Křeče v lýtkách. Co s tím?

konja
3. črc 2008

Ahoj holky. Poslední dobou mě strašně chytají v noci křeče do lýtek a následně do celé nohy. Vždy mě probudí úplně mučivá bolest, křeče se i několikrát za sebou vracejí ( v baráku si nejspíš musí myslet, že umírám 😅 )Další den pak nemůžu pomalu ani chodit, protože mě zůstane noha celá ztuhlá a bolestivá. Už nevím co s tím. Lékařka mě doporučila jen pití magnesie (voda) a mast Lioton ( no ale u ní je napsané, že je na křečové žíly, které já nemám). Nijak mě to nepomáhá, navíc dnes v noci mě sice nechytla křeč, ale jak ležím na boku, tak mě chytají bolesti komplet do celých nohou a neustále mě to bolí. Nohy mám i přes den celé ztuhlé, nemůžu pořádně chodit, kulhám. Holky nemáte s tím některá zkušenost? Mám 5 týdnů do porodu a už to nemůžu vydržet.

theresa
3. črc 2008

ahoj Konjo, křeče mě taky trápí, začala jsem brát kombinaci magnezia a vápníků a výrazně se křeče zlepšili. Tento vitamínový doplněk mají v každé lékárně a koupila jsem si ho na základě toho, co jsem vyčetla na netu.

majula009
3. črc 2008

magnézium a vápnik....papat aj tri krát denne 500vku...

marci
3. črc 2008

Mě teda ještě hodně zabraly střídavé sprchy ledová a horká před spaním na celé nohy - a pak následně hned procvičení - taková ta žilní pumpa

mirka.pp
3. črc 2008

Ahojte, aj ja som sa trápila s kŕčami v lýtkach, doktor mi poradil doplniť minerály v minerálnych vodách. Pila som rozne minerálky, ktoré som striedala. Väčšinou to boli nesladené, ale niekedy som si dala aj sladenú, striedala som neperlivé a perlivé, a musím povedať, že mi to naozaj pomohlo! Niekedy v noci sa mi ešte stane, že ma pochytí kŕč, ale je to zriedkavé. 😉

schiffa
3. črc 2008

Nekde jsem cetla, ze pomaha jist banan nejlepe vzdy pred spanim (kvuli drasliku) a zvysit prijem tekutin pres cely den.

konja
autor
3. črc 2008

Holky díky za rady, já zkusím ty tabletky a uvidím. Minerální vody s magnésiem piju, ale výsledek žádný, na banány jsem ujetá a taky nic a zvýšit příjem tekutin?To bych se už asi protrhla!Piju tři litry a víc už bych asi fakt nezvládla. Ale zkusím ty tabletky. Díky za radu

titkovamiriam
3. črc 2008

magnezium a vela nohy vykladat no neprekrizovat 🙂 a este aj tie striedave sprchy pomahaju-ja som mavala take krce ze som vyskakovala z postele ☹

holly1
3. črc 2008

no, křeče taky mám, je to trošku lepší než dřív, ale po probuzení a protažení nohou semtam pořád, taky jím hořčík, vápník a zinek v jednom, ale jen jednu tabletu (ani nevím kolik mg) kolik toho jíte?

laola
3. črc 2008

Konja, vím, že je to dost brutální v tomto počasí, ale zkus spát v teplých ponožkách. Mě berou křeče, když se odkopu a je mi zima na nohy....

janette4
3. črc 2008

Ja tiež mávam strašné kŕče v lýtkach,hlavne v noci.Ale také,že normálne mi vykrúti prsty na nohe.Vždy vyskočím z postele a snažím sa to rozchodiť.Ďalší deň potom chodím jak mrzák, čo mám nohy tak stuhnuté.

nnnadja
3. črc 2008

Urcite pomuze to magnezium. Velmi casto se jedna o lehci formu tetanie, magnezko to spravi. nekdo ho musi jist pravidelne, ja si hodam obcas...

nejbe
3. črc 2008

Mě na křeče nejvíce pomáhli kalciové rozpustné tabletky (CALCIUM 500 MG PHARMAVIT 20X500MG Šumivé tablety) - něco jako šumivý celaskon 🙂. Teď už křeče vůbec nemám, a nic jiného neberu - cena je cca 50kč a mě to i chutná 🙂
Tak snad pomůžou i vám.

konja
autor
3. črc 2008

Tak jsem si hned zašla do lékárny a tam mě poradili šumivé tablety - kombinace magnesium, vápník, vitamín c. Tak jsem si hned jednu rozpustila a musím říct,že je to dobrý. Tak snad to i pomůže...

kjitka
3. črc 2008

mě ty křeče občas budí ze spaní a fakt hrozně.Jediný co mi na to pomáhá je THIAMIN,je druh vitamínu B.kdysi mi to předepsal gyndr.a opravdu to zabírá.Koupím platíčko-10ks,zbaštím denně2tabletky a za týden-10dní je pokoj.Nezabíral mi hořčík,vápník..nic.Stojí myslím kolem 20kč

ededik
3. črc 2008

Křče sú v tehu bežné, je to z nedostatku vit. D a horčíka. To mám z jednej múdrej knihy.

kulicka
3. črc 2008

Ahojte holky,

me to taky obcas chytne, kdyz se probouzim, chci si protahnout nohy a hup 😕 Chce to okamzite tu nohu zvednout do vysky (kdyz nejde cela tak aspon to lytko tj. pritahnu koleno k rameni, samo bokem pac pres pupik to nejde 😀 ) a chytnu si plosku nohy a pritahnu prsty k telu. Krec prejde a ja aspon muzu pres den chodit 🤐 Jinak je ze me uplnej mrzak, kdyz to nepodchytnu hned.

kjitka
3. črc 2008

no jo,je to tak-zvednout nohu a přetrpět než to odezní.A taky pomáhá naopak honem vstát z postele a na tu nohu si stoupnout a chvíli stát.Ale to hlavně když to chytí v chodidle;

konja
autor
3. črc 2008

No tak mě tohle vůbec nepomáhá, naopak když nohu přitáhnu,nebo se na ni chci postavit,ještě se to zhorší. Před těhu mě vždy od křeče pomohlo snažit se palce co nejvíce zvednout,jakoby přitáhnout špičku co nejvíc k noze, ale teď v těhu mě to taky nepomáhá. No vždy musím počkat až to sam přejde a to je občas opravdu síla 🙄

ilci
3. črc 2008

já na křeče v nohách trpím dlouho - lýtka a prsty na nohách (to mám zase ze zimy)
dávala jsem si jen šumivé tablety, ale teď v těhu už to nepomáhalo, křeče v lýtkách jsem měla i 6x za noc, brečela jsem bolestí a bylo to už fakt maso, taky jsem ráno nemohla chodit
dr. mi předepsal tablety a po křečích ani památky

ilci
3. črc 2008

jo, zapomněla jsem napsat tablety magnézia 😉

schiffa
3. črc 2008

Pokud bolest nohy setrvava a nezlepsuje se behem nasledujicich dni, obzvlaste objevi-li se dalsi priznaky jako natekani, zvysena teplota nohy na dotek, zmena barvy (noha je fialovejsi, modrejsi, belejsi, ruzovejsi), pak se muze jednat o nebezpecny zanet vnitrnich zil, ktery muze vest k fatalni plicni embolii. To pak bez rovnou na pohotovost. U tehotnych zen je vyskyt zanetu vnitrnich zil vyssi nez u bezne populace a je to taktez nejcastejsi pricina smrti tehotnych zen (zapricinena komplikaci zpusobenou tehotenstvim). Nechci strasit, ale je dobre toto mit na vedomi, jelikoz jednim z priznakou mohou byt i ony nocni krece.

gedren
3. črc 2008

Kdyz prijde krec, stoupnout na tu nohu na patu a pomalu preslapnout na spicku. Fakt to pomaha!! V prvnim tehotenstvi jsem s uspechem vyuzivala, ted to na me nastesti jeste neprislo 🙂

adusha
3. črc 2008

Mne na krce v nohach vyrazne pomahalo toto: ked som citila ze sa blizi krc, alebo ked ma to uz zastihlo a vytrhlo zo spanku, tak som hned ohla nohu v kotniku tak, ze som sa snazila chodidlo co najviac pritiahnut k predkoleniu. Vzdy to pomohlo a krc presiel. Vyskusaj 😉

chila
3. črc 2008

Taky mě to občas chytne takže okamžitě vyskakuju z postele a snažím se tu křeč rozchodit. Většinou to zabere ale stejně mám během dne pocit že jsou mé nohy strašně těžké. Až se to nebude dát vydržet asi to podle vašich rad začnu řešit.

boobinka
3. črc 2008

Taky me trapi krece v lytku a vzdy jen v levem. Chci se protahnout a... au au 😠 Megnesium by me nenapadlo, dr mi ho predepsal preventivne a moc ho neberu, tak pokud muze byt i to magnesium lactaci, tak to zkusim!
Uz ted mam z tech kreci lytko jako bicak ani elektricky arbitrek, ci jak se tomu rika, nepotrebuji 😀

ilci
3. črc 2008

adusha, dělám to samé 😉

majka07
3. črc 2008

Mně pomohlo magnézko v tabletách. Jinak pokud su ucítilanáběh na křeč, dřív než se křeč rozvinula, co nejrychleji jsem vstala a kolikrát su křeči zabránila, noha se rychle prokrvila a pak jsem lýtko promasírovala.

konja
autor
4. črc 2008

Ahoj holky, tak jsem úspěšně zvládla další noc bez křečí, ale ta jednan noha mě už od středy bolí. Z úterý na středu jsem měla křeč a od té doby mám to lýtko jakoby namožené.Zdá se mě, že se to dokonce trochu zhoršuje.Bolí to na dotek,bolí to když chodím (kulhám tak,že se manžel vždy se smíchem ptá jestli jsem se náhodou nepo..... 😠 )Myslíte, že by pomohl třeba studený zábal?Nebo mám prostě počkat až to přejde?

fiallinka
4. črc 2008

konjo, mně doktor taky poradil magnézium, 3x denně, a zatím to relativně funguje, ale když jsem jednu noc měla takové tři křeče za sebou, tak jsem nemohla chodit přesně jako ty a přešlo to asi až za 4 nebo víc dní, takže vydrž

hary
4. črc 2008

Holky, tak křeče v lýtkách nezávidím, ale abych se přiznala, mě všechny křeče jdou do půlek 😀 . Normálně do zadku, do půlek, můžu vám říct, že to je bolest, na kterou se jen tak nezapomíná. Během chůze to je otřesný, to když mě chytne křeč v kroku, tak než povolí, chodím jak robot a kolikrát ani nemůžu došlápnout. Nejhorší je vstávání z leže do sedu, to jsou takové bolesti, že manža někdy startoval, jestli se něco neděje 😀 . Můžu jenom vřele doporučit Magnosolv, nevím jestli se dá prodat i bez receptu, napsal mi ho gyndař, je to hořčík rozpustný ve vodě v prášku, je to docela i chutný, a hlavně pomáhá!!! Neříkám, že mě ta křeč někdy nepřepadne, ale ten Magnosolv mě fakt pomáhá!!!!!!!