Krémy na strie. Který je účinný?

nanniee
29. črc 2007

Ahojte maminky,

mohla byste mi některá poradit, jaký krém je účinný proti stiím? Je nutné používat speciální krémy a nebo je možné používat kterýkoli zvláčňující krém?
Dostala jsem krém s olivovým olejem od AVONU, má s ním někdo z vás zkušenosti?
Díky mooooc za odpovědi 🙂

kachnik
29. črc 2007

Ahojky, dle jiných debat a doporučení kamarádek používám ElastiQ, o tom tady přečeteš hodně. Mají ho v lékárně cca za 130,- Kč a prý je dobrý. Už mám druhý a zatím jsem spokojená. Mažu se ráno i večer a večer když se jdu koupat, tak cítím jak mám mazlavé břicho, když se myji, takže ten krém je dost držící a mastný, ale zase není tolik, aby ti zamastil nebo zničil oblečení.

ditta
29. črc 2007

ahoj,mám dobrou zkušenost s krémem Elasti-Q,koupila jsem ho v lékárně stojí asi 140,-Kč.Jsem v 38.týdnu a nemám ani jednu prasklinu. 🙂

adelin
29. črc 2007

Ahoj mě doktor poradil mazat hned od začátku těhu Enjou od Dermacolu a zatím jsem moc spokojená, žádná prasklina se neobjevila. Tak doufám, že to tak i zůstane. 🙂 😉

berdicek
29. črc 2007

Ja jsem zadny specialni krem na strie nepouzivala, od zacatku tehotenstvi se mazu detskym olejem, znacka Nivea, stoji okolo 90 korun, uz mam ted asi paty🙂. Neudelala se mi ani jedna prasklinka a uz jsem v zaverecnem finisi s 19 kg nahore.

ilonap
29. črc 2007

Ahoj, i já jsem celé těhu používala Elasti-Q a nemám jedinou strii. A to jsem celkově přibrala 23 kilo 😝 .

yasmin07
29. črc 2007

Ahoj, dneska jsem viděla v drogerie DM mléko na strie speciálně pro těhulky, od dermacolu, myslím 🙂 Měla bych být v 5-6 tt, tak nemám zklušenosti 😉

simus
29. črc 2007

já používám přes den cokoliv , vyzkoušela jsem JUST Vischi Elasti Q Bonelu,..... a na noc jen olej Weleda už mám 65ks mažu poctivě až 4-5x denně a strije nemám žádné a to jich mám z pbuderty na těle opravdu hodně🙂
akorát mi asi praskne místo mezi dírkama od piersingu ale to se pak vtahne do pupku dovnitř🙂

nanniee
autor
30. črc 2007

simus, no vidíš na piercing jsem málem zapomněla! Taky ho mám v pupku, ale doktor řekl, že bych ho měla vyndat...a vlastně ani nevím přesně proč, ale protože jsem slušně vychovaná, tak jsem poslechla 😵 😀

ticianka
30. črc 2007

ja pouzivam elastiQ, zatim nemuzu rict, jaky je, jeste mi bricho moc neroste, ale moc pekne voni a dobre se vstrebava..znama se mazala bonellou a taky ok. hlavne mazat!!🙂

mobina
30. črc 2007

Já si na doporučení koupila krém na strie a proti celulitidě, kterou produkuje DM drogerie. Mažu si tím břicho i prsa. Stojí do 150 Kč každý. Jinak se mažu zatím jen na noc. Ráno se mažu Nivea lotion. Zatím ale nemůžu říct, jestli je OK. Jsem na začátku 😉
Jinak švagrová si mazala pupek dětským olejíčkem a nepopraskala.

nanniee
autor
30. črc 2007

ticianka, včera jsem zkusila ElastiQ, ale přijde mi právě,že vůbec nevoní 😒 , takže ještě zkusím Bonellu, no a kdyžtak se vrátím k olivovému od Avonu, ten voní úúúžasně 😉

nanniee
autor
30. črc 2007

ticianka, včera jsem zkusila ElastiQ, ale přijde mi právě,že vůbec nevoní 😒 ,, což mi docela vadí, takže ještě zkusím Bonellu, no a kdyžtak se vrátím k olivovému od Avonu, ten voní úúúžasně 😉 No hlavně aby bříško zůstalo hladké, že?!! 🙂

kasli
30. črc 2007

Nanniee když chceš aby mazadlo proti striim vonělu zkus masáží olej od Saluse Antistri, já jím mažu od záčátku a nemám na bříšku a ni prsou žádnou strijku 😀 Střídám to s krémíkem proti striim od Avonu, jelikož ten olej je opravdu mastný, tak aby v těch vedrech byla nějaká změna 😉

nanniee
autor
30. črc 2007

Díky, kasli, né že by na té vůni tak záleželo, ale když už si budu něco patlat na břicho 3x denně, tak ať si užijí i jiné smysly, ne?! 😵

reruna
30. črc 2007

Ahoj, já se mažu asi od třetího měsíce krémem proti striím a celulitidě od Avonu vždycky večer po osprchování a prsa taky fialovým krémem na poprsí od Avonu. Strie zatím nemám, ale celulitidu trochu na stehnech, asi je to tím, že organismus teď zadržuje víc vody, než normálně. Ten olivový taky znám a opravdu kráááásně voní 🙂

zdenicka
1. srp 2007

mazu taky elasti q,a prijde mi dobry,staci trosku,je takovy hutny,mam nahore 10kg a zatim taky nic.

mysinka
1. srp 2007

Poradíte někdo, od kdy je třeba mazat? 😉

ilonap
1. srp 2007

nejlépe hned 😉

mesulka
4. srp 2007

Já jsem si celé těhu říkala, že se musím mazat, ale jsem lenivá, takže to nakonec skončilo jen u plánování ale díky bohu se mi strie vyhnuly. 🙂

cibule
5. srp 2007

To už mám radši mazat od teďka?

lenkabu
5. srp 2007

Já jsem četla že od začátku...asi aby se kůže už připravila na roztahování 😉

cibule
5. srp 2007

Aha. Děkuji za radu. 😉

petraluk
5. srp 2007

Ahoj,musím se připojit ke všem přítomným i budoucím maminám. Používám ElastiQ a jsem s ním víc než spokojena. Mám břicho jak při dvojčatech, takže to beru jako zázrak, že se mi žádné strie neudělali. 😀

emyska
5. srp 2007

Taky neni spatny tehotensky olej od Weledy. 😉 Sice moc nevoni, ale kdyz mam hodne suchou kuzi, ktera svedi, pomaha mi ze vseho nejvic.

cibule
5. srp 2007

Tak už jsem si holky taky objednala ten ElastiQ z internetovýho obchodu, a je ..... 😉

jana06
5. srp 2007

Ahojky, tak to já mám dorý zkušenosti s krémem ElastiQ a olejem pro těhotné z DM drogerie od Babylovu. Ráno mažu břicho krémem a večer olejem. Po diskuzi s paní magistrou z lékárny jsem ale toho názoru, že pokud vám břicho popraskat má, tak vám popraská, i kdyby jste dělali cokoliv. Úplně stačí mazat i jen olivovým olejem... Pokud máte slabší kůži, která k praskání má sklony, tak máme prý smůlu. Prý je to ale taky hodně genetická záležitost. Tak nevím. Já jsem ale hodně spokojená s tím krémem a olejem...

cibule
5. srp 2007

No, moje mamka je popraskaná úplně dokonale... Snad nebudu po ní 😕

olivz
5. zář 2007

Ahojky ,při prvním těhu jsem používala krém Enja od dermakolu a popraskaná jsem víc než dost. 😠
Teď jsem si koupila ElastiQ a zatím jsem maximálě spokojená 😉

vivian
5. zář 2007

Já používám na břicho a na prsa COKOLIV 🙂 , hlavní asi je mazat, a nění až tak důležité čím... Mažu se třeba tělovým krémem s olivovým olejem od Avonu, nebo mám od nich ráda tělová mlíka z řady Naturals (dobře se vstřebávají), teď jsem si oblíbila tělové mléko Freeman (Truly Luscious, úžasně voní a vstřebává se ze všech nejlíp)... no prostě se mažu čímkoli, co je mi příjemný, a břicho a prsa mám naprosto bez strií. Zato na nohy a na zadek jsem se s mazáním vykašlala a už mám na vnitřní straně stehen pěkně hnusný červený strie 😖 Popraskala jsem i v pubertě, asi k tomu mám sklony... Ale tím mazáním se tomu podle mě dá do určité míry zamezit. Když se ta kůže pravidelně masíruje a je dobře hydratovaná a vyživená, tak podle mě praská míň než když se to nechá jen tak...

kalo
5. zář 2007

Já doporučuji olivový nebo kokosový olej...tyto dva jsem v těhu střídala a nemám ani strii. Mazala jsem si teda jen břicho...nohy a zadek mi přišly zbytečný, tam jsem nepřibírala. Ale doporučuju mazat i prsa, ty pak po porodu narostou mega, tak at je ta kůže připravená...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru