Krátké kosti. Máte někdo také zkušenost?

supermatka
22. zář 2021

Včera na nové klinice. Ultrazvuk hodinu a půl. Závěr :podezreni že je malá liliput nebo onemocnění kostí... Hezký ta moje dr. To neřešila.. Prý na 2.screaningu už stehenní kost byla kratší ale doktorka v nemocnici neřešila jsme s manželem prckove tak ta to brala geneticky. No plodovky dopadla sice dobře ale chtějí dovysetreni jestli není jiné postižení.
Dnes genetika, naštěstí mají vzorek plodovky z minula a odesílaji do Motola v Krči tohle vyšetření z plodovky nedělají.
Mala je menší o cca 10dni oproti 1.screaningu. Třeba jsme s manželem postižení a nevíme o tom 😂. Já 160cm, manžel 165cm. Rodiče taky prckove. Děti máme tak normálně velke kromě prostředního Matěje ten menší je 😁.. A to jsem si říkala jak konečně objednáme postýlku.. Ho.. Vno. Zas jen nervy.
Máte někdo taky zkušenost?
Strach a nervy. Protože buď je miminko postižené nebo máme rustovou restrikci jasnou.si to už hodit fakt..

marty154
22. zář 2021

@supermatka taky jsme to tak meli u syna...tenkrat jsme museli i do Brna na UZV dle ultrazvuku mel maly kratkou stehenni kost az o 3tydny..takze v 36tt odpovidal 33tt..tak nas strasili,ja z toho spatna...taky mam 168cm a muz 165cm...nakonec maly po porodu byl uplne v poradku a ted bude mit pet let a nic mu neni...prospiva o.k.....preji at to dobre dopadne a Vy se nestresujte...

supermatka
autor
22. zář 2021

@marty154 moc vám děkuji ❣️❣️ je to těžké když vyhrožují liliputem nebo jiným problémem.. Gratuluji k chlapeckovi 😊

marty154
23. zář 2021

@supermatka joji..tomu verim..taky jsem mela strach..ze bude liliput..ale je to moje dite..milovala bych ho tak i tak..drzte se

novamamina
23. zář 2021

Dcera taky měla na screeningu krátkou stehenní kost. Nikdo mi na to nic neřekl... Nenapadlo mě to řešit. Jen jsem se tomu zasmála a říkala si že z ní holt asi nebude modelka. Teď ji jsou čtyři a je úplně v pořádku.

supermatka
autor
24. zář 2021

@novamamina na 2.screaningu to taky neřešili až teď v 25tt. Celkově je menší nevyrostla asi tak jak měla.. Ale liliput mi přijde že nebude.. I když má krátké ruce a nohy. A dcerka bude malá spíš?

supermatka
autor
24. zář 2021

@marty154 samozřejmě ji budeme milovat tak či tak, spíš jde o to že liliput má i potíže a bolesti.. Moc vám děkuji ❣️

kvetuska145
28. zář 2021

@supermatka nam vubec nic nerikali, az posledni kontrola ve 35tt dr rikala ze mala je o dva tydny mensi a ma 2100g. Snazila taky namerit tu steheni kost, ale mala byla spatne otocena🙂 ja verim, ze ikdyz budem malincí, tak to vše dozeneme❤️ My s manzelem nejsme obři. Ja 166 cm a on taky tak nejak max 170cm☺️ Takze zadne stresy☺️ Verim, že vše bude ok🙏🏻🥰

supermatka
autor
29. zář 2021

@kvetuska145 děkuji moc. Mě právě děsí že už teď je menší. Uvidíme co řeknou za týden 😊. Vám držím pěsti ať normálně donosite a nezenou vás na vyvolání porodu ❤️

maxulekapcule
29. zář 2021

Syn byl od zacatku porad pozadu, o dva tydny, pozdeji o tri, a na konci o ctyri, tak to ve 37tt ukoncili. Ted ma pet let, je zdrav a tabulkove velikosti ( vyjma vahy, ale to ja jsem taky podvyzivena :D ). Takze neboj se, drzim pesti

muhehehe
29. zář 2021

Zachovala bych klid. Píšeš, kolik máte vy s manželem.. jste oba ,,podmíráci", a jste ok. Děťátko prostě má být po kom malé ;)

kvetuska145
29. zář 2021

@supermatka dekuju moc❤️ Taky drzim palecky☺️

bigbig
29. zář 2021

Nevím jak moc krátká ta stehenní kost je, ale syn jí měl taky krátkou (byla pod 10 percentil). Narodil se jako drobeček (47cm ve 41tt), ale strašně rychle vyrostl. Už v půl roce byl tabulkově nad 97 percentil. Teď ve 4 letech je spíš větší než vrstevníci.

fifinka2020
30. zář 2021

@supermatka Nema zkusenost primo s kostmi, ale zazivala jsem to same ted s hlsvickou... Na utz ve 20. tt oo neco mensi, ve 30.tydnu uz o 3 tydny... Byla jsem na dost vysetrenich, dost jsem nacetla, tak pisu zkusenost...
Pokud je neco o 2-3 tydny menei, vetsinou to doktori berou jako odchylku v norme a neresi to.... Hrozne totiz zalezi, jaky je utz a kdo ho dela. Kdyz jsem byla v soukromem centru, fakt si s tim dali praci, merili to hodinu a asi 6x, v ruznych polohach a vysledky nebyly tak hrozne. Pak v porodnici jednou udelali mereni hala bala a hned to bylo o 5 tydnu mensi! Manzel to i nejak propocitaval, ze k tomu rozdilu je to par milimetru a to se seknou hned... A taky to mensi cislo ovlivni celkovou vahu dost, tak se take nedes. Jinak ja tu hlavicku u mimi mela dokonce na percentilu 1,5...A nebudu lhat, mela jsem strasne nervy. Vubec jsem si konec teh.neuzila a vlastne asi porad se trosku bojim (vse se bude sledovat), nejde to hodit za hlavu, clovek si porad rika, co kdyz... A pak asi 4 pediatri na novorozeneckem rikali, ze to mereni je fakt hrozny odhad a nepresne... Drzte se!

xvitko13
30. zář 2021

@supermatka netrap se. Pri těhotenství s dvojčaty nám řekli to samé, že to vypadá na achondroplazii u obou holek, že mají krátké stehenní kosti. Taky šok, byli jsme s manželem vyřízení. Hned mi ale odebrali krev a čekalo se na výsledky, cca 14 dní a dle těch výsledků se liliputanstvi vyloučilo. Tobě nic takového nedělali? Strašně se nám ulevilo, nicméně ne na dlouho, protože ve 32 TT jsem musela předčasně rodit. Holky měřily kolem 35 cm když se narodily, byly prtave....nyní mají 4 roky a docházíme na endokrinologii, kde holky hlídají skrz výšku, jinak v pořádku, budou jen prostě menší. Přeji ať to u vás dobře dopadne a zeptej se na ten test z krve na achondroplazii.

supermatka
autor
30. zář 2021

@xvitko13 no mě to dělají z plodové vody. Jsem ráda že jsou holky vporadku ❤️

supermatka
autor
30. zář 2021

@fifinka2020 no taky hezky, to jsou stresy hrozný. Mě právě ultrazvuk dělali taky dlouho a pečlivě na soukromé uznávané klinice. Držím palce. Myslím že ale jak říká manžel bude to ok a věřila bych klinice ❤️

supermatka
autor
30. zář 2021

@bigbig no my máme myslím na 3 perc. Ale jsou menší o více jak dva týdny více ne.

cinam
30. zář 2021

Já si na utz v 36tt všimla, že stehenní kost měl malej o 3 týdny menší. Ale doktor to vůbec nekomentoval. Já mám 164 cm a manžel 185 cm. Malej se narodil týden po termínu a měl 47 cm, takže relativně normální délka. Jen to byl hubeňour, jen 2,5 kg. Ale je úplně v pořádku

supermatka
autor
1. říj 2021

@cinam moc děkuji, takže byl prdelka celkově menší. Moc gratuluji ❤️ mě překvapilo že kvůli tomu dělají testy i z plodovky. I když genetik to neviděl jako úplný důvod ale udělal to protože byl ještě jeden vzorek z 17tt kdy mi ji brali zas pro podezření na Dawna 🤦‍♀️. To se vyvratilo a zas našli tedy ty krátké dlouhé kosti 🤦‍♀️🤷‍♀️. Už jsem z toho utrapena.. Nikdy jsem tohle neřešila ale je pravda že před 7lety kdy jsem byla těhotná naposledy jsem byla mladší a asi i ne tak pečlivě nebo nevím..

janakb
1. říj 2021

Měla jsem to tak u obou kluků. Pořád strašili, jak budou malinci atd. No nakonec se narodili úplně normální kluci (51cm 3312g, 49cm 3590g). U druhyho sem si ti už vůbec nemalá hlavu a říkala sem to doktorovi, že mě to nepřekvapuje a ten už se pak taky jen smál a že je máme dát na plavání, na to jsou prý krátké nohy fajn 😀 u prvního sem i po narození teda viděla že nožičky má kratší asi, no nebo viděla... Míval třeba i velikost menší kalhoty než bodycko.. Jako na pohled nebylo vidět nic 🙂

supermatka
autor
1. říj 2021

@janakb moc děkuji ❤️. Mě děsí to že ultrazvuk dělali na uznávané klinice tak se asi moc ani nesekly. Doufám že i u nás to budou jen krátké ruce a nohy.

katnessie
14. pro 2022

@supermatka @alt Dobrý den, mohla bych se zeptat, kdy Vám byla kratší stehenní kostička určena? A o kolik byla zpožděná během těhotenství? Nám ve 20tt naměřili stehenní kost kratší o tři týdny, hlavička a bříško odpovídaly. Ručičky neměřili. Do zprávy nám uvedl dr, že jsou všechny dlouhé kosti krátké a jedna se o kostní dysplazii. Je to určené z jedné netabulkové hodnoty. Moc děkuji za odpověď.

denisa6920
25. črc 2023

@supermatka ve stejném případě děsí Dr mě . Nejdřív jim to nevychází o 3 týdny pak o 4 týdny . No teď ve čtvrtek jdeme předčasně rodit . Tak jsem zvědavá .

bigbig
25. črc 2023

@denisa6920 Držím palce. Obě moje děti měly krátké kosti. Ten druhý dokonce pod 1 percentil. Taky se řešil předčasný porod, nakonec šel sám ve 38tt. Byl malý (2520g) ale úplně v pořádku. První syn to strašně rychle dohnal, je větší než vrstevníci. Druhý má 15 měsíců a je spíš drobnější, ale úplně v normě. Průtoky jsou v pořádku?

denisa6920
25. črc 2023

@bigbig ano průtoky i placenta v pořádku

denisa6920
25. črc 2023

@supermatka přesně to si myslím taky

katnessie
25. črc 2023

@denisa6920
Dobrý den, nám se malý narodil se zpožděním 10 týdnů FL. Ručičky a tělíčko měl také kratší, o kolik nevíme Hlavička zaostávála o dva týdny. Narodil se 41tt+1 po vyvolání, měl tři kila a 41 cm. Příští týden mu budou tři měsíce. Na kontrole po 6ti neděli měl 47 cm a v 2.5 měsíci měl jen 48 cm, ale ten jeden cm měl na nožičkách a ručičkách. Jinak je to spokojené a usměvavé mini. Tak pak prosím dejte vědět, jak to dopadlo u Vás 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru