Křeče do nohy v těhotenství. Můžou být?

lacherka
10. dub 2008

Můžou být v těhotenství křeče do nohy? Mně křeč do nohy chytla vždy tak jednou do roka, ted jak jsem těhotná, tak posledních 14dní mám v noci křeč tak obden a je to tedy dost hnusný, nemáte s tím někdo nějakou zkušenost? Ráda bych vypátrala jak proti tomu bojovat, asi týden piju tabletky magnesium skrz tvrdnutí břicha, tak jsem myslela, že právě to by mohlo zabrat-ale asi to byl omyl.

micanek
10. dub 2008

Lacherka: Je to uplně normální ... chybí ti magnéska. Kup si ho a hned bude líp. Trápí to skoro každou. Buď ráda, že tě to chytlo tak pozdě. 😀

micanek
10. dub 2008

Myslím tím Magnésium.

micanek
10. dub 2008

Dá se koupit buď v tabletkách, nebo v sáčcích.

lacherka
autor
10. dub 2008

no to já právě piju už asi týden-skrz to tvrdnutí břicha-takové ty šumivé tabletky cca 3 denně....

micanek
10. dub 2008

Já s těma sáčkama nemám skušenost. Já to brala v tabletkách a zabralo to.

lacherka
autor
10. dub 2008

tak koukám, že taky budete mít Míšu🙂)) a skoro stejně starého...

petyna
11. dub 2008

lacherko, četla jsem, že je na to dobrý doplňovat i vápník. Tabletkama se asi necpi, ale hodně mléčných výrobků. 🙂

plostice
17. dub 2008

Křeče v nohách můžou být způsobené i tím, pokud bereš jiné léky. Já dřív mívala křeče taky jednou do roka a ani to ještě nebylo pravidlem. Pak mě ale začaly chytat i každou noc a to tak, že jsem se budila vyloženě tím, že jsem zařvala bolestí, noha se nepřirozeně zkroutila a ve svalu se udělala boule o velikosti vlašského ořechu. Když mnžel vystartoval dostatečně rychle a to tvrdé místo velmi pevně stisknul (bolí to jak čert, ale funguje to), tak jsem pak mohla ráno i chodit - jinak jsem na nohu vůbec nedostoupla i několik hodin po záchvatu křeče. Pátrala jsem, kde může být problém a všimla jsem si, že mě to drží od doby, co mi doktor nasadil léky na astma. Mluvila jsem s ním o tom a říkal, že běžně tyto léky urychlují spalování hořčíku, ale v tak malé míře, že je to zanedbatelný. Jenže já aktivně sportovala a to způsobilo, že odbourávání bylo mnohem rychlejší a ve vyšší míře a nepomohl mi ani uměle podávaný hořčík. Léky jsme tedy vysadili a od té doby jsem bez problémů. Už jsem zhruba rok na jiných lécích a křeče nemám. Teď jsem na začátku sedmého měsíce těhotenství. Křeč mě chytla jednou (minulý týden), zase byla prudká, ale nebyla tak strašně intenzivní, protže jsem mohla normálně chodit už dvě hodiny po odeznění a to jsem si postižené místo tiskla jen druhou nohou, takže jsem nevyvinula tak veliký tlak, jak bych jinak potřebovala.

micanek
17. dub 2008

Já jsem silnej ekzematik, takže nesmím mléčné vírobky, tak proto jsem to měla v tabletkách. Jinak bych taky dala přednost mlíku.

petkakrutik
17. dub 2008

většinou bývaj lřeče z nedostatku hořčíku (magnésia), i když ho piješ rozpustný, možná ti teď ke konci hodně chyběl a příjem nestačí pokrýt potřebu. Kdyby se ti to za pír dní enzlepšilo, raději se na to zeptej v poradně.

dvojka
17. dub 2008

Taky jsem měla od zhruba 32tt křeče v noci v lýtkách-bylo to nepříjemné a dlouho to odeznívalo.Doktorka mi předepsala magnesium,ale pozitivní výsledky v nedohlednu

petule.h
18. dub 2008

ahoj, křeče jsem měla také, ale u druhého těhotenství je nemám, nicméně u obou těhotenství mě zase strašně vystřelují bolesti ze zad do zadku a to je strašné, někdy se ani nemůžu zvednout 😠

meleri
18. dub 2008

jo křeče jsem měla když jsem nebrala hořčík...křeče v nohách, rukou a v obličeji..je to nepříjemné, mi pomohlo fakt to mangesium...v těhotenství to je asi horší, možná že ti hořčík chybí!

very
18. dub 2008

Ahoj ,mě se to stalo snad 2x za život, když jsem otěhotněla ..myslím, že tak od druhédo trimestru se tyto křeče rozjeli. Vždy v noci a hrůza..vždy jsem ve tmě řvala na manžela "noha" a on rozespatý mi ji jakoby natahoval..to pomáhá.., ale ty křeče byly tak silné, že mě třeba i týden po tom bolela celá noha..
Jedna holka na cvičení na to také dost trpěla, ale ta pak měla i křeče do rukou a obličeje..vůbec se nevyspala!
Jo a všichni jí k těm lékům doporučovali pít Magnézii..
Dřžím palce, ať je křečí co nejméně nebo spíš žádné!!!!!! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru