Koupání nebo sprcha? Co preferujete v těhotenství?

mika2
5. led 2012

Co preferujete v těhotenství více koupání v teplé vaně nebo jen sprchu? Já se zatím jen sprchuju, ale dnes jsem dostala chuť na plnou vanu, nevím však, jestli to nemůže nějak ublížit mimi?

benjik
5. led 2012

Pokud si nenapustíš moc horkou vodu,tak je vana ok.Já kombinuji oboje.

hojda
5. led 2012

Tak já sprchování.

Tady pár zásad pro koupání:

Platí však určité zásady pro bezpečné koupání:
-nikdy se nekoupejte v době, kdy jste doma úplně sama, aby v případě nevolnosti byl někdo nablízku
-teplota vody by měla být do 38 stupňů Celsia, jelikož Váš tlak je v těhotenství o něco nižší než původní a při teplé koupeli se rozšíří cévy v pokožce, čímž krevní tlak může ještě klesnout a Vám se může začít točit hlava, teploty nad 38 stupňů Celsia mohou dokonce v raném těhotenství ublížit plodu
-pobyt ve vaně ukončete max. po 20 minutách, teplota těla se vyrovnává teplotě vody a hrozí stejné nebezpečí jako při vyšší teplotě vody

Při vstupu a výstupu do vany buďte velmi opatrná, stále se něčeho přidržujte, abyste neuklouzla a neublížila sobě a vyvíjejícímu se plodu.

tkanicka
5. led 2012

celé těhotenství jsem si užívala ve vaně, protože jsem věděla, že pak už to hned tak nevyjde a jediné co to možná malé přineslo je, že se taky strašně ráda rochní ve vodě. Jenom jsem měla vždycky ráda vodu až horkou a tělo si samo řeklo, že chce chladnější.

lucifereeek
5. led 2012

já mám ráda horkou vodu, takže teď jsem se ve vaně od začátku těhu nekoupala a raději se sprchuji 🙂

sudina
5. led 2012

Já vanuju až teď ke konci těhu... 🙂

kotatko
5. led 2012

Koupala jsem se u obou těhu. Nakládala jsem se do vany i na dýl, než se doporučuje, ale dělalo mi to hrozně dobře a nemohla jsem si pomoct. Přidávala jsem si do vody olej od Eoné vhodný pro těhulky. Byl to úžasný relax 😉

luckyhoney
5. led 2012

Já "vanuju" celé těhu jen teď mám problém z té vany vylézt 😀

salomee
5. led 2012

Miluju koupání ve vaně..ale teď mi to nějak nedá a koupala jsem se teprv nedávno, jinak se jen sprchuju. Ale když se dodrží ty zásady, co tu někdo psal, nemělo by to vadit...jenže já miluju horkou vodu, tak těch 38..to raděj nic, naposledy to nebylo ono🙂.
Ale v knížce Prenatální komunikace psali např., že vana je dobrá na to, aby se žena víc "napojila" na mimčo, jak se hezky uvolní v té teplé vodě, ale zároveň je omezená tou vanou, může se cítit podobně jako její dítě v bříšku.

andelka
5. led 2012

Já preferuju oboje, jak kdy. Aspoň 2x týdně se naložím do vany. Ale nechávám si nad vodou ramena, hlavu a kolena, aby se ochlazoval krevní oběh.V tomhle počasí je teplá voda balzám na tělo i na duši. 🙂

luciebx
5. led 2012

ja sem se taky prevazne koupala ve vane.. uvolnila sem se a bylo to fajn.. nakonec sem mela i porod do vody a fakt to bylo zuzicko.. vrele doporucuji.. u me vyhrava vana na prvnim miste..

zenablazena
5. led 2012

Kombinovala jsem, ale POZOR ... dala jsem si vanu téměř tři týdny před termínem a za dvě hodiny po koupely jsem držela holčičku v náruči 🙂

aemmi
5. led 2012

Tak já se ráda koupala ve vaně, když jsme bydleli ve studeným bytě, ted už mě to nějak nebere, ve vaně jsme neležela celé těhu, až když jsem potřebovala rozjet kontrakce, což se u mě stejně nekonalo, takže já jsem v těhotenství preferovala a i ted preferuju sprchu 😉

camelinka
5. led 2012

ja sem si dala i v pozdejsim tehu vanu, pekne teplouckou vodu,ale jen pod pupik,mala se krasne rozvalovala a i ted vodu miluje 🙂

ja.na81
5. led 2012

tak ja preferuji sprchu, porad, jako tehu i netehu... ale ja lezeni ve vane opravdu nesnasim, takze pro me by to nebyl relax, spis utrpeni 😉

evulinkab
5. led 2012

Já se pred těhu hrozne moc ráda koupala ve vaně, ale jak jsem otehotnela, tak mi to nedelalo vubec dobre..Najednou mi to vadilo ležet ve vane v te teplé vode, točila se mi hlava, bušilo srdce.Takže jsem se jen sprchovavala a to mi zustalo doted.Uprednostnuji sprchu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru