Křečové žíly nejen na nohou, máte zkušenost?

krucis
14. črc 2014

Ahoj všem, udělali se mi fakt ošklivé křečáky. Nejprve na nohou a teď i "tam dole". Máte s tím někdo zkušenosti? Zmizí to po porodu? Jsem ve 32. týdnu těhotenství, dá se s tím v těhotenství něco dělat, kromě nošení punčoch (ktémy či nějaké léky na to), nebo si musím počkat až po porodu? Zatím to moc nebolelo, ale teď už to začínám pociťovat.

doko
14. črc 2014

@krucis ahoj jsem na tom úplně stejně ☹ já je mám tedy zatím jen na nohou- ale veliké a ošklivé a myslela jsem si, že by to po těhotenství mohlo zmizet. ale kámoška mě straší, že už to nezmizí. na středu jsem kvůli tomu objednaná ke své dr. tak jsem zvědavá, co se dozvím 😉

krucis
autor
14. črc 2014

@konidana Děkuji za velmi užitečný odkaz 🙂

datela
14. črc 2014

@krucis Měla jsem opravdu hodně škaredé křečové žíly a po porodu se všechny stáhly do týdne.Jinak byly doporučeny punčochy přímo od cévního,střídavé sprchy teplé a studené,odpočívat s nohama nahoře

knobloska
14. črc 2014

@krucis jsem na tom stejně. Když jsem byla těhotná, měla jsem tam dole velikou bouli. Křečová žíla mi tam zůstala, ale bouli už nemám. Vede mi i přes celou nohu a pořád uvažuji, že si jí nechám vyndat. Takže si myslím, že tím tlakem je naběhlá a po porodu se to zlepší, nicméně úplně určitě nezmizí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru