Koupe se vaše miminko rádo? Naše řve

nency
16. led 2009

Mám 14 -denní holčičku a máme problém s koupáním. Když ji dám do vaničky spustí strašný řev. ☹
Přitom teplota vody je akorát, dávám ji do vaničky lehátko a přes bříško ještě žínku, v koupelně máme teploučko a už nevím co s ní. Zkoušela jsem koupat i bez lehátka, ale to bylo ještě horší.
Ještě štěstí, že teď nedoporučují koupat každý den. Koupeme každý druhý den, ale ten řev je
pořád stejný.

lu24
16. led 2009

Ahojky, mi jsme plavci už od narození, brouček má vodičku rád už od narození 🙂 , ale kamarádka měla stejný problém jako ty a doktorka jí doporučila,začínat pomaličku, třeba ve vaně, nebo vaničce bez vody, otírat místo koupání jen mokrou žínkou a postupně přidávat vodu po malých množstvích,aby si zvykal........

helcah
16. led 2009

Nency co takhle zkusit koupací kyblík? My jsme v něm koupali hned po příchodu z porodnice a malý se to hned líbilo, normálně tam i usínala. V albu mám jednu fotku jak koupeme v kyblíku a je vidět, že se jí to líbí.

monako
16. led 2009

ahoj mě malá taky plakala ve vaničce tak jsme ji začali brát s sebou do velké vany a to se jí moc líbí

hancas
16. led 2009

u nás to bylo v pohod,milovali vodičku už od mala,zkus jí dávat do vaničky opravdu pomalu,nejdříve nohy,bříško a tak celé tělíčko.mi to tak děláme dodnes at se vody nebojí,a nebo jak tu radí maminy kyblík.zkus to 😉

pernicka1985
16. led 2009

ahoj nency nas kluk se taky bal vody.Ted ma 2mes. a voda se mu libi,je v ni spokojeny.Musis tomu dat cas.Kdyz mel 14dni tak rval ve vode jak leHodne stesti

angellina
16. led 2009

Nase Kacenka koupani zpocatku mela moc rada, ale voda musela byt teplejsi az 38 stupnu. pak prislo obdobi, kdy ve vode plakala. Nelamala jsem to pres koleno a do vanicky sla jen jednou za tyden, jinak jsem ji umyvala jen zinkou na prebalovaku. Jednoho dne ve vanicce plakat prestala a je tam spokojena. At mate brzy pri koupani jen same spokojene chvile. 🙂

kubaka
16. led 2009

nency - fakt kyblík - stačí i obyčejný z drogérie. Vadí jim ten prostor okolo a to, že jsou nahatí bez ochrany. Děsej se vlastního pohybu, který v bříšku neměly. Náš řval, v kbelíku byl klid. Akorát je to takové nepohodlné, spíš pro čtyři ruce - jak jsou hadroví, všechno jim padá. 😀 posadit ho tam jako byl v děloze - ale hlavou nahoru 🙂 a vodu tak po prsa, držet za krkem a pod paždí, nebo jak vám to bude vyhovovat. Umyli jsme ho na pultu a takhle v kýblu jen smočili. A taky jen obden, ne denně.
Ve třech měsícíh už ale nastal zlom a líbilo se mu cákat ve vaničce a kopat nohama. Novorozeně na tom je jinak.

dnada
16. led 2009

tak malej má vodičku rád od narození,plakal jen v nemocnici,tam ho koupali ve studený vodě,prej se maj miminka otužovat !!! taková pitomost!!! doma sem mu dala vodičku cca 36-37stupňů a najednou byl klid a usmíval se 🙂 dokonce sem ho koupala i spícího a vzbudil se až když sem ho po koupání oblíkala,to mu byla asi kolem 14ti dnů 😀
vyzkoušej ten kyblík a nebo koupat se spolu

petule.h
16. led 2009

obě mé děti cca měsíc -2 plakaly, a teď vodu milují...tom měl teda období, že měl hysterii ze sprcháče, takže dovolená a koupání večer drama, teď to nwvadí, ale zase si nechce mít hlavu...tak nevím 🙂

ilci
16. led 2009

taky koupeme od začátku v kyblíku a spokojenost
má radši teplejší vodu
a můžu říct, že teď se na koupání vyloženě těší, je celej vysmátej 😀

meleri
16. led 2009

meli sme stejny problem, maly z toho mel takovy stres, a ja taky. ☹ chce to cas. Nam se osvedcilo, ze jsme ho koupali zezacatku obden, a taky pri koupeli porad na neho zblizka mluvit a brat to jako zert, po case se zacal pri koupeli smat.
Pri mydleni mu davame dudlik, aby zapomnel na to jak je to pro neho neprijemne.

lisounek
16. led 2009

ahoj tak to je jako u nas koupali jsme ob den a porad rev hrozny hrozny hrozny....neda se to popsat!! menili jsme lehatka (mame jich doma snad 3 druhy), vodu studenejsi, teplejsi, najedene dite nenajedene dite, jine prostredi a proste spoustu veci a nic nepomahalo..vzpinala se ve vode, zvedala delala mosty, aby se nemusela dotknout hladiny..strasny proste a nakonec pomohlo az to, ze jsem s ni do te vody vlezla ja presne na jeji 3 mesice ukazala jsem ji, ze to nic neni pritulila k sobe a pomalu osmelila polevala vodou a od te doby slastny klid..uz ani neni pravda, ze rvala a je to mesic a pul proste super 😉 a chodime i na plavco do virivky a pohoda...tak zkus treba se i u vas zadari 😵

evicka7
16. led 2009

nency, ségry holčička musela mít mnohem teplejší vodu, než je pro miminečka obvyklé, jinak řvala jak pominutá, naše holčička od začátku kyblíkuje a je nadšená, s teplotou vody takový problém nemá, jen když jí to dám podle teploměru na ideál, tak je mrzutá, má také raději teplejší

lisounek
16. led 2009

jo a do kybliku bych nesla to bylo jediny co jsem zavrhla namaha to zadicka dite je v neprirozene poloze a navic je to neprakticke, samo nesedi a tam snad musi koupat dva lidi, coz by teda u nas neslo manza neni casto ani doma...nebot jak udrzet dite jednou rukou a druhou umyvat?? a navic je to fakt na chvili a uplne male dite, ktere ani nedrzi svoje telicko je fakt zahul 😔

lisounek
16. led 2009

nency: a jukni do alba jak si ted ve vode lebedi 😀

gedgitka.a
16. led 2009

ahojky, tak náš malej ječel jen při prvních 2 koupáních ve vaničce, pak se mu to zalíbilo a je z něj hotová žabka, kyblík bych taky nee, ani by se mi tam asik nevešel, bo jsme ve 2 měsících musely koupit nej vaničku co jsme sehnaly a teď v necelých 6 měsících ho budu muset začít koupat, už normál ve vaně 😀 a to taky není problém plaveme ve vaně a někdy se koupe se mnou, jak řeknu cáky cáky mrská nožičkama a já pak vytírám půl koupelky 😀 a postupně mu snižuju i teplotu vody koupem se, už ve vodě s 33st a je taky vpoho, aby nebyl v šoku, až půjdem na plavání do bazénku 😉 vydrž většina miminek je za chvilku ve vodě vpoho 😉

kubaka
16. led 2009

lisounku - ten kýbl je od toho, že právě dítě JE ve své přirozené poloze - jako bylo v děloze. Záda nenamáhá, protože ho voda nadnáší - vznáší se v ní a tělo má lehčí. Stačí ho jen přidržovat, má oporu i ve stěnách. Cítí se tam jako v bříšku a je blažené. Namydlit se musí na přebalováku a v tom kyblíku jen ponořit. Je to nepohodlné, jsou na to potřeba 4 ruce, ale narozdíl od vaší holčičky nám malý při koupání neřval. A proto se ten kbelíček vymyslel. 😉
Možná jsi zavrhla něco dřív než vyzkoušela a vyřešilo by to pláč dřív jak ve třech měsích. To už se náš malej koupal ve velké vaně na lehátku a cákal rukama nohama jako divý, nadšený z pohybu. Vaničku jsme neměli vůbec.

helcah
16. led 2009

Kubaka má s kyblíkem naprostou pravdu. Je fakt, že první měsíc jsme koupali s manželem, protože jeden držel a druhý myl a také jsme museli získat jistotu při vytahování. Ale líbilo se jí tam hned ze začátku, normálně zavřela oči a tak jakoby úplně povadla, asi fakt jako v bříšku. Teď už v pohodě koupeme sami, hlavičku udrží a na mytí ji vyndám na podložku a pak šup zpátky. A v tom kyblíčku fakt nesedí ale je schoulená.A ve vaničce nikdy neměla ponořené celé tělíčko takže vyhrál kyblík. Je fakt že vodu má taky radši teplejší, teploměr jsme používali pár dní...

lisounek
16. led 2009

kubaka: ano jako v deloze ano ale fyziologicky to zdrave neni..v deloze se nadnasi a nema namahanou pater, kdezto v kybli to novorozene proste musis udrzet a to pro nej neni vubec ale vubec zdrave a pohodlne taky ne....a myslim, ze to neni o tom revu...kdybych ji narvala do kyble rve mi uplne stejne...protoze to proste bylo o te vode..pri porodu se nalokala vody,proto to proste nemela rada....voda ho v tom kybliku moc nenadnese bohuzel gravitace je dle meho silnejsi...ale je to jen nazor, kazdy at si koupe jak mu to vyhovuje a mydlit mimo vodu?? hmm tak to bych neriskovala..a ja mam jen dve ruce a manzel pokazde doma bohuzel nestihl byt..ale tak pokud nekomu vyhovuje, tak je to dobre, ale ja si proste myslim toto nooo 😨 a nevim neda se posuzovat kazde dite jen podle jednoho jedineho!! ze ten vas byl nadseny ja ti to neberu, pisu jen svuj nazor, takze se omlouvam ze vubec nejaky mam 😉

kalo
17. led 2009

Naše malá je od narození naprosto "vodní živel". Teď se vzteká, když musí z vany ven 🙂 Možná miluje vodu taky proto, že je ve znamení raka 😀 Nevím... 😵

smardik
17. led 2009

nency malý koupaní ve vaničce taky nemá rád, ale dali jsme ji do koupacího kyblíku a koupení je už radost, směje se 🙂 takže u nás vanička slouží na odkládaní věci

lisounek malý se mi taky při porodu nalokal vody, ve vaničce řve a v kyblíku je to usměvavé dětátko 🙂

meleri
17. led 2009

Lisounku,

tak se divam, ze mate to same sedatko co my, jenze ja ho nechci jeste pouzivat, protoze nevim jestli na to neni jeste maly. kdy jste ji zacali do toho davat? To nase sedatko ma mezi nozkama takovou sprusli, a zda se mi, ze je na neho jeste moc siroka.

vy chodite do virivky? Jako na bazen? Odkdy se vlastne muze s malym na bazen? Ja se ptala v porodnici a rekli mi, ze po pul roce. ale prijde mi, ze nekdo chodi uz driv. a v te virivce, neni to skodlive na jeho kuzi? ja vim, ze nam plavcik rikal, ze se v tom muze zustat jenom 15 min, jinak uz to pak skodi. tak nevim. 🙂

lu777
17. led 2009

Nency: u tak maličkého miminka je to normální 😉
u nás to bylo totéž, doporučuju mít v koupelně fakt teplo a hlavně Ty zůstaň v klidu, oni to cítí....
koupel jen chvilinku, u toho ji pořád drž za ručičku a povídej něco uklidňujícím hlasem...
výborné je taky CD s relaxační hudbou pro miminka, my máme takovou kde se děti smějí a žvatlají a asi za měsíc si na to zvykl a jak jsem to zapla, tak byl potichu a stražil uši...

po koupání jemně zavinout a pohoupat...

malá miminka se necítí bezpečně, je to pro ně velký náraz být venku, sami a pořád se s nimi manipuluje...

jestli je malá fakt vystresovaná, tak koupej zatím míň, jestli to není nutné tak třeba teď v zimě i jen každé 3 dny a mezitím jen opláchni zadeček pod kohoutkem teplou vodou...

uvidíš že za chvíli nebude chtít z vody ven, je to otázka pár týdnů.. jak pak přiberou, zvyknou si na to prostředí a posílí, tak se uvolní víc... vydrž 🙂

majda2
17. led 2009

U nás se ujalo koupat v látkové plence. Před koupáním jsem ji zabalila s ručičkama podel těla do plenky a položila do vaničky na lehátko. Pak postupně pomalinku rozbalovala. Miminka se bojí prostoru...

karot
17. led 2009

Nency,............u nás bylo koupání do 5.týdnů "horor".Prořval jak samotné koupání,tak i ostatní procedury,které následovaly po sobě a zklidilo ho až jídlo. 😀
Máme podkrovní byt a manža tenkrát běhal a zavíral okna,aby na nás sousedi nevolali sociálku. 😀
Do teď mi to čas od času nějaká sousedka neopomene připomenout,jak ho po večerech slýchavala brčet a hrozně se diví,jak je z něho teď pohodové dítě. 😵
Takže vydrž,...............ono se to zlepší,až malá začne lépe vnímat okolí. 🙂

kubaka
17. led 2009

lisounku - kdo chce, hledá způsob, kdo ne, hledá důvod. Názory mohou být podložené fakty, zkušeností a vědomostí, anebo taky nemusí - pak to jsou jen dohady proč něco NE.

Pamatuješ si ještě Archimedův zákon? Těleso ponořené do kapaliny je nadlehčováno silou, která se rovná váze kapaliny tělesem vytlačené. Přeloženo: 3,5 kilové dítě vytlačí nějaký objem vody a když ten zvážíš, tolik kilo ho bude nadnášet. Gravitace je oslabená jako ve stavu bez tíže. Ty ho jen přidržuje, aby mu neupadla hlava, která je nad vodou. Jak si může ničit páteř dvě minuty obden? Psal tu někdo, že by dítě kýbl nesnášelo?
Ale ano, každý si tvoří názor podle sebe a každý má jiný způsob, jak k němu dospěje. Každého svaté právo. 😵

fiallinka
17. led 2009

nency, nám taky trochu pořvával, ale asi je to s tou vodou pravda, protože my jsme dávali nejdřív taky trošku studenější (blbě jsme se dívali na teploměr 😀 ), pak jsme "oteplili" a bylo to lepší...

nency
autor
18. led 2009

Holky, děkuji za vaše rady, které všechny vyzkouším a pak dám vědět co z toho zabralo. 🙂
Dneska se malá ráno tak strašně moc pokakala, že jsem musela koupat. Napadlo mi napustit
do umyvadla vodu a nesvlékat ji celou, ale jenom od půlky těla a kupodivu to zabralo. Vůbec
nebrečela a tvářila se u toho spokojeně. Tak první vlaštovka 🙂

gedgitka.a
18. led 2009

nency: jojo když se mi malej hodně pokadil, tak jsem ho tak svlékla jen dola a umyla ho v umyvadel, děsně se mu líbilo máchat v tom i nožičky 😀 , tak jsem pak musela oplachovat a to se mu pak nelíbilo, ale vanička je jeho a teď teda, už vana 😉 😀

beruska2x
18. led 2009

tak my se koupeme od zacatku radi, uplne na to ceka 😉 ale davam mu min vody nez driv a je spokojenej - jistejsi - chtela jsem aby mel plnou vanicku ale je mu lip v pulce 😀