Krémy na strie. Který je účinný?

nanniee
29. črc 2007

Ahojte maminky,

mohla byste mi některá poradit, jaký krém je účinný proti stiím? Je nutné používat speciální krémy a nebo je možné používat kterýkoli zvláčňující krém?
Dostala jsem krém s olivovým olejem od AVONU, má s ním někdo z vás zkušenosti?
Díky mooooc za odpovědi 🙂

majka225
6. zář 2007

ahojte

klara.rouskova
12. zář 2007

Ahoj těhulky, já jsem tedy spokojená s ElastiQem. Myslela jsem, že to přežiju bez strií, ale náš bobeček rostl a rostl, takže nakonec mi nic jiného nezbylo než mazat a mazat. Klára

anka.
18. zář 2007

Ahoj holky, kdy se vám eventuelně udělaly první strie? (já jsem se nedávno probudila a zničehonic - nemohla uvěřit svým očím!!! ☹ ☹ ☹ (nechci to vidět v 9. měsíci 😖 )

nadik
17. říj 2007

Ahoj holky, tak jsem si koupila mazaní Elastic-Q bylo mi doporučeno paní v lékárně, jen nevím jak to přesně mazat, žádný navod nato asi není, ale zda i na prsa zadek, nohy, nebo zda stačí jen břicho??? Zatím jsem v 3měs. bříško mi už trochu vylezlo, tak to raději chci už začít mazat.

lenkazdenek
17. říj 2007

Holky já mazala vším možným i nemožným proti striím pak i olejem a indulonou a dokud bříško rostlo tak v pohodě ani jedna strie,jenže pak kleslo dolu a mám jich plný břicho ☹

nadik
17. říj 2007

hm to chce asi mazat i potom.....to mi taky v lékárně ukazovali,že nato hned po porodu je zase něco jiného.

binki
17. říj 2007

anka - udelaly se mi asi v sestem mesici, ikdyz mazu vytrvale hned od cca tretiho mesice, to je tak jedna piksla kremu na 2 tydny 😀 , ted jsem ale zacala mazat hydratacnim telovym mlekem od Clinique a pekne to svetla

maalinka
17. říj 2007

Nadik, tento krém jsem měla taky a mazala jsem jako hroma bříško mí popraskalo.A rošku i na stehnech.Jenže jsem začala s mazáním až byl pupíček tak v 6 měsíci.
A klidně mazej několikrát denně a včechno.Jiný návod než mazat, mazat, mazat není.Uvidíš, jak to dopadne 🙂
Na každého to působí jinak, a můžou se udělat strie i když mažeš, tak přeju hodně štěstí 🙂

Jo a taky jsem měla na střídačku krém od Dermacolu, je na něm namalovaná těhulka 😀

petja
18. říj 2007

Maalinka,no,když budeš mazat od 6.týho měsíce,popraská ti tělo po všem,to už je pozdě.Mě velice vyhovuje olej pro těhu od dm babylove,růžový obal,mají i mast na bradavky apod. Je to za cca 60,- a skvělé,strie nemám vůbec. Já se ale poctivě mažu po každém sprchování i koupeli celý život,tak je to možná odměna za to 🙂

jandalinka
18. říj 2007

Ahoj!Já jsem dostala doporučení od kožní též na ELASTI-Q a mé bříško je zatím hladké a to si mažu jen večer,ráno zapomínám.Začala jsem mazat bříško v nějakým 4měsíci a bříško začalo růst až tak v 7měsíci,takže to asi záleží na každém jak velké bříško má a jak rychle mu narostlo.I když někdo může mazat 2dennně už od začátku těhu,tak si myslím,že buď zamezí úplně vytváření strií anebo se mu i přesto udělají,ale ne v takovém rozsahu 😕

terezkaaa
18. říj 2007

Holky tak já celý těhotenství v pohodě-vůbec se mi strie nedělaly,tak jsem měla radost ALE těsně před porodem, kdy mimi sestupuje dolů, se mi dvě takový teda maličký na podbřišku udělaly-teď už nejsou vůbec vidět.Ke konci to fakt chce se natírat několikrát denně.

misicka29
14. srp 2012

Ahoj, na doporučení kamarádky jsem se v těhotenství mazala krémem Elasti-Q Original a byla jsem s výsledkem moc spokojená. Navíc se velmi rychle vstřebával, takže mé oblečení nebylo mastné jako to bývá u jiných krémů. 

pincola
18. srp 2012

Neznáte nějaký krém nebo olej proti striím, který je uplně bez parfemace? Nesnesu teď žádnou vůni☹

bellaver
27. srp 2012

@pincola mám stejný problém 😉 ale včera jsem si koupila klasickou modrou niveu v kelímku a ač trošku bělila, vůbec jsem nic necítila, jen takovou jemnou skoro neznatelnou vůni .... zkus to 😉

misicka29
28. srp 2012

@pincola Tak můžeš vyzkoušet ten Elasti-Q. Já když byla těhotná, tak mi taky vadila jakákoli vůně, ale tento krém ji měl tak jemnou, že jsem ji skoro necítila. 😉

pincola
1. zář 2012

@bellaver
@misicka29 Holky děkuju🙂 Koupila jsem ten Elasti a dá se to . Tu Niveu taky vyzkouším, budu to střídat

mafeska
7. zář 2012

@pincola já používala taky Elasti Q. Celé těhotenství po striích ani památky, krátce před termínem mi krém přestal pomáhat a strie se objednily kde mohly.

pincola
7. zář 2012

@mafeska Tak co teda, co koupit?

pampeliska1
7. zář 2012

Vepřové sádlo 🙂

mafeska
7. zář 2012

@pincola to ti bohužel neporadím, nic jiného jsem nezkoušela 🙂

bufobufo
7. zář 2012

Já používala olej Hipp Mama Sanft a opravdu žádná strie nepřibyla. Ale možná to bylo i tím, že jsem díky dietě při gestačním DM přibrala jen necelých 9 kg ...

pincola
7. zář 2012

@bufobufo Tak to bude tím, já se určitě celá rozkydnu, takže sháním něco silného! zatím mám ten Elasty.....

2hanah
7. zář 2012

Ahoj holky, netuším, jestli je to věc pouze genetiky nebo do toho mají co mluvit krémy. Já používala gel proti striím od firmy Elancyl z lékárny a nemám žádné strie, je ale dost drahý, tuším kolem čtyř stovek.

werunqa
7. zář 2012

ja pouzivala Elastiq Original-asi 2 mesice pred koncem tehu jsem ho vymenila za olejicek a nakonec mam jen malinke strie na bocich

coufii
10. zář 2012

Ahojda...Tak z mojí zkušenosti ti můžu říct jen jedno...Je to úplně putna co používáš...buď můžeš přímo krém na strie pro těhulky, nebo obyč tělové mléko...je to v podstatě jedno...potřebuješ totiž kůži pořádně promastit...já používala krém GS Mamastrie...a úplně k ničemu...začala jsem mazat už dlooouho předem, abych vzik buď omezila, nebo mu předešla...no a ve fiále...mrkni ke mě do alba "Takhle rosteme🙂" a uvidíš sama jak jsem akorát vyhodila peníze za něco, v co jsem stejně mola jen doufat...Teď na konci těhu vypadám fakt hrozně...Mám strie na bokách,zepředu na břiše do tvaru orlice,celý třísla a stehna + jako bonus komplet celej zadek...Už jsem se s tim tak nějak smířila...oni sice vidět budou, ale půjdou do světla...holt...je to daň za miminko...ale za to si myslim že se to vyplatí! 🙂 ono pak prej pomáhá hned po porodu jak tě pustí z porodnice dom mazat je klasickým vepřovým sádlem...a pak jsou skoro neviditelný 🙂 ano..je to hnus..ale když to pomáhá, proč to nezkusit 🙂 taky se mi hnusí už jen ta představa ale za zkoušku nic nedám protože tim už stejně nic nezhoršim 🙂

gaka
8. říj 2012

Říká se, že velkou roli hraje i genetika a můžeš mastit jak chceš a čím chceš...já například z těhotenství strie nemám, ale mám je na bocích z období puberty, kdy jsem během krátké doby hodně povyrostla. Teď jsem podruhé těhotná a mažu (už jen pro pocit, že proti tomu něco dělám). Vyzkoušela jsem GS Mamastrie, Elastiq a pak dm drogerky krém. Nejvíc mi vyhovuje ten Elastiq - i kvůli parfemaci.

amandab
12. říj 2012

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat zda nemáte některá zkušenost s nějakými tabletkami na zpevnění a hydrataci pokožky,které by pomáhali předcházet striím zevnitř? Mám už jednu princeznu doma a strie se mi udělali snad všude,ale hlavně na bříšku 😒 Teď čekám druhého prcka a mám strach,že se mi to rozleze i tam kde je ještě nemám,tak mě napadlo,jestli by nepomohli i nějaké vitamíny na podporu pružnosti pokožky? Děkuji za každou radu 🙂

lordina
23. dub 2013

Ahojky,prosím vás,nemáte někdo zkušenosti s krémem Mamavit?A kde se dá koupit ten ElastiQ?

kachen
23. dub 2013

Pouzivala jsem Bonellu, sem tam. Hele, nemam ani jednu strii, ale myslim, ze to jse spis otazka genetiky. Jestli si maznes specialni krem nebo krem uplne obycejny, je asi jedno.

malacerna
4. říj 2013

ahoj já používám celé těhu BI-OL a musím říct že naprosto skvělý....měla jsem prasklinky na nadrech jak se zvětšovali a po pár týdnech jsou prakticky pryč.....jsem v 33 týden a budu teprve dodělávat zbytek a zrvního balení. používám to na bříško,prsa,boky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru