Koupání v aquaparku, termálech v druhém trimestru. Máte zkušenost?

barunkiss
15. kvě 2022

Zdravím,

Přítel by chtěl na dovolenou do Bešeňové do aquaparku, jsem v druhém trimestru s chci se zeptat, zda máte zkušenosti s koupáním ve veřejných bazénech v těhotenství?
Chceme malé dopřát nějakou dovču než se narodí sourozenec, tak marně hledáme. Popřípadě uvítám rady a tipy kam na dovču s rok a půl starým prckem 🙂

Díky !

zuzaaaaa
15. kvě 2022

Byli jsme v dubnu v Babylonu a normálně jsem se koupala, byla jsem kolem 24tt. A máme ještě naplánováno než se nám narodí sourozenec. Do rybníka bych nelezla 🙂

radkazenklava
15. kvě 2022

@barunkiss V Besenove jsou ty venkovni bazény dost teplé..tam bych jako těhotná nešla...na tobogány taky ne...opalovat se taky ne...max vnitřní bazén...takže takovou dovolenou bych si odpustila a zkusila vymyslet něco jiného.

ekou
15. kvě 2022

@barunkiss nevím odkud jste, ale třeba Jeseníky...jsou tam udělané nenáročné trasy i pro kočárky (osobně to nemám vyzkoušené) a třeba na Dolní Moravě je resort zaměřen na rodiny

evinahosta
15. kvě 2022

Ja bych ty termaly uplne neriskovala…byli jsme pred par lety v Podhajske (nastesti jsem zrovna nebyla tehotna) a privezla jsem si od tama nejakej nechutnej silenej zanet, gynekolog se hned ptal, jestli jsem nebyla v termalech, ze to byva z tama..proste nejaka bakterie, ktere to teplicko a plno lidi vyhovuje 💩 takze mozna bych zauvazovala nad necim jinym…samozrejme ze 100 tehotnych to zvladne v pohode a ta 101. si ten zanet doveze. Ale po mych zkusenostech bych radsi neriskovala..

nelinecka1
15. kvě 2022

Souhlas, jako těhotná ve 3.trimestru jsem byla v Mederu, ale koupala jsem se jen ve studených bazenech. Taky jsem slyšela, ze tam hrozi zanety, proto jsem neriskovala☺️

nazka
15. kvě 2022

@barunkiss já se koupala i v Berounce jako těhotná, ale horké termaly bych neriskovala. Jinak mě gyndar vyloženě doporučil moře, že to je pro těhotné nejhygienictejsi. Takže bych zvolila klidně něco koupacího, ale ne s teplou vodou.

leninka800
16. kvě 2022

Ahoj, ja bych do termalu tehotna taky uz nesla. U prvniho tehu jsem tak o maleho malem prisla. Odpoledni koupani v teple vode, vecer pobolivani v podbrisku a rano krvaceni :/ Nastesti to dobre dopadlo. Jinak jsem se chodila koupat vsude. Rybniky, bazeny...v porodnici i rikali, ze bez problemu.

marcicek84
16. kvě 2022

Termaly nejsou vhodne!Jedine do studenych bazenu a jeste s tamponem pro tehotne kvuli infekci....
Jedte radsi nekam na hory, Vysoke Tatry, Nizke Tatry nebo Terchova a pokud nutne termaly tak je jeden den s tim,ze do horke vody se koupat proste nepujdes ...

marcicek84
16. kvě 2022

@nazka more,no ale treba najit pojistovnu,ktera jeste tehotnou pojisti a leteckou spolecnost,ktera ji jeste prepravi...

nazka
16. kvě 2022

@marcicek84 tak pokud neletis ve třetím trimestru, je to úplně ok
Jinak i s tamponem proti infekci infekci chytnout můžeš. Dokonce ji můžeš chytnout i z toho tamponu 🤷‍♀️

hojda
16. kvě 2022

Termály hned za hranicemi v Rakousku (České Velenice - Gmünd) slaná antibakteriální voda 32-až 34 stupňů, lze se ubytovat třeba v Třeboni a tam je to 30 minut cesty a pro těhotnou ideální na procházky (rovina, žádné kopce). Domluvíš se tam i česky https://www.solefelsenwelt.at/cs/ přímo v Třeboni se dá taky koupat, ale není tam ta slaná voda. https://www.laznetrebon.cz/cz/lazenske-domy/laz...

elesse
16. kvě 2022

Já jsem střelec, klidně bych se koupala, pokud a dokud mi to bude příjemné... Za mě lepší koupání, než lezení po kopcích

malanoha
16. kvě 2022

Byla jsem v termalech v prvním trimestru a bylo to v pohodě. Nelezela bych v nejake extra horke vode, jinak nevim proc ne.

marcicek84
16. kvě 2022

@nazka no i na konci druheho ne kazda pojistovne kryje prip.komplikace spojene s tehotenstvim

nazka
16. kvě 2022

@marcicek84 já nějak nevím, proč tady řešíš úplně něco, co se netýká tématu. Navíc třeba erv pojišťuje do 2 měsíců před termínem porodu. Takže to je dokonce i kus třetího trimestru🤦‍♀️ a tazatelka bude ve druhém. A pochybuju, že by si vybrala zrovna pojišťovnu, která nepojisti, když možnosti jsou. Plus musí být pojištěna kamkoliv do zahraničí.

marcicek84
16. kvě 2022

@nazka more jsi tu zminila ty,ja ho neresim a ted ses toho chytla zase ty,kazdopadne ono to tak jednoduche jak tvrdis neni viz vyluky z pojisteni...

nazka
16. kvě 2022

@marcicek84 🤦‍♀️🤦‍♀️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru