Krvácení v 7tt, je to normální?

evina89
27. dub 2016

Holky, dneska jsem šla na gastro na náběry krve a chtěli i moč, tak jsem se šla vyčůrat. Jenže jsem měla na kalhotkách krev. Jsem v 7tt, je to normální? Mám docela strach. Teprve zítra dopo jdu na gyndu ☹ Bojím se, aby bylo vše v pořádku...

astyna
27. dub 2016

Ahoj, asi tě zklamu, ale do 3.měsíce je to buď anebo - buď se dobře zahnízdí a vydrží, nebo to odejde...Mohlo to být zbytek krve ze zahnízdění a nebo prasklá cévka, jak se napíná děloha (kamarádka to tak měla, bláznila a vše OK). Rozhodně sleduj, zda to pokračuje, nebo to bylo jen jednorázově. Mě se to stalo jednou na konci těhu po vyšetření.

evina89
autor
27. dub 2016

Někde jsem ještě četla, že v 6.a7.tt je špinění normální. Ale tak vím, že to může být cokoliv 😒

astyna
27. dub 2016

žádné krvácení není normální - pokud je to krev, špinění je "hnědé", to je něco jiného...Byla to jasná krev? Jako když se řízneš?

evina89
autor
27. dub 2016

Úplně jasná krev to nebyla... 😒

andreaandrejka
27. dub 2016

Měla jsem to samé, krvácela jsem,ale byla to naštěstí jen prasklá cévka. Rozhodně bych nečekala na zítra a dojela bych si někam na ambulanci,at máš jistotu a nenervuješ se. Mě dr. řekla, že špinění ok, ale krev je špatná a má se okamžitě vyrazit. Držím palce.

evina89
autor
27. dub 2016

Díky, já musím za chvíli do práce, takže to nechám až na zítra...

andreaandrejka
27. dub 2016

@evina89 snad děláš dobře. Budu držet palce 🙂

astyna
27. dub 2016

To je pravda, radši jet s blbostí, než se doma nervovat 🙂

pajus13
28. dub 2016

@evina89 Ahoj, tak jak jsi dopadla? Doufám že dobře 🙂

evina89
autor
28. dub 2016

ahoj, dopadla jsem dobře, těhotenství mám potvrzené 🙂 Hodně holek v mém okolí to také mělo, takže se mi docela ulevilo.. Kontrola za 14 dní 🙂 Děkuji za starost 🙂

pajus13
28. dub 2016

Tak to je skvela zprava 🙂 moc gratuluji 🙂

evina89
autor
28. dub 2016

@pajus13 děkuji

lenusaak
6. kvě 2016

holky ja špiním už týden, dneska jsem vyloženě krvácela. Jela jsem na pohotovost, jsem v 7tt, zítra začínám 8tt🙂 příčina nezjištěna, mám klidový režim. Prý je to dost časté 🙂 ale pozor si dávat musíme ..muže to být cevka, muže to být hematom, ale muže to být i něco hůř...

evina89
autor
7. kvě 2016

@lenusaak Tak hlavne ze je to ok 🙂 Drzim palce

astyna
7. kvě 2016

Jestli se to má udržet, udrží se to 🙂 víc bych neřešila 🙂

lenusaak
7. kvě 2016

No krvacení se rozhodne řešit musí. Často jde o hematom. ktery naleha na placentu a pokud se nedodrží klidový režim, aby se mohl vstřebat, muze se utrhnout a vzit s sebou i plod a zbytečně by došlo k potratu, kterymu se dá jinak zabránit. Tím, že se to řeší, se dá předejit ve spoustě případech nejhoršimu. Vyjimka je samovolny potrat samozřejmě, tomu se nezabrani ani klidovým režimem....tam když neni prosperujíci těhu, tak to ani nevyležime k lepšimu. Tak mi prijde toto tvrzení dost nelogické. I diky lékům a určitym opatrením se tehotenstvi udrži a to jen diky tomu, že to řeši 🙂

astyna
8. kvě 2016

@lenusaak
Jj, tak jsem to i myslela - Vyjimka je samovolny potrat samozřejmě, tomu se nezabrani ani klidovým režimem - příroda je prostě mocná a zkouší to i později... Samozřejmě tobě přeji zdravé miminko, jen já nejsem takový ten útlocitný typ, který chce miminko za každou cenu 😎

bielanevesta
8. kvě 2016

Krvácanie a ani špinenie by sa rozhodne podceňovať nemalo! Keď som čakala dcéru tak som si kvôli tomu 2 x poležala v nemocnici a dlhodobo som brala utrogestan. Pri druhom tehu mi to tiež začalo len ako špinenie, každý nad tým len mávol rukou, ale nakoniec som s krvácaním slončila v nemocnici a o mimi som prišla. Pri súčasnom tehu som tiež v začiatkoch dosť špinila, rakže hneď od začiatku neschopenka, kľudový režim a utrogestan...

astyna
8. kvě 2016

@bielanevesta

Někdy je lepší si počkat na zdravé miminko - moje sestra málem potratila v 9.tt, pak v 16.tt, pak to skončilo špatně stejně revizí v 24.tt a to bylo o dost horší, než kdyby to odešlo na poprvé v tom 9.tt. Kvůli tomu nemohla otěhotnět a čekali dlouhých 6 let, než se znovu zadařilo. Já mám na to svůj názor, který se většinou neshoduje s míněním ostatních, myslím, že příroda ví, co dělá a snaží se zachovat zdravý genom. Já jsem otěhotněla snadno, pracovala do 35.tt a to jsem dělala ve skladu a tahala těžké bedny a zboží, ale asi tím, že jsem se nešetřila, tak jsem porodila rychle a téměř bezbolestně 😎 Všem holkám bych přála těhu, co jsem měla já, bez špinění, krvácení, problémů a myšlenek, zda dělám dobře...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru