ty těhulky tady tohle asi řeší, asi na tom jsou jinak než vy a potřebujou více volnosti pro tohle všechno, to je přece normální né? přece je nesmysl ze všech udělat vězně, kterým se to má líbít, to, že ani nemůžou strávit léto se svym starším dítětem venku -např. ale co si třepim hubu 😅 jen mě to už fakt zvedlo, pač to je diskuze od diskuze vždycky někdo takovej vpadnutej do diskuze s tím, že co se ti jako nelíbí? Jsi těhotná? tak drž hubu a krok 😅 nechápu 😀

mamkamarketa
9. led 2012

@xsuzzi nerozciluj se,stres skodi miminku 😉
jenze jak se to ma odlisit,kdo je doma s jakou diagnozou a proc ono spis by ses mela hadat se svym zamestnavatelem 😝 jak uz to padlo on by te mel presunout nekam,kde muzes pracovat.
spis bych delala postihy zamestnavatelum,ze by tohle meli tehulim umoznit. kdyz chce clovek pracovat a nemuze ,tak to je na hlavu 🙄
tedka je plno zmen v socialnim systemu,s nekteryma souhlasim,napr.ze po 2 mesicich na pracaku,musis delat verejny prace, to uz jsem zvedava jak tohle budou resit nasi tmavsi spoluobcane 😝

bocinka
9. led 2012

Taky jsem měla od začátku marodku, ale kvůli práci, která byla pro těhotenství nebezpečná, ležela jsem s nohama nahoře "jen" do 13tt, vycházky jsem si dala od 16 - 20 hod. abych mohla s mužem ven, když přijde z práce, nebo na večeři, do kina...... Ale chodila jsem na procházky i po obědě, nebo dopoledne a nikdy mi za osm měsíců nikdo nepřišel......

lenka5731
9. led 2012

@mamkamarketa naši tmavší spoluobčasné to nijak řešit nebudou, protože na pracáku nejsou!! 😀 těch se to nijak nedotkne.

mamkamarketa
9. led 2012

@lenka5731 hmmm smutna pravda 🙄 ale naky to urcite zkouseji 🙄

xsuzzi
9. led 2012

@mamkamarketa - s tim souhlasim, takhle bych si to i představovala, nemůžu vykonávat stávající práci, zaměstnavatek pro mě musí mít jinou, pokud to, ale možné opravdu není, má mě nechat doma za normální mzdu, pak by nedocházelo k těmhle slovním přestřelkám, ale .....
obě víme, že to takhle fungovat nikdy nebude. Jsou zaměstnání kde prostě to náhradní místo není a zaměstnavatel tě nikdy doma nenechá za plný plat 🙂

bocinka
9. led 2012

@mamkamarketa jenže tmavší spoluobčané nejsou na pracáku, ale na sociálce, takže se to na ně nevztahuje, ne???? 🙄 🙄 🙄 😠

sayast
9. led 2012

@xsuzzi naprosto s tebou souhlasim!
ja kvuli tomu zatim nemuzu ani planovat druhe, delam VS a nemohla bych si na PN dovolit jezdit do skoly 😝. at zije zvysovani porodnosti 😝

mamkamarketa
9. led 2012

@xsuzzi ja vim,ale je to smutny ]-
zenska CHCE makat a nemuze,je ''vystrcena'' to je fakt pitomy....
ale fakt se to i zneuziva,coz mi prijde jety. radsi nez jit do prace,koupim gyndari flasku povypravim,jak mi je zle a on napise neschopenku a huraaa muzu byt cely dny doma 🙄

xsuzzi
9. led 2012

@sayast - no já si to neumim představit, můžu říct, že jsem z toho ve stresu už teď a to se teprve snažíme, já chci miminko moc, moc po něm toužím, taky dálkově studuju, ale co budu dělat nevím, jsem z toho úplně na nervy 😅 nevim co mám dělat a jak to udělat, se školou, malym a PN, prostě nevím 😒

moudivlacek
9. led 2012

@xsuzzi a ty musis byt na PN? maly nechodi do skolky?

xsuzzi
9. led 2012

@mamkamarketa - o takovým případu třeba já jsem neslyšela ani vzdáleně 🙂 neříkám, že to možné není, ale nevim no 🙂

mamkamarketa
9. led 2012

@xsuzzi ha tak takhle to delala pulka firmy (120 zenskech a 4 chlapy) dokonce tam kolovalo,jaky gyndar ma k neschopenkam jaky pristup 😝 kurnik nejvetsi 🙄

sayast
9. led 2012

@xsuzzi a kolik ti chybi? ja jsem v prvaku a mam to celkem na 3 😒 . me jediny teda co drzi zpatky, tak ze pritele mam jen rok, tak bych stejne chtela pockat. ale cekat jeste skoro 3 roky teda moc nechci 😔
me malou navic nevzali ani do skolky, tak jsem zvedava jak to budu delat s hlidanim 🙄
ale ty se nestresuj, urcite to bude v pohode a nejak se to udela 🙂. kdyztak gyndr by ti potvrdil zes byla na prohlidce ne?

xsuzzi
9. led 2012

@moudivlacek - no já jestli se nám poštěstí a otěhotnim, tak budu muset být na PN, jsem RHB pracovník na následný péči, že každý den mám v ruce 80-100kg lidi 20x je standart, že mi z nich každý třetí zlstane v rukou viset taky, takže já prostě pryč musim, ale jiné místo pro mě prostě není :-/ jj malý chodí do školky 🙂

moudivlacek
9. led 2012

@xsuzzi jo takhle tak to jo, nema to moc hlavu a patu, zdravy tehule by delaly a zamestnavatel jim to neumozni...

karmenta
9. led 2012

Na mě kontrola přišla také, ale v době kdy si ji "objednává" zaměstnavatel, tedy v prvních 14ti dnech. Nebyla jsem doma, jelikož jsem byla u lékaře na testech na gen. vady. Jinak jsem byla pořád doma, bylo mi zle a byla jsem ráda že ležím v posteli, měla jsem problémy s mdlobama, takže představa že využiju neschopenku a hurá do města ani náhodou :( To tak poslední 3týdny před porodem, to mi začlo být líp.
Jo a co se týče jak někdo psal že měl celodenní vycházky to by mě zajímalo, já jsem se o to dost snažila dostat pak aspon 4hodiny kdybych prostě někam musela a řekli mi že víc než ty 4hodiny ze zákona dát nemůžou. Že celodenní vycházky bývávalo :(

xsuzzi
9. led 2012

@sayast - já jsem ve 2 ročníku, mám to na 5, takže ještě 3 😅 mazec no, ale tak si říkám, když to nepujde, tak to nepujde no 🙂 akorát, že ono to zatim jde 😅 zrovna mám zkouškový za sebou 6 zkoušek, čeká mě ještě 1 a bude to 🙂
say _ tak uvidíte, hlavně se tím nestresuj co a jak bude, já jsem ta pravá co ti má co říkat, pač já jsem v nervech od doby co jsme si řekli, že to necháme na přírodě už 🙂 ale opravdu ty nervy za to nestojej, pak nám to akorát nepujde, pač budeme úplně vynervovaný ☹ třeba nám prostě nezbývá nic jiného než doufat, že nevim, že než otěhu upravěj reformu nebo, že se dohodneme s dr. mě příjde prostě jako hrozná pitomost přerušit školu,protože chci dítě 😒 my už,ale čekat nechceme, Peťkoj budou na jaře 4, mě už ta 30 taky pomalu dohání, manželovi 4 na začátku a prostě není na co čekat 🙂 takže já jdu do boje 😅

mitote
9. led 2012

trochu to tu pozoruji...na jedne strane je pravda, ano rizikove, mas byt doma, na druhe strane nenarocne prochazky mamince jen prospeji. A priznejme si, on fyzicky stav je i o psychice, takze co je lepsi, mit sama doma cele dny deprese nebo zajit s kamaradkou nakoupit neco po mimco? A popravde, kdyby rizikace byly tak strasne rizikove, tak vas hospitalizuji. Moji mamu, protoze petkrat potratila, hospitalizovali uz pred pocetim, pak ji pustili na vikend domu, aby udelali miminko a zpatky do nemocnice, ve ktere byla az do porodu. A predstavte si, i v te nemocnici tech devet mesicu mela povolene kratsi vychazky.
Pak jsou tu ty narocne profese, at uz fyzicky nebo psychicky. Takze jen proto, ze mam narocnou praci, kteoru nemohu vykonavat, mam byt devet mesicu zavrena doma? To je hloupost trochu ne?
Nekdo tu psal, ze ma vychazky dve hodky dopo a neco odpo...no sorry, ale za dve hodky bych jen dojela do mesta, otocila se a jela zpatky.
Navic treba ja jsem lecena spoustu let na hematologii, ze bych se vesla do nejake vychazky je nemyslitelne, rano na osmou prijedu, udelaji obery, dve tri hodiny cekam na vysledky a nez prijdu na radu, pak tam pul hodky stravim. Suma sumarum i s cestou me to 5-6 hodin v kuse.

xsuzzi
9. led 2012

holky já jsem třeba v prvnim těhu měla taky nějaký " pojebaný" vycházky 😅 jako 2h dopoledne a 3h odpoledne, ale neřešila jsem nic, ani mě to nenapadlo, protože byla zima, já neměla žádné starosti, dítě, ani školu, ale stárneme, vše se mění a teď je tohle pro mě např. úplně nereálné ty vycházky 🙂

romca13
9. led 2012

já si právě říkala, že pokud mi bude chtít dr ty vycházky zkrátit na těch 6 hodin, tak si je dám odpoledne,, dopolko většinou lítám po doktorech a doktory mi nikdo do vycházek počítat nemůže,,,takže to bych pak s těch vycházek neměla nic,, když každej týden jsem u nějakýho dr

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru