Křížové bolesti při porodu, jak jim předejít?

vilca
12. lis 2010

Ahoj holky, jelikož už mám jeden porod, který mi dost znepříjemňovaly bolesti v kříži, za sebou, začínám se obávat toho stejného i při druhém porodu, který se pomalu blíží. Existují třeba nějaké cviky na uvolnění? Nebo neznáte nějaké jiné prostředky alespoň ke zmírnění těchto bolestí? Děkuji za tipy 🙂

kristi
24. lis 2010

@jasekd tak to ja mela stejne, 8 cm pri prijmu do porodnice 😉

vojtisek2007
24. lis 2010

@jasekd na těch 8cm jsem se otevřela postupně od 7mého měsíce...občas večer mě pobolívali záda a kyčle....a když jsem pak byla na kontrole v nějakém 36tt v nemocnici kde jsem chtěla rodit, řekli, že jsem otveřená na 8cm a jestli by mi praskla doma voda, že mám tak 30 minut než porodím 😀 vydržela jsem do 42tt+5 pak mi praskli vodu a bylo....

dexonka
24. lis 2010

no me opet praskla voda takze jsem sice pul dne byla jeste doma ale pak uz jsem radeji sla a to jsem byla ovetrena na 1 cm☹

andara
26. lis 2010

Ahojky, taky patřím do klubu!Popis porodu mám ve fotoalbu, praskla mi voda a porodila jsem až za 21h, kontrakce mi vyvolali oxytocinem a to byl mazec, měla jsem celou dobu křížáky!A neotvírala jsem se, pořád jsme byla na 1cm.
Epidurál jsem neměla, páč se dává od 3-4cm min.

beponka
12. srp 2011

@vilca hledala jsem tady popis jak dopadl Tvůj druhý porod... jak? já mám obrácenou dělohu, první porod hrozné křížové bolesti a teď jsem 23tt a už hrůzou bez sebe co mě bude čekat u druhého porodu....

vilca
autor
2. pro 2011

@beponka ahoj, dlouho jsem tu nebyla, už mám 10měsíčního Tomáška 🙂
Porod byl o dost horší než ten první. Křížové bolesti jsem měla velké, celé se to táhlo 14 hodin...po asi 11 hodinách trápení, kdy se pořád čekalo, kdy se konečně začnu otevírat (několik hodin jsem byla otevřená na 4 cm, mi píchli epidurál, protože jsem byla strašně vysílená, dokonce doktor uvažoval o císařském řezu...no šílený...pak to trošku přešlo, asi na 2 hodiny, bolesti jsem cítila, ale hodně tlumeně...no a narodil se nám přesně 4kilový cvalíček 😉 ty hrozný bolesti mi doktor vysvětlil tak, že jak byl Tomášek velkej, tak mi dost tlačil tam dole... Ale tak už je to hrozný zapomenuto, Tomášek je strašně hodnej a šikovnej rarášek, od 3 měsíců nám spinká celou noc a poslední měsíc už spí se ségrou v pokojíčku 🙂
No koukám, že to máš za pár 😵 Takže ti moc přeju pohodovej a rychlej porod a ať máš za pár dní doma takovýho úžasnýho drobečka jako já 😉 A pak dej vědět 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru